Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kérdések a gyantázásról fórum

Kérdések a gyantázásról (beszélgetős fórum)


2010. aug. 12. 09:39
Köszi szépen azt ötleteket, amúgy mostanában használtam Neugranormont és az is bevált. Szereintem az lesz, hogy még egy párszor elmegyek gyantáztatni, utána meg megpróbálom magamnak. :)
2010. aug. 6. 10:54
én babaolajjal nyugatatom a bőröm gyantázás után, ez azért is jó, mert leszedi a fennmaradt ragadós gyantát, ilyesmi...:-) sok sikert!
2010. aug. 5. 19:32

Fél cm kell minimum, hogy legyen a szőr, de ha még csak most kezded el, akkor hagyhatod hosszabbra is picit, mert írtad, hogy erős.

Nem tudom, mekkora felületen csinálod, de combon pl. ajánlatos kifeszíteni a bőrt, pláne a belső combon, nehogy véraláfutást csinálj.

Utána mindig kend be hámosító, nyugtató, fertőtlenítő krémmel, géllel, ezt fodrászkellék üzletben be tudod szerezni.

Szolizni, napozni 24-48 óráig ne menj.

2010. aug. 4. 16:18

a lábamat (vádli) magamnak csinálom, otthon. Veszek egy gyantapatront, tűzhelyen melegítem, gyantacsíkkel lehúzom... ezt később is megtehetem 2-3 hét múlva, bármikor... Én erre sajnálnék kiadni pénzt.. nagyon élvezem magamnak csinálni. Hátha még lenne egy elektromos gyantázógépem otthon...! :-) Mivel nem vagyok manökken, ezen kívül nem nagyon feszélyez, ha akad rajta mégis egy-két szőrszál. A lényeg, hogy finom tapintású, igényes kinézetű legyen a lábikóóóóm..

Sok sikert hozzá!!!

2010. aug. 4. 12:28

Köszi szépen a segítséget, azért majd körülnézek, hogy milyen krémek vannak. Jah, amúgy van egy miniepilátorom, azt használom a hónaljra, de azt még csak egyszer használtam.

Lukrécia74, mondd meg e nevét, kíváncsi vagyok rá! :)

4. goababa (válaszként erre: 3. - Lukrécia 74)
2010. aug. 4. 12:25

sziasztok!

én géppel nyomom és sajnos hetente kell csinálnom:((hát ez van!egyébként ha géppel csinálod elvékonyodnak a szálak és helyenként akár ki sem nő egy idő után!de engem is érdekelne az a szuper termék elöre is köszönöm!

2010. aug. 4. 12:18
Helló!Én az első gyantázásom után papayából készült folyadékot kaptam,ez szőrnövekedés gátló,és megakadályozza a szőrbenövést.Szerintem használ.Biztosan kapható boltokban gagyi,és jó termék is.Aki nekem ezt ajánlotta,az eléggé profi,igazából ebből él.Ha érdekel megadom a pontos nevét a cuccnak,bár magyar leírás nincs rajta.A neve azért igen:)))
2010. aug. 4. 10:45

Szia!

Én évek óta gyantázom a lábam, soha nem borotváltam; nem tudom, mennyit fogok tudni segíteni.

Nos a tapasztalataim:

- teljesen sima nekem egy hétig szokott lenni, aztán még egy hét mire újra kezelem (nyáron, télen kb. havonta szoktam).

- kisebb szőr mindig marad, mivel nem egyforma hosszúságúak a szálak, és gyantázni csak bizonyos méret után tudod (nem is tudom hány mm); ami kimarad, azt én (de a kozmetikus is)csipesszel vadászom le. Ezért kell várni, hogy nőjenek, igaz ez nyáron nem valami jó megoldás... A kozmetikusok is azért adnak 4-6 hetet a következő alkalomra.

- egyik krémet sem használtam még, de nekem kb. évente 1-2 szál van, ami esetleg befelé nő


Remélem tudtam segíteni!


Üdv!

2010. aug. 4. 09:56

Sziasztok!


Elég kezdő vagyok a gyantázásban, ezért gondoltam, hogy írok. Sok kérdésem lenne, remélem, tudtok segíteni.

Világos bőrű vagyok, a szőrzetem is az, de örököltem, hogy sok van belőle. Évek óta borotváltam a lábam, meg is erősödött tőle a szőr. Most voltam másodjára gyantáztatni, de maradtak rajta kisebb szőrök. Az egyik kérdésem az lenne, hogy hanyadik gyantázás után lesz teljesen sima a bőrfelület így sokévi borotválás után? Nem akarom tovább borotválni, így is nagy könnyebbséget jelent, hogy sok hétig csak lassan nőtt vissza. A másik kérdésem az lenne, hogy tényleg segítenek a szőrbenövés ellen a gátlókrémek vagy a vagy a növekedést gátló krémek? Eddig, ha találtam ilyen szőrszálat, azt csipesszel távolítottam el. Bár gondolom, nem ez a legjobb megoldás, ha sok van belőle.

Szívesen várom a gyantázással kapcsolatos tapasztalatotokat!

Köszi szépen előre is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook