Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyi lehet ez a könyv? fórum

Melyi lehet ez a könyv? (tudásbázis kérdés)


21. Guruljka (válaszként erre: 20. - Fincsi5)
2020. júl. 31. 20:45
De aranyos, hát a telefonkönyvet is leírta valaki... :D
20. fincsi5 (válaszként erre: 14. - Garabonciás)
2020. júl. 31. 20:42
Nagymamám volt ilyen. Hozta könyvtárból a könyveket, 1x kérdeztem mit olvas, és tetszik-e? azt mondta nem tetszik, de ha valaki leírta, ő már elolvassa. DD
19. fb90cfa628 (válaszként erre: 2. - Druzsina)
2020. júl. 24. 11:32
Régen volt...
18. Guruljka (válaszként erre: 17. - Garabonciás)
2020. júl. 24. 10:05

Én Jókait hagytam félbe már az elején. Hiába mondta nagyanyám, hogy csak az első 30 oldal unalmas, én a Fekete gyéméntokban a második nekifutásra is csak úgy a 16. oldalig jutottam el. Aztán hagytam a csudába.

A pillanatnyi hangulat, a beleolvasás alapján döntök én is, illetve mostanában előfordul, hogy olvasok róla és megrendelem.

Az értékelést nem nézem, mert aki értékeli, másik ember. Énrám nem biztos, hogy ugyanaz hat az adott könyvben.

2020. júl. 24. 01:43

Már a vége felé járok. Nem tudom miért ezt választottam, a címe alapján, a szerző miatt, fogalmam sincs...általában pillanatnyi hangulat alapján döntök egy könyv mellett. Aztán meg megnézem molyon milyen értékelést kapott. Ez elég előkelő helyen áll, de nekem túl filozófikus az egész.

Ezt már csak elolvasom ha addig élek is, aztán végre lehúzhatom a bakancslistámról.

16. Guruljka (válaszként erre: 14. - Garabonciás)
2020. júl. 24. 01:23

Nyugodtan félbehagyhatod.

Én jó pár könyvet képtelen voltam elolvasni. Nem dől össze a világ, ha pont nem érint meg az adott írás.

15. Channa* (válaszként erre: 14. - Garabonciás)
2020. júl. 23. 23:45

Vannak nagyon jó orosz regények, miért pont ezt választottad?

Ennél a háború és béke sokkal jobb.

Vagy az Anna Karenina, Aranyborjú, Tizenkét szék, és az orosz sci fi-k is...

14. Garabonciás (válaszként erre: 11. - Keki70)
2020. júl. 23. 23:31
Akkor csak ez lesz az. Köszi, de eloszor mar csak kivégzem ezt a Bűn es bunhodest. Bar mar ez inkabb a bűnhődés kategoria. :D De en még konyvet felbe nem hagytam.
13. keki70 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2020. júl. 23. 23:22
Az igaz,de írta,hogy lehet,nem a borítón voltak,hanem benne a könyvben :-)
2020. júl. 23. 23:13
Szerintem nem az oroszlánkölykök, mert egyik kiadáson sincs oroszlán a borítón...
11. keki70 (válaszként erre: 3. - Garabonciás)
2020. júl. 23. 23:06

[link]


A negyedik,ez van meg apukáméknak,biztos,hogy ez az,ahogy Druzsina is írta :-)


Jó olvasást!

10. Guruljka (válaszként erre: 8. - Df1e1c376c)
2020. júl. 23. 23:02

Itt!

Beugrott egy csomó meló, ami nagy öröm, csak csinálni is kell.

Olvastam a keresést, de sajnos nincs ötletem!


Persze jó lenne tudni, ha már beleolvasott a fórumindító, miről is szól a könyv nagyjából.

9. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Garabonciás)
2020. júl. 23. 22:53
Én újra néztem 3 filmet nehany szivdobbanas szerű hangerert. De egy sem nyert.
8. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Garabonciás)
2020. júl. 23. 22:49

Guruljka meg tudja neked mondani.

Hol van?

2020. júl. 23. 21:01
Channa, biztos hogy nem Narnia volt. Nem is gyerekkönyv. A keresztanyám épp azt olvasta, aztán ott volt a díványon. Én meg rárepültem. Egyébként is ha elmentünk vendégségbe mindig az volt az első hogy végignéztem a könyvespolcon. Bárhova mentünk, tényleg. Sőt sok helyen meg is kaptam azt a könyvet, amelyiket kiszemeltem magamnak. Székely Éva könyve, a Sírni csak a győztesnek szabad, azt is így került hozzám régen. Meg Máté Péternek az életrajzi könyve. Meg volt az a magyar autóversenyző srác, aki korán halt, ő is egy régi rokonlátogatás hozadéka. De ezt a könyvet nem sikerült megkapnom, csak arra emlékszem hogy nem szívesen raktam le. De még nem tudom hogy az volt-e amit Druzsina említett, mert valahonnan nagyon rémlik egy oroszlános borító is. Két kis oroszlánra emlékszem, meg narancssárga borítóra talán. Meg hogy háborús volt.
2020. júl. 23. 20:47

Na?

Ehhez mit szólsz?

[link]

2020. júl. 23. 20:30

Nem, a háború és békében nincs oroszlán.


Narnia?


Hány éves vagy?

Mikor voltál gyerek?


Emlékszel valamire a könyvből? Háborús volt?

4. druzsina (válaszként erre: 3. - Garabonciás)
2020. júl. 23. 20:22
Haborús téma igy van. Nagyon régen olvastam, de most, hogy így felhoztad megjött hozzá a kedvem megint.
2020. júl. 23. 20:20
Az lesz az. Köszi! Oroszlánokra tisztán emlékszem, de akkor lehet nem a borítón voltak, hanem a könyvben. Meg hogy háborús volt. Letöltöm valahonnan, aztán beleolvasok hogy tényleg ez volt-e. ;)
2020. júl. 23. 20:18
Az Oroszlánkölykök jutott eszembe Irwin Shaw-tól, de ránéztem a neten, nincs ilyen borítóval.
2020. júl. 23. 20:10

Sziasztok. A Háború és békében vannak oroszlánok, tudja valaki? :D Egy ideje ezen gondolkodom, elolvasni nem akarom, mert még a Bűn és bűnhődést se fejeztem be. Megharcolok ezekkel az orosz klasszikusokkal. :D

Gyerekkoromban vendégségben voltunk, aztán ott láttam meg egy könyvet, jó vastag volt. Oroszlánok voltak asszem a borítón. Kettő darab. Egy pár. Egy részletet olvastam csak el belőle, de az nagyon tetszett. Most újra elolvasnám, csak nem jövök rá mi lehetett ez. Pár napja már ezen agyalok...vki segítsen már ki, légyszi! :D Vagy úgy is mondhatnám, a nagy angol klasszikusokat idézve: Help! I neeed somebody! Ja, és mint már említettem orosz lehetett, de ez se biztos.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook