Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kemencében sült, főtt ételek! Hogy kell a kemencét és a hozzávalókat előkészíteni, a sütés/főzés menete ... fórum

Kemencében sült, főtt ételek! Hogy kell a kemencét és a hozzávalókat előkészíteni, a sütés/főzés menete ... (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 5. 21:24
ha kész, ki kell szárítani és fokozatosan kiégetni. KB 2 hét alatt égettük ki teljesen. Mi nem seperjük ki a hamut, de ki lehet. A mai ebédet a tegnapi sütkérezés után tettük bele és éjszaka megsült. Délután 3 órakor melegen vettem ki a finom kaját belőle.De még este is meleg, valószínűleg holnap reggel is langyos lesz még belül, szóval tartja a meleget
2008. okt. 5. 21:19

keresd KOLESZ kemenceépítését, szerintem ott minden kérdésre megtalálod a válaszokat

a hátsó részén folyami homokos vakolat van, de a képek alatt ott vannak a hozzá illő magyarázatok is

2008. okt. 5. 15:58

Hu, megnéztem a kemencéteket! Nagyon klassz! Mostmár látom van benne üveg, amit a felhasznált anyagoknál nem soroltok fel. Mennyi kell bele kb.? A kemence hátsó része, a téglán kívül, fedve van valamivel. Mi az? Betonból öntött ív?

Bocsi az "értelmes" kérdésekért!

7. csera (válaszként erre: 6. - Astrophytum)
2008. okt. 5. 15:51

Köszi, megnézem! Ugyanez e nik-neved?

És ha kész, mennyi idő után használható?

Kell-e valami előkészítő művelet, pl. kiégetés?

Ha már élesben akarok benne sütni, akkor hogy működik a dolog (tűzrakás, leégetés, kiseperni a hamut)? Mennyi ideig meleg még utána? Nektek van benne üveg?

2008. okt. 5. 12:07

[link]



ezen az oldalon van a mi kemencénk, amit a nyáron építettünk. azt ajánlom nézd meg, ott van az építés menete is és keress egy jó kőművest, így olcsóbban megúszod az egészet. Egyébként szuper dolog, tegnap is sütöttünk benne.

2008. szept. 16. 20:55
Engem is nagyon érdekelne a dolog mert mi is szeretnénk csináltatni .
2008. aug. 20. 13:23

Most megint nagy divat, a szabadban lévő kemence. Láthattuk a Vacsoracsatában is, Bodrogi Gyula sütött levest! és malacot is, kemencében!

Most a kemence helyes használatára lennék kiváncsi!

2008. aug. 19. 17:05

A nagymamámnak volt.....

De én akkor kicsi voltam.

2008. aug. 19. 15:38
Senki nem ért a kemencéhez?
2008. aug. 19. 09:39
Kemencében sült, főtt ételek! Hogy kell a kemencét és a hozzávalókat előkészíteni, a sütés/főzés menete ...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook