Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kerékpárt szeretnék venni. Újat/használtat érdemesebb, mire kell odafigyelni? fórum

Kerékpárt szeretnék venni. Újat/használtat érdemesebb, mire kell odafigyelni? (tudásbázis kérdés)


2013. jún. 1. 21:23

Szia!

Köszi az ajánlatot, megnéztem a biciklit, de ez már sajnos nem az az árkategória, amennyit jelenleg tudok biciklire költeni :(

11. fdóri
2013. máj. 31. 17:13

Szia!

Nekem van egy Merida bringám amit le szeretnék cserélni, pont az a bajom vele hogy én csak városban használom, bringaúton, bőven elég lenne egy városi vékony kerekes bringa. Ha gondolod nézd meg milyen: Merida kalahari 510. Biztos találsz róla képet... Férfi vázas, 26"-os, de a 175 cm-es férjemnek is ekkora van...

2013. máj. 30. 14:45
Igen ez tényleg jó ötlet, de mindenképpen használtat szeretnék venni, mert ahogy nézegettem az árakat...szerintem nagyon nem éri meg újat venni.
9. bd55e3f068 (válaszként erre: 8. - A6f6bb6c75)
2013. máj. 30. 10:42
Szerintem is érdemes lenne egy szakembert megkérdezni, és nem kizáró ok, ha újakat is árulnak a szerviz mellett.
2013. máj. 30. 09:26

Köszönöm, sokat segítettél :)

Annyit már tudok, hogy 28-ast és cross típusú bringát szeretnék. Vannak olyan márkák, amiket érdemes elkerülni/ jobban nézegetni? Vagy inkább csak a fő alkatrészek márkája/minősége a fontos? Mert nálam a "nagy tájékozottságnak" azzal vége van, hogy shimano váltó...:D

7. Dodi44 (válaszként erre: 2. - A6f6bb6c75)
2013. máj. 29. 21:46
28 colos kereku.
2013. máj. 29. 21:44

Bicikli szerelotol kerdezd meg!

Manapsag olyan bicikliket is arulnak, amit nem akar javitani senki sem, mert tul ocskak! Egy bicikli szerelo legalabb megmondja melyiket vegyel, kulonosen akkor oszintebb, ha csak javito, es nem arul ujjakat!

Sok inportot "biliacelbol" csinalnak.

Aztan mar csak rajtad mulik milyen magas vagy, hogy 26-ost, vagy 700-ast, vagy 28 colos kereku valo neked. Ha meter 50-60 vagy akkor a 26-os, ha no vagy akkor noi vazu, de a ferfi vazuk erosebbek. Ha vannak dombok a kornyeketeken akkor jo ha van rajta fogaskerek valtok, elol is es hatul is. Ha homokos teruleten elsz, akkor vastagabb gumiju praktikusabb, ha inkabb varosban fogod hasznalni akkor vekonyabb szelessegu kulso gumiju a jobb, mert minnel szelesebb a kulso gumi, annal nagyobb a surolodasi tenyezo, tehet nehezebb hajtani. Ha a 700-as kerkeku metretut valasztod, azok konnyu hajtasu fogaskerek valtosak, de nagyobb csomagot nehezebb rajtuk vinni. Es persze ami az elettartalmat hatarozza meg, az az anyag minosege, amibol a biciklit csinaltak! (sosem vegyel olyan biciklit amin nincsen elol is es hatul is fek!) Pedaljaiban legyenek golyos kosararak minden pedalban ketto!

Regen sokat bicikliztem, es versenyeztem is veluk. Iskolaba is azzal jartam, naponta ketszer 4.5km-t oda vissza a vonat allomasra tekertem, esoben-hoban, telen nyaron.

Bicikli szerelot (ne arusitot!)foltetlen latogassal meg , mielott veszel!! Mert az tudja, hogy legalabb mit NEM szabad megvenned!

2013. máj. 29. 17:58

Köszi, mindenképpen személyes átvételre gondoltam, pont amiatt, amit Te is írtál...

Csak nem a legjobbak itt az útviszonyok, a mostani biciklim összteleszkópos, de nem tudom mennyire van rá ténylegesen szükség. Meg inkább férfivázasat szeretnék, mert abból nagyobb a választék és én azt valahogy stabilabbnak érzem. A neten nézegetve vmilyen cross/trekking típusú kerékpárt szeretnék, csak nem tudom, ha használtat veszek ott hogyan tudnám megkülönböztetni. Sokan inkább mondjuk a használtat ajánlották különféle piacokon, de nem akarom, hogy átverjenek...:/

2013. máj. 29. 17:55
28″ van nekem, és pár centivel vok magasabb nálad. De ez megszokás kérdése is. Kisebbet is vehetsz.
2013. máj. 29. 17:53

Ha első sorban city bike, akkor nem fontos a teleszkóp.

Nem keskeny kerékkel lehet vele zúzni bárhol.


Hasznátat magyar oldalról nem vennék, mert nagy átlagban trék aránytalanul drágán vagy átbaszcsizósok (személyes átvétellel valamelyest kivédhető).

2013. máj. 29. 17:44
171cm magas vagyok. Nem tudom melyik lenne a megfelelő méret. Főleg suliba járósnak gondoltam (30km) meg túrázósnak. Szóval jó lenne, ha bírná a rosszabb útviszonyokat is, de haladni is lehetne vele. Mennyire fontos a teleszkóp? Annyi mindent olvastam és hallottam már, hogy teljesen összezavarodtam :/
2013. máj. 29. 17:41
Kerékpárt szeretnék venni. Újat/használtat érdemesebb, mire kell odafigyelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook