Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kérdés Egészségügyi Szakdolgozókhoz fórum

Kérdés Egészségügyi Szakdolgozókhoz (beszélgetős fórum)


2010. márc. 12. 18:00

Hazánkban az életkorhoz kötött kötelező védőoltást az általános iskola 8. osztályában kapják a tanulók. A több lehetséges oltási gyakorlatból, a két oltásból álló oltási rendet alkalmazzuk (0 alkalom után 6 hónap múlva) a magasabb antigén tartalmú oltóanyagból.


ÉS A LÉNYEG:


A szokásos oltási reakció (helyi duzzanat, pír, fájdalom) mellett az oltás tünetet adó immunológiai reakciója gyakorta észlelhető. Ez az oltás után órákkal, kiütések megjelenésével (csalánkiütés, pontszerű bevérzés) okozhat riadalmat. A tévesen allergiának véleményezett reakció után védőoltási konzultáció tisztázhatja, az oltási sor folytatható.

2010. márc. 12. 17:49

Megmutathatod, semmit nem fognak vele csinálni. A szervezet immunválasza. És ha a kiterjedése nem nő, nem viszket neki, akkor nem allergia.

Nekem is ilyen volt meg fájt, a másodiknál már nem tapasztaltam.....

2010. márc. 12. 17:48

Előfordulhat bármely oltásnál. Általában allergiás jellegű reakció az oltás valamely összetevőjére (pláne, ha még előtte sose kapott Hepatitis B elleni oltóanyagot). Borogatni kell, szükségesetén egy fájdalom csillapító. Általában viszketni is szokott,ami fokozatosan elmúlik. Előfordulhat hőemelkedés. Ez a szervezet beindult válaszreakciója miatt van.

Ha viszont rondább lesz (lila), és belázasodna a gyerek, vissza kell menni ahol az oltást kapta, és az orvosnak jelezni.

2010. márc. 12. 17:43
Helyi oltási reakció, igy látatlanban...de mindenképp megmutatnám ahol az oltást kapta!
4. 409f3dc117 (válaszként erre: 1. - Aranyalma41)
2010. márc. 12. 17:42
Szia, teljesen normális reakció, 1-2 nap alatt megszűnik az "irritáció"
3. 85fc95f0f6 (válaszként erre: 1. - Aranyalma41)
2010. márc. 12. 17:42
Szerintem allergiás reakciója van a fiadnak, nagyon ne ijedjél meg, ettől még szerintem nem lesz beteg. Viszont aki beadta az oltást a gyereknek, vagy a háziorvosnak ezt jelezni kellene.
2. hpkati (válaszként erre: 1. - Aranyalma41)
2010. márc. 12. 17:39

Szia!

Szerintem helyi reakció!

Én maximum hideg vizes ruhával borogatnám.

2010. márc. 12. 17:35

8.osztályos fiam Hepatitis B első részoltásánál az oltás helye bevörösödött, és 20ft nagyságúra duzzadt.Mi ennek az oka? Infulenza oltásnál ez nem volt tapasztalható.

Előre is köszönöm a választ.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook