Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kellek én neki? fórum

Kellek én neki? (beszélgetős fórum)


1 2
56. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 55. - Haneagi4)
2014. jún. 27. 13:11

Szia Haneagi4!


Szívből örülök, hogy sikerült megoldani az anyagi helyzeted, a magánéleti is rendbe jön, biztos vagyok benne. Aki szeret, szeretni fog a 4 gyerekeddel együtt. Testvérem 3 gyermekes anyuka mellett döntött, azért írtam nehéz, de nem lehetetlen párt találni gyermekkel.

55. haneagi4 (válaszként erre: 47. - 9b10f3d7ff)
2014. jún. 26. 18:20

Kedves Enissa.


Teljesen igazad van, változott a helyzet. Pár hónap alatt helyére került minden , sikerült korábbi gondjaimat nagyjából megoldani. Anyagilag nem szorulok senki támogatására nem gazdagon de tisztességesen megélünk a keresetemből.

54. gribedli*** (válaszként erre: 51. - Moonlight13)
2014. jún. 26. 13:02

Most attól függetlenül, hogy vannak olyan apák, akik tojnak a gyerekekre, ezt elhiszem, azért vannak olyan apák is, akik egy tartós kapcsolat utáni válás UTÁN fokozatosan tojnak. Ez már nem az apa jelleme, hanem egy kicsit reakció is a történésekre, vagyis ezek az apák, amíg családban voltak, nagyjából átlagos, vagy jó apák voltak, viszont a válás után úgy gondolják, hogy a 2 heti 1x látogatás annyira kevés, hogy nem éri meg, mert mittudomén, az anya ellenük nevelheti simán a gyereket, illetve, hülyén érzik magukat, hogy el is tartják őket és rendszeresen fizetnek, és mégis kevés a láthatás. Van, aki egy idő után erre is tojik és bacik fizetni is, és láthatás nem érdekli, szóval egyre jobban szaródik el a kapcs a gyerekkel.


Van, aki meg minden ilyen nehézség ellenére képes továbbra is fizetni és fizetni és várni a 2 hetet és várni és nem adja fel.


Mennyivel több apuka jobban teljesítene még válás után is, ha a gyerektartás alól fel lenne mentve, de úgy, hogy cserébe felelős lenne fele időben a gyerekért? Szerintem több, mint gondolnánk. Mifelénk pont ezért már bevett szokás. Anyagilag sem húzósabb, hiszen eleve a külön élés már költségesebb, ha még ott van a gyerektartás is, nem sokan ússzák meg túlóra nélkül, másodállás nélkül. Ha van nagyszülő, gyakorlatilag az apa addigi élete nem változna, mert a nagyi tartaná, amikor az apa a soros. A gyerek nem szenvedne annyit, mert ugyanolyan gyakorisággal látja. A szülők egészségesebb viszonyban maradnának. Talán. Mert ugye mindig lesznek a gyűlölködők, nincs tuti törvény, nincs tuti rendelet, ami ez ellen annyira hatásos lenne, de egy része biztos örülne annak, ha változnának a dolgok. Szerintem igazságtalan bármelyik részről megtagatni a szülő láthatását. És a férfiak meg kevésbé szoktak harcolni ebben, úgyhogy valahogy a hozzáállás öröklődik, népi szinten, mindenki megszokja, hogy ez van, és lemond a gyerekről. Én nemhogy gyerektartás ellenébe tenném a láthatást. Én igenis egyes esetekben KÖTELEZŐVÉ tenném.

53. moonlight13 (válaszként erre: 52. - Ina87)
2014. jún. 25. 21:19
kapcsolatot szeretne, elvégre választás elé állította a pasit
52. ina87
2014. jún. 25. 10:06
ahogy olvasom a hozzászolásokat nem értem h mit akarsz a pasitol kapccsolatot vagy egy hálo társat válajon fel vagy csak azt h sétáljatok az utcán ha kapcsolatot szeretnél töle az már kérdéses mert kevés pasi válal be 4gyereket szoval szerintem ez a vonat már elment...
51. moonlight13 (válaszként erre: 48. - Gribedli***)
2014. jún. 24. 21:58

Lehet, hogy én élek rossz helyen, de a környezetemben, szinte egyik gyereket sem látogatja az apja még 2 hetente sem!

És igen, én is voltam gyerekkel egyedül (nem 4 gyerekkel!), és igenis megpattantak a pasik a nehézségeknél!

50. gribedli*** (válaszként erre: 49. - 9b10f3d7ff)
2014. jún. 24. 09:44
Igen, bodog anyuka=boldog gyerek. Ezzel szemben nemhogy tobbet engednek az apjukkal a gyereket, hanem meg el is zarjak elole vagy zsarolas targya lesz. Itt a topikban nem errol van szo, mert az apa lelepett. De nagyon sokan, akik megtehetnek, hogy engedik a gyereket az apaval, nem teszik.
49. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 48. - Gribedli***)
2014. jún. 24. 09:24
Persze,viszont azt tapasztalom, hogy nagyon kevés az a házaspár, élettárs, aki a válásnál,szakításnál, figyelembe veszi a másik fél érdekeit, érzelmeit. Nem tudják, vagy a sértettségtől nem akarják felfogni, hogy a jó kapcsolat megtartása, a másik szülő új kiegyensúlyozott lelkiállapota, a gyermekeikre is hatással van. Valahogy, sokan elfelejtenek felnőttként viselkedni. Sértett, dacos kis óvodássá válnak.
48. gribedli*** (válaszként erre: 47. - 9b10f3d7ff)
2014. jún. 24. 09:00
Ez mar eleg huzos szituacio akkor, de vegulis a legyottokat valahogy meg tudta szervezni. Mondjuk ettol fuggetlenul, amikor nincs jo viszony (jelen esetben semmilyen viszony sincs) az ex ferjjel, annyiban komplikalja a dolgokat, hogy ugrik az a heti 3-4 nap, amikor lenne szabadideje magara, randira. Ugy ertem, ahol megmarad a jo viszony es nem korlatozodik a ketheti egyszeri lathatasra, hanem kozos felugyelet van, ott sokkal jobban meg tudjak oldani ezeket a dolgokat.
47. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 45. - Gribedli***)
2014. jún. 24. 08:45

Én, azért mertem a gyerekek számával, és az anyagiakkal előhozakodni, mert a fórumindító előzőekben kiírt fórumában, pont azon hezitált, hogy lehet feladja, az állását, mert nem tudja a gyermekei felügyeletét megoldani, a gyermekei apja nem partner a megoldásban, rokonai távolabb élnek. Persze azóta változhatott a helyzet.

Igaz, írtam is, azért nem reménytelen a helyzet,de lássuk be, a pénz nagy úr, egy gyermektelen kapcsolatot is megingathat.

46. gribedli*** (válaszként erre: 42. - Kriszta773)
2014. jún. 24. 08:19

Igen, a jo kulso az jo vedjegy:)


De nem neveznem felszinessegnek, vegulis akkor mi is felszinesek vagyunk, mert mi is azt akarjuk, hogy nezzenek ki jol a parjaink, ferjeink. Legalabbis en erre igenyes vagyok a masikkal szemben is, es ugy korrekt, hogy magammal szemben is. Szint a szinttel:)

45. gribedli*** (válaszként erre: 40. - Moonlight13)
2014. jún. 24. 08:15
Ez nem igaz. A ferfiak sem csak bacotarsat keresnek. Egy bizonyos anyagi szinten meg teljesen mindegy, hogy hany gyerek van, meg lehet oldani, a gyerekek lehetnek az apjuknal is. Meg ugye ki is kell nezni valahogy. Egy barati hazaspar evekkel ezelott elvalt, nekik 3 gyerekuk van, a legkisebb 3-4 eves lehetett, a legnagyobb 8-9(?). Az anya maratoni futo, jol tartja magat. Szerintem meg sokaig is tartott neki, de azert talalt o is, 3 gyerekkel is. Az apa nagyon jelen van, fele idoben vele vannak a gyerekek. De a no nem szeret eljarni szorakozni, meg sehova, gondolom, emiatt volt az, hogy 5 evig egyedul volt. De o nem is surgette a dolgot, mert nem akart randizni senkivel, osszekoltozesrol szo sem lehet, mert o nem akar tobbet egy haztartasban elni ferfival. Futottak utana tobben is, kikosarazott mindenkit, 5 ev elteltevel osszejott egy futotarsaval es azota jarnak. Ja, es termeszetesen mindenhova elkiseri ot a krapek, egyutt futnak, viszik mindenhova a gyerekeket. Tudom, ez csak 1 pelda. De latok egy csomot, akik 2 vagy csak 1 gyerek mellett is sokkal tobbet eroltettek a dolgokat, valahogy megsem kellenek senkinek mert annyira eroltetik, es mert masmilyen a multjuk szoval azt nem akarjak felvallalni a pasik, nem a gyerekeket nem.
44. gribedli*** (válaszként erre: 37. - Moonlight13)
2014. jún. 24. 08:02

Persze, de ez alapvetoen az elvalt, gyerekes pasikra vonatkozik, vagy a hazas, gyerekes pasikra. Nem fogja azert hanyagolni a sajat gyerekeit, hogy a vallara vegye masoket. Tehat nem valik el azert a gyerekeitol sem, vagy ha mar elvalt, ketszer meggondolja (bar ez utobbi az eselyesebb, hogy esetleg a gyerekeket is osszebaratkoztatjak).


A szingli, gyerektelen ferfiakban nincs ez a visszatarto ero, ezert kevesebbet problemaznak azon, hogy felvallaljanak egy gyerekes not (randizasrol beszelunk meg csak), szoval nem fognak izelni ezen, hogy jajistenem, utcan nem akarok a novel mutatkozni.


Abban egyetertek, hogy a gyerekes nonek kevesebb a szabadideje, de nyilvan, ha dugasra jut ido vele, akkor jut ido masra is. Ha arra mobilizalhato, akkor masra is.

43. gribedli*** (válaszként erre: 36. - 91d4989ab9)
2014. jún. 24. 07:56

Nem, a nepszeru az a normalis, a nem nepszeru az a qrva.


Nok szempontjabol ertettem a nepszeruseget:)


Szoval ha van egy no, aki nagyon ribi, azzal sem fognak setalni a pasik, ha gyerektelen, akkor sem.


Viszont ha van egy olyan, aki tarsadalmilag jobban elfogadott (ezalatt nem azt ertem, hogy fapuna, hanem hogy nincs olyan multja, ami miatt egy ferfi ne setalhatna vele nyilvanosan, kiegyensulyozottabb eletet el mint a masik), akkor tobb gyerek sem lesz akadaly.


A ferfiak kozott meg lehet, hogy a ribi a nepszerubb, nem tudom. Nem akartam irni semmit a foruminditora ilyen ertelemben, csak mittudomen, ha a 4 gyerekhez kotodik valami szemelyes drama is, akkor elkepzelhetobb, hogy EZ az ok, nem a gyerekek. Hanem maga a multja (vagy jelenje). Azert ritka esetekben ez sem szokott erdekelni egy ferfit, ha nagyon szerelmes, csak akkor nem itt kerdezne, mert mar tudna a valaszt, fel sem vetodott volna benne a kerdes, mert a pasi biztositotta volna az erzelmeirol.

42. kriszta773 (válaszként erre: 40. - Moonlight13)
2014. jún. 23. 22:40
de ha már ennyire felszínesnél járunk, a külső értékeket sem aszerint nézik, kinek hány gyereke van :))))))))))
41. kriszta773 (válaszként erre: 40. - Moonlight13)
2014. jún. 23. 22:39

ez hülyeség, normál emberek nem gyerekszám szerint válogatnak, pláne ha már abban a korban vannak, amikor az lenne nem normális, ha valakinek nincs :) én is ismerek olyat is, aki 3 és olyat is, aki 5(!) gyerekkel kezdett új életet mással

és bármilyen hihetetlen számodra, rengetegen vannak, akiknek van gyerekük, és emellett pasijuk vagy barátnőjük, és nem arról szól, hogy kinek kit kell eltartania :) nem mindenki rohan rögtön az oltár elé

40. moonlight13 (válaszként erre: 39. - Kriszta773)
2014. jún. 23. 21:28
Biztos! Egy férfi bármikor talál olyan nőt, akinek jóval kevesebb gyereke van. Ennyire egyiknek sem fontosak a belső értékek! Csak a nők szeretnék ezt elhitetni magukkal!
39. kriszta773 (válaszként erre: 37. - Moonlight13)
2014. jún. 23. 21:25
felnőtt emberek között azért nemcsak a két véglet létezik, hogy stikában egy-két együtthálás vagy összebútorozás :) pláne ha már valaki túl van egy házasságon, vagy akár több kapcsolaton is, nem biztos, hogy arra vágyik, hogy fejest ugorjon egy következőbe. attól még lehet társa, barátja, akivel jól érzi magát :)
38. moonlight13 (válaszként erre: 34. - Gribedli***)
2014. jún. 23. 21:08

Nem az eltartás a lényeg! Nem mobilizálható a nő 4 gyerek mellett! És valószínűnek tartom, hogy nem nagykorúak a gyerekek, tehát néha betegek is lesznek, stb.

Aki elhiszi, hogy csupán a nő két szép szeméért bevállal egy pasi +4 gyereket, az nagyon naív!

37. moonlight13 (válaszként erre: 29. - Kriszta773)
2014. jún. 23. 21:03

Van Neked gyereked? Ezek szerint nem ismered a férfiakat!

NEM igazán vállalnak be 4 gyereket, sokszor még ennél kevesebbet sem, ha az a másé!

36. 91d4989ab9 (válaszként erre: 33. - Gribedli***)
2014. jún. 23. 19:12
a népszerű az k...át jelent?:)))
35. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - B486c9cf7d)
2014. jún. 23. 19:07
Manó tudja,hogy a magány mit hoz ki, egy-egy emberből, milyen kompromisszumokra képes. Lehet olyan eset, hogy annyira beletiportak női mivoltába,hogyha nem is mindenáron, de megalkuvással,felvállalja a megalázó helyzetet (talán nem is fogja fel annak), hogy a környezetének, a lelkének bebizonyítsa, Ő egy nő, akire a gyerekein kívül, egy pasinak is szüksége van.
34. gribedli*** (válaszként erre: 31. - B486c9cf7d)
2014. jún. 23. 19:06
Egyetertek, nem tema es kesz. Szerintem fel sem kell hozni a temat igy, mert ha egy pasi nem komplett idiota, ranezesre is latja, hogy nelkule is ment a bazar, tehat nelkule is eltartotta anyuka a gyerekeket es kesz.
33. gribedli*** (válaszként erre: 14. - 91d4989ab9)
2014. jún. 23. 19:04
Egy gyerektelen, de nem nepszeru csaj nagyobb felelosseg, mint egy nepszeru, de tobb gyerekkel megaldott no.
32. gribedli*** (válaszként erre: 8. - Haneagi4)
2014. jún. 23. 19:01

Nem a gyerekek szamatol fugg, ha nem akar "setalni veled". Ismerek olyan elvalt not, aki ugyanigy beszelt, semmi osszekoltozes vagy ilyenek es egyedul tartja el a gyerekeit, meg 2 gyerek mellett sem akart vele nyilvanosan mutatkozni senki. Sot, titkos talikat kertek azok is, akik nem voltak foglaltak. Es ezt csak te tudhatod, hogy valami pletyka van rolad vagy mas. Vele a pletykak miatt nem akartak mutatkozni. Amik igazak is voltak, szoval sosem ertettem, hogy miert csinal ugy, mint aki nem erti, hogy miert?


A pasik nem a gyerekek miatt csinalnak igy, hidd el! Akinek bejossz komolyan, az nem csinal problemat egy szekerre valo gyerekbol sem. Leven, hogy adott, hogy te is bevallottad, nem apukat keresel. Tehat az marad, hogy miattad nem. Remelem, hogy csak gondolkodasi idot kert es pozitiv lesz a valasza, elkenkezo esetben ne pazarold ra az idodet!

31. b486c9cf7d (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2014. jún. 23. 17:36

Ez olyan ijeszto, hogy ilyet meg kellene emliteni, hogy nem kell a gyerekeit eltartania.

Nekem olyan pasas nem is kellene, amelyik ilyeneken agyalna velem kapcsolatban.

30. b486c9cf7d (válaszként erre: 1. - Haneagi4)
2014. jún. 23. 17:33
Nem jelentkezett?
2014. jún. 23. 17:29
nem értem, minek jön mindenki a 4 gyerekkel. na és? egy felvállalt kapcsolat, egy társ nem azt jelenti, hogy a pasinak rögtön be kell cuccolnia és eltartania 4 gyereket. a nő egyedül is boldogul és neveli őket, mi köze ennek ahhoz, hogy egy pasitól nem titkos etyepetyét akar csak?
28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Haneagi4)
2014. jún. 23. 11:04

Nem tudom kerested-e?

Én nem keresném, kiterítetted a kártyáidat, tudja most már, mit szeretnél tőle.

Nem mindegy, ezt hogyan tetted, mert jöhetett le követelőzően, és tényszerűen.

Mivel olvastam 4 gyermeked van, a mai világban lehet a másik fél számára ijesztő, és lásd be jogosan, 4 gyermek tisztességes ellátása nem könnyű.

Ha én lennék Te, akkor amikor egy kapcsolat már megérett, akkor mellesleg megemlíteném, hogy egy új kapcsolatban, a gyerekeim anyagi ellátását, nem terhelem a leendő páromra. Elég a rezsi közös viselése.

Tudod, nem ő a vér szerinti apa, meg kell küzdeni a gyermek bizalmáért /is/ nem egyszerű, de ( nem lehetetlen) megbirkózni ezzel a ténnyel, és utána, ugye az anyagiak. Azért ne add fel, ne írd le Magad, hiszen nem egyedüli leszel, a történelemben, aki 100% talál egy igazi társat, aki elfogad a négy gyermekeddel együtt.

27. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Haneagi4)
2014. jún. 22. 14:04
ha nemcsak kifogás volt az exnej, akkor várjál, ne keresd. 2 nap alatt valószínűleg nem dönt, ha ott a lehetőség az újrakezdésre. ha nem jelentkezik, vagy nemet mond, ne bánd, hiszen nem egy felületes kapcsolatot szerettél volna vele. jobb, hogy rákérdeztél, mintha még hónapokig csak összejárkáltatok volna és reménykednél, hogy talán más is lesz
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook