Keloid (beszélgetős fórum)


2013. márc. 5. 08:34
Alfonz nagyon csúnya volt a heged és nagyon szép lett. végülis az az injekció segitett? de rögtön alkalmaztad vagy 10 év után? és a műtétek még rontottak rajta? vágtak vagy lézereztek? és most milyen ott? :)
2009. jún. 9. 14:18

Megváltozott a link, most már innen lehet megnézni:


A Keloid és a Hipertrófiás heg kezelésének klinikai és kórszövettani vizsgálatai és a megelőzés lehetőségei PhD értekezés tézisei DR. KELEMEN OTTÓ, Program- és témavezető: Prof. Dr. Rőth Erzsébet Pécsi Tudományegyetem,

Általános Orvostudományi Kar, Orvostudományi és Egészségtudományi Centrum, Sebészeti Tanszék és Baranya Megyei Kórház, Pécs 2008


[link]


@Sütimény: "3ujj vastag keloidos heg"

"elmentem egy tetováló szalonba és rátetováltattam.Gyönyőrű lett!!!" hogy érted hogy gyönyörű lett egy "3ujj vastag keloid" ???

2009. márc. 13. 20:31

Sziasztok,


Gyerekkoromban volt egy balesetem, ami miatt bal vállamon kb. 20 cm-s 3ujj vastag keloidos heg lett.

Ez végig kísérte a kamaszkoromat és ezért SOHA nem hordtam ujjatlan nyári ruhákat és nem jártam standra. . . Rányomta a bélyegét az egész eddigi életemre és a párkapcsolataimra is.

Aztán tavaly -hosszas töprengés után- elmentem egy tetováló szalonba és rátetováltattam.

Gyönyőrű lett!!! :-))

Azóta büszkén járok strandra és végre veszek magamnak szép nyári ruhákat. Szinte újá születtem.

Csak azért osztom ezt meg Veletek, mert nekem 30 év kellett hozzá. . . és hát ha valakinek tudok segíteni...

15. Alfonz64 (válaszként erre: 12. - Peggy13)
2008. dec. 17. 15:19

A Keloid és a Hipertrófiás heg kezelésének klinikai és kórszövettani vizsgálatai és a megelőzés lehetőségei PhD értekezés tézisei DR. KELEMEN OTTÓ, Program- és témavezető: Prof. Dr. Rőth Erzsébet Pécsi Tudományegyetem,

Általános Orvostudományi Kar, Orvostudományi és Egészségtudományi Centrum, Sebészeti Tanszék és Baranya Megyei Kórház, Pécs 2008


leírás [link]

14. Alfonz64 (válaszként erre: 13. - Zsu295)
2008. dec. 17. 15:08

KB: 10 évvel ezelőtt,3X vágták ki, így nézett ki itt a képen majd küldök hogy most milyen. Nekem a kenalog 40 [link] nekem bevált. A kezelés végére szinte teljesen síkban lett. kb 2-év múlva a piros színe teljesen kivilágosodott. A képen látható keloid szélességének nyoma azért megmaradt de mint heg.


ilyen volt: [link]

ilyen lett: [link]


Hogy ki csinálta:


[link]

ide írd be:

Debrecen Molnár Csaba


@peggy13

A a szilokontapasz nem jó minden keloidra,viszont a szteroidos kezelés az igen.(olvasd el a pdf-et)

"Már nem merem megint megműtetni, mi lesz ha akkor is megint ez lesz" nem megint ez lesz, hanem sokkal nagyobb egyéb kezelés nélkül.

13. zsu295
2008. máj. 26. 18:00

Sziasztok!

10 éve van keloidom a mellkasomon, az hagyján hogy együtt kell vele élnem 7 centi hosszu és 2 centi széles, de az a baj hogy be is zsokott gyulladni az egyik oldala, nagyon fáj felpúposodik és pár nap után kifakad és nagyon sok genny jön ki belőle!!!

Valaki segítsen mit csináljak, ha hozzáér a póló már az nagyon fáj...

Zsuzsi

12. peggy13 (válaszként erre: 11. - Aginca)
2008. márc. 11. 21:18
Köszi,most kenem neki reggel,este Zeraderm Ultra géllel,de megérdeklődöm azért van e nállunk ilyen terápia. A lámpát is használjuk mindig,nem szeretnék még több műtétet ha lehetséges.
11. aginca
2008. márc. 3. 08:41

Sziasztok!

Én csak annyit szeretnék hozzászólni az egészhez, hogy magam is sznvedek a problémától.Több műtétem is volt már, nem sok javulással.

Amiben tudok segíteni:

A Zeraderm és Zeraderm Ultra krém között az a különbség, hogy az Ultrában nincs szilikon. Én mindkettőt használom, reggel az egyiket, este a másikat.

Bioptron ámpa minden mennyiségben!

Szilikon tapasz - van egy kényelmesebb, mint amit a medistnél lehet kapni. Hansaplast MED a neve, egyetlen hátránya, hogy be kell hozatni külföldről . Pharma Futár a Budakeszi út elején, vagy a Pharma Expressz, a Fiumei út elején behozza.

Kis keloidokra hatásos kezelés lehet még (én most ezekre járok):

IPL terápia (halványításra) és fagyasztás (méretcsökkentésre)

Üdv mindenkinek és sok sikert

10. 867f9adc74 (válaszként erre: 9. - Peggy13)
2008. febr. 19. 21:26
szivesen!! Remélem szépen meggyógyul a kisfiad lába!!
2008. febr. 19. 18:19
Felhívtam Ezt a Medist Kft. és rendeltem is tőllük,de még csak kis kiszerelésű Zeraderm Ultra szilikongélt. Azt mondtál ez is olyan mint a szilikontapasz,csak egyszerűbb a használata. Előtte megkérdeztem a gyógyszertárban azt a másik Dermatix szilikongélt,hát elámultam vény nélkül és felírva is 32000Ft egy tubussal.Ez azért ennél olcsóbb. Remélem használ is majd,de addig még sok türelem kell,mert kb. 5 hónap ha mutatkozik javulás.Köszi mégegyszer a tippet.
2008. febr. 17. 22:44
Köszi,rákeresek.
7. 867f9adc74 (válaszként erre: 5. - Peggy13)
2008. febr. 17. 18:07
medist kft. Keress rá!
2008. febr. 17. 18:02
Természetesen a lámpát is használjuk még. Nem tudjátok a szinterápiából melyik szin jó még erre,mert eddig csak a rendes fénnyel csináltuk.
2008. febr. 17. 18:01
Köszi a válaszokat. Ez a szilikontapaszt hol lehet rendelni? A neten csak valami Dermatix szilikongélt olvastam még.
4. 867f9adc74 (válaszként erre: 2. - 867f9adc74)
2008. febr. 16. 22:18
jó még az aloe vera gél is nagyon, és a lámpa használatát se hagyjátok abba, mert az is nagyon jó!!!
2008. febr. 16. 22:14
szilikontapasz(elírtam)
2. 867f9adc74 (válaszként erre: 1. - Peggy13)
2008. febr. 16. 22:13

a szilokontapasz nagyon jó keloidra!!!!!

próbáljátok ki!!

Nem is drága. Pesten kapható még csak, de rendelni is lehet!!

2008. febr. 16. 22:08
Kisfiamnak van a lábán egy nagyon csúnya heg(keloid)az achillesínnél. Már két éve kínlódunk ezzel az egésszel. Először nem varrták össze a sebet és nagyon csúnya heg maradt. Elvittük másik orvoshoz,megműtötték,kivágták a forradásokat(műtét közben kiderült sokkal többet kellett kivágni mint gondolták).Így sajnos összevarták,de mivel rossz helyen van így szétrepedtek a varratok és megint jó nagy heg maradt. mostmár beforrt,de újból elkezdett burjánzani. Kenjük Contractubex kenőccsel és kaptunk kölcsön egy bioptronlámpát is azt is használjuk mindennap,de nagyon csúnya lett megint. Már nem merem megint megműtetni,mi lesz ha akkor is megint ez lesz.Valaki mondta használjunk Grapefruitcsekket,de utánna olvastam erről nem írt ilyesmit.Hiszek a gyógynövényekben,de sajnos nem találtam semmit erre. Nincs valakinek tapasztalata ilyesmiben? Válaszaitokat előre is köszi,nagyon elvagyok már keseredve.

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook