Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kérdések és válaszok a 90 napossal kapcsolatban fórum

Kérdések és válaszok a 90 napossal kapcsolatban (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
6485. Maruszja (válaszként erre: 6484. - Pandorka)
2008. febr. 8. 12:43

Szia!

Én is kávézok. Naponta háromszor tejporral.

6484. Pandorka
2008. febr. 8. 12:42

Sziasztok!


Szeretném kipróbálni a diétát, de nem tudom ezentúl is ihatom a kávémat tejjel. Kb. 1 dl-nyi tej + sok kávé. Erről nem tudok lemondani. Előre is köszi a választ.


Viki

6483. fef600b7b6 (válaszként erre: 6482. - Maruszja)
2008. febr. 8. 10:33
Teljesen igazad van:))) és ráadásul uuuuuutálok vitatkozni
6482. Maruszja
2008. febr. 8. 09:08

Lányok!

Ne is vitatkozzatok ezen, ki így csinálja, ki úgy. Mindenesetre az a véleményem, hogy Évinek az eredménye alapján nincs mit vitatkozni.

A 90 naposban is van egyébként fehérje nap, amikor is ehetsz húst, tejet, tojást, vajat, sajtot, stb., stb. Az viszont igaz, hogy 3 napig nincs fehérje, ha bár a tészta napon ha tojásból készítik a tésztát, akkor ott is van egy kicsi.

Egyébként tényleg kár ezen vitatkozni, mert szerintem mindenki maga alakítja ki a fogyókúráját és maga dönti el, hogy az egyes napokon mit eszik.

6481. fef600b7b6 (válaszként erre: 6480. - C299b9bcdc)
2008. febr. 8. 07:10

Az lehet, de mint már írtam, aki fogyózik, eleve sokkal kevesebbet eszik, mint szokott. És az viszont tény, ha nagyon lecsökkentted a kalóriabevitelt a fogyás leáll....

De nem is érdekel, nem vitatkozom tovább veled, a lényeg legyen a tied az utolsó szó..... ez a legfontosabb számodra....

6480. c299b9bcdc (válaszként erre: 6479. - Fef600b7b6)
2008. febr. 7. 22:39

Nem maga a szénhidrát egészségtelen önmagában, persze hogy szükségünk van belőle mindenfajtára, csak nem 3 napig, miközben 3 napig nem eszünk fehérjét, minek következtében a csontállomány és izom látja kárát. Persze hogy nem halsz bele ebbe a diétába, hiszen végül is eszel! :) Én is olvastam szakértők, dietetikusok véleményét is, és pont az ellenkezőjét mondták mint a te szakértőid... de sebaj, lehet hogy ez a diéta annyira érdekes, hogy még a szakértők se értenek egyet :)


De ok mivel tudom, hogy nem fogsz velem egyetérteni, bármit is mondok, én most akkor visszavonulok. Én nem bántó szándékkal mondtam, egyszerűen ez a véleményem, a személyes tapasztalatom, és mások tapasztala is sokszor ezt mutatja. Én csak segíteni akartam, és arra rávilágítani, hogy egy idő után nem a szétválasztástól fogysz önmagában, hanem a kevesebb bevitt kalóriától. Ezzel az erővel meg akármilyen vegyes táplálkozásra alapuló hasonló kalóriás étrend is fogyasztana.


De természetesen mindenki maga dönt, és kívánom hogy Neked sikerüljön a 90 napos :)


Mindenkinek további sok sikert a 90 naposhoz :)

6479. fef600b7b6 (válaszként erre: 6475. - C299b9bcdc)
2008. febr. 7. 20:38

Nem igen értek veled egyet:)

A szervezetnek szénhidrátra is szüksége van, ráadásul szénhidrát és szénhidrát között is különbség van (ebbe most nem mennék bele, hisz biztosan mindenki tisztában van ezzel a kérdéssel). A diéta 90 napos, ez nem egyfajta életmódváltás, hiszen sehol nem olvastam még olyat, hogy egy életen át kell csinálni. Tehát, 3 hónap alatt senkinek nem alakul ki csontritkulása, senki nem fog belehalni a diétába. És szerintem bármelyik gyümölcs sokkal egészségesebb, mint állandóan húst, tojást (fehérjét) enni, némi zöldséggel.

És amit még nem tartok fair dolognak, hogy oké, hogy van véleményed és oké, hogy te nyilván puszta jó indulatból írod azt meg, de úgy érzem és úgy gondolom, nem lebeszélni kellene, hanem bíztatni azokat, akik egyáltalán már odáig eljutottak, hogy fogyni szeretnének (Pl. én). És a 90 napos (bármit is állítasz) nem egészségtelen, egyáltalán. Hidd el rengeteget olvastam mindenféle diétáról, mielőtt nekiálltam, és már mint írtam, kikértem hozzáértő emberek véleményét is.

De szerintem ez meddő vita, van aki így, van aki úgy gondolja. Én senkit nem akarok meggyőzni, teszem a dolgom és bízom abban, hogy elérem a kitűzött célom. Nem is értem, hogy csöppentem bele ebbe az egész "vitába". Én csak azt kérdeztem, hogy a halat hogyan készítsem el????? Ezt azért a közeljövőben kihagynám......

6478. c299b9bcdc (válaszként erre: 6477. - Maruszja)
2008. febr. 7. 19:08
csak eleinte tünik nehéznek a számolás, de 1-2 hét alatt bele lehet jönni :) aztán egy idő után már ránézésre is nagyon jól meg fogod tudni saccolni, mi mennyi kalória
6477. Maruszja (válaszként erre: 6476. - C299b9bcdc)
2008. febr. 7. 19:05
Köszönöm a gratulációt. De biztos jobban fogynék a kevesebb kalóriától, de valahogy idegenkedem a számolástól. Nehéz dolog ezt kiszámolni - szerintem.
6476. c299b9bcdc (válaszként erre: 6473. - Maruszja)
2008. febr. 7. 19:02

Gratulálok az eredményhez, ügyes vagy :) A Reductilt nem ismerem, biztos hatásos...


Azért kíváncsi vagyok, ha egyszer pontosan kiszámolnád mennyit eszel kalóriában, akkor nem-e a kevesebb kalóriától fogysz inkább :)

6475. c299b9bcdc (válaszként erre: 6474. - Fef600b7b6)
2008. febr. 7. 18:56

nem támadom a diétát, csak hiába ezzel kezdtem közben rájöttem, hogy van jobb, egészségesebb diéta is ennél, ami ráadásul nem stagnál


a 90 napos azért nem a legjobb, mert 3 napig jóformán csak szénhidrátot enni nem egészséges, nőknek meg főleg nem, mert ők hajlamosabbak a csontritkulásra


az Atkinst én se tartom egészségesnek, mert túl zsíros, de a South Beach például diéta jó, és mindenképpen egészségesebb, mint a 90 napos :)


természetesen mindenki maga dönt, én csak szeretnék rávilagítani a hátrányaira, és arra, hogy pusztán a szétválasztástól egy idő után egyébként sem lehet fogyni, csak kalóriacsökkentéssel és mozgással :)

6474. fef600b7b6 (válaszként erre: 6464. - C299b9bcdc)
2008. febr. 7. 18:19

Hallottam mindkét diétról, majdnem elkezdtem az Atkinst, de időben lebeszéltek róla. Szerintem annál nincsen egészségtelenebb. Tudom, hogy zöldséget lehet enni, és tudom, akik csinálják egészségesnek tartják. Csakhogy én kórházban dolgozom, ahol mindent mindennel kapcsolatban megkérdezhetek. És igen, én hiszek az orvosoknak, ha sokan nem is.

Viszont még mindig nem értem, miért támadod azt a diétát, amivel te is elkezdtél fogyni???


Egyébként is nekem az a véleményem, hogy minden ember, mindent másképpen lát, másképpen fog fel, másképpen él meg. Nekem is azt tanácsolták, hogy csináljam amíg jól esik, ne hallgassak senkire és ha úgy érzem nem megy, még mindig válthatok.

Én nekem ez a legszimpatikusabb diéta, ki sem bírnám gyümölcs és tejes cuccok nélkül...


Ráadásul mint már írtam, van egy-két kézzelfogható ember, barát, aki már ettől lefogyott és tökéletesen működött nekik. Én nekik hiszek, ha meg koppanok, hát így jártam...

6473. Maruszja (válaszként erre: 6471. - C299b9bcdc)
2008. febr. 7. 17:41

Szia!

Október 25. óta csinálom a 90 napos diétát. Ekkor voltam 108 kg amikor elkezdtem.

1 hét múlva 106,5 kg lettem, közben felírattam a Reductilt és azt a 90 napos második hetében kezdtem el szedni, ekkor voltam 104 kg.

Karácsony után abbahagytam a Reductil szedését, ugyanis nem lehet rá inni és gondoltam, hogy szilveszterkor azért hadd igyak már meg egy pohár pezsgőt. Karácsony és szilveszter tájékán a 90 napost nem 100 %-ban tartottam. Ez meg is látszott a mérlegeredményemen, hiszen 3 kg-t visszahíztam. Január 2-án ismét elkezdtem a Reductilt szedni és csinálni a 90 naposat. Azóta is szedem a gyógyszert és csinálom a 90 napos diétát. Nekem ez a gyógyszer bevált, elveszi az étvágyamat. Egyébként van egy régi könyvem, amely szerint délelőtt csak egy darab valamilyen gyümölcsöt eszek, ez a reggelim. Délben a 90 napos megfelelőjét és vacsárára is. Tehát én délelőtt nem eszem csak gyümölcsöt. Hát így csináltam és most vagyok a mai mérés szerint 93 kg.

6472. c299b9bcdc (válaszként erre: 6470. - Rebecca17)
2008. febr. 7. 17:03

65 kiló vagy, ez elég alacsony a 90 napos működési hatékonysága szempontjából


ráadásul mivel fiatal vagy, 17 évesen a szervezetnek még jobban szüksége van mindennap fehérjére a csontok, izmok rendes fejlődéséhez


én nem ajánlanám ezt a diétát, de persze Te döntesz


a helyedben én simán csak megpróbálnék kevesebbet enni egy kicsit mindenből, mellette valamit mozogni, nem enni cukrosat, kólát, édességeket, kevés kenyeret, tésztát, krumplit, rizst, lisztes cuccot


helyette ennék viszont sok nyers salátát, nyers zöldséget, sok sovány husit, csirkemellet, halat, sovány marhát, sovány tejtermékeket, főleg sovány túrót, kevés sovány sajtot, némi tojást (ebből is inkább a tojásfehérjét), és közepes mennyiségű gyümölcsöt, olajos magokból akár naponta is lehet enni, de nagyon keveset; 10-20 szem max :)


És mivel fiatal vagy, mozogj sokat, neked még sokkal könnyebben megy bármilyen sport, mint nekünk vén csontoknak !!! :))

6471. c299b9bcdc (válaszként erre: 6469. - Maruszja)
2008. febr. 7. 16:54

mióta csinálod a 90 napost? a 15 kiló minusz az mind a 90 napossal ment le?


azt látom te is hasonlóan magas vagy, mint én...


megnéztem a korodat is, ehhez csak annyit szeretnék még hozzáfűzni, hogy pl anyu is próbálta a 90 napost és ő bár 43-as születésű, tehát sokkal több mint Te, neki már vigyáznia kell a csontritkulásra is. a 90 naposban mivel csak 4 naponta jutsz rendesen fehérjéhez, fokozottabban ki vagy téve annak, hogy a kálciumhiány miatt elősegíted a csontritkulást


ugye a csontritkulás minket nőket érzékenyebben érint, ezért azt tanácsolnám, ha továbbra is folytatod a 90 napost akkor szedjél valamilyen kalciumtablettát :)


Stagnálás... hát igen, szerintem kevesebb kalóriát kell enni és/vagy mozogni mellette valamit :) Tudsz úszni? Az úszás jó zsírégető mozgás, szinte minden izmot megmozgat, és izületkímélő !

6470. rebecca17
2008. febr. 7. 16:36
Na sziasztok...en vagyok a z 17 éves lány...ma vna gyümölcsnapom!:)most kerültem gép közlebe...igen shephard...a kilok nehezen mennek le...de jelentem,márnem vagyok annyira falánk:) annyira jo h irtatok nekem...nagyon jol esett!estella köszönöm a segitségedet!nagyon sokat segített!a nehézéks már csak az a szénhidrát nap...suliba tésztát vinni:)hidegen...meg a husit:)de hát ez van!:) és szeretem ezt a diétát...lenne pár kérdésem,ha tudnátok válasozlni:Gyümölcsnapon mennyi diot szabad enni?a 2 szelet torta mit takar?meg...tjeszint szabad enni feherje napon?meg muszaly a tortat este enni?(nem vagyok akkor mar ehes,viszont suliba konyebb csokit enni)majd meg irok ha nem gond!elore is koszonom!sok sok puszika!
6469. Maruszja (válaszként erre: 6468. - C299b9bcdc)
2008. febr. 7. 16:31
Igen sajnos ez a stagnálás engem is utolért. Én is "iker" vagyok, így én is nagyon akarom. De szerintem ezt mindenki nagyon akarja. Neked nagyon csodállatos az eredményed, szinte hihetetlen, hogy a másik képen lévő is Te voltál. Én most tartok a minusz 15 kilónál, mert igaz, hogy az adatlapon az szerepel, hogy 104 kilóról kezdtem, de az 108 volt. Csak ekkor regisztráltam és akkor már 104 voltam.
6468. c299b9bcdc (válaszként erre: 6466. - Shephard)
2008. febr. 7. 15:53

a kitartás fontos dolog, de hidd el csupán a szétválasztástól már nem fogysz tovább egy idő után, túlságosan megszokja a szervezeted :) nem akarok ám én neked rosszat, meg ez nem kötözködés, éppen pont az ellenkezője!! azért dumálok, hogy mivel ilyen nagyon szép eredményt értél el, nagyon nagyon szeretném ha nem telne el ilyen hosszú idő stagnálással nálad, és újra megindulna a fogyid


én is volt hogy stagnáltam mondjuk 2-3 hétig, ááá, hát kellően idegbeteg is voltam :)) és nem is birtam sokáig, változtattam is, hogy továbbra is működjön


mondjuk én ilyen türelmetlenebb tipus vagyok, tipikus "Iker-jegy", ha eredményt akarok, akkor azt nagyon akarom :PP


abban viszont igazad van, hogyha jól akarod érezni magad, akkor kell a stagnálás is, vagy a lassabban fogyó periódus, mert van, hogy a lelkünknek ez kell! :))

6467. Maruszja (válaszként erre: 6466. - Shephard)
2008. febr. 7. 15:24

Szia!

Én is február végén elkezdek egy kis szünetet, majd ismét folytatom.

Szereném megkérdezni, hogy mi az a 4.3.2.1. ital?

6466. Shephard (válaszként erre: 6460. - C299b9bcdc)
2008. febr. 7. 15:09

Az, hogy én most kb ugynott vagyok, mint november végén, az annak is köszönhető, hogy nem tudtam mindig 100%-osan betartani a diétát, és ez meg is látszott, de hál' istennek a hitemen nem változtatott! Másfelől, nyilván könnyebb lett volna feladni, és keresni egy másik 'utat', de én ettől kitartóbb vagyok, s a kitűzött célt szeretem elérni! A cél pedig az volt, hogy február végéig csinálom, aztán szünet lesz, és ez így is lesz, már alig 2 hét van hátra :) Az igaz, hogy kb 10 kg-val elmaradok a kitűzött céltól, viszont tavaly ilyenkor 23 kg-val voltam több, minden egyes leadott kg-val nyertem :)

Az étkezéssel kapcsolatban: én alapvetően nagyon 'fehérjés' vagyok, mindent imádok, amiben fehérje van, ezért igenis kiélem magam a fehérjenapokon! Én nem iszok, nem dohányzok, nem kávézok, ennyi jár nekem is! Arról nem is beszélve, hogy a többi napon elég gyéren eszek, azok nekem nem jönnek be annyira!


Most megyek majd haza 3 hétre, na az tuti szünet lesz, aztán mikor visszajövök, akkor majd váltok valami másra, most épp az Atkinsen gondolkozok, ami egyszer már bevált, viszont tavaly nagyon nem működött! Ezért is gondolkodok olyanon még, hogy kéne mellé valami táplálékkiegészítő is, ha másra nem is, de lelki mankónak jó lenne :) Most épp a 4.3.2.1. ital szimpatikus, és nem csodaszerként innám, inkább méregtelenítés, meg hogy szebb legyen a bőröm, bár nem panaszkodom rá (lekopogom), de ha esetleg egy picit fogyasztana is, az sem baj :)

6465. c299b9bcdc (válaszként erre: 6462. - Fef600b7b6)
2008. febr. 7. 15:02
azt hogy így nézek ki azt nem elsősorban a 90 naposnak köszönhetem, hanem annak, hogy még időben diétát és életmódot váltottam :)
6464. c299b9bcdc (válaszként erre: 6462. - Fef600b7b6)
2008. febr. 7. 14:56

Atkinsozni próbáltál már? esetleg ismered a South Beach diétát?


ezek szénhidrátszegény diéták, és főleg a South Beach még egészséges is, olyannyira, hogy még az orvosok se kötöttek bele eddig. :)

6463. c299b9bcdc (válaszként erre: 6462. - Fef600b7b6)
2008. febr. 7. 14:54

A kezdést a 90 naposnak köszönhetem, de mihelyt láttam, hogy nem is annyira a szétválasztástól működik (talán az első hónapot leszámítva), én rögtön váltottam, mert fogyni akartam :)


Egyébként a 90 naposban az a legrosszabb, hogy 3 napig csak szénhidrátot eszünk, ami egy kicsit nem egészséges, fehérjehiány miatt a szervezet több izmot veszit, mint kellene és kevesebb zsírt, persze fogyás van, de szerintem van egészségesebb módszer is :)

6462. fef600b7b6 (válaszként erre: 6458. - C299b9bcdc)
2008. febr. 7. 14:49
Viszont te is a 90 naposnak köszönheted, hogy elkezdtél fogyni, és hogy most ilyen jól nézel ki. Az egy dolog, hogy a vége fele nem ment és váltottál, de te is ezzel indultál el...
6461. c299b9bcdc (válaszként erre: 6459. - Fef600b7b6)
2008. febr. 7. 14:49
én is "tejes" vagyok, illetve általában véve "fehérjés". nagyon szeretem a fehérjedús kajákat, 0-ás vércsoportú vagyok, elvileg ez a "vadász" típus, tehát nekem a vércsoportom szerint is sok húst kell ennem :) nem is bírom ki sokáig nélküle...
2008. febr. 7. 14:47

Én már a 90 napos 2.-3. hónapja körül is csak akkor fogytam, ha kevesebb kalóriát ettem, szóval én váltottam is másra, mert lassan, de folyamatosan akartam fogyni.


Shephard most 96 kiló körül van, kb 3 hónapja is 96 körül volt, mondjuk én a helyébe már diétát váltottam volna, mert egyszerűen sajnálnám az időt olyanra, ami láthatóan nem működik már vagy 3 hónapja :) Ő nagyon kitartó, egyrészt csodálom érte, másrészt én azért már váltanék a helyében :)

6459. fef600b7b6 (válaszként erre: 6458. - C299b9bcdc)
2008. febr. 7. 14:46
Szerintem a legfontosabb, hogy mindeki érezze magát jól a bőrében, és mindenki a saját maga jól felfogott érdekében ne egyen sokat. Hisz ha sokat eszik, az nem is jelentheti ki, hogy diétázik. Egyébként én is nagyon szeretem a tejet, persze 1 pohárnál többet nem igen szoktam inni belőle, de nyáron jéghidegen nagyon jól tud esni.
6458. c299b9bcdc (válaszként erre: 6456. - Fef600b7b6)
2008. febr. 7. 14:42

igen sokat fogyott ezért tényleg nagy dicséretet érdemel :)


anno és is sokat fogytam mikor elkezdtem, de csak azért mert magas túlsúlyból könnyebb volt, de egy idő után lelassul és stagnál, és akkor már a szétválasztás önmagában nem elég, csökkenteni kell a kalóriát és/vagy mozogni :)


különben egy ideje Shephard is nagyjából stagnál, illetve lassan megy le a súly, szerintem neki is váltania kéne, pusztán a szétválasztástól ilyen sokáig nem lehet fogyni :)

6457. c299b9bcdc (válaszként erre: 6453. - Fef600b7b6)
2008. febr. 7. 14:37

[link]


itt egy kalóriatábla, ahol megmondja mennyi a te napi kalóriaigényed, és ezt ajánlatos még a szétválasztás ellenére sem túllépni :)

6456. fef600b7b6 (válaszként erre: 6454. - C299b9bcdc)
2008. febr. 7. 14:37
Az lehet, de Shepard is rengeteg fogyott, én csak gratulálni tudok neki. Egy vékonyabb ember eleve kevesebb eszik, mint aki súlyosabb.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook