Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kérdések és válaszok a 90 napossal kapcsolatban fórum

Kérdések és válaszok a 90 napossal kapcsolatban (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
6605. seniko8
2008. márc. 21. 16:06
Előre is köszi a választ!!!!
6604. seniko8
2008. márc. 21. 16:06

Sziasztok,

az lenne a kérdésem, hogy a gesztenyepüré keményítő vagy inkább szénhidrát??

6603. zoeka
2008. márc. 20. 15:56
Sziasztok, azt szeretném tudni, hogy az ebéd és vacsi között lehet -e valamit enni...
6602. eperkata
2008. márc. 14. 16:23
nah jah.... ezt én is szeretném tudni :)
6601. qwertyx (válaszként erre: 6600. - Fenykurt)
2008. márc. 11. 17:32
plusz kérdés, hogy zöldségekkel eheted-e egyáltalán ezeket...
6600. fenykurt
2008. márc. 11. 14:32

Sziasztok! Vettem zacskós rizstésztát amely rizslisztből áll (+víz és só), valamint üvegtésztát, ami pedig szójabablisztből (+víz+só)

Kérdésem, hogy ezeket melyik napon lehet enni?


Elsőre azt gondolom, hogy szénhidrát, és a tésztát helyettesíthetem vele, de ugyanakkor rizsből készül, ami elvileg keményítő (még mindig nem egyértelmű, hogy az -e, mert van aki szénhidráthoz sorolja...), a szója pedig elvileg fehérje.


Vagyis melyik napon egyem ezeket? Isteni wok étel készíthető mindkettőből, wok zöldségekkel összeborítva. (nagy előnye ezeknek a tésztáknak, hogy csak le kell forrázni őket, lefedni 5-7 percre és már készen is van).

Előre is köszönöm a válaszokat!

6599. 35556e805c (válaszként erre: 6589. - Fogniakarok)
2008. márc. 10. 17:36
Ezt semmiképpen se csináld, mert ha az egész diéta alatt csinálsz kb 3szor víznapot, már az is bőven elég. Nem szabad ennyire megterhelni a szervezetet,meg akkor a rendszer is felboomlik :) f, k, sz, gy nap
6598. 2577cdcc12 (válaszként erre: 6597. - Kisnyussz)
2008. márc. 10. 14:03
A gombában kétszer annyi a fehérje, mint a szénhidrát. Ez fix. De hogy minek kell venni...
6597. kisnyussz (válaszként erre: 6596. - Eperkata)
2008. márc. 10. 13:57
a gomba az nem fehérje elsősorban? mert én fehérjének tudom
6596. eperkata (válaszként erre: 6594. - C299b9bcdc)
2008. márc. 10. 11:18

a gombás palacsinta sztem belefér (bár én alapból hanyagoloma palacsintát)

gomba az zöldség, minimális zöldséget meg lehet enni, vagy nem?

6595. qwertyx (válaszként erre: 6593. - Bubirka)
2008. márc. 10. 09:32
az első héten nekem is lement 3 kg, de sajnos ugyanez az eredmény 1 hónap elteltével is...
6594. c299b9bcdc (válaszként erre: 6592. - Maruszja)
2008. márc. 9. 17:21

fehérjenapon nem lehet palacsintát enni, mert az szinte tiszta liszt


szénhidrátnapon is csak mákos, diós, lekváros, kakaós, fahéjas, mogyorókrémes palacsintát lehet


de pl. a túrós, gombás, húsos palacsinta egyik napra sem illik be

6593. Bubirka
2008. márc. 9. 16:26

Sziasztok!

1 hete csináljuk a férjemmel, nálam -3 kg, nála -5 kg. Nagyon nagy energiát ad ez a tudat, hogy megéri, mennek a kilók. Kíváncsi leszek a 12. hét végén, mennyit fog mutatani a mérleg. A húsvéttól kicsit félünk, mert minden rokon csak legyint az egészen. Ti hogyan oldjátok meg a húsvétot?

6592. Maruszja (válaszként erre: 6591. - 1256)
2008. márc. 9. 16:06

Szia vénasszony! Lehet enni palacsintát (szerintem) de tészta napon, vagy fehérje napon. Lehet, hogy rosszul gondolom, de én így tennék!

Egy másik vénasszony. Lehet, hogy Te még fiatalabb vagy nálam ezért írtam, dirrekt a "vénasszony" szót.

6591. 1256
2008. márc. 9. 14:15
vénasszony vagyok, kipróbáltam sokféle diétát, minde n este erős gyaloglás és torna volt a vacsorapótlék és meg sem moccant a súlyom. A 90 napos harmadik napján már 1 kg a veszteség. Lehet, hogy ez mégis működik?. Kérdésem: a tortában nincs vaj, tej, tejszinhab, tojás, vagy a főtt tésztában nincs tojás? Vagy ezzel együtt is hatásos? palacsintát lehet enni? Aki tudja a választ, köszi.
6590. igynogy
2008. márc. 6. 12:00
Nem igazán hiszem, hogy károdra lehet a víznap! Én is szoktam csinálni kéthetente, havonta, mikor hogy van hozzá kedvem. Semmi kárát nem láttam :) Amúgy meg biztos érzed, ha valami bibi van, nálam volt olyan,hogy víznap muszáj voltam enni, mert rosszul lettem. Igaz akkor is csak gyümit kaptam be, banánt, hogy stabilizálódjak. Sokan böjtölnek többet is mint egy nap, szerintem nem lehet belőle gond! :)
2008. márc. 5. 22:31
Szerintetek ha két hetente tartanék viznapot annak lenne valami kárós hátulütője??? Légyszi reagáljon aki tudja. Köszike
6588. annaluca (válaszként erre: 6586. - Bubirka)
2008. márc. 3. 23:01

Gratulálok a közös elhatározáshoz! Együtt sokkal könnyebb, még akkor is, ha a két "kiskorú" finomságokat is eszik néha. Mi is a párommal kezdtük, és a lányunk, aki 5 éves, tavaly annyira belejött a diétánk követésébe, hogy a gyümölcsnapon ő is csak gyümit akart enni :-))

Úgy oldottam meg a gyerek étkezését, hogy nagyából ugyanazt eszi, amit mi, így nem kell külön főzőcskézni, kisebb a kísértés.

Kitartás, betartható a diéta!

6587. eperkata (válaszként erre: 6586. - Bubirka)
2008. márc. 2. 21:20

Szia!

Kitartás!

Viznap havi 1szer kibirható, én is átvészeltem vhogy, bár nem hittem volna, természetesen közre játszott a korai lefekvés :)

Kitartás4 jólesz!

én is 79röl indultam, 1 honap altt 5 kilónak intettem viszlátot :) , pedig bűűűnöztem, nah meg mellette heti 3 edzés...bár most nem tudom mit fogok csinálni, ha nem lesz rá idöm :S

6586. Bubirka
2008. márc. 2. 17:45

Sziasztok!


Tegnap kezdtük el az urammal a diétát, hát, nagy kitartás kell hozzá, főleg két kiskorú (3,5; 1,5) éves gyerekek mellett, de elhatároztuk hogy végig csináljuk. Én 80 kg/170 cm-ról indultam, a férjem 99 kg/183 cm-ről. A mennyiségek még gondot jelentenek, de majd belejövünk. Jó olvasni és kitartást ad, hogy Veletek együtt csináljuk és közben jó tanácsokat kapunk.


Reggelente mindketten 1-1 banánt ettünk, tegnap ebéd+vacsi sült hal volt salátával, ma pedig hordós káposztát ettünk sütőben sült krumplival (persze zsíradék nélkül)+franciasaláta alapot főztem ki. Nagyon jó volt.


A szénhidrát napot paradicsom szószos tésztával kezdjük, aztán meglátjuk.

Tényleg lehet 2 szelet tortát enni a szénhidrát napon?

A víz napot mindig betartjátok? Hogyan vészelitek át?

6585. zsany001
2008. márc. 1. 12:13
Szerintem az lenne a laegjobb ha az ember 3 dolgot teljessen kerülne ilyen a tésztafélék a cukor és a kenyér!!!én most ezeket fogom kerüni hogy szénhdrátot ne vigyek a szervezetembe!!igy remélhetőleg a már meglévők fogynak el:D és megpróbállok fehérjéből sokat enni hogy a az izmom ne kárusoljon sőt könyebb legyen építeni!!!de sajnos nem tudom hogy az anyagcserém ezzel hogy változik?! ill a másik diéta amire gondoltam hogy váltakozva 1 hétig leveseket eszek csak 1 hétig pedig főzelékeket ill spenótot!! lécci irjátok meg a véleményeteket köszi:D
2008. febr. 29. 15:03
Hali! Tegnap volt az első viznapom, és nem is volt annyira vészes! :) Szerintetek mi lenne ha 2 hetente tartanék viz napot? Lenne valami hátránya?
6583. 2577cdcc12 (válaszként erre: 6582. - Qwertyx)
2008. febr. 29. 14:00
Teljesen igazad van, mivel akkor kell feltölteni az energiaraktáraidat, hogy legyen energiád az előtted álló naphoz. Amúgy is sok logikai hiba van a 90 naposban, szerintem.
6582. qwertyx
2008. febr. 29. 13:56

köszi a tanácsot!

a 90 naposban az is zavar, hogy délig csak gyümölcsöt enged, pedig nekem pont reggel lenne szükségem valami táplálóbbra

6581. 2577cdcc12 (válaszként erre: 6579. - Qwertyx)
2008. febr. 29. 13:44
Én a helyedben nem folytatnám... Szerintem csak étkezz helyesen, naponta többször keveset, és a kilók, bár nem robbanásszerűen, de le fognak menni. Kerüld a fehérlisztet, cukrot. A szénhidrátot csak délig edd, utána már csak zöldség, sovány tejtermék, sovány hús. Így mindent megkap a szervezeted, és nem fognak jelentkezni a hiánytünetek. És szerintem ne számold a kalóriákat. És sok folyadék, ásványvíz, gyümölcstea, de csak édesítővel.
6580. qwertyx
2008. febr. 29. 13:18
és még valami eszembe jutott: vajon a keményítőt miért kell szétválasztani a fehérjétől is meg a szénhidráttól is? sehol nem esik szó külön a keményítőről... picit könnyebb volna, ha ez nem lenne
6579. qwertyx
2008. febr. 29. 11:00

sokmindent elolvastam a vegyes táplálkozás, szétválasztás, fehérje vagy szénhidrát témakörben.

a magyar dietetikusok lapja szerint az Atkins-nek éppen az a hátránya, hogy nagyon eltolódik a fehérje irányába, és ez sem jó

mindkét tápanyagra szükség van

fogalmam sincs, hogy csináljam tovább


forrás: [link]


itt is azt írják, hogy a túlzott fehérjefogyasztás káros:

[link]


tehát sem a túlzott szénhidrát, sem a túlzott fehérje nem jó, együk mind a kettőt, csak figyeljünk a kalóriára


a Béres Alexandra honlapján az van, hogy ha egyéni energiaszükségletünknél kevesebbet eszünk, akkor lesz ajojo-effektus: "Egyéni alapanyagcserénk ismerete főként akkor fontos, ha fogyni szeretnénk, mert ha az alapanyagcserénél kevesebb energiát fogyaszt naponta a fogyni vágyó, akkor a szervezet védekezni kezdhet. A védekező folyamat miatt alakul ki pl. a jojo-effektus."


[link]


vagyis együnk annyit, ami a napi szükségletünk, és változatosan, de nem túlterhelően, és mozogjunk rendszeresen

valami ilyesmit szűrtem le


de a kérdés továbbra is az, hogy folytassam-e a 90 napos diétát?

2008. febr. 28. 22:50

ZSÍR-ból két esetben fogyhatsz hatékonyan


1.)ha mozogsz, mert az elégeti


2.) vagy olyan kevés szénhidrátot eszel, hogy a tartós alacsony vércukor következtében a szervezet elkezd egy másodlagos energiaforrást gyártani az ugynevezett ketonokat, melyet cukorként viselkednek, azaz a szervezet elégeti, hogy energiát nyerjen belőle.


A ketonokat viszont a zsírtartalékból képződnek. A ketózis egyik ismert diétája pl. az Atkins, nézz utána a neten.


Azaz kevés szénhidrát, sok fehérjével zsírt bontasz.


Kevés fehérje, sok szénhidráttal inkább izmot bontasz


A 90 naposban csak minden 4.nap eszel fehérjét, rossz esetben (viznap, lénap) csak minden 5.napon. A többi napon szinte semmit, vagy elégtelen mennyiségűt a napi szükséglethez képest.

6577. c299b9bcdc (válaszként erre: 6574. - Dorcas)
2008. febr. 28. 22:42

te jó ég, hát nem tudom, honnan veszed ezeket, de ha nem kap a szervezet fehérjét, akkor egy biztos


ZSÍRBÓL SOHA nem képződik fehérje


ilyenkor a szervezet a saját fehérjéit, pl az izmot bontja el


ha napokig nem eszel elegendő fehérjét, akkor napokig a saját fehérjéit éli fel a szervezet

6576. zsany001
2008. febr. 28. 20:33
Én ezt a 90napos diétát úgy csinállom hogy a kenyeret és a cukrot teljessen kiüztem az életemből és megpróbáálok nem olyan sok sós ételt enni.Vacsorázni is csak akkor vacsorázok ha 6 óra elött tudok.Minden este 30percet tornázok plusz még ott vannak a tesi órák hetiheti 3x+2x foci és hamarossan még heti 3x aerobik,ha ezek után nem fogyok le akkor már nem tudok mit tenni.Nekem mindig is bajom volt az akaraterőmmel sajnos:(engem az biztat hogy csak 3 hónap kemény fogyi és utánna már minden a régi lesz:)Reméllem sikerülni fog.Sztm minden fogyokúrának a kulcsa az akaraterő.Minden diéta fogyaszt csak azért vannak külömbözőek mert mindenkinek más fajta az akaratereje:S:D
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook