Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kenyérsütő géphez BEVÁLT receptek fórum

Kenyérsütő géphez BEVÁLT receptek (beszélgetős fórum)


22. sasfioka (válaszként erre: 18. - Rumino)
2007. okt. 3. 19:18

Bár már lehet, hogy rég nem időszerű, de a bolti forgalomban kapható fagyigépek jégakkusak, azaz "fagyasztanak" miközben kevernek.


Bár én rá szoktam segíteni úgy, hogy a jégakkut megfelelően lefagyasztom, majd megkeverem az alapanyagokat, és a mélyhűtőbe(!) teszem be az egész gépet, ott keverjen tovább, így az akku nem olvad fel olyan gyorsan, és nem lesz baja.


SF

2007. okt. 3. 15:06
Sziasztok sütötettek már aszalt gyümölcsös kalácsot kenyérsütöben?szeretnék kérni recepteket?
20. lolinno (válaszként erre: 18. - Rumino)
2007. júl. 12. 15:32

szia!szívesen segítenék, de egyik kérdésben sincs tapastalatom!

puszi

19. 754c7e07c3 (válaszként erre: 18. - Rumino)
2007. júl. 5. 18:52
Ha van gépe, akkor abban lenni kellett a lekvárfőzésről pár szó. De, ha nem volt, akkor gondolom ugyanaz a recept, mint a tűzhelyen. El nem ronthatja szerintem. A fagyigépről semmit sem tudok. Én lekvárt úgy főzök, hogy 1 kg gyümölcshöz teszek 50 deka cukrot, (gyümölcsfajtától függően többet is lehet), és összefőzöm.
18. Rumino
2007. júl. 4. 18:14

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni tőletek margareta51-nek.Nem igazán tud még eligazodni az oldalak között és nem tudja hogy melyik kérdést hol tegye fel.Engem kért meg hogy segítsek neki,én pedig titeket hogy írjatok neki.A kérdése így szól:1.Kenyersuto gepbe hogyan kell csinalni a dzsemet/jam/es ha receptet leirnak szivesen fogadnam.

2.Fagylalt gepet szeretnek venni,lehet talalni a kereskedelembe olyant amelyik keveres kozbe hut?/nem ipari fagylaltgepre gondolok/

Az első kérdés talán jobban passzol ide mint a második,de talán valaki ebben is tud segíteni neki.Bocs hogy bonyolítom a dolgokat.Köszi az ő nevében is:Rumino

2007. júl. 2. 14:15
300ml tej, 900 ml liszt, 1 evőkanál olaj, fél élesztő, 2 teáskanál cukor, ugyanannyi só. Mindig így csinálom, és mindig nagyon finom. Ez egy alap kenyér. Ha akarsz, tehetsz bele fűszert, krumplit, és tejföl is lehet tej helyett. Mi 2 éve ilyet eszünk, próbáld ki.
16. lolinno (válaszként erre: 14. - Edina0077)
2007. júl. 2. 10:12

szia!

ha priviben megírod nekem az email címrd, szívesen elküldöm neked az általam összegyűjtöttt kenyerek receptjét.

rengeteg van. (ha nem zavar az igénytelen word-ös fájlom) :-))

15. Venes
2007. jún. 29. 16:11

Szerintem ez isteni volt. Apum úgy jellemezte, hogy olyan volt mintha kalácsot enne. (Kicsit módosítottam az alap receptet, lentebb leírom hogyan.)


Fűszeres kenyér


-300 ml víz

-5 ek. olívaolaj

-2 csapott tk. tengeri só

-1 csapott tk. őrölt koriander

-1-1 csapott tk. édekömény és ánizsmag

-1 ek. köménymag

-250 g teljes kiörlésű búzaliszt

-150 g búzaliszt

-1 csomag élesztő

-1 tk. cukor


Elkészítés: A formába bele a vizet, olajat, sót, fűszereket. Majd bele a két lisztet és végül az élesztőt, meg a cukrot.


Ahogyn csináltam: Helyettesítettem az édesköményt és az ánizsmagot 2 tk. garam masalával. A cukor nálam barna cukor volt.

De tényleg isteni lett.

2007. jún. 28. 12:38
Kenyérsütögéphez keresek recepteket!Tudtok nekem oldalakat ill.recepteket írni?
2007. jún. 28. 10:05
szalonnás kenyeret sütöttünk sajtdarabokkal....nyammi!
12. HBKati
2007. ápr. 19. 18:49
Tegnap sütöttem életem első kovászos kenyerét,jénai tálban,gázsütőben.Isteni finom lett!A receptet emargit honlapján találtam."Limara jól bevált kenyere"címmel.Ajánlom mindenkinek kipróbálásra.
11. lolinno (válaszként erre: 10. - Margareta51)
2007. ápr. 18. 13:35
köszi!megnézem mindenképpen!
2007. ápr. 10. 10:01
emargit receptjeit hasznalom es a margit2 honlapjan is talalhato receptek,medwe lapon is talalhato.
9. HBKati (válaszként erre: 1. - Lolinno)
2007. márc. 24. 16:49

Szia lolinno!Szeretném figyelmedbe ajállani,ésmindenki másnak akit érdekel:


[link]


itt sok kenyér és más egyéb recept található.Érdemes böngészni,én már nagyon sok receptet,tanácsot találtam ami nagyon hasznos.

8. Tamy
2007. febr. 1. 17:48

Már több receptet is kipróbáltam, de mindnek olyan kemény maradt a széle. Nem tudom mit szúrtam el. A lényeg, már egy éve valaki ajánlotta, hogy tegyek bele kefírt, azzal tökéletes lett. Laza szerkezetű és normális a "kérge" is:

1 kefír

200 ml langyos víz

50 dkg liszt (keverni szoktam 40 félbarna és 10 kukorica v. rozs v. korpás)

1,5 nagy mérőkanál cukor

3 kis mk cukor

1 evőkanál olaj

1 cs szárított élesztő

Remélem nem hagytam ki semmit

7. kisgé (válaszként erre: 6. - Kisgé)
2007. jan. 31. 16:44

Bocsánat, így a helyes:


Egészséges, magos kenyér:


267 ml tej + 1 tojás (tojással együtt legyen 267 ml)

1 ek só

6 ml oliva olaj

6 ml méz

280 g teljes kiőrlésű tönkölyliszt

100 g fehér tönkölyliszt

50 g szejtán (búzasikér)

1 cs. szárított élesztő

100 g olajos magvak (szezám, lenmag, tökmag, zabpehely, napraforgó mag-lehet vegyesen, vagy ahogy tetszik.)


Ezeket ebben a sorrendben beleteszem a kenyérsütő gépbe, és beállítom a hosszabb programra, ahol tk kenyeret sütünk. Én van, hogy csak megkelesztem a géppel és zsömlét sütök belőle, akkor miután megkelt, zsömlét formálok belőle, még fél órát kelesztem meleg helyen, majd 15 perc alatt 180-200 fokon megsütöm.


Nagyon finom, kb. 3 napig friss.

2007. jan. 31. 14:16

Egészséges, magos kenyér:


267 ml tej + 1 tojás (tojással együtt legyen 267 ml)

1 ek só

6 ml oliva olaj

6 ml méz

280 g teljes kiőrlésű tönkölyliszt

100 g fehér tönkölyliszt

50 g szejtán (búzasikér)

100 g olajos magvak (szezám, lenmag, tökmag, zabpehely, napraforgó mag-lehet vegyesen, vagy ahogy tetszik.)


Ezeket ebben a sorrendben beleteszem a kenyérsütő gépbe, és beállítom a hosszabb programra, ahol tk kenyeret sütünk. Én van, hogy csak megkelesztem a géppel és zsömlét sütök belőle, akkor miután megkelt, zsömlét formálok belőle, még fél órát kelesztem meleg helyen, majd 15 perc alatt 180-200 fokon megsütöm.


Nagyon finom, kb. 3 napig friss.

2007. jan. 31. 14:10

A következő receptet anyám leírása alapján közlöm, aki szakácsnő volt. Ezt most közkinccsé teszem, használjátok fel egészséggel!


1 kg BL-80 kenyérliszt vagy 70% búzaliszt-30% más liszt

5 dkg élesztő

2 mokkáskanál cukor

2 teáskanál só

6 dl langyos víz


Egy kis tálba morzsoljuk bele az 5 dkg élesztőt, tegyünk hozzá 2 mokkáskanál cukrot és öntsünk rá 2 dl langyos vizet. A konyha hőmérsékletétől függően 5-10 perc alatt fölfut. A lisztet tegyük egy nagyobb tálba, keverjünk el benne 2 teáskanál sót, majd öntsünk bele 4 dl langyos vizet és adjuk hozzá a fölfuttatott élesztőt. Jól dolgozzuk össze, dagasszuk 10 percig, ez a kenyérkészítés lényege. Ezután takarjuk le és hagyjuk pihenni és kelni kb. 1 órán át, akkorra a duplájára nő.


Ha magvas kenyeret szeretnénk sütni, a magvakat a második átdolgozás során szórjuk a szétterített tésztára, majd újabb 3-5 perces dagasztás után – amelynek az a célja, hogy kenyerünk szép lyukacsos és könnyű legyen – formázzuk meg és helyezzük a lisztezett lapos tepsibe. A tetejét vagdossuk be, ismét takarjuk le konyharuhával és kelesszük kb. 20-30 percig. Közben a sütőt forrósítsuk fel kb. 200 fokra és rakjuk be a megkelt tésztát sülni. A sütés kb.1 óráig tart, ha az 1 kg lisztből 2 veknit készítettünk. A sütőt 10 perc után vegyük kisebb fokozatra és kb. 180 fokon süssük készre a kenyeret. A végén ecsettel nedvesítsük be a tetejét, hogy fényes legyen.


Egyéb tudnivalók és jó tanácsok!


A kenyérsütés fontos feltétele, hogy minden nagyjából kézmeleg legyen!

A BL 80-as kenyérliszt napokig jó ízzel fogyasztható kenyeret ad. Ne lepődjetek meg, hogy fehérsége a magasabb sikértartalom miatt nem hasonlít a bolti fehér kenyérre!

Ha kevert lisztből süttök kenyeret, a 70% fehér és 30% másféle liszt az ajánlott mennyiség!

Aki szereti a tömör kenyeret, készítheti csak tönkölyből is, de akkor fél decivel több víz kell hozzá!

A hagymás kenyér, amely az egyik legfinomabb rafinált tésztaféleség, a legnehezebben formázható az olajban előzetesen megpárolt hagyma miatt, ezért kívülről vékonyan be kell lisztezni!

A sűrűbb, nehezebb tésztából (tönköly, rozs) készült kenyereket nem feltétlenül szükséges bevagdosni!

Aki érzékeny az élesztőre, csökkentheti az adagját, de akkor növelni kell a kelesztési időt vagy kovásszal kell dagasztani!

A szépen megkelt tésztához a 2. dagasztáskor különféle magvakat keverhetünk. 1 kg lisztből készült kenyértésztához általában 3-5 dkg magot használjunk ízlés szerint. E célra egyaránt jó a kömény-, len-, tök-, napraforgó- és szezámmag!

Ha különleges kenyeret szeretnénk készíteni, tegyünk a tésztához durvára tört diót, magozott olívabogyót, kockákra vágott és gyengén párolt vöröshagymát, esetleg fokhagymát ki-ki ízlése szerint!

1 kg lisztből általában 2 vekni készíthető!

Ha a 2. dagasztásnál felezitek vagy negyedelitek a tésztát, 2-4 különféle fűszerrel vagy maggal ízesíthetitek!

A kenyér jól elviseli az illatos fűszereket, a bazsalikomot, majorannát, szurok- és kakukkfüvet!

A régi időkben kovászt használtak, amely az előző kenyérből eltett és megszárított tészta vizes felélesztésével kelesztette meg a tésztát. Ez esetben 1 éjszakán át kellett keleszteni a tésztát!

Házikenyér sütéséhez sokféle liszt és ezek variációi is használhatók. Legegészségesebbek a teljes kiőrlésű búza- és rozsliszt, valamint a tönkölybúza lisztje!

2007. jan. 31. 11:59
Bocsi, most néztem az adatlapodat, gondolom a sima fehér kenyér neked nem a legszupibb recept (vagyis csak nagyon mértékkel), de a rozsos keveréket nyugodtan kipróbálhatod :)
2007. jan. 31. 11:57

Szia!

Én is karácsonyra kaptam (Hausmeister) :)

A legjobban bevált, és legfinomabb kenyér nekünk:

3,1 dl víz (a konyhában, a pulton lévő Szentkirályi, szénsavmentes ásványvízzel szoktam, így megfelelő a hőmérséklete is)

5,6 dkg liszt (én a TESCO gazdaságosat használom, mert még sosem volt vele gond, sosem kezdett egy idő után "mászni")

2 mérőkanál cukor (a nagyobbik kanállal az egyik sarokba)

2 mérőkanál só ( a kisebb kanállal a másik, átellenes sarokba)

2 mérőkanál szárított élesztő ( Dr Oetker, a kisebb kanállal, pici lyukat csinálsz az ujjaddal, de ne érjen a vízig, majd ebbe öntöd, középre)

3 mérőkanál margarin (a nagyobbik kanállal, rá a cukorra)

A sorrend mindenképpen fontos!!!

De a legfontosabb, hogy ne az alapprogramon, hanem a gyors programon süsd meg! Gyönyörő szép nagyon-nagyon finom, ráadásul az én gépemmel 1 óra 58 perc alatt el is készül :)

Ha nem pont ilyen géped van, akkor is érdemes kipróbálni, nem hiszem, hogy ne sikerüljön, mert a nővéreméknek is másfajta van, de van rajta gyors program, és nagyon jól megcsinálja az is :)))


Ha nem fehér kenyeret szeretnél, hanem valamilyen rozsos barnát, akkor nagyon tudom ajánlani a kész kenyérkeverékeket. Kb 180 ft egy kiló a TESCO-ban, két kenyér jön ki belőle, és a vízen, és egy pici són kívül semmi nem kell hozzá. Ehhez én a teljes kiőrlésű programot szoktam használni, és bár 3 óra 40 perc, a végeredmény gyönyörű!


Ha édeset szeretnél, akkor a fenti fehér kenyér recepthez kezdésnél adj hozzá két mérőkanál (kicsi) fahéjat, majd mikor sípol, hogy jöhet a plusz hozzávaló, akkor vagy 10 deka mazsolát (áztatás nélkül). Nagyon finom, különleges ízű, és illatú. Mézzel, lekvárral isteni finom!!!


Jó sütögetést!

Ügyes legyél! :))))

2007. jan. 31. 11:19

Az aljára öntök egy kevés olajat, majd

330 ml meleg víz

1 teáskanál cukor

2 teáskanál só

50 dkg liszt, amin a kenyérsütő gép rajta van (én 2 fajtából szoktam készíteni, fehér, ill. félbarna)

végül 5 g szárított élesztő

Indulhat a sütés, normál program 3 órás.

Nekem eddig még (több mint egy éve) sikerült.

2007. jan. 31. 10:57

kaptam ma egy kenyérsütőt.

ha van egy jól bevált receptetek v tanácsotok, szívesen fogadom!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook