Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kenézy vs Klinika (Debrecen). Hol szüljek? fórum

Kenézy vs Klinika (Debrecen). Hol szüljek? (beszélgetős fórum)


2010. aug. 1. 08:34
Nekem nincs gyermekem,tehát igaz magam nevében nem tudok nyilatkozni, de ismerőseim-rokonaim közül eddig-egy kivételével- mindenki a Kenézyt választotta, saját döntése alapján, így én is inkább ezt javaslom mindenkinek. Valami oka tényleg jogosan van, hogy aki csak lehet szinte, a Kenézy mellett dönt, ha szülésről van szó. S eddig senki sem panaszkodott, hogy rosszul döntött volna.
17. zsipi
2010. júl. 13. 11:00

Szia!


Én egy éve szültem a Kenézyben. Voltam én is a Klinikán 24 hetes terhesen kisebb komplikáció miatt, és nagyon gyorsan elhajtottak, és nem igazán kedvesen beszéltek velem. Majdhogynem megkérdezték ugyan miért jöttem be? Ekkor eldöntöttem a Kenézyben fogok szülni. Nem volt fogadott orvosom, mégis mikor szültem három orvos volt körülöttem, mivel a kislányom a szülőcsatornában elakadt, és vákuummal, kellett segíteni. Ennek ellenére gyönyörű egészséges kislányom lett, és 3 napot töltöttünk babás szobában. Mind a 3 nap meglátogatott a nem fizetett orvosom, és mások csodálkoztak és kérdezték hogy fogadott orvosom-e. Nem az volt, és mégis lelkiismeretesen figyelt rám, és a munkáját végezte. Éjjelre a kislányomat elvitték mindíg ami azért jó volt mert szülés után jól esett egy kis alvás, nem beszélve arról hogy utána hónapokig nem alszik az ember rendesen. ( bár szerencsére a lányom jó alvó :) )Ha akartam volna maradhatott volna is. Nagyon jó hogy nem jöhetnek be a látogatók a szobába. Főleg nyáron a higiénés körülmények miatt is, na meg akkor szoptatsz amikor neked jó, nem néznek nem figyelnek, és ha véletlenül véres lesz a hálóinged nem kell ott szégyenkezned takargatnod magad. Akár naponta többször is adnak tiszta lepedőt alád. Nem morognak érte. Még annyi hogy én 41 hétre szültem egy hétig jártam magzatvízvizsgálatra és szinte az összes orvosnál "sorra" kerültem. Azt mondtam bármelyiknél szülök 1 kivételével jó kezekben leszek. Igaz volt. 1 ágyas szülőszobán voltam, nagyon kedves szülésznővel, és orvosokkal. A férjem szülés után bejöhetett, nem akartam apás szülést. Együtt lehettünk. A kislányom mivel vákuummal született nem sokat volt velünk, de azért a hasamra tették, megfoghattam. Mégha csak egy picit is. Mikor lementünk a szobába 1 óra múlva hozták is a picit, és a csecsemősök nagyon kedvesek voltak. Remélem tudtam segíteni a döntésben. Minden jót nektek, és jó babázást kívánok. Tesóm is a Kenézyben fog szülni, ő 08.03-ra van kiírva.

2010. júl. 6. 21:08

Szia!

Én is a Kenézyben szültem, már háromszor. A szülés után egyből a hasadra teszik, hogy meglegyen a kontaktus, kivéve császár esetén. Én már 12 éve szültem ott először és már akkor is működött ez a dolog. Már akkor úgy kaptam meg a kicsi fiam, hogy a köldökzsinór még el sem volt vágva. És amit Misz írt az mind igaz. Egy percig nem bántam, hogy ott szültem. Az orvosokkal ott sincs gond, (1-2 kivétellel) odafigyelnek a "betegekre". A koraszülött intenzív az egyetlen hiányossága a Kenézynek, de ne a bajra bútorozzunk, szerintem.

2010. júl. 6. 21:05
ha nincs semmi gond ráteszik biztos,csak utána viszik el!minden jót és szépet Nektek!a szüléstől ne félj,mert leírhatatlanul szép dolog!!!!!
2010. júl. 6. 16:19

Köszönöm h írtatok csajok!

Még annyit,hogy a kenézyben ha megszülöd a picit,ráteszik az anya hasára utána mellére a picit vagy viszik egyből méricskézni meg hasonlók?

Tehát van baba-mama kontaktus a legelején?

Ezt fontosnak tartom.

13. Medina89 (válaszként erre: 2. - Csanett)
2010. júl. 6. 16:09

Szia!

Köszi a gratulációt!:)Augusztus 7 a kiírt időpont,de szerintem július végén megérkezik Marcika!:)

12. misz
2010. júl. 6. 15:26

Én a Kenézyben szültem, és nem bántam meg.


Tetszett, hogy a látogatók nem jöhetnek be a szobába. Nem kell kínosan éreznem magam, ha átvérzett a ruhám és a szobatárs rokonsága meg ott áll mellettem, vagy ha szoptatni akarok, nem kell könyörögni, hogy menjenek már ki.


Választhat az ember, hogy baba nélküli, vagy babás szobába kerüljön. Ha kéred elviszik éjjelre a babát, ha nem, akkor marad. Vannak fürdőszobás babás szobák is.

A babás szobák 2, 3, 4 személyesek.


Ha segítséget kértem, mindig kaptam, akár naponta többször is bejöttek a csecsemős nővérek segíteni.


A szülőszobát nemrég újították fel: légkondi, zene, állítható szülőágy. A papás szülőszobák 1 személyesek, és az apuka az előkészítés után azonnal bemehet és a vajúdás alatt is végig ott lehet. Van valami injekció, gáz és EDA, ha fájdalomcsillapítást akarsz.


Hát koraszülött-intenzív az nincs. Tény.


A legfontosabb mégis az szerintem, hogy az orvos vagy a szülésznő rendes legyen.

2010. júl. 6. 13:04

Ment privi!

Még egy dolog! Én nem tudtam szoptatni normálisan, végig max 30-40 ml tejem volt, (van) de ha a csecsemős nővéreknek azt mondtam volna, hogy segítsenek, és tanítsanak meg, akkor megtették volna, most már belátom, én b*sztam el, mert nem fogadtam el a segítséget!!! DE EZ AZ ÉN HIBÁM? ÉS NEM AZ ÖVÉK!!! Én gondoltam azt hogy éokos, ügyes vagyok... :(((

2010. júl. 6. 12:30
Gratulálok a babához,jól láttam,hogy 20 hetes vagy? :)
9. 730baba4f8 (válaszként erre: 8. - Bring12)
2010. júl. 6. 12:29
Nem nekem Petra az első babám. Tény,hogy van olyan nővérke,aki nekem sem volt a szívem csücske,de nagyon nagy rajtuk a teher. Velem kedvesek voltak,mindíg segítettek,ha nem boldogultam valamivel.Ha olyan nővérkét fogtam ki,aki nem volt rendes akkor elkerültem,de nekem inkább a gyermekágyas nővérkék közül volt olyan,aki úgy benyomta a lexánt,hogy majd'kiesett a szemem.
8. bring12 (válaszként erre: 6. - 730baba4f8)
2010. júl. 6. 12:22
ezt én is így gondolom.egy rossz dolog volt,hogy a csecsemősnővérek szerintem nem jól bánnak a kismamákkal,és akkor még szépen fogalmaztam.persze tisztelet a kivételnek.neked korábban született a babód?
7. 730baba4f8 (válaszként erre: 5. - Bring12)
2010. júl. 6. 12:22
Mivel akkor nagyon sok szülés volt,amikor én szültem,csak a négy ágyasban kaptam helyet ahol nem volt a szobában tisztálkodási lehetőség. Viszont ahogy lement a "dömping" átraktak a felújított szárnyra és onnan már közelebb is voltam az intenzívhez. Ezekben a szobákban már van bent zuhany és WC is.
6. 730baba4f8 (válaszként erre: 3. - Bring12)
2010. júl. 6. 12:18

Mi egy hónapot voltunk még bent szülés után,ami nem volt mindíg kellemes,de azok,akiknek semmi probléma nem merült fel,átlag 3 nap után mehettek is haza. :)

A következő babát is ott fogom szülni,mert ott biztonságban érzem a gyerekem és magamat is.

2010. júl. 6. 12:17
beleolvastam a naplódba.a 4 ágyasba voltam én is de max 3-an voltunk,de csak egy napig,a többi napokon ketten.ja és ami fontos,hogy a klinikán a zuhanyzó és a wc a szobában van, a kenézyben végig kell menni egy folyosón ahol látogatók is vannak, és nem biztos ,hogy kiérsz időben.és ugye jóval kevesebben is használjátok.
2010. júl. 6. 12:14
Én mindenképpen a Klinikát választanám,igaz,hogy kicsit spártaiak a körülmények,de az orvosok odafigyelnek rád,nemcsak az amelyiknek fizettél esetleg. Itt van koraszülött intenzív,ami nagyon jól felszerelt,a nővérkék és a dokik is nagyon elhivatottak a babák megmentésében...mert sosem lehet tudni. Ha a Kenézyben történik valami baj,akkor a babát elviszik tőled és mehetsz utána frissen szülten..ha szerencséd van akkor kapsz ágyat,hogy ott lehess a baba mellett,ha nincs akkor marad a szék.
3. bring12 (válaszként erre: 1. - Medina89)
2010. júl. 6. 12:10
szia!én a klinikám szültem.hogy milyen a hely szerintem akkor igazából sokat nem számít arra sem emlékszem milyen volt a fal színe.szerintem a lényeg,hogy tisztának tiszta,mikor megszületik a picid egyből odaadják 3 lehettek utána a pihenőben is és egyből szoptathatod.a kenézibe nem kapod meg egyből,ott elviszik a picurt.a klinikán éjszaka is veled van,de ha fáradt vagy kérheted,hogy elvigyék.a baba szempontjából pedig ha valami gond van ott van helyben a koraszülött osztály.ha ne adj isten bármi gond van a kenézyből átviszik a picit a klinikára.egy barátnőm így járt.ő a kenézyben feküdt szülés után a pici meg a klinikán.én ezek miatt döntöttem a klinika mellett.remélem tudtam segíteni!
2010. júl. 6. 12:06

Nekem még nincs tapasztalatom , csak amiket halottam!Én azok miatt a Kenézyt választottam , dokit is ott választottam!

Amúgy gratulálok a babaváráshoz !Mikorra várod?

2010. júl. 6. 12:02

Sziasztok!

Légyszi osszátok meg velem tapasztalataitokat!

Voltam a klinikán szülőszoba látogatáson és nem igazán volt nyerő.Fogadott orvosom nincs.

Kenézy úgy tudom modernebb,de nem tudom eldönteni hol szüljek...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook