Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kenyérsütőgépet akarok venni, de melyik a legjobb? fórum

Kenyérsütőgépet akarok venni, de melyik a legjobb? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. febr. 6. 14:52

szervusztok

Nekem Bifinetti gépem van.most sütöm ötödször,eddig mindig szép lett.most is megsült,de az egész alja beragadt,ugy kellett kikaparnom,mit csináltam rosszul,hogy a következő kenyerem ugyanolyan szép legyen ,mint az elöszöek.?válaszotokat köszönöm.

2012. nov. 9. 20:10
Nekem van kétlapátos is, meg egylapátos is. Mindkettő bevált, nagyon jól kever, dagaszt az egylapátos is.
42. terimim (válaszként erre: 41. - Icuska538)
2012. nov. 8. 11:14

Szia Icus! Nem olyan bonyolult mint amilyennek hangzik a leírás.


60 dkg liszt, 3-4 tk só,

2 dkg élesztő /friss/, 1 tk cukor

3 dl víz

1 evőkanál zsír, vagy olaj, v.margarin, vaj

2 db citrompótló, vagy 1 c-vitamin összetörve


nekem ez a recept bevált, akár géppel akár sütőben sütve. A géppel a 3 órás, vagy annál hosszabb fokozat szükséges és a közép sötét,v.a sötét szín.

De mint írtam előzőleg sok sok évig sütöttem így géppel, de rájöttem, mennyivel szebb és finomabb a sütőben sütve. nézd meg a képeimnél.

Ugyan ezt a keveréket összekevertetem a géppel, amit pár perc alatt megcsinál. akkor kiveszem átgyúrom egy kicsit, és tálban jól letakarva 2 órát hagyom kelni, vagy addig amíg duplája lesz. Ekkor a hólyagokat kinyomkodom és megformázom kicsit hosszúkásra, tepsibe teszem,50 percig hagyom kelni itt fontos az 50 percet betartani. 5 percig melegítem a sütőt, a kenyeret pengével bevagdosom, és közepes lángon 60 percig sütöm.


Azért jó a kacsasütő tepsi, mert jó magas és teteje is van, és így jól feltud emelkedni. ha nincs ilyened, akkor lehet rendes magas tepsiben is, csak lehetőség szerint egy másikkal le kellene takarni. A sütőbe egy lábasba vagy valami ócskább edénybe vizet szoktam tenni, hogy minél nagyobb gőz legyen, de ezt máskor is használom nemcsak a kenyérnél. Ez körülményesen hangzik, de a másodiknál, már nem lesz az hidd el. Tulajdonképpen az első kelésnél nem baj ha az ember elfelejti nézni az időt, de a másodiknál fontos betartani. Én a számítógépen beállítom az ébresztőt, mert ilyenkor szoktam elfelejteni az 50 percet, meg a sütési időt.

Kérdezzél ha valamit nem értesz. üdv Teri

2012. nov. 3. 20:00
Sziasztok ! Most találtam rátok , én kaptam egy Hauser márkájú egy lapátost ,de eddig még jót nem sikerült vele sütnöm kb egy éve ott áll , kinek mi a véleménye erről , és más tipusról is ? Ti milyen programra állítjátok ? Mennyi ideig kell dagasztani , keleszteni és sütni , már saját és beállitott programot is próbáltam , Ki tud erről nekem valamit irni és mondani , nagyon megköszönném , előre is üdv Icuska !!!
40. terimim (válaszként erre: 34. - Marcibaba)
2012. okt. 28. 09:48
Szerintem ne vegyél semmilyent, kár kidobni rá a pénzt. Nekem már 10 éve van, kb. 6 évig használtam, de most már csak keverésre használom, mert rájöttem, hogy a sütőbe sokkal szebb és jobb kenyeret sütök. Keverni pedig már más otthon lévő géppel is lehet. Akkor inkább vegyél, /ha nincs/kacsasütő tepsit, kb 4 ezerből megúszod. Nézd meg a kenyerem a képeknél.
2012. okt. 28. 09:48
2 lapátos olcsó Lidl-ben vásárolt gépem van teljesen jó:)Sokkal szebb kenyereim lettek benne,mint anno az egylapátossal.Az 20 és után lett lecserélve, mert a táljáról már lekopott a festék.
38. 9c8432d068 (válaszként erre: 35. - Zsófyc)
2012. okt. 28. 08:53
Nekem ellenkező a véleményem. Van kétlapátos és egylapátos kenyérsütőm is,de az egylapátosban mindig szebb a kenyerem./A gép márkájától függetlenül/
2012. okt. 28. 08:52
Nekem Kynwood(?)van,már tizenéve,de kifogástalanul végzi a dolgát.12 éve volt 21ezer,a legdrágábbak közül való.Van két lapátos is,de az meg sem közelíti.
36. benvik
2012. okt. 28. 08:45
Nekem Moulinex van. Olyan, amelyik bagettet is tud sütni. Én nagyon szeretem, isteni kenyeret süt. Ebben szoktam amúgy dagasztani, keleszteni is pl a pizzatésztát. Ezelőtt Severin volt, az nem sütötte meg rendesen a kenyeret, sőt lisztcsomók is voltak benne. Ez a Moulinex iszonyat drága volt, de megérte.
2012. okt. 28. 08:42
2 lapátos legyen, mer t az 1es nem mindig keveri össze rendesen!! :)
2012. okt. 28. 08:39
Kenyérsütőgépet szeretnék vásárolni szerintetek melyik fajta jó, és mi mindent szoktatok benne készíteni még?
2010. márc. 22. 11:33
Aukción akarok venni,belemenjek?Elta márka.
32. gabilive (válaszként erre: 31. - Pintyőke72)
2009. nov. 5. 21:42

Na,akkor meg vagyok nyugodva,mert nekem meg egy olcsó kétlapátosom van,álá "noname",és az is olyan világosra süt!Amúgy a belseje át van sülve szépen,még soha nem esett vissza a teteje,mindig megkelt benne a kenyér,szóval minden szuper,csak a színe nem.Azt szoktam újabban csinálni,hogy az ablakát letakarom egy összehajtogatott konyharuhával.

A párom szerint meg:"ha jó az íze,át van sülve,nem mindegy,hogy milyen színű?":)

31. pintyőke72 (válaszként erre: 30. - Beácska1982)
2009. nov. 5. 20:40

Nekem hauser 2 lapátos van,nem volt egy olcsó darab, de cserébe olyan sz@rul süt. A kenyér teteje kivétel nélkül mindig majdnem fehér marad.

Ne vegyél nem jó, a Moulinex-ről hallottam,hogy kiváló.

2009. nov. 5. 19:59

Helló Mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni.Kenwood BM-210 tipusú kenyérsütőgéphez keresek leírást, és használati utasítást. Előre is köszi

2009. szept. 23. 16:12
Nekem Hauser, 2 lapátos van,és meg vagyok vele elégedve.Van külön dagasztó funkciója,és lekvárfőző funkciója is.Azt nem tudom,hogy mindegyiknek van-e külön dagasztó funkciója,de praktikus,mert fánkot-,aranygaluskát - és beiglit és egyébb kelt tésztát megdagaszt.
2009. szept. 23. 14:21
Mindenképpen 2 keverőlapátosat vegyél,nekem AFK 1 keverős,elég kicsit süt(45,ill.68dkg-at)és hiába jó az íze,de ha nem teszek bele lisztjavítót(pékként dolgoztam,akkor hoztam haza),összeesik a teteje...
2009. szept. 22. 10:38
Van még valakinek?
2009. szept. 21. 16:32
Nekünk Hausmaister van, szerintem nagyon jó. Fincsi kalácsot is lehet benne sütni. Ajándékba kaptam, nem volt választásom, de szerintem nagyon megfelel az igényeinknek.
2009. szept. 21. 16:23
kenwood van valakinek?azt mondják ez a legjobb
2009. szept. 21. 11:29
en moulinexet vettem, ket lapatost, meg vagyunk elegedve vele, igaz, ket ev utan kijarnak a lapatkak..
2009. szept. 21. 11:11

2 lapátost találsz 15000 Ft körül,1 lapátos feleáron.A tescos pl akciósan 7000 Ft,és azt is dicsérik.

Itt a Hoxán is van 2 kenyérsütős fórum,ott is találsz recepteket,meg tanácsokat.Meg tettem fel a naplómba is recepteket,amiket már megsütöttem.

22. gabilive (válaszként erre: 17. - Sztolyka)
2009. szept. 21. 11:06
Az enyém First márkájú(márha ezt márkának lehet hivni).Kb 15000 Ft volt,2 lapátos,és van rá 2 év garancia.Eddig az összes kenyerem sikerült benne.
2009. szept. 21. 11:05
Nekem Hauser van! 15 e-ért vettem! Azt mondta az eladó nem éri meg drágát venni mindeggyik ugyanazt tudja!
20. gabilive (válaszként erre: 16. - Bancsi77)
2009. szept. 21. 11:04

Ezt én is olvastam,de még nem próbáltam.

Én azt csinálom,hogy ha nagyon világos marad a teteje,beteszem még 15-20 percre csak sütés funkcióra.

2009. szept. 21. 11:04
Az enyém 2 éve volt 9.900ft. Most szerintem olyan 13 ezer körül lehet.
2009. szept. 21. 11:03
én az enyémet 7000-ért vettem.
17. sztolyka (válaszként erre: 13. - Gabilive)
2009. szept. 21. 11:03
Neked milyen fajta van?
16. bancsi77 (válaszként erre: 13. - Gabilive)
2009. szept. 21. 11:02
neten olvastam, hogy a hőveszteség ellen le kell takarni egy ronggyal az ablakot.
15. sztolyka (válaszként erre: 12. - 7170b852f3)
2009. szept. 21. 11:02
Lassan meggyőztök,mennyibe kerül?Drágát nem akarok,mert mint itt írjátok is,hogy nem tud többet,mint egy olcsóbb.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook