Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Milyen reggeli és vacsora ötleteitek vannak, amikhez nem kell kenyér? fórum

Milyen reggeli és vacsora ötleteitek vannak, amikhez nem kell kenyér? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
13. 12d083b51b (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2019. jún. 6. 12:12
Lehet, de szerintem előtte nem árt egy kis forrásban levő sós vízben pár percig előfőzni, mert kemény húsú növény, a bundája megég, mire a belseje átpuhulni. Tökféléket tök nyersen szoktam rántani, akár normál panírral is.
2019. jún. 6. 12:10

Röszti, tócsni, lapcsánka... ki minek nevezi. Ha nem akarsz krumplit enni krumplival, itt görgess lentebb, találsz egy zöldséges röszti-burger receptet, karalábét, répát, stb. stb.

Legalól írja, hogy liszt helyett lehet akár zabkorpát, zabpelyhet gyúrni.


[link]


Egyébként van egy ismerősöm, aki bármilyen zöldsége van, akkor abból készíti, bármi jó hozzá.


Volt időszak, amikor zabpalacsintát sütöttem, és azt használtam kenyér helyett.

De ha a palacsintát csíkokra vágtam, akkor azt lett a főtt tészta, amire már csak a köret kellett: túró, vagy sajt, vagy amit akarsz :))

11. Guruljka (válaszként erre: 10. - 12d083b51b)
2019. jún. 6. 12:07

Nahát, erre én még hogy is nem gondoltam! Köszönöm a tippet.

Esetleg rántani is lehetne, sűrű palacsintatésztába mártva.

10. 12d083b51b (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2019. jún. 6. 12:02
Évek óta: elszelem mint a szalma krumplit, így akár levesnek, akár főzeléknek, de még húsleves betétnek is télen tökéletes! Már van a fagyóban 3 tisztességes fej. 1 fej = 2 tányér kaja.
9. ab65a971c2 (válaszként erre: 1. - Dioevi)
2019. jún. 6. 11:59
Eddig mit ettél? Kenyér helyett egyél sok zöldséget, pl. tojás, hal mellé stb.
8. Guruljka (válaszként erre: 6. - 12d083b51b)
2019. jún. 6. 11:57

Juz eszembe, Hópihe, vajon a karalábé hogy tűri a fagyasztást? Talán tudnál valamennyicskét tartalékolni belőle.

Én tegnap megint láttam karalábét, zöldjével ráadásul. És megint elkövettem azt a hibát, hogy nem vettem meg, merthogy a fiam nem eszi. Át kell billentenem ezt a kapcsolót a fejemben, ehetek én külön is!

7. Guruljka (válaszként erre: 3. - Dioevi)
2019. jún. 6. 11:54

Reggeli-vacsora ötleteket kértél.

Ebédre csak eszel mást is...

2019. jún. 6. 11:52

Azt úgy csinálom, hogy:

egy vékony karika karalábé, arra rakom a felvágottat, főtt tojást, karikára szelt paradicsom, vagy egy szelet z.paprika, esetleg egy szelet sajt...

Amíg van friss karalábé, nagyon jól el vagyok ilyen vacsorával.


Egyébként pedig puffasztott rizs. Főtt ételhez, főleg aminek a szaftját tunkolni lehet, jó, mert átpuhul, megdagad, jól telíti a gyomrot. Lehet már kapni barna rizzsel készültet is, vagy ha csak rágcsálni akarok valamit akkor 1-1 szelet abonett kekszet.

5. Guruljka (válaszként erre: 2. - Banános Zselé)
2019. jún. 6. 11:34

Müzli alatt nem a bolti készen kaphatók értendők, hanem azok, amelyet pl. a Lidliben is árulnak néha, egy kilós, natur kivitelben, aszalványokkal.

Házilag is elkészíthető.

Vacsorára kicsit kalóriadús.

Hópihe tagtársunk karalábészeletet használ kenyér helyett mostanában.

2019. jún. 6. 11:27
akkor gyümölcs, zöldség, hús, gomba
3. dioevi (válaszként erre: 2. - Banános Zselé)
2019. jún. 6. 11:26
nem ehetek állandóan müzlit
2019. jún. 6. 11:22
müzli, gabonapehelyhek
2019. jún. 6. 11:20
Kérlek ajánljatok nekem reggeli és vacsora ötleteket - amihez nem kell kenyér
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook