Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kényelmetlen, de beszélni kell róla.... fórum

Kényelmetlen, de beszélni kell róla.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kényelmetlen, de beszélni kell róla....

1 2 3
43. vevri
2009. jan. 21. 20:32
Kórházban kezdtem ezt az évet, hazajöttem, éreztem, hogy baj van. Elmentem hát a gyógyszertárba, kezdtem a mondókámat, hogy mit szeretnék, erre a patikus néni kérdezi: Csak nem kórházban volt?A balesetin? Ma Ön az ötödik.....
2009. jan. 19. 15:06

én is sebesedten, de 2.nap után minden elmúlt

azóta nem voltam orvosnál:)

havi egyszer megelőzésképpen asználom

41. vikicy
2009. jan. 19. 10:50

Ja, még csak annyi, hogy én kb 2 éve járok nőgyógyászhoz, mert minden 3-4 hónapban kijön a hüvelygomba. Utolsó alkalmakkal direkt ugyanahhoz az orvoshoz mentem, mert kíváncsi voltam, van e képe még mindig azt mondani, hogy canesten kúp, és viszontlátásra.....volt!!!!

Most már ott tartok hogy szerintem egyetlen "hasznos" bacim nincs, és újabban sebesedek is.

Csütörtökön magánorvos, nincs mese. (Ha esetleg szfvár környékén van jó magánorvos ismerőse valakinek, megírná privátban a nevét? Köszi....)

40. vikicy
2009. jan. 19. 10:45
Sziasztok,tényleg nem lehet tisztasági betétet használni ha gombásodásra hajlamos vagy? Azaz nem ajánlott....?
39. Suesue (válaszként erre: 33. - A7a90ace89)
2009. jan. 19. 08:24
B minden válfaja
38. Suesue (válaszként erre: 10. - 3a92f8d690)
2009. jan. 19. 08:15
A nőre értettem, pasinál a krémmel kenegetni. :)
2009. jan. 18. 16:26
MelisUk...az a betegség ami hosszútávú "gombás problémákat" okoz-ilyenkor nem gomba már a gomba!- az a Chlamydia illetve egyéb kórokozók közül a Trichomonas..Mivel a gomba utat tör nekik megtelepszenek a gazdatestben.De lehet még Ghonorrea, de persze más is (ezek a leggyakrabbak)...Sürgősen orvosnak kell látnia...Ez a tuti
36. eb673dfdcb (válaszként erre: 33. - A7a90ace89)
2009. jan. 18. 16:21
A B-vitamimok felelősek a fokozott éhségért...
2009. jan. 18. 13:01
:)) érdekes...hogyan jutottunk el a gombától a hízni akarásig? :))
34. MelisUK (válaszként erre: 33. - A7a90ace89)
2009. jan. 18. 10:11

Nekem a multivitaminoktól lesz éhségérzetem, állítólag a Béres csepptől is lesz, bár én azt sose használtam és az nem vitamin.

Ezeken kívül éhségérzetet okoznak az édesítőszerek is, mivel azzal becsapod a szervezeted, úgy érzékeli, hogy cukrot eszel, ezért elkezd vmit termelni annak lebontására és mivel nincs mit lebontani, jön tőle az éhségérzet. A reggeli teádba vagy kávédba használj édesítőszert, egy idő után garantáltan éhes leszel a nap szinte minden percében és olcsóbb is, mint vitamint szedni.

33. a7a90ace89 (válaszként erre: 28. - MelisUK)
2009. jan. 18. 06:28
Melyik az a vitamin, amitől éhesebb lesz az ember? Szívesen szednék olyat, mert rám férne 1-2 kiló.:)) Igaz, a túlzásba vitt vitamint is lehet túladagolni.
2009. jan. 17. 14:50

minden kaphatót kipróbáltam már .. de ami bevált:glicerinum boraxatum(egyszerü rózsaolaj)

kivül is belül is jó:)

és még megfizethető is kb: 400ft

31. Venes
2009. jan. 17. 12:09

Érdekes... Én gombás fertőzést kapok, ha intim mosakodó gélt használok. Mindig utána jön elő.

Plusz, akkor is, ha minden nap tusfürdővel tisztítom meg magam azon a bizonyos intim részen. Ezért megelégszem a vízzel most már, se ettől szerintem valaki nem mocskos, ha alaposan mosakszik valaki ,,ott" csak vízzel, akkor nem lesz probléma.

30. 318512f90e (válaszként erre: 17. - Szemmelver)
2009. jan. 16. 19:23

suesue is ezt írta:

"Amúgy az ajánlat az, hogy ilyen nyilvános fürdőhelyeken canestenes tampont kell felhelyezni, mivel az meggátolja a gombák baktériumok bekerülését.

Fürdőzés után azonnal kivenni, és a krémmel bekenni az intim részeket, nőnél férfinél egyaránt. "


csak nem lehet ekkora hülyeség! de kérdezd meg a nőgyógyászod, ha van....

29. 8316eb2ddb (válaszként erre: 28. - MelisUK)
2009. jan. 16. 19:12
Igen, arra már én is gondoltam, hogy ez nem csak gombás fertőzés... tudom, hogy el kéne menjek egy nagyobb kivizsgálásra... előbb utóbb ez lesz belőle, addig is megpróbálkozom néhány gyógynövénykivonatú/gyógyhatású készítménnyel, hiszen sok hasonló problémákkal küzdő lánynak/nőnek sikerült gyógyszer nélkül megszabadulnia ettől a makacs gombától. /és az tudnivaló hogy a dokik által felírt sok gyógyszer használata sem jó, egy idő után több rosszat tesz mint jót, hiszen felborítják a hüvelyflóra egyensúlyát/ Ha meg nem múlik akkor biztos elmegyek egy magándokihoz. Köszönöm hogy visszaírtál és hogy megpróbálsz segíteni nekem!
28. MelisUK (válaszként erre: 27. - 8316eb2ddb)
2009. jan. 16. 18:48

Sajnos a vitaminokkal is vigyázni kell, éhesebb lesz tőle az ember és nekem személy szerint még herpeszem is lesz tőle. Inkább gyümölcs és zöldség párti vagyok.


Ha már ennyire utánaolvastál a témának, akkor tudnod kéne, hogy ha nagyon gyakran újra előjön, akkor nem is gombáról van szó, hanem egy gyulladásról. A tünetei olyanok, mint a gombáé, de mégsem az. Sajnos már nem emlékszem rá, hogy mi is ez a betegség, de a nőgyógyásznak tudnia kell. Természetes, hogy a dokik is egyből a gombára gondolnak, mivel az a gyakoribb betegség. Ha mégsem múlik el gomba ellenes készítményektől, vagy csak rövid időre múlik el és a beteg gyakran visszajár, akkor kivizsgálásnak kéne történni.

Megpróbálom megnézni neked, hogy mi is ez a betegség, de nem biztos, hogy most is meg fogom találni. Mindenképp menj orvoshoz és mondd el, hogy már nagyon rég óta ez a gondod van, mindig újra kijön és hogy szerinted ez nem gomba, hanem valamilyen egyéb gyulladás hasonló tünetekkel, vizsgáljon ki. (Nem vagyok magándoki párti, de ha a körzeti nőgyógyász nem foglalkozik veled rendesen, akkor kénytelen leszel elmenni magánorvoshoz, ott biztos jól kivizsgálnak, hisz ebből élnek.)

2009. jan. 16. 18:33
Hidd el voltam.... rengeteg féle kúpot, és szájon át szedhető tablettát is kaptam... el is mulasztotta, de rá kb egy hétre újra jelentkzett minden előlről.:( A nőgyógyászom meg csak annyit mondott hogy ez ellen nem lehet tenni semmit. Nagyon el vagyok keseredve, a párkapcsolatom is tönkrement emiatt... úgy érzem hogy már soha nem fogok ebből kigyógyulni. Rengeteget böngészek a neten, és olvastam hogy a legyengült immunrendszert támadja meg, hát nekem mindig is problémám volt az immunrendszeremmel... 3 hónapja kezdtem el szedni vitaminokat, meg grapefriut mag cseppet minden nap és azóta csillapodott, de sajnos még mindig van néha fehér folyásom, és nagyon zavar... Most ezt a teafaolajat olvastam hogy nagyon jó, de félek belekezdeni úgy, hogy nem tudom pontosan hogyan is kell, hányszor...
26. MelisUK (válaszként erre: 24. - 8316eb2ddb)
2009. jan. 16. 18:22
Több mint 9 hónapja? Hisz ha elegy az ember az orvoshoz, akkor akár szájon át bevehető tablettát is írathat fel, egy szem az egész és másnapra elmúlik a gomba. Hogy tudtad mégis ilyen sokáig húzni? Nem félsz, hogy továbbterjedt és már mindenféle más betegséged is van? Nem szabad bedőlni a mindenféle házi módszernek, nem szabad ilyen sokáig húzni ezt a betegséget. Azonnal menj el egy "normális" nőgyógyászhoz, hogy vizsgáljon meg és írjon föl valamit és semmit se csepegtess a tamponra.
2009. jan. 16. 18:19

Egyébként a hüvelygomba megelőzése nagyon egyszerű:

- a cikkben is írva volt, hogy pamut fehérneműt kell hordani, ez nagy igazság,

- ha benedvesedik a fehérnemű, akkor azonnal le kell cserélni, szárazon kell tartani,

- gombásodásra hajlamos emberek felejtsék el a betétet, abba szó szerint berohad az ember, akár milyen gyakran is cseréli, jön is a gomba,

- reggel-este illatmentes antiallergén mosakodóval kell mosdani, elfelejteni a szappant, tusfürdőt és az illatosított intim mosakodókat,

- belülről reggel-este vízzel öblítsük ki magunkat, a belső mosakodókat még a nőgyógyászok sem ajánjlák, elölik azokat a bacikat is, amikre szükség van, felborul a helyes hüvelyflóra, jönnek is a különféle betegségek, mint a gomba, felfázás, hólyaghurut, egyéb gyulladások,

- közösülés előtt és után pisilni kell,

- wc-zés után elölről hátrafelé kell kitörölni,

- közösülés után feltétlen meg kell mosakodni, elég a víz is, hisz reggel-este bőven elég tisztálkodó szert használni. Belül is alaposan ki kell öblíteni magunkat,

- ha izzadós kezű a párunk, akkor ne tilos a kezével "oda" nyúlnia, érzékenyeknél már aznap jön is a nem kívánt gomba,

- az édességekről szinte teljesen le kell mondani, hisz szintén táptalaj a gombáknak.


Remélem minden fontos dolgot leírtam.


Illatmentes antiallergén mosakodót babáknak vagy ekcémásoknak készített termékek között lehet találni. Ezek férfi-női nemi területre, arcra és az egész testre használható tisztálkodó szerek. Rengeteg féle intim mosakodót próbáltam, mindnek gomba lett az eredménye, de megtaláltam a tökéletes készítményt.

2009. jan. 16. 18:12
Sziasztok! Sajnos már több mint 9 hónapja küszködöm a hüvelygombával:( Olvastam, hogy a teafaolaj jó ha a tamponra csepegtettjük... Nem tudja valaki hogy egyből lehet rá csepegtetni vagy előtte vízben fel kell oldani? Meg egyáltalán mennyit? Előre is köszi!
23. MelisUK (válaszként erre: 14. - 318512f90e)
2009. jan. 16. 18:05

Biztos vagy benne? A Canesten kenőcsöt nem szabad belülre tenni, az csak kívülre való. Volt, hogy gombás voltam, bekentem vele belül magam, borzasztó volt, még jobban belobbant...

Ha tenni szeretnénk fürdőkben is a gomba ellen, akkor inkább válasszuk a Canesten által kiadott intim mosakodó krémet, ami napi használatra van a hüvelygomba megelőzésére.

2009. jan. 16. 15:38
Ja, még annyit, hogy egy három hónapos kezelést is ajánlottak nekünk. A bogyi neve BIOTICS, napi 3at kell bevenni belõle. Most azt szedem, hogy legyen biztos minden. :)
21. 98a882c496 (válaszként erre: 19. - 68fa459dac)
2009. jan. 16. 15:36

Szia, nekem is a mosakodó géltõl jött elõ, naponta használtam...mellette pedig nagyon gyakra napközben a nedves intim törlõkendõt, meg a sprayt :S ez a sok illatbomba meg minden felborította a ph-t és a hüvelyflórát, úgyh. kérek mindenkit, hogy ha használ is ilyeneket, akkor ne gyakran. A müszálas bugyikat/tangákat is kidobtam, csak pamut fehérnemût hordok. Lehet, hogy a sok csipke meg ilyen-olyan szexi anyag vonzza a pasikat de elõsegíti a gomba kialakulását sajnos...


Az biztos, hogy nem a páromtól kaptam el, más pasi pedig nem jöhet szóba, hisz a páromon kívül nem voltam senkivel. Minden idõt együtt töltünk, úgyhogy az sincs ahogy õ megcsaljon. Arra gyanakodunk, hogy vagy a cikkben felsorolt okok egyike (vagy több tényezõ) alakította ki, vagy a nyaralás alatt a fúrdõhelyiségben, több medencét is összejártunk. A strandolástól is elment a kedvem egy idõre az tuti.

2009. jan. 16. 15:30
Köszönöm a hozzászólásokat, örülök, hogy megosztjuk egymással kellemetlenségünket is. Akik sikerült meggyógyuljanak, azoknak gratula és kívánom, hogy ne legyen gondjuk vele többé. Akik meg "együtt élnek" a betegséggel, azoknak mihamarabbi gyógyulást.
2009. jan. 16. 11:43
Nekem attól jött elő egyszer,hogy vettem az avontól intim mosakodógélt,és naponta használtam,előtte soha nem használtam ilyet,és túlzottan felboritta a ph-át.Azt sem szabad,hogy valaki állandóan tisztaságibetétet hord,mert a gomba a meleg nedves helyeken érzi a legjobban magát.Én kikezeltem magam,aloverás termékkel,a firstel,nagyon jó,de van az aloeverának egy krémje,ami méhpempős,és olyan baktérium ölő hatása van hogy rögtön megszünteti.De jó megelőzésre is használni.Vagy jó az ezüstkoloidból készített ülőfürdő is.
18. coline (válaszként erre: 17. - Szemmelver)
2009. jan. 16. 11:08
Igazat adok!:)
17. szemmelver (válaszként erre: 14. - 318512f90e)
2009. jan. 16. 10:23
ez mekkora hülyeség!
2009. jan. 15. 20:39
Sziasztok!17éves vagyok,de nekem is volt már hüvelygombám.Elöször 12-13éves koromban,aztán tavaly februárban kaptam el,majd nyáron.Nekem hámlott a nunim,simán letudtam róla húzni a bőrt,ki volt száradva,viszketett,égett és körülbelül a kétszeresére dagadt.Nagyon csúnya volt.A barátnőim és az anyukám is mellettem álltak.Én hintőport raktam rá,és testápolót.Akkor használt,és elmúlt.De nyáron megint előjött(akkor nem volt olyan durva),viszont akkor már elmentem dokihoz,aki hüvelykúpot és tablettát adott,amit a partneremnek is kellett volna szednie.3éve van barátom,de mellettem volt más nőkkel is.A doki szerint valószínű,h. attól kaptam el,h. a barátom lefeküdt egy fertőzött lánnyal,aki továbbadta neki,a barátom meg nekem.Ő nem hitt nekem,engem nézett bolondnak,és a gyógyszert sem szedte.Az fájt a legjobban,h. a barátom nem állt mellettem.Ezernyi dolog miatt elkaphatjuk,és a hüvelygombának is számos változata van.Amilyen nekem volt,azt nem kívánom senkinek,ezért vigyázzatok.Jha és még valami,ne üljetek le az uszodában,a medence szélére,én legelőször ott kaptam el,és egy 12-13 éves lánynak is elég nagy trauma a hüvelygomba!
2009. jan. 15. 19:49
látom, ezt már írta Suesue . bocsi...
2009. jan. 15. 19:36
mindenkinek tudom ajánlani, ha bármilyen fürdőbe megy, kenjen be a tampont canesten kenőccsel és helyezze fel, minden bacitól megvéd!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook