Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kell vinni a kórházba a babának pólyát? fórum

Kell vinni a kórházba a babának pólyát? (beszélgetős fórum)


27. EVA32
2009. aug. 24. 13:51
Pólyából is létzik "modernebb"!Én kókuszpólyában szeretném majd haza vinni,tartja a baba fejét és hátát és jól is néz ki.És az ára ugyanott van mint a hagyományosé.És ha már nem kell mint pólya akkor a kókuszbetét kivehető és olyan mint egy pléd.Keress rá Google-ban.
2009. júl. 29. 08:35

A kórházban angolpólyát adtak rá minden nap.

Én külön nem vettem semmilyen pólyát, pedig anyám erőltette, hogy az kell.

Újszülöttként úgy fogtam a kezembe, hogy becsavartam pokrócba, takaróba (így láttam a kórházban is).

Ma már "nagyfiú", lassan 5 hónapos...

25. 1eb84e4bad (válaszként erre: 20. - Ncilány)
2009. júl. 29. 08:27

[link]


ez az.

Ki lehet belőle venni a kókuszbetétet, és utána takaró lesz belőle.

2009. júl. 28. 12:54
szerintem kell.
23. nina89
2009. júl. 28. 12:40
köszi a tanácsokat :)
2009. júl. 28. 08:54
Sziasztok.Nekem három gyermekem van.Mi mind a hármat pólyában hoztuk haza,de itthon már csak takaróként használtuk.Direkt angol pólyát vettünk,mert tudtuk,hogy itthonra már nem fogjuk pólyaként használni.Szerintem a hazahozatalnál jó a pólya.De mikor hazaértek felejtsd el.A babák is szeretnek szabadon mozogni.Pont ezért jó olyan pólyát venni,amit hazamenetel után takaróként használsz.
2009. júl. 28. 07:30

Én vettem pólyát, de még nem is használtam. Három hetes a lányom, de nem volt rá szükség. Azért vettem, hogy a testvérei abban fel tudják őt venni, de anélkül is szépen hordozzák őt.

A korházból pedig hordozóban hoztuk haza, már nem "divat" a pólya

20. Ncilány (válaszként erre: 18. - 1eb84e4bad)
2009. júl. 28. 06:33
Brendonos kókuszpólya az mi? Nem hallottam róla. Biztosan azért mert az én lányom 21 éves lesz.
2009. júl. 27. 21:35

Szia!

Ha autóval viszitek haza, felejtős, mert nem lehet betenni a hordozóba. De ha autóba köthető mózeskosaratok van, abba jó lehet.

Ha babakocsiban toljátok haza, akkor is jól jöhet a pólya, főleg, ha már hűvös lesz az idő.

Én nem használtam, mert nekünk nem volt, de sok szempontból nem rossz dolog. Biztonságérzetet ad neked a fogásnál, melegen tartja a babát (ez se árt, ha olyan fagyos lesz a manód, mint a mienk). Viszont nem szabad mindig abban "tartani", mert a lábacskája nem tud szabadon mozogni - ezt úgy olvastam valahol...

Nálunk pl. a kórházban sem adtak, pedig októberben szültem... Adtak viszont helyette alvózsákot, meg 2 takarót. :)

2009. júl. 27. 18:51

nem kell! Hisz bébihordóban hozod haza.

Vagy babakocsiban esetleg.

Nekünk egyébként van Brendonos kókuszpólyánmk, amíg kicsi volt a bébi, rengeteget használtuk, és imádtam én is és ő is! nagoyn praktikus dolog.

2009. júl. 27. 05:28

Pólyába vittük haza a lányomat, sokáig használtam otthon. Közel 21 év távlatba azt gondolom hazavitelnél jó lesz, És otthon is lehet benne. Szoptatásnal viszont jobban hozzádfér nélküle.

Készítsd be, ha kocsival visznek haza és még se kell, elfér az autóba....

2009. júl. 27. 05:18

Modern kor találmánya a bébikomp. És mégis ortopéd orvosok nagy része nem ajánlja. Sőt sok anyuka is azt tapasztalja nem jó!

Biztosan el kell temetni azt a pólyát? Csak azért mert régi?

2009. júl. 26. 22:10
Szia.Nem kell.Én vittem pólyát(nekem is anyum eröltette).Mi abba hoztuk haza a kislányunkat.
2009. júl. 26. 21:16

A kórházban a baba kap pólyát, minden fürdetés után és akkor is, ha szükséges ("balesetes lesz":)). Csak akkor vigyetek be, ha abban akarjátok hazahozni.:)

Egyik lányomnál sem használtam pólyát itthon, sőt a második lányomat a szülészorvos és a szülésznő tanácsára a kórházban is kivettem belőle, mert hason aludt és sokkal kényelmesebb volt neki.

A pólya nem a kisbabának jó, hanem az anyukának ad biztonságot, hogy könnyebben meg tudja fogni, főleg, akinek első babája született. A baba sokkal felszabadultabban mozog. Sokan azt mondják, biztonságérzete van benne...én nem tapasztaltam. Mindkét lányom mellettem aludt, annál nagyobb biztonságérzetet nem nyújt semmi neki, ha érzi az édesanya közelségét.:)

Ha azonban úgy érzed, neked megnyugtatóbb, használd nyugodtan, nem ártasz vele!:)

Sok boldogságot a picihez!:)))

13. anaterra (válaszként erre: 12. - Nina89)
2009. júl. 26. 19:08
Köszönöm, aranyos vagy!:)
12. nina89 (válaszként erre: 10. - Anaterra)
2009. júl. 26. 19:07
Köszi szépen a jókivánságokat :) Neked is minden jót kivánok!
11. nina89 (válaszként erre: 10. - Anaterra)
2009. júl. 26. 19:07
Persze, elsősorban azért gondolkoztam a pólyán, mert tudom, hogy az újszülöttnek nagyon jót tesz, hogy tartja a kis fejét meg a hátát, csak nem nagyon látni már sehol pólyás babákat. :) Kaptunk 3 pólyát, hófehér himzettek, nem olyan modernek, amiket a Tescoban lehet kapni :D, de szerintem a funkciója a lényeg. venni nem látom érdemesnek, ha van olyan, ami használható és megkimélt :)
10. anaterra (válaszként erre: 9. - Nina89)
2009. júl. 26. 18:53
jaj nem bántani akartalak, csak sokan úgy vannak hogy a régen használt dolgok butaságok. De ez nem minden esetben igaz. Néha kell az öregekre hallgatni, ők azért tapasztaltak egyst-mást. De úgyis megtapasztalod te magad is hogy mi a jó és mi nem! Sok szerencsét és boldogságot!
9. nina89 (válaszként erre: 8. - Anaterra)
2009. júl. 26. 18:48
én nem is mondtam, hogy hülyeség. itt a lányok tanácsolták, hogy felejtsem el :) én tanácsért jöttem... köszi a válaszod :)
2009. júl. 26. 18:46
Ha viszel magaddal mózeskosarat akkor célszerű a pólya, de csak akkor amikor hazaviszed. A pólya otthon nagyon jó. Bár melegben nem kötöttem be, mikor az ágyba raktam. Ezzel teszel egy lépést, hogy ne legyen vesebeteg. Amit régen használtak, nem feltétlen jelenti azt, hogy az már avitt és hülyeség.
7. nina89 (válaszként erre: 5. - Elekes-emese)
2009. júl. 26. 18:42
viszont a babahordozóba be tudom rakni lábzsákkal együtt. Ez olyan kapucnis, nagyon puha takarószerű plüss lábzsák, ami nekünk van. :) A babahordozót pedig szerintem le tudjuk kötni valahogy :)
6. winny (válaszként erre: 4. - Nina89)
2009. júl. 26. 18:41
Tudod anyukád azért szeretné a pólyát mert az tökéletesen tartja a baba testét.
2009. júl. 26. 18:27
Arra gondolsz, amikor hozod haza? Vagy bentre a kórházba? A kórházba nem kell semmilyen babaruha. A hazahozatalnál pedig mérlegeld az időjárást is. Ősszel már elkélhet a pólya. De ha például autóval hozzátok haza, gondolj a biztonságra is. Az autóülésbe nem tudod pólyával becsatolni, vannak erre a célra alkalmas overallok, zsákok.
2009. júl. 26. 18:21
hát igen, az elavultat felváltják a modern kor találmányai :) Én lábzsákot készitettem a csomagba, de anyukám valamiért erőlteti a pólyát :)
2009. júl. 26. 18:19
Nem kell már. Felejtsd el.
2009. júl. 26. 18:19
Én nem használtam igazán de mindkét babám abban hoztam haza.Most már nagyon sokan szimpla mózeskosárban vagy hordozóban hozzák haza a babát.
2009. júl. 26. 18:17
...vagy egyáltalán, használ még valaki pólyát?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook