Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kérdések betegségekről, tünetekről fórum

Kérdések betegségekről, tünetekről (beszélgetős fórum)


1 2
23. Gigi...26 (válaszként erre: 22. - Eve20)
2006. jún. 10. 20:39
Van olyan, hogy valaki egy tüdőgyulladást lábon hord ki.. Túl régen tart már nálad ez az influenza jellegű betegség. Évike, akárhogy is, de menj el orvoshoz!!!
22. Eve20
2006. jún. 9. 20:53

Sziasztok!


Még mindig nagyon beteg vagyok, ma reggel szabályosan fulladoztam, már azon agyaltam, hogy hívni kéne a férjemet, hogy vigyen be a kórházba...szerintetek mit kéne csinálnom?? Jövőhéten sem tudok eljutni a dokihoz, pedig kéne..ötletek? Mi lehet ez?:(

21. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 20. - Bea533)
2006. jún. 8. 17:42
Csak igazolni tudlak! Sok tapasztalatot gyüjtöttem össze én is!
20. bea533
2006. jún. 8. 16:56
Lányok én nem vagyok hivő,de én azt hiszem van minden embernek őrangyala.nekem biztos 100%van mert rám már kétszer hozott visza az élők közé,még az orvosok is azt mondták jól vigyáz rám az őrangyalom.Biztos igaz én hiszem.
19. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 18. - 93a74b44ea)
2006. jún. 5. 18:07
Csak rajtad múlik minden és a jó ISTENEN!Nem vagyok hivő de tudom, hogy létezik aki összetartja ezt a világot, egyébként értelmetlen lenne bármilyen megnyílvánulása a LÉT-nek!
18. 93a74b44ea (válaszként erre: 17. - 3b4055e2b2)
2006. jún. 3. 16:14

Biztos,hogy megszerzem!

Nagyon elgondolkodtatott ez a pár sor is!...Rengeteg benne az igazság,és pontosan leírja az adott helyzetet, amikor kezdődött a betegségem.

Bár már kiléptem abból az élethelyzetből, de még mindig nem vagyok igazán elégedett...

Nehéz kivívni egy igazán hasznos változást, hiszen olyan sokminden van, ami nem rajtunk múlik.

Remélem, hogy a könyvben ezzel kapcsolatban is találok valami használható útmutatót.

Köszönöm!

17. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 11. - 93a74b44ea)
2006. jún. 3. 14:46
Fáj, mert lelki fájdalom előzi meg.Fáj, mert nem értenek meg,fáj mert félreérteted Önmagad! Mindezzel tisztában vagy csak nincs bátorságod másként vélekedni, cselekedni!Beleuntál azokba az élethelyzetekbe amelyekbe "mindent neked kell" megcsinálni.Tudatod már rendre csak a kudarcokat és negativ élményeket fogja fel ezért érthető, hogy szó szerint merevvé válsz /még ha küzdesz is ellene, mivel a gyulladás egyfajta lázadást mutat/ és visszahúzodóvá. Szeretném neked is a figyelmedbe ajánlani azt a könyvet amivel én kezdtem megtanulni kezelni és megismerni Önmagam! Cime: Mit árul el a betegséged? Írója :Kurt Tepperwein és legutiobb a Hunga pszicho kiadásában jelent meg.
16. 93a74b44ea (válaszként erre: 14. - 3b4055e2b2)
2006. jún. 2. 19:35

Igazán nem sürgős, amikor ráérsz, nagyon fogok örülni, ha beírod, annál is inkább, mert nagyon kíváncsi vagyok. Ha a lelki eredetre gondolok, egy tippem nekem is van, hogy mitől lehet, na az majd érdekes lesz, hogy egyezik-e.

És előre is köszönöm!

15. Eve20 (válaszként erre: 13. - 3b4055e2b2)
2006. jún. 2. 18:18
Lehet, hogy igazad van! Az utóbbi hetekben 3-4 órákat alszok, és csak kávéval tudok talpon maradni:(
14. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 11. - 93a74b44ea)
2006. jún. 2. 17:46
Kedves letty26! Időhiányában most nem ,de szeretnék választ adni később!
13. 3b4055e2b2 (válaszként erre: 12. - Eve20)
2006. jún. 2. 17:45
Kedves Eve20! Egyszerű a dolog! Mint ahogy Esztergályos Cecilia mondta mint Szépné a familia cimű filmsor.-ban /EDDIG-EDDIG VAGYOK!!!/Túl terhelted magad ,talán pihenhetnél, szánhatnál időt magadra!
12. Eve20
2006. jún. 2. 03:01
Szerintetek mi bajom lehet? Már két hete influenza szerű tüneteim vannak, írattam rá gyógyszert, de teljesen hatástalan volt. Úgy tűnik, nem fertőző hál' Isten, mert se a párom, se a fiam nem kapta el. Lehet, hogy allergia?:(
11. 93a74b44ea (válaszként erre: 10. - 3b4055e2b2)
2006. jún. 1. 20:29

Azt esetleg nem tudod, hogy a sokízületi gyulladás mitől alakul ki?

Én abban abszolút hiszek, hogy a betegségek lelki eredetűek, annál is inkább, mert az én esetemre a dokik 6 éve csak a kezüket tárják szét, mert fogalmuk sincs, hogy mitől lehet. Pedig elég rendesen beleestem ebbe a dologba, sajna, azóta már van egy csípőprotkóm is, és a többi ízületem is folyamatos gyulladásban van és csak kivételes napokon nem fájnak.:(

2006. jún. 1. 20:20
Hát ennél a témánál már nagyon rég nem volt hozzászólás! Azt tudjátok, hogy semmi sem véletlen ? Az,hogy a kislábujj eltört vagy sem az is szól valamiről pl.:haragos voltál magadra vagy más váltotta ki belölled.Minden betegségnek van lelki háttere! Tudtátok? Én ugy gyógyitom magam,hogy megvizsgálom az éppen fájó testrészem funkcióját és megtalálom rá a választ, hogy miért kaptam ezt a jelzést testemtől.Müködik!!! Példa: Egy nap arra ébredtem, hogy leszakad a karom a fájdalomtól.Az akkor éppen nállunk tartózkodó körzetiorvos ismerösöm azt diagnosztizálta,hogy ínhüvelygyulladásom van aminek k.b. hat hét a gyógyulási folyamata! Én pedig reikis lévén azt mondtam neki, hogy tudod mit holnapra ennek kutya baja sem lessz! Ezután elmentem meditálni és reikizni magam.Tanulmányoztam karom funkcióját:átölel, ad és elfogad, simogat és stb. Majd fel tettem magamban a kérdést,hogy miért is hátráltatom magam a fájdalommal,mi az amiért most nem tudok fájdalom nélkül átölelni ,adni és elfogadni stb. Aztán rájöttem ,hogy az én lelkem szószerint megsértödött mert a férjem három nappal ezelött válasz nélkül hagyta azt a kérdésemet miszerint miért csak a rosszul sikerült dolgokat vesszi észre a főzésemben és miért nem dicsér ha jól esik a főztöm? Nos választ nem kaptam de lelkem mélyén ez nagyon fájt! Hát ezek után nem is birtam felemelni a kezem ,nemhogy főzni de arrébb rakni se semmit! Majd meditáció közben feltettem lelkemnek a kérdést mi lehet erre a megoldás? Azt a választ kaptam:becsüljem magam többre , értékeljem amit létrehozok de azt örömmel! El döntöttem ezentúl csak arra koncentrálok mit kivánok enni és hogy új receptekkel próbálkozom amiről még álmomban sem gondoltam volna, hogy szeretettel készített étel ennyire feldobhat és ilyen jól sikerül. Minden vágyam az volt ,hogy egy általam létrehozott oroszkrémtortát egyek!Attól kezdve,hogy megértettem lelkem üzenetét, Ő gyógyulással hálálta meg ezt nekem és másnapra eltünt a fájdalom mintha nem is létezett volna! ...és az oroszkrémtorta...hmmm!!!Egyébként ha valakit érdekel könyv is jelent meg és nem is egy ebben a témában: Mit árul el betegséged!Ha kell megírom a többi könyv nevét és szerzőjét is.
9. Hoxa
2006. ápr. 26. 13:33

Köszi a tanácsokat. Már jobb, a színe is kezd javulni. Bár, ma rámentem a babakocsival... Na az nem volt kellemes...

Majdcsak meggyógyul. Én is így sejtettem, hogy ezzel nem lehet mit tenni.

8. bige
2006. ápr. 25. 15:48
nekem a lányomnak tört el. semmit nem tettek vele, de kapott az iskolai és a háztartásbiztosításra is pénzt:-)
7. molntak (válaszként erre: 6. - Kisgé)
2006. ápr. 25. 13:41
persze, de sima fekvő gipszem kívül (ami térdig ér), semmit nem tudnak csinálni, max össze sinezik, ha mondjuk két középső ujj, de mivel a kicsi nagyon kilóg ezért nem nagyon lehet vele mit kezdeni. Persze ez is attól függ, hogy hogyan tört el.
6. kisgé (válaszként erre: 5. - Molntak)
2006. ápr. 25. 13:35

Hú, az nem semmi!

De ha el van mozdulva, akkor biztos a helyére teszik.....

5. molntak (válaszként erre: 3. - Kisgé)
2006. ápr. 25. 12:23
Nem csinálnak vele semmit, ugyanis nem tudnak. Nekem egyszerre tört el mind az öt lábujjam (ráhajtott egy kocsi és megállt rajta, majd vissza tolatott a lábamon :(), de nem tudtak vele csinálni semmit. Megröntgenezték, szerencsére a helyén volt minden semmi sem mozdult el. Három hónapig nem állhattam rá. És ráadásul nyár volt. grrr
4. Gigi...26 (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2006. ápr. 25. 11:48

Még iskolás koromból emlékszem erre, eltört a töritanárnő kislábujja, és 1napot sem hiányzott miatta...

Megröntgenezték neki, de nem csináltak vele semmit. Nem szabadott szűk cipőt felvennie, és magától gyógyult. Ha nagyon fáj azért valami fájdalomcsillapítót bekaphatsz:)

3. kisgé (válaszként erre: 2. - Hoxa)
2006. ápr. 25. 11:40
Nekem ismerősöm törte el. Az a jó, ha elmész megröntgenesztetni, mert összeforrhat rosszul is. Begipszelni nem tudják, de valamit tesznek vele, az tuti.:)
2. Hoxa
2006. ápr. 25. 11:08

Lenne is kérdésem:


Törte el már valaki a kislábujját? Honnan tudom, hogy eltört-e? Csinálnak vele valamit az orvosok, vagy várjam meg, amíg magától elmúlik a fájdalom?

1. Hoxa
2006. ápr. 25. 11:06
Itt lehet megvitatni mindenféle egészségügyi kérdést, betegséget, gyógymódot, tanácsot.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook