Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kerek alakú háztartási kekszből milyen sütit tudnék csinálni? fórum

Kerek alakú háztartási kekszből milyen sütit tudnék csinálni? (tudásbázis kérdés)


2014. márc. 31. 09:05

Kör alakú tortát.

Ha a szögletes háztartási kekszből szögletes (téglalap alakú) sütit tudsz kirakni, akkor a kerek háztartási kekszből kerek torta-alakú sütit tudsz kirakni. Minden sor körbe-karikába egyre nagyobb és nagyobb a kerek tálcán.

Majd amikor már a tölteléktől átpuhult, akkor fogod tudni cikkekre vágva szelni, mint akár a kerekre sütött piskóta-alapú tortákat.

2012. júl. 22. 06:34
Nekem pont most kellene kerek alakú keksz:))
16. emagdi
2010. jún. 20. 11:26
"sport szelet" sütit, itt a hoxán találsz hozzá receptet :)
2010. jún. 20. 11:21

Lusta háziasszonyok tortáját!

Alulra keksz,majd vmilyen puding,megint keksz megint puding,megint keksz,megint puding,aztán a tetejére jó sok gyümi(vegyes,banán,narancs,bari ami van) majd tortazselé!Persze mindezt kapcsos tortaformában,különböző ízű pudingokkal!Hűlni hagyni,majd fogyasztani!

Egyszerű,mutatós és szerintem fini! :)

2010. ápr. 10. 15:58

Kekszes-almás sütés nélkül:

A tetejére


4 evőkanál porcukor

4 evőkanál keserű kakaópor

5 dkg Rama Sütőmargarin

A tésztához


50 dkg háztartási keksz

3 csomag főzni való vanília ízű pudingpor (12 dkg)

20 dkg kristálycukor (méz is lehet)

8-10 evőkanál víz

8 dl víz

1,25 kg alma


Elkészítés


Az almát meghámozzuk, kicsumázzuk és nagy lyukú reszelőn lereszeljük. Lábasba rakjuk, 5 dl vizet ráöntünk, a cukorral ízesítjük, 8-10 perc alatt puhára főzzük (ha mézzel készítjük, akkor azt a már puha almához keverjük).

Közben a vanília ízű pudingport 3 dl vízzel kikeverjük, az almához öntjük, és kevergetve 2 percig főzzük, ezalatt jól besűrűsödik.

Egy kb. 28 x 23 cm-es tepsi alját a keksszel kirakjuk . A meleg almakrémet egyenletesen rákenjük. A tetejére szép sorban keksz kerül (kerek kekszek esetén az üres területeket tört darabokkal kitöltjük).

A kakaóport a porcukorral és a 8-10 evőkanál vízzel kevergetve fölforraljuk, a tűzről levéve a margarint hozzáadjuk, majd ezt a mázat a sütemény – pontosabban a keksz – tetejére kenjük. Jól behűtjük, ezalatt nemcsak összeérik egy kicsit, hanem össze is áll, így lehet majd szeletelni.

13. szimba
2009. dec. 23. 20:35
kekszes rudat
2009. dec. 23. 19:31
ez nagyon finom én már kiprobáltam és hamar meg van
2009. dec. 23. 19:30

Tejfölös csoda-süti



Hozzávalók


50-60 dkg háztartási keksz

2 nagy pohár tejföl (8-9 dl)

9 púpos evőkanál kristálycukor

3 csomag vaníliás cukor

1 púpos evőkanál kakaópor



Elkészítés


Az egyik pohár tejfölben elkeverünk 4 evőkanál kristálycukrot, és 2 csomag vaníliás cukrot.

A másik pohár tejfölben elkeverünk 5 evőkanál kristálycukrot, 1 csomag vaníliás cukrot és az 1 evőkanál kakóport.

Egy közepes méretű tepsibe(20x30 cm-es) lerakunk egy sor kekszet ráöntjük a vaníliás tejföl 2/3-át, befedjük keksszel, ráöntjük a kakaós tejföl 2/3-át, megint befedjük keksszel és ráöntjük a maradék vaníliás, majd kakaós tejfölt. Egy fogvájóval összekeverjük a kétfajta tejfölt a tetején, így még mutatósabb lesz, és legalább 12 órára hidegre tesszük, hogy megpuhuljon.

Nagyon finom és mutatós süti.

Jó étvágyat!

2009. dec. 23. 19:18
2009. dec. 23. 18:58
Valami finom krémet tudnátok bele ajánlani amivel összeragaszthatnám?
8. ybag
2009. dec. 23. 18:55
Ma én is sütöttem olyat,amibe kávéba mártott kekszet kellett tenni a krém közé,alul és felül is kávés piskóta.Szerintem jó lett,és mutatós is.
7. Pegasus0629 (válaszként erre: 5. - Ybag)
2009. dec. 23. 18:49
Van külön darált kekszem, szóval most valami másra gondoltam, például valami fajta krémmel összeragasztani és csoki rá....
6. Váradi Rózsi (válaszként erre: 2. - Pegasus0629)
2009. dec. 23. 18:47

Szia!

Daráld le a kekszet, tegyél bele 1 evőkanál kakaót,1 evőkanál cukrot, reszelj bele egy almát, tegyél bele 4-5 evőkanál tejet...dolgozd össsze, és kis golyókat formázz, majd hempergesd meg kókuszreszelékben...és már kész is a kókuszgolyód :)

5. ybag
2009. dec. 23. 18:46
Például ha ledarálod,máris fel lehet használni többféle tésztához!
4. Pegasus0629 (válaszként erre: 3. - Zezsua)
2009. dec. 23. 18:44
Akkor várjuk:)))
2009. dec. 23. 18:44
bekukkantottam,mert én is kiváncsi lennék rá. :))
2009. dec. 23. 18:42
?
2009. dec. 23. 18:42
Kerek alakú háztartási kekszből milyen sütit tudnék csinálni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook