Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kerámia lapos tűzhely főzőlapja tényleg kényes és könnyen karcolódik? fórum

Kerámia lapos tűzhely főzőlapja tényleg kényes és könnyen karcolódik? (tudásbázis kérdés)


6. Hoxa
2009. jan. 10. 18:08

Tapasztalatom szerint ez típus és/vagy minőség függvénye. A korábbi (Teka) főzőlapomat sosem sikerült megkarcolni, a ráégett szennyeződések eltávolítására külön kaparó eszközt is adtak hozzá, az sem karcolta meg sosem. Akármi égett rá, könnyű volt lekaparni és a főzőlap tisztító is mindent leszedett róla, szép csillogó lett.

Most egy gagyi noname főzőlapom van, már összekarcolva "örököltem meg" és tisztítani is nagyon nehéz, valahogy állandóan piszkosnak néz ki, akármit csinálok vele.

2009. jan. 10. 18:04
Attól függetlenül én imádom.És spéci tisztítóval szépen rendben lehet tartani.Egyedül azt nem szeretem,hogy van benne melegen tartó funkció,és ha elzárom akkor mindig le kell húznom róla a lábast.Illetve ki kellett cserélnem a lábasokat,mert nem mindegyik jó rá,mert a gömbölyű aljú(pl Ikeás) az nagyon sokára melegszik fel rajta.
4. Borsi :-) (válaszként erre: 1. - Gevi1931)
2009. jan. 10. 18:02

Szia!

Én nagyon nem szeretem...Tistitani nehéz.Én nem mondanám,hogy annyira óvatosan kell bánni vele.Én is az elején spec. tisztítóval takarítottam,de most már a szivacs dörzsis részével szoktam lemosni és mosogatószerrel.Nincs rajta egy karcolás sem.

2009. jan. 10. 17:53

Szia!

Nagyobb üzletekben, és ahol árulnak kerámialapos tűzhelyet, lehet kapni spéci tisztítót Vitro Clean a neve,és ehhez kaparó kést is lehet kapni az odaégett cucc eltávolításához

Amúgy igen jó ha ovatos vagy vele, de amúgy jó

2009. jan. 10. 17:50
jól értesültél, tesómék most vettek nemrég egyet (nem is olcsó fajtát), és nagyon kell rá vigyázni, viszont szeretek rajta főzőcskézni, csak ki kell ismerni. a takarítás sem egy leányálom, elég durván odaég minden az tuti.
2009. jan. 10. 17:48
Szeretnék venni egy elektromos tüzhelyet de aggaszt a kerámialap, hogy valóban nagyon érzékeny a lábasokat nem lehet raja huzogatni, mert meg karcolodik? Segitsetek! komplikát a tisztitása?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook