Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kenyérsütő gépet szeretnék... fórum

Kenyérsütő gépet szeretnék... (beszélgetős fórum)


2014. márc. 26. 05:32
Mi akadálya?:)
16. d1d0eece08 (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2013. ápr. 6. 21:21
Ajánlani tudom a gép vásárlását, évek óta itthon géppel sütök.1/2kg-ost sütök, 3 napig tökéletes marad, fogyasztható, megfelelő tárolás mellett.Nem szárad ki, nem penészesedik.Azonkívül, ha jön egy un,hosszúhétvége otthon bármikor süthetsz friss kenyeret, kalácsot.
15. zefex (válaszként erre: 11. - Carpediem*)
2013. ápr. 4. 15:38

Hát igen, meg kell tervezni a bevásárlást (liszt, élesztő egyéb kellék), program indításást mielőtt még megéheznél :)

Vagy átáll az ember, vagy marad a bolti ;-)

14. zefex (válaszként erre: 10. - 325d3a7c83)
2013. ápr. 4. 15:35

A kelesztésnek sok idő kell, az is beleszámít. A sütés is úgy emlékszem, 45 perc körül van, akkor kell a nagy teljesítmény. Amikor nagy ritkán sütünk (kézi dagasztással), csak a kovászolásnak kell 4 óra! Az eredmény jó lesz, finom, egyenletesen likacsos szerkezetű, de nem olyan könnyű, laza, mint a "bolti" kenyér.

Géppel többet variáltunk, sokmagvas, rozslisztes meg teljes kiőrlésű, de aztán elmaradt...

13. Hudvig (válaszként erre: 11. - Carpediem*)
2013. ápr. 4. 11:51
Én imádom egyébként, független, hogy kenyérre ne használom, de jó, hogy hazamegyek, két perc alatt bedobálom és másfél óra múlva süthetem a lángost, pizzát, egyebet. Mondjuk én már dupláztam meg adagot benne (de csak kelesztésre) és semmi nyűgje nincs, már 3 éves a gép.Előtte sosem csináltam kelt dolgokat.
2013. ápr. 4. 11:46
Én is meg voltam érte őrülve, meg anyumék is. Aztán végül csak nyűg lett, meg is szabadultunk tőle mindketten. Kevés embernek jön be végül, lehet, hogy megérné először kölcsön kérni egyet, vagy használtat venni.
2013. ápr. 4. 07:44

részemről nagyon nem éri meg!!!

Először nagy fellángolás, aztán egyre ritkábban van használva mert sok idő mire kész egy lópimpirim kenyér!!

de mondjuk ha szeretsz amúgy sütni, akkor bekeverni a tésztát, meg keleszteni benne az jó!!

Mármint arra tökéletes.

10. 325d3a7c83 (válaszként erre: 9. - Zefex)
2013. ápr. 4. 07:40
:) Ezt nem tudom.Nekünk volt egy S*encor márkájú 650 W. Egy lapátos, de imádtam! Az a kis olcsó gép szebben és jobbra sütötte a kenyeret,mint a 2szer annyiba kerülő Mouli* nex,amely 2 lapátos és dupla teljesítményű.Amúgy már gondolkodtam rajta miért van,hogy ugyanúgy 3óra a sütési idő mind a kettőnél,holott a teljesítménye jóval több az egyiknek. Én lángos,pizza, pogácsa,kalács és fánk tészta dagasztásánál,kelesztésénél is imádom.Beledobálok mindent és kész:))
9. zefex (válaszként erre: 7. - 325d3a7c83)
2013. ápr. 4. 07:03
Sütéskor fogyaszt sokat, viszont kenyeret magas hőfokon kell sütni. Szóval, nem tudom, mennyire lehet szempont, hogy kicsi legyen a teljesítménye. Sajnos, pont az ilyen kérdésekre nem tudnak a boltban válaszolni.
2013. ápr. 4. 01:10
Mi is használunk gépet és szeretjük. Mindig szuper lesz benne a kenyér. (csak nem szabad kinyitni a fedelét, mert akkor összeesik) Amúgy gazdaságos, mert kevés alapanyagból sok kenyér van. Ha van egy jó recepted, azt variállhatod kedvedre. Mi szoktunk bele tenni piritott szotyit, fűszereket. Nővéremék is szeretik, ők millió receptet kipróbáltak a kukoricáson keresztül a mittom én miig és mind szuper lett. Szal csak ajánlani tudom.
2013. ápr. 3. 21:37
Nagyon szeretem.Mindig sikerül benne a kenyér.Minden másnap sütök:) Tudom,hogy mit eszek,mit teszek bele,miből készül:)Ha veszel azt nézd meg ne fogyasszon sokat.A miénk sokat eszik,de van 650 Wattos is,az elég kevés.
2013. ápr. 3. 21:05
Évek óta kenyérsütő gépben sütjük a kenyeret. Mióta megvan, talán 2-3 alkalommal vettünk boltit (mikor későn jutott eszembe, hogy elfelejtettem sütni). Ki kell kísérletezni, hogy melyik tipusu gépben melyik recept válik be. Ami az én gépemben tökéletesre sikerül, anyuméban tömör és töppedt. Ő más recepttel tud jó kenyeret sütni. Kalácsot is gyakran sütök benne. Fél kiló lisztből kg. 900 g-mos kenyér lesz.
5. zefex (válaszként erre: 4. - Hudvig)
2013. ápr. 3. 13:56
Nálunk is mindig nagyon tömör lett, és a teteje sületlennek néz ki.
4. Hudvig (válaszként erre: 2. - Szafaripók)
2013. ápr. 3. 13:15
Én sem szeretem a kenyeret benne, nekem túl tömör, de kelesztésre tökéletes. Én pizzatésztát, kalácsot, pogácsát szoktam benne csinálni. Aranygaluskára is van recept.
2013. ápr. 3. 12:56

Kb 700 g lisztből lesz 1 kiló kenyér. Egy darabig próbálkoztunk a kenyérsütő géppel, de nem szerettük meg. Inkább kézzel gyúrunk néha és sütőben sütjük, szebb és jobb, de kemény munka.

Mi a boltit is fogyasztjuk másnap, néha 3-4 napig is. Az otthon sütött kenyér is kiszikkad, ha az a bajod vele. Viszont jól lehet variálni a belevalókat. Sok recept van a neten, igaz vannak buta receptek is.

2013. ápr. 3. 12:47
Kenyérsütő gépet szeretnénk venni. Az érdekel, mennyire éri meg: mennyi alapanyagból mennyi kenyér lesz, mennyivel bírja tovább, mint a bolti, stb.
2013. ápr. 3. 12:47
Kenyérsütő gépet szeretnék...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook