Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kerékpározás fórum

Kerékpározás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
26. 754c7e07c3 (válaszként erre: 23. - Ec63a7fc29)
2007. júl. 12. 21:33
Ez bunkóság. Amikor autózom és biciklist látok, mindig lassítok. Ha kisgyerek is bicajozik, nagy ívben, nagyon nagyon lassan kerülöm ki. Ez a minimum.
25. 754c7e07c3 (válaszként erre: 17. - Nike)
2007. júl. 12. 21:30
Persze. Amikor írtam elég álmos voltam, így ami hirtelen beugrott azt írtam le. Bocs, nem voltam teljeskörű.
2007. júl. 12. 06:34
Ti felszerelitek minden extrával a kerékpárotokat?
2007. júl. 10. 20:48
Mit szóltok ahhoz, amikor az úttesten bicajoztok, s melletted (belterület) elsodródik min 80-nal egy bármilyen autó?
22. pp (válaszként erre: 12. - Lalabanya)
2007. júl. 9. 18:45

Majd ha ezt a hozzászólásod mégegyszer elolvasod, akkor rájössz, hog ymilyen hülyeséget mondtál.

Legalábbis remélem rájössz...

2007. júl. 9. 06:25
Össze tudjuk szedni milyen KRESZ és egyéb szabályok szerint lehet manapság kerékpározni Magyarországon?
2007. júl. 9. 06:24
12 év alatt ahol van járda, ott a gyereknek a járdán KELL kerékpároznia (A KRESZ szerint.)
19. Rika1
2007. júl. 8. 22:54
Amikor a gyerekek kicsik voltak mindig a járdán közlekedtünk,és szép lassan szoktattuk őket a forgalomba levő közlekedésre.Itt nálunk jó,mert vannak olyan város részek,ahol nincs nagy forgalom.Különben nagy bringások vagyunk:)A nyaralásnál sem hagyjuk ki a nagy túrákat:)
2007. júl. 8. 22:41
Engem nem nagyon zavar, hogy járdán nem szabad bicajozni. Ha gyerekekkel vagyok, akkor nem vagyok hajlandó lemenni az útra a forgalomba. Nálunk ezért még nem büntetett a rendőr, pedig többször is elhajtottunk mellette. Ez a kisváros előnye! :-)))
17. Nike (válaszként erre: 2. - 754c7e07c3)
2007. júl. 8. 22:40
A KRESZ szerint, amennyiben az úttest kerékpáros közlekedésre alkalmatlan, szabad a járdán biciklizni:)
16. ec63a7fc29 (válaszként erre: 15. - Lalabanya)
2007. júl. 8. 22:36

:((((((((((

Nagyon durva. Ezt azért nem tenném.

15. Lalabanya (válaszként erre: 13. - Ec63a7fc29)
2007. júl. 8. 22:34

"Jó hírem van, a tapasztalatok szerint ahol nagy az autós forgalom, ott valami miatt meg is van tiltva a kerékpározás."

Hát, ez relatív akkor, hogy mi minősül nagy autós forgalomnak.... a 4 sávos, várost keresztül szelő főúton is gyakran látok bringásokat, na az már az a kategória, ahol semmiképpen nem bicikliznék. Különösen nem gyerekkel. Nemrégiben autóval voltam, egy piros lámpánál álltam meg, előttem egy bicajos ezzel a biciklis-utánfutóval, amiben gyereket lehet szállítani, biztos ismeritek. Na előttük egy wartburg, okádta magából a füstöt....az utánfutóban pedig két kisgyerek aludt....pont a wartburg kipufogójának a magasságában volt a fejük...hááááááááát.............:o :s :((((

2007. júl. 8. 22:23
NAGYON SZERETTEM-DE MOST INKÁBB A KIS ROBOGÓVAL JÁROK MIG ROSSZ A LÁBAM MÁR NEM BIRTAM NÉHA HAJTANI.
13. ec63a7fc29 (válaszként erre: 12. - Lalabanya)
2007. júl. 8. 19:45

Jó hírem van, a tapasztalatok szerint ahol nagy az autós forgalom, ott valami miatt meg is van tiltva a kerékpározás.

De tolva, gyalogosként "közlekedhetsz".

2007. júl. 8. 17:06
Sűrű forgalomban nem csak a balesetveszély miatt nem mennék, hanem elképzelem, hogy mit lélegzel ott be :((......olyan helyre csak autóval.
2007. júl. 8. 17:04

Fényes nappal?

Megállított fényes nappal, s megbüntetett? ?Mennyit kellett fizetni?

2007. júl. 8. 17:04

Én is imádok bringázni, van, hogy a nagyfiammal megyek, vele már hosszú távra lehet menni, szomszéd falu, stb.....van, hogy a kislányomat viszem gyerekülésben, vele persze gyakrabban meg kell állni, mert elunja magát, ha órákig csak ül.

Kresz-t mindenképpen be kell tartani, ugyanúgy vonatkozik a bicajosokra is....és városon kívül sötétedéskor nem csak a világítás kötelező, hanem a láthatósági mellény is, enélkül büntethetnek. És a kisgyereket csak bukósisakban lehet a gyerekülésben vinni...ezeket rendőr ismerős mondta, ha félreinfózott esetleg, akkor én is, ez esetben bocsi. Mi ehhez tartjuk magunkat mindenképp.

Én semmi esetre sem bringáznék, pláne kisgyerekkel sűrű forgalomban...nekünk szerencsénk van, falun lakunk, forgalom alig, a környék pedig gyönyörű....jó hegyes-dombos...én nagyon gyakran használom a váltót, sokkal könnyebb hegynek felfelé tekerni, ha visszaváltasz...pláne, ha még plusz 20 kilót is viszel magaddal, ennyit tesz ki kb. egy majd' 4 éves gyerek plusz a gyerekülés...imádom, tök jó feneked lesz tőle.;) :D Viszont a szobabicajt utálom, rabszolgamunka.:S

2007. júl. 8. 16:57
Nagyon szeretek bacajozni. Egyszer megállított a rendőr és meg is büntetett mert nem volt világításom.
2007. júl. 7. 08:05

Azt nem értem, hogy hogyan gondolják, hogy vannak olyan helyek a városban, ahol 100-200 vagy több méteren keresztül sehol sem szállhatnál fel.

Sem az úttesten, sem a járdán nem mehetnél...

Mivel törvény és szabálytisztelő vagyok, majd tolni fogom azokon a szakaszokon a kerékpárom???

2007. júl. 7. 07:52
nem kellett sokat olvasnom...Engemet még nem,de nálunk hallottam már több embertöl,hogy büntették is ezért-azért
2007. júl. 7. 07:50
pont a kerékpárrol irtam pont akkor mikor te csak a 100as fórumon...sziasztok,mindjárt visszaolvasok
2007. júl. 7. 07:49
Még soha.
2007. júl. 7. 07:48
Benneteket állított már meg rendőr, amikor kerékpárral voltatok?
2007. júl. 7. 07:48

Nem találtam a városról kerékpáros térképet, így majd készítek egyet én magamnak.


A KRESZ-t átnézem, mert utálom, amikor a rendőr leszed a bicajról.

2007. júl. 6. 07:59
A kresz érvényes a kerósokra, járdán nem bringázunk, stb. Én beállítottam a váltót abba a fokozatba, ahol minden körülmény között el tudok menni, mivel mindig a gyerekekkel kerózunk. Ha dombra megyünk, úgyis le kell szállnom, a gyerekek nem tudnak még meredek oldalra felmenni. Azt hiszem van bicajos térkép, de még fel kell ébrednem.
2007. júl. 6. 06:32

Nagyon szeretek bicajozni - a szabadban.

Nem volt ekkora kihíyás, amíg az alföldön éltem, de itt a dombok között egészen más értelme van.

Nem lehet feladni, s leszállni róla, mint a szobakerékpárról, a távolságot kell legyőzni.

Ha megfelelő helyen megyek, extra adag oxigénhez is jutok közben. De lenne egy csomó kérdésem:

Szoktatok-e váltani sebességet, milyen gyakran, s vannak-e ehhez alapelvek?

Hol lehet, hol TILOS bicajozni? Büntethető-e valaki azért, ha nem megfelelő helyen megy?

Benneteket állított-e már meg rendőr?

Vannak-e bicajos térképek?

A többi kérdést majd a topicban teszem fel.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook