Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Képes egy elköteleződéstől félő ember megváltozni? fórum

Képes egy elköteleződéstől félő ember megváltozni? (beszélgetős fórum)


1 2
55. monalisa83 (válaszként erre: 54. - Magdalénia)
2016. aug. 3. 12:09
Hát igen, az én általam említett fiatalemberben is az volt a fura, hogy 38 évesen csak szóban törekszik a "normális" családi életre. Elmondása szerint semmit nem szeretne jobban, mint hogy valaki mellette legyen. Közben viszont úgy él, mint egy tini, tinikkel is veszi magát körül, és máskor azt vallja, hogy ez a bulizós, felelőtlen élet, ahogy most él, teljesen megfelel neki. Sajnos vannak olyan férfiak, akik szerintem soha nem nőnek fel. Amíg tart a fiatalos varázsuk, addig mindig kapnak maguk mellé nőt, arra, amire nekik kell. De majd 5-10 múlva lennék rájuk kíváncsi!
54. Magdalénia (válaszként erre: 52. - Zsuzsi0318)
2016. aug. 2. 21:07

Furcsa, hogy ebben a korban nem keresi élete párját. Erre nem lehet indok, hogy az előzők ilyenek-olyanok voltak.

Valamiért nem bízik benned, ahogyan a saját jövőjében sem.

Lelkileg sérült ember lehet, akinek egy mankó vagy jó értelemben, mert amúgy tisztel.

Erre utal a nevelkedése és a saját család elutasítása.


Ha nincs komoly szándéka, akkor minek a gyűrű? Nem lehet egy gyűrűvel megvásárolni senkit és letudni.

53. c73db520ef (válaszként erre: 52. - Zsuzsi0318)
2016. aug. 2. 20:56

Gyuru? Nesze semmi, fogd meg jol.

Bar a semminel valamivel tobb.

Max. mondhatod, hogy a menyasszonya vagy.

2016. aug. 2. 18:10
Itt vagyok. Volt már előttem egy élettársi kapcsolata 5 évig,meg tudok egy előtte lévő menyasszonyról is, aki megcsalta és így lett vége. Boldog lennék,ha nem félig kellenék. De emiatt a tudat miatt vagyok sokszor olyan,hogy magamra se ismerek. Ma azt mondta,hogy gyűrű az lehet. Nem is tudom,hogy örüljek-e ennek egyáltalán???!!!
51. túrógombócka (válaszként erre: 39. - Zsuzsi0318)
2016. aug. 2. 16:35
10 év alatt már rég összeköltözhettetek volna, ha annyira veled akarna élni. nyilván eddig sem akart. neki ez egy kényelmes kapcsolat, gondolta, vannak már gyerekeid, így veled lazábban lehet.
50. Miss Jane (válaszként erre: 43. - Zsuzsi0318)
2016. aug. 2. 16:09
Azokból amit leírtál, csak az idődet vesztegeted ezzel a férfival, aki nem értékel Téged eléggé. Én is voltam ilyen helyzetben, de csak nagyon kis időt bírtam ki ilyen típusú férfiak mellett... Te is tudod legbelül, hogy mi lenne Neked jó, cselekedj úgy. Az élet most zajlik!
2016. aug. 2. 16:05

Saját tapasztalataim:


Csalódtam többször, lehet, hogy rosszul választottam, én hibám is, DE elegem lett az elvált, vagy válófélben lévő, pár komoly kapcsolaton, és nagy szerelmet megélő férfiakból... Azt gondolom, hogy egy férfinek egy igazi szerelme lehet, akitől főleg ha gyereke is születik, utána a következő nőnek már nem tudja ugyanazt nyújtani.

48. Magdalénia (válaszként erre: 39. - Zsuzsi0318)
2016. aug. 2. 15:51

Ha még sosem élt együtt nővel, akkor igazán agglegény típus és már nem is fogja megszokni, hogy egy nőhöz alkalmazkodjon a nap 24 órájában és tekintettel legyen az érzelmeire.


Ezek szerint az "üres zseb" miatti halogatás is csak ürügy volt régen. Magának való és így érzi jól magát. Neki az bőven elég, amit tőled kap.

Ez viszonyt jelent és nem társat.


Ha mégis összeköltöznétek, lehet, hogy hamarabb vége lenne, mint gondolnád. Szerintem.

47. Bekacomb (válaszként erre: 43. - Zsuzsi0318)
2016. aug. 2. 15:29

Nem lehet, hogy neki így jó, ahogy van és nem akar további elköteleződést? Nem gondolhatta, hogy neked már van két gyereked, akkor biztosan nem fogod a gyerek témával "zaklatni". Ezt a témát is hisztinek titulálta a részedről?

Á, a pasik eleve nem nagyon mutatják ki, mit éreznek. Legalább is az enyém sem egy romantikus alkat. :-) Ez még nem jelent semmit, attól még szerethet. Boldog vagy?

2016. aug. 2. 14:43

Tudok olyan emberkerol, aki akkor kototte volna ossze az eletet az allitolag nagyon szeretett novel, akit elozoleg evekig szeditett, amikor valasa utan 50 evvel az ex meghalt.

Az "ara" elkuldte jo messzire.

2016. aug. 2. 13:37
Áááá, hogy mennyi féreg pasi van... Komolyan az agyamra mennek. Mi meg hagyjuk magunkat hülyíteni...
44. Specially (válaszként erre: 31. - Monalisa83)
2016. aug. 2. 13:26
Örülök,hogy belenéztél nekem is sokat segített megérteni remélem sikerül tovább lepned és talalkozol azzal aki megbecsül!
2016. aug. 2. 13:02
Babát nem szeretnék mindenképp. Inkább úgy gondoltam talán ő örülne ha lenne közös gyerekünk,de ez már megdőlt. Nem volt könnyű gyermekkora,szülei 10 éves korában meghaltak. Nagymamájuk nevelte fel,aki tavaly szintén meghalt. Talán erre vezethető vissza. Én már nem tudom,de sajnos én is ezt a keménységet érzem. Nehezen és nem szívesen fejezi ki az érzelmeit sem. Nem állítom,hogy nem szeret,de sokszor a cselekedeteivel nem ezt bizonyítja. Ha jelzek valamit,akkor én vagyok a hisztis. Meg egyáltalán hogy jutott ez az egész házasság,meg a gyerek az eszembe. Ez épp a napokban történt és most eléggé el vagyok keseredve. Pont ezen gondolkodom,hogy képes leszek-e ezt elfogadni???!!! Legalábbis én azt kérdeztem tőle,hogy 10 év nem volt elegendő arra,hogy eldöntse tud-e velem élni? Még ezt ki kell próbálni? Elbizonytalanodtam.
42. Bekacomb (válaszként erre: 41. - Zsuzsi0318)
2016. aug. 2. 10:17
Hú, hát elég keményen fogalmaz. Amúgy megértem, hogy félted a kapcsolatotokat, hasonló helyzetben talán én is félteném, nem tudom, még nem voltam ilyen szituban. Amúgy a mindennapokban érezteti hogy szeret? Tartalmasnak érzed a kapcsolatot vagy inkább egyoldalúnak? Te mindenképp szeretnél babát még illetve házasságot? Vagy esetleg el tudod így fogadni a felállást (ha nem is most, de idővel)?
2016. aug. 2. 10:12
Eddig nem volt téma közöttünk,de azt mondta ha 6 évvel ezelőtt kerül szóba ez a téma akkor is ugyanez lett volna a véleménye. Meg hogy ő úgy látja tele vagyok félelemmel,ahogy Te is írtad. Ha le akar lépni akkor házasságban vagy anélkül is megteszi,de ő szeret és velem akar lenni. Csak nagyon rosszul esett,hogy 10 év után ilyet mondott nekem.
40. Bekacomb (válaszként erre: 39. - Zsuzsi0318)
2016. aug. 2. 09:22
Hát, nekem a leírtakból az jön le, hogy te rajongásig imádod, ő pedig nem akar kötöttséget. Eddig ez nem volt téma köztetek? Mármint a házasság, gyerek. Gondolom, csak nem ért meglepetésként, hogy így áll a kérdéshez. Ha csak egy papírnak gondolod a házasságot, nincs sok értelme. Vagy félsz hogy elveszíted pont a kora miatt, és szeretnéd magad mellé kötni? Mindezt nem támadásnak szánom, csak láttam már hasonló felállást, és ott egyértelműen a nőt a félelem vezérelte, hogy elveszíti a fiatal pasit, és ezért mindenáron maga mellé akarta láncolni.
2016. aug. 2. 07:47
Sziasztok!! Hát most én is szeretnék tanácsot kérni,mert nem tudom mit csináljak. 10 éve vagyok együtt a párommal aki 9 évvel fiatalabb nálam. Hozzá kell tennem ez sosem okozott problémát kettőnk között.Ő 36 én 45 éves vagyok. Elváltam és van két nagy fiam,21 és 14 évesek. Ő még nem volt nős. Nem élünk együtt. Ő a két testvérével lakik együtt a mai napig. Amiért nem költöztünk össze egy komoly tartozás amit a végrehajtó von a fizetéséből. Ráterhelték a lakásukra is és ő úgy mond "üres zsebbel" nem akart összeköltözni illetve a testvéreit sem otthagyni. Lassan letelik a tartozás és már beszélünk az összeköltözésről. Én balga ennyi év után felvetettem a házasság és esetleg még talán belefér a gyerek témát. A reakció:Ő soha nem akar megnősülni,se engem se mást és nem akar gyereket. Hagyjam már a hülyeségeimet! Meg egyáltalán nézzük meg,hogy együtt tudunk-e élni. Hát én nem tudom,hogy erre még valóban szükség van-e ennyi év után és normális,hogy egy férfi ennyire elutasító ebben a témában? Ez csak egy papír és én pánikolok,mert már 45 éves vagyok és hasonlók. Köszönöm a válaszokat!
2016. júl. 28. 07:21

Amennyiben talalkozik olyan emberrel, aki a felelmet felul tudja irni, akkor igen.

Ritka az ilyen foldrenge-szeru szerelem.

37. ironizáló (válaszként erre: 36. - Monalisa83)
2016. júl. 27. 16:29
Ha érezne lelkifurit, neked akkor sem lenne jobb. Én nagyon örülnék a helyedben, hogy vége. Élvezd a nyarat, kapcsolj ki. Innentől rajtad áll, hogy milyen szerepet szánsz magadnak a jövőbeni kapcsolataidban. Ha maradsz ebben a lelkiállapotban, akkor megint "áldozat" leszel. Amíg ezt nem dolgozod meg, addig ez lesz. Ha beleteszed a munkát, akkor lehet más is.
2016. júl. 27. 15:37

Nem, nem lakunk együtt! Szerencsére, de még így is túl közel, hogy akaratlanul is összefussunk.

Azt nem mondom, hogy nem bánkódom, de nem miatta. Az bánt, hogy én annyi mindent megtettem érte, mindig mellette voltam mindenben, ő pedig szemét módon még csak egy kis lelkiismeret furdalást sem érez, amiért játszott az érzéseimmel. Velem nem is volt hajlandó leülni megbeszélni, hogyan csináljuk tovább, annak ellenére, hogy pár nappal előtte még közös lakásba akart költözni. Engem kikészített idegileg, pár nap múlva pedig mér az ex-csajjal töltötte a hétvégéjét. Akit előtte nekem minden idiótának lehordott!

35. Bekacomb (válaszként erre: 33. - Monalisa83)
2016. júl. 27. 14:47
Remélem, nem búslakodsz majd sokáig. Nem érdemli meg. Játszani, dobálózni mások érzéseivel elég gusztustalan volt tőle. Nála csak jobbat találhatsz, ebben biztos vagyok! Fel a fejjel! ;-)
34. túrógombócka (válaszként erre: 33. - Monalisa83)
2016. júl. 27. 14:44
de ugye nem egy lakásban?
33. monalisa83 (válaszként erre: 32. - Ironizáló)
2016. júl. 27. 14:43
Nem, nem vagyok vele. Csak sajnos olyan közel lakunk egymáshoz, hogy látom, mit művel.
32. ironizáló (válaszként erre: 31. - Monalisa83)
2016. júl. 27. 13:28
Még mindig vele vagy?
31. monalisa83 (válaszként erre: 12. - Specially)
2016. júl. 27. 12:47
Köszönöm szépen a tippet a könyvet illetően. Elkezdtem olvasni, sorról-sorra ráismerek az emberkére, mintha róla írták volna. Sokat segített megérteni, hogy én nem csináltam semmit rosszul, jogosak lettek volna az elvárásaim. Illetve tehetek bármit, ő nem fog megváltozni. 3 hete volt az utolsó olyan helyzet, amikor segítenie kellett volna nekem, mellém kellett volna állnia egy adott szituációban. Persze ezt nem tette, és megint én lettem a hibás, mert nem tudom megérteni az ő bonyolult életét és ismét türelmetlen vagyok. Azóta persze megint az előző csajnál van.
30. ina87
2016. júl. 23. 14:08
egyszerű jobb neki ez az állapot mint h össze kösse veled az eletet
2016. júl. 23. 11:46
Mert akiknek van tarsuk, azok olyan krva boldogok???
28. Érdekes73 (válaszként erre: 20. - Monalisa83)
2016. júl. 22. 21:26
Miben reménykedsz ?
27. Specially (válaszként erre: 20. - Monalisa83)
2016. júl. 22. 21:25
Ez igazából jó mert láthatod milyen ember ez pedig segíthet tovább lépni.A végtelenségig nem lehet elfogadónak lenni vedd észre hogy ő csak magával foglalkozik.
26. ironizáló (válaszként erre: 20. - Monalisa83)
2016. júl. 22. 13:05

Akkor miért szívatod magad? Itt nincs mit ragozni tovább. Ez a férfi nem vállalja a felelősséget a tetteiért. Nincs felnőve, hiába van 3 gyereke. Neked mi a terved vele? Szülsz neki egy negyediket? Inkább tedd magad rendbe, nőj fel, szállj le a földre. Így talán lesz esélyed egy normális kapcsoltra. Addig meg csak ilyen jár sajnos.


"Az egészben az a legbosszantóbb, hogy ő piszkált bele az én életembe, és amikor neki kellett segítség, én mellette voltam"


Nem ő piszkált bele, sőt nem is hibás benne.Te hagytad, hogy ezt csinálja veled, mert nem tartod magad többre. Innen indulj ki.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook