Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kerékpározás fórum

Kerékpározás (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2011. máj. 2. 13:09
Hétvégén rendezték meg a Margitszigeten az évadnyitó Triatlon bajnokságot. Volt valaki?
115. Dorkinc (válaszként erre: 114. - Dorkinc)
2011. ápr. 12. 18:34
a Laurás naplóm utolsó bejegyzésében találjátok a képet!! köszönöm a segítséget!
114. Dorkinc
2011. ápr. 12. 18:32

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni!

Keresem a képeim között látható AUTHOR BASIC SX típusú, fekete-ezüst színű, ápr 11-én, Budapestről,az ELTE Lágymányosi Déli tömbje mellől ellopott kerékpáromat. Váz száma: HN0276458. Ismertető jegye: a vázon kb 5-6 CM matrica az elmúlt évekből. Az ülés és a kormány nem gyári. Ha valaki valahol valamilyen formában találkozik vele kérem hívjon a 06203718483-as telefonszámon. A rendőrségi feljelentés már megtörtént. Mint kiderült az utóbbi pár hónapban ugyaninnen már 5 másik biciklit is elvittek sajnos.

Üdv: Dóri

113. Vecy (válaszként erre: 112. - Donsajtos)
2010. jún. 22. 21:36
Mióta és mennyit tekersz?
112. donsajtos (válaszként erre: 111. - Vecy)
2010. jún. 20. 20:03
én rákaptam nagyon, de már elég régen :D
111. Vecy
2010. jún. 14. 20:56
Van valaki, aki mostanában rákapott a kerékpározásra? (sportolási szempontból és nem közlekedésiből kérdezem)
110. moncsicsi83 (válaszként erre: 109. - 48d40f4ff5)
2009. ápr. 27. 07:28
Jó, mondjuk nem a legtökéletesebb, mert én is találtam rövidebb, biztonságosabb utat a kiírtnál, de lehet vele próbálkozni :)
109. 48d40f4ff5 (válaszként erre: 108. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 26. 21:23
pont ezzel néztem ki az utat, ami a múzeum krt-on vezet végig, de lehet, hogy beiktatom mondjuk a ferenciek terét és akkor új útvonalat ad :)
108. moncsicsi83 (válaszként erre: 107. - 48d40f4ff5)
2009. ápr. 26. 09:11

nem próbáltál még útvonaltervezőt?

[link]

Lehet azzal találnál valami tök jó útvonalat :)

107. 48d40f4ff5 (válaszként erre: 106. - Moncsicsi83)
2009. ápr. 24. 19:59

a múzeum körúton az astoriától a kálvinig egyszerűen nem lehet menni biciklivel, esetleg a síneken... úgyhogy kénytelen voltam ma járdázni, mert nem akartam, hogy odapaszírozzanak egy másik parkoló kocsihoz.


a nagykörúton (oktogontól ferenciekig) tényleg nem lehet az úttesten menni? mert pont arra gondoltam, hogy új útvonalon fogok menni.

106. moncsicsi83 (válaszként erre: 105. - Manócska16)
2009. ápr. 23. 23:01

szabályhoz még kiemelném, hogy ISMERD A KRESZ SZABÁLYAIT! De keményen! Sajnos sok bringás nem ismeri, sokszor ezért is vannak bringás balesetek.

Amúgy a járdán meg bizonyos esetekben lehet bringázni, de max 10 km/h-val. Ilyen pl egy nagy krt, amelyen tilos bringával menni...

Amúgy meg tényleg nem szabad a gyalogúton bringázni, igaz a gyalogosoknak sem lenne szabad a bringaúton sétálni :)


Télen miért nem jársz bringával? Én azzal jártam a télen is és tök szuper volt!

2009. ápr. 23. 22:11

Sziasztok! Én nem hobbyból bicajozom, hanem a tél kivételével ezzel járok mindenhová a városunkban. Suliba, és egyéb helyekre is. Járhatnék busszal is, de abba a 3 téli hónapba is megőrülök a kötöttségektől, hogy mostmár nem mehetek el a boltba vmiért, mert megy a busz, és a legközelebbi járat csak 1 óra múlva van... Ezért inkább bicajozom, a városközpont maximum 10 perc, szóval tök jó.


Én általában egy fokozaton megyek, de előfordul, hogy váltok kisebbre, ha egy nagy kereszteződéshez érek, hogy könnyebben el tudjak indulni, főleg, ha van egy pici emelkedő is.


Engem már állított meg rendőr, amiért a járdán bicikliztünk úgy, hogy a kormányon ültem, de semmi nem volt, csak nevetett, azt mondta, hogy inkább szálljak le. A világításra meg nagyon figyelek, mert szinte mindig találkozom rendőrrel, ha sötétben közlekedem.


A szabályok szerintem ezek:


-ne bicajozz járdán

-jelezz a kezeddel, ha le akarsz fordulni

-sötétben használj világítást (előre fehér fényűt, hátulra pirosat, és ne villogjon, csak világítson) sajnos ezt muszáj kiemelni, mivel sok okos ember összekeveri, azt csodálkozik, ha balesete lesz.. azt pedig nemrégen olvastam egy újságban, hogy nem szabad, hogy villogjon.

104. 8ee31e318f (válaszként erre: 102. - Dancingqueen)
2008. nov. 22. 03:16
gondolom te autoval jarsz inkabb, es csak bosszusagot jelentenek a bringasok az ut menten. nekem viszot egy ilyen kedves autos igen sokba kerult tavaly, mivel a 3 napos versenykerekparom tortem totalkarosra, mikor leszoritott a padkara egy kedves autos, es en bar megusztam, a kocsi elso kereke szettaposta az elso kerekem, es az elso villaknak is annyi lett. jo lenne ha emberkent kezelnenk egymast, es nem elet halal jatekot jatszanank az uton.
103. adri25
2008. nov. 15. 09:23
Én ha tehetem minden nap tekerek szobabiciklin.
2008. nov. 14. 14:31
nekem a biciklistáktól van tele a hócsukám:)
101. Sirga
2008. szept. 12. 10:01
Tizenévesen rengeteget bicajoztam! Ettől aztán annyira erős lett a vádlim, hogy hosszú szárú csizmát nem is tudok venni. :( 6 éve voltam egy túrán - akkor annyira elegem lett a bicajból, hogy azóta se ültem fel rá! :D
100. Klendi
2008. aug. 24. 23:29
Én is nagyon szeretek biciklizni! A lányom 3 éves, és most tanult meg pótkerék nélkül menni a bicóval. Nagyon élvezi. Mindenhova azzal akar menni. Rövidebb túrákra, max. 6-8km, már mentünk együtt. Ha hosszabb túrára megyünk, akkor ülnek a "riksában", és húzom őket! Ott is sisak a fejükön, zászló a "riksán", villogó feltűzve! A biztonsági felszerelés nálunk is kötelező (sisak, mellény, könyökvédő, térdvédő, lámpa). Rendőr már állított meg minket, de csak azért, hogy felvegyék a Rebust videóra, és példaként mutogassák egy balesetmegelőzési (helyi) műsorban!:)))
99. b05507d180 (válaszként erre: 98. - Annaluca)
2008. aug. 24. 14:24
Köszi a választ.Mi is gondolkodunk a Balcsinál így lerövidíteni a távot.De abból most már csak jövő nyáron lesz valami.A Tatai tó körül is van út,de az rövid,állítólag 7 km,legfeljebb egymás után 3-4-szer meg kell kerülni:)).Szóval tepet az van,csak keresni kell.
2008. aug. 23. 23:37

Nincs kerékpárút csak az alsórészén néhány helyen, de ott el lehet közlekedni a part menti alsó úton is.

Az északi parton Pákozdra vezet az átkötő út, és onnan semmi kerékpárút, vagy annak használható járda nincs, csak viszonylag nagy forgalom, és elég dimbes-dombos táj. Ezért, ha nagyok mennétek csak akkor szóba jöhet, de gyerekkel nem ajánlom.


A Balcsinál mi először egy kicsi kört mentünk, ami azt jelentette, hogy siófoknál komppal átmentünk Tihanyba, és így rövidítettük a távot.

2008. aug. 18. 19:02

Sziasztok!

Tudja valaki,hogy a Velencei tó körül van e végig kerékpárút és ha igen hány kilométer összesen?Jó volna körbebicajozni,kisebb falat lenne elsőre,mint a Balaton.Köszi

2008. aug. 4. 20:58
ui: férfi kerékpár érdekelne :)
2008. aug. 4. 20:57

sziasztok!

eladó mtb kerékpárt keresek, elfogadható áron.

2008. júl. 21. 08:56
Megérkeztünk a Fertő tótól. Megtettük a távot. 140 km 3 nap alatt. A combom eléggé sajog, de nagyon jó érzés, hogy teljesítettük. Szép volt, és nagyon kedvesek, segítőkészek az osztrákok. A közlekedés és szelektív hulladékgyűjtés kultúrájából még van pótolni valónk bőséggel.
93. annaluca (válaszként erre: 80. - 48d40f4ff5)
2008. jún. 4. 12:17

Mi tavalyelőtt kerültük meg a balatont egy kisebb csoporttal. Gyerekkel is jó, mert kicsi a szintkülönbség, és majdnem teljesen körbemegy a kerékpárút.

Érdemes az északi part fele kezdeni, mert ott azért vannak dimbek-dombok, de nem vészes.

Mi 8 napig kerekeztünk, mert a szállás néha messze volt a tótól.


Az idén a Fertő tavat céloztuk meg. 3 nap alatt.

2008. jún. 2. 13:46
ezt szerintem így nem lehet megmondani. de ha minden nap biciklizel 1 órát megfelelő pulzussal, és visszafogod a kajálást kicsit, akkortuti lesz eredménye
91. czifi
2008. jún. 2. 12:39
Sziasztok.Lenne még 1 kérdésem,a szobabicózással kapcsolatban.Mennyi kalóriát kell égetnem,a cél érdekében?
90. czifi
2008. máj. 31. 22:29
Oks. köszike,már ki is számoltam.Jó éjt.
2008. máj. 31. 22:29
Azért szeretek cajgázni, mert határtalan szabadságérzéssel jár!!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. máj. 31. 22:18

220-eletkor*0.65 (ez az also ertek) es 220-eletkor*0.75 (ez pedig a felso ertek)


én erről tudok, hogy így lehet kiszámolni :)

de ha vki tud mást, írja majd le!

87. czifi
2008. máj. 31. 21:51
köszönöm a jó tanácsokat és a biztatást.De mit jelent,h a pulzus legyen a zsirégető tartományban? Még nem szobabicóztam,egy kissé buta vagyok ehhez.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook