Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Keményítőmentes étrendet keresek. Tud valaki segíteni? fórum

Keményítőmentes étrendet keresek. Tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


12. fe9e12ede0 (válaszként erre: 11. - Aranka2)
2011. febr. 5. 22:36

Ajánlom a paleolit étrendet, abban meglehetősen kevés a keményítő. Bár zöldségek tartalmaznak egy keveset, de nem értem, hogy ajánlhattak krumpit, mikor az tömény keményítő...

Párzor utánaszámoltam, egész napi zöldségfogyasztásomból 3 g körül szokott összejönni naponta.

2011. febr. 5. 11:10

Nem tudott róla ,mit ahogy én sem ,pedig rég volt a vizsgálat .

Csak ilyen alaposan senki sem nézte meg az összes leletemet mint a héten .

10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Aranka2)
2011. febr. 5. 10:54

a krumpliban rengeteg keményítő van.

fura,hogy ajánlotta


tudott egyáltalán a keményítő-allergiádról?

2011. febr. 5. 10:12

Szia !


Tavaly voltam dietetikusnál. Tudom ,hogy sokféle nyavalyám van .Ő biztos ami biztos gyakorlatilag mindentől eltiltott (gondolta abból nem lehet baj :)Ja és főleg krumplit és sárgarépát javasolt:(((

Most tulajdonképpen várom az immunológusi vérkép eredményt . Hétfőhöz 2 hétre lesz meg.

2011. febr. 4. 19:23

mivel többféle keményítő van, talán azt is kéne tudni, melyik típusra vagy érzékenyebb.


és azon meg csodálkozom, hogy az orvos nem adott konkrét diétás tanácsot, vagy nem irányított dietetikus szakemberhez!

7. Gy.Ibi (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2011. febr. 4. 17:31
Igazad van.A gomba kivétel,azt hiszem.
2011. febr. 4. 13:48

a zöldségekben van keményítő


szerintem akkor csak húst ehetsz, talán tejterméket, tojást, ha semmilyen keményítőt nem


pontosabban nem tudod leírni a betegséged nevét? mert én pl.még nem hallottam, hogy a keményítőt valaki ne tudná feldolgozni


sokféle táplálékallergia van, de erről nem hallottam még

5. Aranka2 (válaszként erre: 4. - Gy.Ibi)
2011. febr. 4. 12:25

Szia Ibi !

Köszönöm ,hogy írtál.

Sajnos nem tudja feldolgozni a szervezetem a keményítőt,ezért kell diétáznom.

2011. febr. 4. 00:46

Se burgonyakeményítő,se kukoricakeményítő?

Tejtermék,tojás,zöldség,gyümölcs,hús gondolom mehet.Ezekből sokféle rakott kaját lehet csinálni.

2011. febr. 3. 20:49
Senki sem írt :(((
2011. febr. 3. 10:57

Sziasztok !


Köszönettel fogadom a segítségeteket.

Most derült ki,hogy már 8 éve keményítőmentes étrenden kellene élnem. Csak pár dolgot találtam.

2011. febr. 3. 10:55
Keményítőmentes étrendet keresek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook