Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kerékpározni hogy? fórum

Kerékpározni hogy? (beszélgetős fórum)


16. Emese78 (válaszként erre: 15. - A14deb9047)
2011. ápr. 27. 17:02

Szia Zsóka!

Köszi,hogy válaszoltál ennyi idő után is.Képzeld egyik pillanatról a másikra megtanult egyedül.Csak mondta,hogy menjek ki vele gyakorolni.Nem csináltam semmit csak kinn voltam vele és egyszer csak tekert mint a kis őrült!Olyan büszke voltam rá!!!!!:):)

Nem sokkal azután történt ez ahogy kiírtam ezt a kérdést!

Azért még egyszer köszi!!!:)

15. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - Emese78)
2011. ápr. 27. 10:29
Maradjatok a háromkerekűnél. Megszokja, nem fog félni az eséstől, így is kialakul lassan az egyensúlyérzéke, aztán egyszer huss, és már gurul is. Az a fontos, hogy legyél mellette. Helyes kis bukósisak hozzá, ez is biztonságot ad neki.
14. Katka80 (válaszként erre: 13. - Emese78)
2010. ápr. 29. 19:09

Szerintem füvön ne tanítsd,az nehéz.Még nekünk felnőtteknek sem könnyű ott bicózni nem egy épp tanuló gyereknek :)


Sajnos benne van a pakliban az esetleges esés,ezért húzd le a nyerget annyira hogy bőven leérjen a lába,de ne annyira hogy lábújjhegyen álljon hanem teli talpon.Az ad egyfajta biztonság érzetet és tud tompítani ha esetleg borulna :)

2010. ápr. 29. 14:00
Úgy próbáltam,hogy a nyeregnél fogva megtoltam és majd elengedtem de szegénykém már dőlt is és volt,hogy a kormány megnyomta a pocakját.Meg füvön gyakoroltunk ha elesik nem fog fájni neki.De ezt a módszert kipróbáljuk,hogy löki magát az hátha be fog válni!
12. Pikkerpuko (válaszként erre: 2. - Detti05)
2010. ápr. 29. 13:49
Csipszel jutalmazod a gyereket? Gratulálok!
2010. ápr. 29. 13:33

Arra gondoltatok, hogy az eséstől fél?

A Franklin mesében egy epizód éppen a biciklizésről szólt. A megfelelő védőfelszereléssel biztosabban ment a tanulás.

2010. ápr. 29. 13:32

Sziasztok!


Az én lányom most volt 4 éves,és 1 hete tud bicózni.

Én azt tapasztaltam hogy mikor bottal próbálkoztunk az túl "kényelmes" volt neki és csak hagyta hogy én toljam,tartsam az egyensúlyt.Ezen annyira bepöccentem hogy kivettem a botot :D

A nyerget is annyira letettem hogy mindkét lába teljesen leért,így biztonságban érezte magát.Egy ideig lábbal löködte magát,majd mikor begyorsult feltette a pedálra és 3-at 4-et tekert és már dőlt is valamerre :D


Ez mind a teraszon történt.Arra gondoltam hogy azért rakja le a lábát pár tekerés után mert szűkös a hely,ezért kivittem az útra.És láss csodát egyből sikerült neki.Kellett a nagy tér.


Azóta le sem lehet lőni,csak teker és teker :)


Nyugi,menni fog az nektek is!Sok sikert :)


Ja és még annyi hogy ha a járdán megyünk és az nem egyenes,vagy fel van törve akkor ő sem mer még végigmenni rajta,inkább áttolja azon a szakaszon.

Nem az lehet nálatok a baj hogy egyenetlen az út és azért fél?

9. Detti05 (válaszként erre: 8. - Cony4)
2010. ápr. 29. 13:10
Köszi,de nálunk ez tényleg bejött mind a 2 nagyobb gyereknél.Igaz ők szerettek volna már nagyon biciklizni.
2010. ápr. 29. 12:49

Sziasztok!

Detti nagyon profi vagy.Jót nevettem.Az én lányom 4 éves seprűnyeles módszerrel próbálkozom, de sajnos nem rajong érte.Próbálkozunk talán nyár végére megtanul.Már várom hogy megtanuljon, mert kisöccsét és őt egyszerre nehéz vinni, de addigis muszáj.Erőltetni mindenesetre szerintem nem szabad

2010. ápr. 29. 12:40
Nekünk az a tapasztalatunk, hogy minden segédeszköz (pótkerék, de főleg seprűnyél) csak nehezíti a bicajozás megtanulását. Próbálgassa nyugodtan egyedül, és majd ráérez. Ha nem akarja, fél tőle, pedig alacsonyra van engedve a nyereg, akkor nem érdemes erőltetni. Nálunk 3-4 évesen tanult meg mindkét gyerek kétkerekűzni, segédeszközt sosem használtak. A kismotorról ültek át a kétkerekűre.
2010. ápr. 29. 12:31
először 3 kerekű biciklivel kell kezdeni, akkor már rájön, hogy milyen jó dolog a biciklizés, jó ötlet még a roller ugyanezért, hogy lássa mennyivel gyorsabban lehet haladni stb., ha már megszerette akkor le se akar szállni róla, és akkor már ő szeretne két kerekűvel menni
2010. ápr. 29. 12:28
Sziasztok. Azt próbáltátok már, hogy leeresztitek az ülést, és hadd menjen a gyerek? Hajtsa a lábával földön, ahogy gyorsul, egyre kevesebbszer lesz lent a lába, így maga tudja kialakítani a tempót, nem fogja senki, ha akrja pedálra teszi a lábát, ha nem, akkor csak hajtja magát a földön.
4. b2076ec79b (válaszként erre: 1. - Emese78)
2010. ápr. 29. 12:25

Az én lányom idén lesz 8, de még mindig nem tud két keréken biciklizni. :( Nálunk is volt seprűnyél, pótkerék..etcetc, de valahogy hülyén ül rajta, nagyon görcsösen és mindig kicsit eldől, ettől persze tök bizonytalanul ül a biciklin. Nagyon fél a biciklizéstől.

Én már nem is izélgetem, vannak emberek, akik soha nem tanulnak meg biciklizni...

2010. ápr. 29. 12:25

Én azt gondolom,amig magától nem érez rá és nem bizik magában addig nem fogja megtanulni.Mondjuk mi sokat bicajozunk.A kisfiam már 4 évesen pótkerék nélkül ment a 16-os kerékpárral,pedig le sem ért a lába!Ő vetette le a pótkereket,mert a szomszédban egy 6 éves akkor tanult meg!Azt mondta az csak a dedósoknak kell!

Ma már az én bicajommal is tud menni,pedig csak 8 éves.A sajátjával meg elengedett kézzel!De van olyan vele egyidős társ aki nemrég tanult meg 2 kerekün menni.Ti sem vagytok elkésve,majd rájön az ízére.Ne erőltesd!

2. Detti05 (válaszként erre: 1. - Emese78)
2010. ápr. 29. 12:19
Szia,mi jó ideig egy seprűnyéllel próbálgattuk,majd mondtunk,hogy amint megy egyedül a biciklizés megyünk a boltba és kap valami finom nasit amit ő választ.Egy chipszért 10 perc alatt megtanultak biciklizni.
2010. ápr. 29. 12:16
6 éves a lányom és nem akar megtanulni kerékpározni.Tanitgattam már de nem akar fél.Hogy csináljam,hogy könnyen tanuljon meg és ne féljen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook