Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Kell" ill. szabad rajzolni tanítani 4 éves gyereket? fórum

"Kell" ill. szabad rajzolni tanítani 4 éves gyereket? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. febr. 6. 22:09
Egy baba-mama expón az egyik gyerekrajzelemzőtől hallottam, hogy a gyerekrajz addig "ér" valamit, amig nem mutatjuk meg a gyerkenek, hogy mit hogyan kell lerajzolni, hanem hagyjuk, hogy ő azt és úgy vessen papírra, ahogyan az benne megfogalmazódik. Viszont az én 4 éves kislányom magától szinte semmit nem rajzol még, csupán irka-firkát. Ha viszont én is ott vagyok vele "aktívan" mármint nem csak nézem azt ahogy ő alkot, hanem én is rajzolok, azt leutánozza, s így már szépeket rajzol pl. jatica, csiga, házikó., virág, napocska stb. Ember formát is rajzolt már 3 évesen is, azt meg a pont-pont vesszőcske vers alapján "tanulta" meg.
2013. febr. 6. 22:08
professzionális szinten persze nem de a maga módján mindenképpen szerintem DE csak akkor ha akarja is, kényszerből szerintem ne..
2013. febr. 6. 22:08

Szerintem nem. Azaz nem kifejezetten tanítani.

Ha a gyerek érdeklődik, akkor meg lehet neki mutatni, mit hogyan rajzolunk, egyébként viszont hagyni kell, míg magától kibontakozik.

Ami viszont jó alap lehet, az a színezés. Látja a vonalakat, szerintem önkéntelenül analizál-szintetizál közben, ami a későbbi rajzoláshoz kelleni fog. :)

2013. febr. 6. 22:07
miért ne? engem le se lehetett lőni 4 évesen hogy NE tegyem :) az egyetlen foglalkozás oviban amikor nem kellett végre csoport terápiázni a többiekkel, imádtam, az egyetlen jó emlékem :D
2013. febr. 6. 22:05
"Kell" ill. szabad rajzolni tanítani 4 éves gyereket?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook