Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kényszervásárlás, Shopping fórum

Kényszervásárlás, Shopping (beszélgetős fórum)

17. vviki2 (válaszként erre: 16. - Edi821)
2009. okt. 30. 09:55
Igyekszem...;-) Kell a pénz karácsonyra...:-P
16. edi821 (válaszként erre: 15. - Vviki2)
2009. okt. 30. 07:34

Turik is már lassan megütik a butikok szintjét. Egyre többen térnek be és vásárolnak. Uilyen az online vásárlás dettó. Sokan már ott sem tudnak megálljt parancsolni :(

Véleményem szerint az már egy jó pont, ha valaki felismeri, gondjai vannak. Első lépésnek nem rossz. Most jön a neheze a megállj!

15. vviki2 (válaszként erre: 14. - Csutika100)
2009. okt. 29. 07:57

Nincs is sok pénzem vásárolgatni, ezért járok turiba. Így kisebb költséggel vásárolhatok, de sajnos így is beszerzek olyan holmit, amit nem kellene. Pl. ősszel sok nyári holmit találok amit tényleg hülyeség megvenni, de múlt héten sem tudtam ellenállni egy kis rövidnacinak, mert "csak" 120Ft volt és jövőre jó lesz a lányomnak...:-S Ezek aprópénzek, de "sok kicsi sokra megy".....egy hónapban ez is nagy pénz ha összeszámolom...

Az AKCIÓs újságok is becsapósak, mert becsalogat a boltba, s megveszed azt is amit nem kellene, mert épp leárazták...

Sokszor akkor érzem a legnagyobb szükségét a vásárlásnak amikor nincs pénzem. Pl. hó végén amikor már be kell osztani a pénzt fizuig...ááááá....beteg vagyok és kész. :-((

2009. okt. 29. 07:43

Ha nem tellene a felesleges vásárlásra biztosan nem sopingolnátok.

Indulj el kiszámitott pénzel és bíztos elkerülitek a felesleges vásárlást.

2009. okt. 29. 07:20
Ha sétálgatok a városba akkor nem bírom ki, hogy ne menjek be egy egy jó boltba, mindig kell valamit venni, de megéri:D ettől vagyunk nők:)
12. edi821
2009. okt. 28. 18:56

sokan vagyunk így csajok pasik egyaránt

ezért sem értem, miért hiszi a többség, hogy csupa nőből áll a boltkórosok világa????


ma adok magamnak egy nagy plusz pontot, mert nem vettem meg egy krémet, amit imádok és akciós :))))

innen (is) jött az ötlet, hogy írnom kéne, mennyi, amit nem költök el és így láthatom, hogy a sok kicsiből/nagyból mennyi lesz!!!

11. reni79
2009. okt. 28. 18:09

Én is kényszervásárló vagyok azaz Boltkóros:-)

Farmermániás és imádom a jó cipőket.

2009. okt. 28. 18:04

Fuuu.. rám akkor jön a vásárlási kényszer, amikor nagyon padlón vagyok lelkileg... Akkor tényleg képes vagyok az egész "vagyonomat" elkölteni, gondolkozás nélkül... Ez olyan ptcselekvés...

De gondolom sok ember van ezzel igy...

Hogy mit lehet tenni ellene... Várni, vagy a pénz tárca merül ki, vagy a gondok elszálnak ;)

2009. okt. 28. 17:20
én már vissza fogtam magamat. Túl sok kacatot találok itthon, és rájöttem nem kell minden vackot megvenni amit látok. Igyekszem vásárlásnál átgondolni mi az ami tényleg kell nekem és használni is fogom.
2009. okt. 28. 16:33

Én ezt úgy oldom meg, hogy nem viszem minden nap a bankkártyámat, és kevés pénzt hordok magamnál. Igaz ez nem a kényszer vásárlásból alakult ki, hanem egy zsbelésből:(

Tehát minden reggel tudom, hogy mit kell megvennem otthonra, munkahelyre, így elteszek annyi pénzt, ami kb. fedezi e kiadásokat, így nem tudok minden felesleges dolgot megvenni. De azért azt elmondom, ha mondjuk viszek 2 eFt-ot és csak 1500 be került a szükséges dolgok megvásárlása, én a maradék 500 at is elköltöm:)), de még sem több ezret.

Egyébként nagy úr az is ha nincs pénzed:)))

7. 673567bc24 (válaszként erre: 1. - Edi821)
2009. okt. 28. 16:29
Én meg vagyok győződve róla,hogy kényszervásárló vagyok!Sajnos nem tudok leszokni róla!Ami a legrosszabb,csak itthon veszem észre,miket vettem!És történtek már durva dolgok emiatt! :(
2009. okt. 28. 16:02
... és jön a mikulás, a karácsony ... :S
5. edi821 (válaszként erre: 2. - 954cf66fc4)
2009. okt. 28. 16:00

Igen, kis ideig feldob ez bennünket.... Most olyan tanácsokat kaptam, hogy pl. 2-3-4 naponta menjek boltba (elég jó!), illetve hiába drágábbak a kisebb kiszerelések, ha a változások rabja vagy, mégis jobban jársz, kevesebbet költesz, ha nagy kiszerelésű dolgok helyett a kisebbet választod.

Ami a kiadások nyilvántartása, leírása mellett még bejött nálam, ha visszatérek a régi bankkártya nélküli időkhöz, vis kp-vel fizetek kártya helyett, ilyenkor uis bennem jobban tudatosul, hogy költöttem.

2009. okt. 28. 15:59
Én is beteg vagyok...;-) Egyszerűen nem bírom vásárlás nélkül...
2009. okt. 28. 15:58

Én is vásárolok , ha kell ha nem.Ha nem magamnak akkor barátomnak,ha nem neki akkor anyukámnak.Ez addig tart amig van pénzem.:)S "Szerencsére" nem kapok olyan sok pénzt egy hónapba,hogy akkora nagy hűhó lenne belőle,de akkor sem jó ez igy.:)

De szerencsémre ez csak akkor van ha "rám jön" a nagy láz,és nem tudok úgy kilépni a boltból,h ne vettem volna vmit.

2009. okt. 28. 15:54
Én nagyon szeretek shoppingolni, mindegy hogy márkás vagy kínai boltból való, csak a tudat, hogy vettem valamit örömmel tölt el.
2009. okt. 28. 15:52

Egyre több ember vesz olyan dolgot, amire igazából semmi szüksége. Legyen az egy pár zokni, egy akciós farmer, vagy a kedvenc krémünk, mert mindig jó, ha van egy plussz.

Sajnos velem is megesik, hogy olyanra költök, amire nem kellett volna .... Szeretném a segítségeteket kérni, hogyan küszöbölhető ki a felesleges dolgok felhalmozása.

Ami eddig nekem sokat segített, hogy nyitottam egy füzetet, ahova a kiadásaimat írom., vmint igyekszem elkerülni a bevásárlóközpontokat. Viszont élelmiszert mindig kell venni, ahol ugyancsak van mindig vmi akcióban ...


Tapasztalatok, ötletek ebben a témában?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook