Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kérdések és válaszok a 90 napossal kapcsolatban fórum

Kérdések és válaszok a 90 napossal kapcsolatban (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6575. qwertyx (válaszként erre: 6574. - Dorcas)
2008. febr. 28. 11:53

melyik az a dvd?

egyébként teljesen nem lehet szétválasztani az ételeket, mert majdnem mindenben van szénhidrát is, meg fehérje is, persze más-más arányban

és a 90 napos is megengedi fehérjenapon pl. az 1 szelet kenyeret (jó, nem nagy mennyiségben, az igaz)

a kalóriatémában úgy tudom, hogy az sem jó, ha kevsebb kalóriát eszel, mint amennyi a napi minimum szükséglet, mert akkor lesz majd jojo effektus a vége - pontosan nem látom még át, hogy van ez

6574. dorcas
2008. febr. 28. 10:16
Sziasztok! Önmagában is fogyaszt aszétválasztás kalóriaszámolgatás nélkül is. A szervezetnek a mindennapi működéséhez szüksége van fehérjékre és szénhidrátra is. Ha ezek közül valamelyiket nem kapja meg, akkor az elraktározott zsírt kell felbontania a hiány pótlására. Ugyanez fordítva, ha viszont kap rendesen mindkettőt, akkor zsír formájában elraktározza. Nekem a 2 első szülésem után a testkontrollos, szétválasztó diétával sikerült leadnom a felesleget. Amiben a testkontroll szigorúbb a 90 naposnál, az az, hogy pl.tiltja a dobozos 100%os gyümölcsleveket a hatalmas cukortartalma miatt, csak a házilag préseltet engedi. Van egy szakácskönyv is, amiben rengeteg szétválasztós recept van, én abból szoktam főzni. Ha nem fogysz a szétválasztással, akkor sztem el kéne hagyni a cukrot a szénhidrátnapokon és mézet enni helyette, és este 6 után nem enni, ha lehet. A testmozgás viszont nagyon klasszul megindítja a fogyókúrát, én is kaptam egy jó dvdt, amit ezen a fórumon ajánlottak és nagyon tetszik.
6573. c299b9bcdc (válaszként erre: 6572. - Zsany001)
2008. febr. 27. 20:49

egyél kevesebbet, mozogj mellé és akkor fogyni fogysz


lehet hogy nincs is túlsúlyod azért nehéz fogynod, egy bizonyos súly alatt a szervezet csak lassan hajlandó megválni a kilóktól

6572. zsany001
2008. febr. 27. 19:46
huát remélem hogy sikerülni fog!!!márciusban és áprilisban el fogok járni aerobikozni heti3x remélem az segíteni fog!!!amugy van vkinek vmi titkos mócere amivel jobbá teheti ezt a diétát?:D akinek van annak előre is köszi hogy ha megosztja velem:P ill a fogyasztótapasz hordása segíthet???
6571. 90nap (válaszként erre: 6570. - Zsany001)
2008. febr. 27. 17:58

Szerintem lehet, hogy azt a tablettát nem kellene szedned...

KITARTÁS!

Mint minden, ez is agyban kezdődik. Mondogasd azt magadnak: "sikerülni fog", és meglátod: beindul... Lehet, hogy éppen azért, mert stresszelsz, a szervezeted nem úgy reagál, ahogy kéne...


Vagy a másik megoldás: válts módszert. Látod: nem vagy egyedül, akinek ez nem jött be...

6570. zsany001
2008. febr. 27. 17:47

sziasztok

ez nekem nem megy:'( február 15 óta csinállom és olyan 3kg ment le rólam eddig szóval nem sok és nem tudom mit csinálhatnék még pedig minden este tornázok is szedek étrendkiegészítőt tabbletát is!!én már feladtam nekem ez nem megy:(

6569. Barbie18
2008. febr. 27. 06:51
Sziasztok!a tegnapi napom jól ment,de a fejem nagyon fájt...gondolom a méreganyagok vagy a cukorhiány:D csináltam reggelire 3dl friss narancslevet meg ettem 1 banánt.tízórai: 5 licsi,fél fürt kékszőlő.ebéd és vacsi: párolt vegyes zöldségek!(brokkoli,répa,bébikukorica,kínai retek)fincsi lett:)jah és megint megvolt a 20 perc gyorsgyaloglás:D
6568. c299b9bcdc (válaszként erre: 6565. - 90nap)
2008. febr. 26. 22:08

többféle vegetáriánus van


még a legmarkánsabb vonalat képviselő vegetáriánus is eszik szóját, ami teljes értékű fehérje


az a vegetáriánus aki viszont csak húst nem eszik, az tojásból, tejtermékekből bőven tudja fedezni a fehérjeszükségletét


én nem kedvét szegni akarom senkinek, csinálja ha akarja, de attól még tény, hogy létezik egészségesebb diéta is :)


egyébként meg úgyis a kevesebb bevitt kalóriától fogysz, nem a szétválasztástól önmagában :)

6567. annaluca
2008. febr. 26. 21:28

Ma a mérlegelés mellett centiben is elkezdtem mérni a változásokat, mert ha nekiállok sportolni, és izmosodom egy kicsit, az ugye nehezebb, mint a zsír, de kisebb helyen "elfér".

Kilókban különben a 9 nap alatt 5 kg-ot fogytam.

6566. annaluca (válaszként erre: 6556. - Eperkata)
2008. febr. 26. 21:24
eperkata: szénhidrát napon szoktam gombás pizzát enni paradicsomszósszal, de elvileg a gombapöri nokival is belefér.
6565. 90nap
2008. febr. 26. 20:24

Félreértettél...

Az idézetem ("Éljen a víznap"), amely lassan már szállóigévé válik... --> Ő íródott cinizmusból.

Eszem ágában sem volt megkritizálni a Te hozzászólásodat, hanem éppen ellenkezőleg: igazat adtam neked...ugyanakkor felsoroltam saját ellenérveimet.


TÉNY: hogy a legtöbb embernek sikerült a 90 napossal fogynia, és nem feltétlen betegedett bele. Úgy gondolom, ez alkati kérdés is egyben, hogy kinek mi jön be?! De attól még nem kell más módszereket ledegradálni, mert azzal éppen azok kedvét szegjük, akik mondjuk már pár hete szívvel-lélekkel küzdenek.

Nem gondolnám, hogy egészségtelen ez a módszer, hiszen mindent lehet enni... A mértékletesség pedig minden diétánál ALAP.


Amennyiben az általad leírtak 100%-ig helyénvalóak, úgy még annyit szeretnék megkérdezni: mi a helyzet a vegetáriánusokkal?


Egyébként megnéztem az adatlapod, CSAK GRATULÁLNI TUDOK, nagyon csinos lettél..

6564. c299b9bcdc (válaszként erre: 6563. - Vass Anna)
2008. febr. 26. 19:57

ha többet eszel kalóriában, mint a napi szükségleted, akkor se fogysz, ha szétválasztasz


a kevesebb bevitt kalóriától fogynak az emberek

6563. vass Anna
2008. febr. 26. 19:26

150 cm vagyok és 80 kilóról indultam . Soha sem számoltam hány kalóriát eszem, csak azt próbálom tartani amit ezeken az oldalakon ajánlottak.

Az elején igaz csalnom kellett ,mert a gyomorsavam kikészített és egy kis zabpehelyel ettem reggel az almát ,de ez a második héten volt. Azóta gyógyszerrel működik.Sajna a banántól szorulásom van. Sőt mindentől.

2008. febr. 26. 19:24
csak még egy tény, minél kevesebb az izom egy testben, annál rosszabb lesz az anyagcsere, és annál hajlamosabb a visszahízásra
6561. c299b9bcdc (válaszként erre: 6560. - 90nap)
2008. febr. 26. 19:22

ez nem cinizmus, ezek orvosi tények


"Amennyiben nem viszünk be fehérjét, amit a szervezet nem tud elôállítani, az a saját fehérjéit kezdi lebontani."


ezt a mondatot meg lehet vizsgálni nemcsak a víznap szempontjából


1 fehérjenapott követ 3 szénhidrátnap és 1 víznap (mind a gyümölcsök, mind a keményítők szénhidrátok, csak ezek összetettek, ami a lényeg hogy fehérjét szinte semmit, vagy alig tartalmaznak)


vagyis 4 napon keresztül nem eszel szinte semmi fehérjét, ez talán már épp elég az izombontáshoz, sőt sok is


persze az izomvesztést is mutatja a mérleg, csakhát nem egészséges a dolog, zsírból kellene fogyni jobban és nem izomból

6560. 90nap
2008. febr. 26. 19:14

"Éljen a víznap" cinizmusból íródott! :-)

Útálom.

Amiket leírtál / leírtatok, biztosan igaz, viszont a salaktalanítás fontos része egy diétának. Víznap alkalmával azonban nem csak konkrétan vizet lehet fogyasztani, hanem különböző (értékes ásványi anyagokban gazdag) teákat is.


laconicgirl: az általad leírt idézet lehetősége szerintem csak akkor merül fel, ha valaki hosszabb időn keresztül (napokig, hetekig) nem vesz magához más -nevezzük úgy- "energiaforrást"... Nem hiába kell a víznapot gyümölcsnap után, és fehérjenap előtt megtartani!


(Persze ez az én szubjektív véleményem... Ettől még nem biztos, hogy így van. :-))

6559. c299b9bcdc (válaszként erre: 6558. - Vass Anna)
2008. febr. 26. 18:50

kérdés mennyi a túlsúlyod, hány centi vagy és hány kiló


mennyit eszel mennyiségben, kalóriában?


mert elvileg csak a negativ kalóriamérlegtől lehet fogyni

6558. vass Anna
2008. febr. 26. 18:40

Halihó! Új vagyok, betolakodhatok?Febr 1 el kezdtem a 90 napost.Szinte semmi nem ment le a 3 hét alatt ,talán 1,5kg egy kis jóindulattal.A ruháimon érzem ,hogy ment le, de nem mértem le magam centivel.

Azért nagyon elvagyok keseredve.Mi a csudát csinálok rosszul.

6557. c299b9bcdc (válaszként erre: 6554. - Qwertyx)
2008. febr. 26. 18:33

sose másokhoz hasonlíts magad, mert nagyon sok függ attól, hogy kinek mekkora a túlsúlya


a lényeg hogy fogysz, és valószínűleg tényleg azért mert kalóriában kevesebbet eszel, mint a napi szükséglet

6556. eperkata
2008. febr. 26. 13:30

nagygond!!! szénhidrát nap, ki mit eszik???

én pogácsát nagyon ritkán fötészta, kis "diétás" müzli, persze tej nélkül, de már unom mindet...

6555. qwertyx
2008. febr. 26. 11:42

és ráadásul ez a 3 kg is az első pár napban ment le

azóta csak ugrál visszafelé

6554. qwertyx
2008. febr. 26. 11:34

pontosan nem

igazából kicsit úgy érzem, hogy nem tudnám kiszámolni :)

kenyeret, péksüteményt egy jó ideje nem eszem, vagy csak nagyon ritkán

az édességet is mellőzöm egy ideje

ami marad, az gyümölcs, zöldség, húsok, tejtermékek

kb 3 hete csinálom ezt a 90 napos diétát, amit elég jól betartok, pár napi bűnözésem volt, az igaz, ezzel együtt 3 kilóval vagyok kevesebb a kezdés óta

ahogy néztem mások mérlegadatait, ez elég kevés

6553. kisnyussz (válaszként erre: 6552. - Qwertyx)
2008. febr. 26. 10:37
kiszámoltad már pontosan, hogy mennyit eszel kalóriában?
6552. qwertyx (válaszként erre: 6551. - C299b9bcdc)
2008. febr. 26. 09:27

akkor szerinted a kalóriaszámolásban van a titok nyitja?

mennyi kalória lehet megfelelő? én akármilyen keveset eszem, alig fogyok

és ha tartósan nem változik lefelé a súlyom, sőt, egy-egy kiló vissza is jön, akkor elkeseredésemben megeszek egy doboz csokiskekszet...

úgy érzem, hiába tartom be a szabályokat, mégse fogyok, pedig hetente kétszer sportolok, ennyit tudok, mit tegyek még a sikerért?

ráadásul 10 éve vannak súlyproblémáim, addig normális súlyom volt

kezdek nagyon elkeseredni

2008. febr. 25. 21:51

Ja éljen a víznap :)


Amennyiben nem viszünk be fehérjét, amit a szervezet nem tud elôállítani, az a saját fehérjéit kezdi lebontani. Az izomfehérjék, a szívizomfehérjék lebontása különbözô zavarokhoz, adott esetben szívritmuszavarokhoz vezethet. A 0 kalóriás nap ugyanakkor csökkenti az alapanyagcserét, miután nemcsak a zsírszövetbôl, hanem fôleg az izomszövetbôl következik be csökkenés. Hangulatromlás, a fizikai aktivitás intoleranciája és csökkenése is velejárhat. Elégtelen vitaminfogyasztás esetén, pótlás nélkül azok következményei is elôállnak.


Éljen a víznap :)


Forrás:

[link]

6550. 90nap
2008. febr. 25. 21:24

Sziasztok!


Én ma kezdtem... blogot vezetek róla, hátha így ez is egy plusz, ami ösztönzőleg hat rám...

Íme blogom címe, ha valakit érdekel:

[link]


Kitartás mindenkinek! Éljenek a víznapok! :-D

6549. annaluca
2008. febr. 25. 21:22
Én tavaly is végigcsináltunk egy menetet, de most mintha jobban bírnám. Ez a 2. gyümi napom, de egyáltalán nem voltam farkaséhes.
6548. dorcas
2008. febr. 25. 21:10
Én is túléltem..XD
6547. Barbie18
2008. febr. 25. 19:44

Sziasztok!megmondom őszintén, büszke vagyok magamra:D hosszú idők óta ez volt az első diéta aminek kibírtam az első napját!úgy érzem elkaptam a fonalat :) jaaaa,és nem utolsó sorban futópadon "gyorsgyalogoltam" 20 percet :P remélem nektek is jól telt a napotok ,és ügyik voltatok!!??

jóéjt mindenkinek! Barbi

6546. Barbie18
2008. febr. 25. 17:46
Szia Hajnocza!elméletileg fehérje napon ugyanannak kellene lennie a vacsinak mint az ebédnek(csak a vacsi a fele az ebédnek) de a joghurt fehérje tehát mehet.én általában ugyanazt eszem vacsorára is de sztem belefér egy kis változatosság:)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook