Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Kellemetlen" 4 éves fórum

"Kellemetlen" 4 éves (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
121. 9345b11ecc (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 21. 02:17
Már négy éves ez nevelés kérdése. A két hiszti korszakon már túl kell lennie, és az irgységgel együtt járó korszakok, egy négy évest pont nem érintik. :( - csak általánosságban. ;)
120. gyorgyi6740 (válaszként erre: 119. - LadyBird 2015)
2016. máj. 11. 15:15
Igazad van valóban figyelmetlenül olvastam el,de ez a lényegen nem változtat mindkét szó negatív felhangú.
119. LadyBird 2015 (válaszként erre: 118. - Gyorgyi6740)
2016. máj. 11. 07:22
Nem azt írta, hogy kezelhetetlen, hanem azt, hogy kezeletlen autista. Nagyon nem mindegy!
118. gyorgyi6740 (válaszként erre: 8. - 408020f45e)
2016. máj. 10. 13:09
A nevelési módszereddel egyetértek,de úgy látszik a 40 éves pedagógiai tapasztalatod is kevés hozzá hogy ne általánosits. Mi az hogy kezelhetetlen autista? Nem minden autista kezelhetetlen! Az én fiam is autista és nem kezelhetetlen,Őket is csak okosan kell nevelni,irányitani. Az autizmust miért kell mindig negativumként emlegetni?
117. Panna.33 (válaszként erre: 114. - Algea)
2016. máj. 8. 17:13
Azért ha megtalálnád azt a bizonyos ide illő bölcsek kövét, kérlek írd meg a tapasztalataidat! ;)
116. algea (válaszként erre: 109. - 4c1a787e8f)
2016. máj. 8. 16:35
Jaj, ezt szóról szóra én is írhattam volna: anyukám is addig hitte, hogy az ő érdeme, hogy én "jókislány" voltam, amíg nem vállalta, hogy pár napot vigyáz a fiamra, SEMMI nem vált be nála, ami anno nálam igen, és sírva vallotta be, hogy kudarcot vallott nagymamaként (persze nem, de így érezte). Olyan ismerősöm is van, aki addig osztogatta nekem a jótanácsait, mert biztos én cisnálom rosszul, amíg nem született harmadjára egy hasonlóan többemberes gyermeke, mint az én fiam. Na, azóta sok mindenről mást gondol:)
115. 4c1a787e8f (válaszként erre: 114. - Algea)
2016. máj. 8. 16:32

Igen..

Így van.

Olyan jó hallani, hogy más is küzd, akar, gondolkozik, és látja, hogy nem tökéletes.. Sem maga, sem a gyereke..

114. algea (válaszként erre: 11. - 408020f45e)
2016. máj. 8. 16:30

Most azt végülis miből szűrted le, hogy a szülők nem nevelik a gyereküket, csak éppen etetik, ruházzák? 40 év pedagógiai tapasztalatával tényleg nem tudod, hogy a gyerekek, mint minden emberi lény, teljesen különbözőek, az egyik könynedén nevelhető szép szóval, jó példával, a másik ugyanabban a családban, ugyanazzal a neveléssel mindent leperget magáról, nem csak a szép szót, hanem a verést is akár? Pedagógusként tényleg úgy gondolod, hogy ha megüt egy gyerek, akkor azt vissza kell adnod, mert az ad súlyt annak, hogy elmondod, ezt nem szabad?


Nekem kifejezetten visszatetsző, ha valaki ütés közben/után mondja, hogy ütni nem szabad (ja, neked, te gyerek, nem, de nekem igen). A gyerekeknek is az. Valószínűleg működik a módszer, és többet nem üt meg, de nem azért, mert megértette, hogy az ütés miért rossz.


Nincs nálam a bölcsek köve, én is küzdök a fiammal, vele más miatt nehéz. Jelenleg ott tartok, hogy pontosan látom és tudom, hogy mi nem működik az ilyen típusú gyerekeknél (a verés és a hagyományos értelemben vett "szigor" pont nem), e még nem látom, hogy mi az, ami működik. HOgy határok, szabályok kellenek, az biztos, sőt, ezek elsőrendű dolgok főleg az ilyen gyerekeknél. De hogy mi a szankció, ha átlépi a gyerek a határt, megszegi a szabályt....? Ez nagyon nehéz. A szerető szülő részéről a cél nem a megtorlás és bosszú ilyen esetben, hanem az, hogy végül változzon a gyerek viselkedése, hosszú távon és akkor is, ha mi nem látjuk.

113. 4c1a787e8f (válaszként erre: 112. - 3d787b167a)
2016. máj. 8. 16:11

Nem biztos Happy. Ahogy két felnőtt ember sem egyforma, úgy két gyerek sem.


Nem is értem, hogy várunk el azonos viselkedést különböző személyektől.

Felnőtt korban már nem várjuk el, hogy szemüveges informatikus-Géza ugyanúgy reagáljon, mint vörösnyakú, pörköltfőző-Pista bácsi... Gyerekként se voltak ők egyformák soha..


Az meg szinte törvény, hogy sok gyerek nem a szülőkre hasonlít, hanem nagyszülőkre, dédszülőkre..

De persze, az is lehet, amit te írsz, hogy azért azóta fakultak a dolgok.. Sok ok miatt nem lehet azt a kort a mostanival összehasonlítani..

112. 3d787b167a (válaszként erre: 111. - Panna.33)
2016. máj. 6. 20:46
Anyud is ezt mondaná, ha most itt hoxázna.:)
111. Panna.33 (válaszként erre: 109. - 4c1a787e8f)
2016. máj. 6. 20:41
Na igen. Mi, a két nyugodt, kaptunk egy nagyon impulziv, csuda mozgékony, eléggé eleven, konok, önfejű, akaratos csimotát. :)
110. 4c1a787e8f (válaszként erre: 106. - 4975ebdc2f)
2016. máj. 6. 19:32
De igen, pont ezekre gondolok - és ezek a lazább esetek - hogy lesz elég konfliktusuk, ha ott szembesülnek először azzal, hogy vannak szabályok is..
109. 4c1a787e8f (válaszként erre: 106. - 4975ebdc2f)
2016. máj. 6. 19:30

Azt azért ugye tudod, hogy a "nyugodt természet" az egy adottság alapból. Nem mindenkinek adatik meg. Másnak más adatik meg. A neveléssel lehet javítani, rontani, de megváltoztatni nem. Van aki nem is érti, hogy más hogyan lehet olyan "neveletlen", holott meglehet, hogy rengeteg munka van abban, hogy ő "csak" annyira neveletlen.


Éppen ezért haragszom az indító hozzászólásban szereplő emberekre, akik valamilyen kitekert félreértelmezésből tényleg nem nevelik a gyerekeiket, vagy rosszul nevelik őket, rosszul értelmezve az önállóságot, a megértést, mert összemossák őket azokkal, akiknek ugyanaz a szint elérése egyszerűen sokkal nehezebb.


Ítélkezni meg nagyon könnyű, és a legkönnyebb mondat a világon a "miért nem neveli meg a gyerekét", viszont megvalósítani pedig a világon a legnehezebb. Mi az öcsémmel csak voltunk, és semmi nem volt velünk. Nem kellett elmondani, hogy nem törjük be az erkélyajtót, nem tekerjük ki az ovistársunk nyakát, nem köpjük le az óvónénit, stb.. És mégse tettük. Pedig a szüleink mindig dolgoztak, sőt, túlóráztak is... Akkor anyámék is meg voltak róla győződve, hogy ez az ő jó nevelésüknek köszönhető.. Hát most már ők is rájöttek az én állatkáimat látva, hogy nem, csak éppen a Jóisten kegyes volt velük..

108. 871383ddcb (válaszként erre: 105. - Csikil4ny)
2016. máj. 5. 10:19
:) én is.
2016. máj. 5. 06:38
Bocs néha a tablet azt ír amit akar.
106. 4975ebdc2f (válaszként erre: 100. - 4c1a787e8f)
2016. máj. 5. 06:36
Kisebb fiamnak volt egy óvodai csoport tarsa aki ennyire neveletlen volt.Nagy termetű volt születésétől, mindig azt hallotta ne verekedjen! No jött haza egyszer,nadrágja kilukadva karja csupa horzsolás. Mondom mi történt, a kolok fellokte. Kérdezte az öt évével nem lehetne vissza ütni? Mondtam dehogynem, ha bántanak megvedheted magad! A gyerek következő két hétben 6 verést kapott tőle. Ahányszor nekiment a fiamnak. Persze szülőin az óvónő szovatte hogy a nyugodt gyerekem agresszív lett. Bájos mosollyal közöltem hogy én kértem a fiamat védje még magát! Sőt ha nem teszi én is még verem,köpni nyelni nem tudták! Megkérdeztem miért csak egy gyereket hupal? És azt az egyet miért nem fékezi de az anyja se az óvoda? Többet nem hagyták ámokfutó a kollégium. A fiam ma is hatalmas termetű és nyugodt természetű.
105. csikil4ny (válaszként erre: 103. - 871383ddcb)
2016. máj. 4. 21:55
Mindig is irigyeltem az ilyen nagyikat, persze a szó legjobb értelmében. Nem panaszkodik elfogadja ami jön, megy előre és még szeretetet is tud adni.
104. csikil4ny (válaszként erre: 102. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 4. 21:53
A baráti kapcsolatok idővel alakulnak, vagy megszűnnek. Van olyan barátnőm akivel 10 évig nem beszéltünk, földrajzilag el is sodródtunk egymástól, de többször úgy viselkedett, amit nem tudtam elfogadni. Most meg visszatalált hozzám, ennyi év távlatából megköszönte, hogy nem helyeseltem az akkori viselkedését.
103. 871383ddcb (válaszként erre: 99. - Csikil4ny)
2016. máj. 4. 21:50
A nagyim 51 volt mikor születtem. Napszámba járt kapálni. 1 hetes koromtól nevelt. 69 évesen megkapta unokaöcsém is és el kellett mennie újra dolgozni. Felnevelt bennünket is. Kulcsunk a lábtörlő alatt volt :) De minden szabad percében velünk volt és mindig rengeteget beszélgettünk. Azért lettem szószátyár :) Sose tudott nyaralni vinni és ilyenek. De a maga végtelen egyszerű módján rengeteget adott nekünk. Amit mi is továbbvihetünk. Nagyon szép gyerekkorunk volt. Pedig volt, hogy elkalapált. :) Ha pl beszánkóztunk a jeges folyóba, vagy gumimatraccal épp a mélyvízben evickéltünk.
102. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 100. - 4c1a787e8f)
2016. máj. 4. 21:47
Nem azért barátkoztam vele, mert kötelező volt, hanem mert kedveltem.
101. 388b941089 (válaszként erre: 98. - 871383ddcb)
2016. máj. 4. 21:20

Jol kell szeretni es kovetkezetesnek kell maradni, jol irtad;)

Gratula neked :)

100. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 4. 19:46

Ha ez vigasztal, majd az intézményekben helyreteszik őket, ha mások nem, a többi szülő...


A kapcsolatot meg nem kell tartani, ki kötelez erre?

99. csikil4ny (válaszként erre: 97. - 871383ddcb)
2016. máj. 4. 19:32
Mert volt olyan nagyanyád akire hagyatkozhattál. Sajnos a mostani anyukák kulccsal a nyakukban felnevelték saját magukat, most meg annyira bizonytalanok, hogy receptet keresnek a saját gyerekükhöz. Pedig ha leülnének a szőnyegre melléjük rájöhetnének, hogy nem is kell nagyon keresni azt a receptet, csak következetesnek lenni és szeretni.
2016. máj. 4. 19:08

Egyszer ezt írta felnőtt lányom az anyáknapi virág mellé : Egyszerűen elmondani nem lehet, mennyire szeretlek! Hálás vagyok neked mindenért. Köszönöm, hogy az én anyukám vagy és azt, hogy ilyen emberré válhattam általad. Megtanítottál szeretni és jó embernek lenni. Büszke vagyok rád anya.


Oszt se Vekerdy, se tasli :))

Bocs, hogy ilyen személyes dolgit idehoztam!

Azt hiszem minden szülőnek vannak kétségei is, elvei is. Egyszerűen jól kell szeretni azt a gyereket. Vagy én vagyok szerencsés, hogy az anyjuk vagyok. :)

2016. máj. 4. 18:56
Ramaty anya lehetek, egyetlen Vekerdy, Spock v hasonló könyvet nem olvastam el, teljesen az ösztöneimre ill nagyanyámra hagyatkozva neveltem gyerekeim. :)))
96. csikil4ny (válaszként erre: 94. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 4. 18:25

Majd fogja, amint nagyobb lesz a gyerek.


Az a baj, hogy meggyőződéssel szemben nem érdemes vitatkozni...


Eddig azt hittem, hogy nevelési kérdésekben nem tudnak megfogni, most meg tehetetlen vagyok: a napköziben van egy fiúcska akit veréssel fegyelmeznek otthon. Ő meg a napköziben tombol, minden nap történik valami elfogadhatatlan.

95. gribedli*** (válaszként erre: 94. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 4. 18:16

Akkor meg végképp nem odaillő a hasonlat a te autódról, hogy mit szólnál, ha...


Jó mindegy, remélem nem lesz legközelebb, mármint nem jönnek hozzátok.

94. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 91. - Gribedli***)
2016. máj. 4. 17:56

Ha nálunk vannak, akkor az itteni játékokat tekinti sajátjának, ha náluk, akkor meg elképzelheted...:)


Dehogynem mondom neki, csak inkább beszélgetősen, nem veszekedősen.


Egyébként azt hiszem, igazad van. Egy barát nem csak a saját érdekeit nézi.


Az a legfőbb gond, hogy ő ezt nem tekinti problémának.

93. Ankamacko (válaszként erre: 90. - Pengő Gyöngyi)
2016. máj. 4. 17:52

Mivel lány, remélem ritkán kerül pofozkodós konfliktusba, de erősítenem kell az érdekérvényesítő képességét, az biztos.


Mondjuk velem szemben menne neki, de azt meg nem engedem, hogy kikapja a kezemből a krétát vagy könyvet, akármit. Elvárom, hogy kérje el.

(még nem beszél csak mutogat)

Megpróbálom vele azt gyakorolni, hogy nem kell mindig mindent megosztani. Erővel bírni fogja, mert masszívabb, mint a másik kislány

92. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 86. - Lapbarna)
2016. máj. 4. 17:48
Egy kicsi falusi oviba jár, állítólag ott nincs vele gond. Vegyes csoportok vannak. De a barátnőm anyósa sokszor mondja, hogy nincs rendben a kicsi, pedig egy végtelenül türelmes nagymama. Őt is üti, rúgja....:(
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook