Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kell-e lakáshitelhez, minden eddigi bejelentett állandó lakás helyrajzi száma, ha valaki kedvezményes hitelben részesül? fórum

Kell-e lakáshitelhez, minden eddigi bejelentett állandó lakás helyrajzi száma, ha valaki kedvezményes hitelben részesül? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
32. cukilany (válaszként erre: 31. - 53cc09e608)
2008. ápr. 17. 16:42

Sztem azt nem kell külön bejelenteni, hanem csak ajánlatos, ugyanis az okmányirodák leadják az adatokat apeh felé, vagyis a személyi adatokban történt változásokról az apeh hivatalból értesül... gyakorlatban ez egy hoszzú történet, amiatt jobb ha te teszed meg. Én így tudom!


Sztem tuti ezt akarja, megnézi tulajdonos-e a fiad, és ha csak 10% az övé, tuti követelni fogja a felét! Ennyire hülye lenne. Minden esetre járj utána a dolognak valahogy, kérdezd meg az ügyvédet, ha ezt tervezi, milyen módon lehetne elkerülni, HA fiadnak van tulajdoni hányada az ingatlanban.

31. 53cc09e608 (válaszként erre: 30. - Cukilany)
2008. ápr. 17. 16:33

Lehet arra gondol ..a fiamnak is van része és most kérheti Tőle ! :)) Na látod erre nem is gondoltam .A banki duma több okból is az .2000-ben innen kijelentkezett ebből a házunkból , és átjelentkezett a másikba . Nekem sem szerepel rajta az előző állandó lakcimem ! Akkor honnan tudta volna a bankja ,hogy itt is lakott ?

De nemtudod én most csináltattam ,új személyit nem jelentettem be a Apeh fele ,tuti most megbüntetnek ! :)) Most jutott eszembe .:)) Na szép legalább azok megbüntetnek most. ( mindeggy , az én hibám ,kifizetem majd . )

30. cukilany (válaszként erre: 29. - 53cc09e608)
2008. ápr. 17. 16:22

Nem, hisz nem jó az semmire, nem tud mit kezdeni vele nagyon, de pl egy lakásvásárlásnál te is meg akarnád nézni tényleg tulajdonostól veszed meg vagy nem, és azért tutibb a dolog, ha azt az iratot egy hivatalos szerv adja ki, nem?

Viszont lehet, h ő nem biztos abban, hogy a tulajdonlapon csak ti vagytok a tulajdonosok és meg akarja nézni tényleg-e. A bankos duma csak körítés sztem, hisz az nem látszik a tulajdonlapon, ki van vagy volt oda bejelentve, ott kizárólag csak tulajdonos neve és tulajdoni hányada szerepel... ezért hülyeség amit mond!

29. 53cc09e608 (válaszként erre: 28. - Cukilany)
2008. ápr. 17. 16:10
Nincs a fiam a tulajdonlapon !Csak én és a férejm ,mindkét háznál . At egyik ház ,már megvolt mikor Ő született , a másikban meg nekem volt részem örököltem a többit meg megvettem ,igy azon sem szerepel .Okos űgyvédem volt , azt mondta soha nem tudhatom ..ki lesz a fiam felesége ! :)) Áldom is érte a mai napig ! :)) Most vitte volna azt... amiért én dolgoztam meg !Azér nem furcsa ,hogy ilyen íratot kiadnak ..ismeretlennek is ?
28. cukilany (válaszként erre: 26. - 53cc09e608)
2008. ápr. 17. 15:26

Te is csak másolatot kérhetsz ki már, tulajdonlap csak egyszer kerül előállításra, de ez egy hivatalos másolat. Onnan tudom, hogy nekünk az eladáshoz kellett a tulajdonlap, és megkértem a vevőt kérjen már ki ő, mert neki egyszerűbb mint nekem. Gond nélkül kikérte, és 4 ezerbe került.

Viszont én úgy tudom a tulajdonlapon csak a tulajdonosok szerepelnek, valamint hogy van-e rajta valai zálog, stb, vagyis ha csak ott lakott a menyed, az nem fog meglátszani a tulajdonlapból, viszont ha a fiad ott szerepel mint tulajdonos, akkor kérheti a vagyona felét bíróság előtt. Inkább erre tippelnék az elmondattak alapján...

27. 53cc09e608 (válaszként erre: 26. - 53cc09e608)
2008. ápr. 17. 15:23
ja még annyit ,ruhákat is én vettem nekik ,mert amiket hozott látni kellett volna . rafinált egy nő az biztos . Pedig nekem rengeteg fiatal haverom van itt is a valós életben .De mindenki utálta , hát mostmár tudom miért .
26. 53cc09e608 (válaszként erre: 25. - Cukilany)
2008. ápr. 17. 15:20
A tulajdonlapomat az eredetit csak én kérhetem . max másolatot kérhet ki más . a zsenike kitalálta ,hogy a helyrajzi szám kerül 6 ezerbe . Azt hitte nem nézek utána . Háát tévedett .Kiváncsi vagyok értesít -e a földhívatal a betekintésről . Mert mi is bemegyünk személyesen ,mert az ,hogy a volt menyem 8 éve lakott itt és neki kellene az kissé furcsa . De a lényeg megint hazudott . mert nem 6 ezer csak 800 ft a helyrajzi szám .Ezért azt sem adtam oda . Nagyon utálom ,ha a pofámba hazudnak . Főleg azért ,mert azt mondta az unokáktól veszem el,mikor eddig is én tartottam el őket .Szerintem a gyerekek is csak azért kellenek neki ,mert pénzt lát bennük . Egész nyáron itt voltak nálam a gyerekek , de soha nem hozott nekik semmit ez alatt az idő alatt .
2008. ápr. 17. 12:40

Én úgy tudom, hogy létezik a földhivatalnak olyan szolgáltatása, néhány ezer forintért ugyan, hogy minden betekintésről értesítenek, tehát ha valaki kikéri a tulajdonlapokat, te arról majdnem azonnal tudni fogsz.

Én most kértem ki a mi ingatlanunk tulajdonlapjait, plusz párszáz forintért bármelyik földhivatalban kiadják, 4 000 Ft-ért meg bárki kikérheti!

24. 53cc09e608 (válaszként erre: 23. - Petiandi)
2008. ápr. 16. 21:42
Persze ,hogy értem :))) De ha megmeri tenni ,akkor annyi Neki !
23. petiandi (válaszként erre: 22. - 53cc09e608)
2008. ápr. 16. 21:23

lényegében mindegy hova tartoztok

országos a nyilvántartás. okirathamisításért feljelented, de akin keresztül mennek a hamis iratok azokat mind-mind meghallgatják és hát ez nem megy túl gyorsan sajnos. de nyugi!! lehet hogy meg kéne kérni néhány erősebb testalkatú nem túl közeli ismerőseidet hogy látogassák meg és beszélgessenek el vele....már ha érted mire gondolok

22. 53cc09e608 (válaszként erre: 21. - Petiandi)
2008. ápr. 16. 21:02
Nem egyezik meg a nevünk , a lánykori nevén van. Köszönöm, majd írók holnap ,de nem oda tartozunk sajnos . Feltétlenül elmegyünk a főldhívatalokba , mert nem bizom meg benne. És mit kap ha megterheli más házát ?Huuu ..akkor menjen el az országból is ! :)) Holnap felhívom az űgyvédemet is .
21. petiandi (válaszként erre: 20. - 53cc09e608)
2008. ápr. 16. 20:46
a bank abban az esetben nézi meg ha az ügyfél megadja mint saját tulajdonát illetve jo kis rizsa dumával, hogy azt hozná fedezetnek. a férjes nevét használja még? mert akkor ugye megegyezik a vezetékneve a tulajdonosával.... megirtam priviben hogyan tudok neked még segiteni. talán még azt is hogy ki és hányszor kukkantott..... csak hát legkorábban hétfőn, mert két nap szabin leszek.
20. 53cc09e608 (válaszként erre: 19. - Petiandi)
2008. ápr. 16. 20:39
De nekem nincs semmi közöm a bankhoz ! Soha nem vettem fel hitelt köze az én dolgaimhoz igy semmi ! Én a tulajdonos vagyok , nem a hitelkérő ! Mi köze lenne, a volt menyem bankjának, az én tulajdonomhoz ? Milyen alapon néz be ,ha semmi kapcsolatom nincs a bankkal.
19. petiandi (válaszként erre: 17. - 53cc09e608)
2008. ápr. 16. 19:52
Még valami. a legtöbb banknál külön szolgáltatás van, mégpedig hogy a bank be tud lépni a földhivatalok rendszerébe és betekinthet illetve saját használatra nyomtathat ki tul.lapot. Ennek a tarifája bankonként változik. 12.000 Ft a bejegyzés díja,6000 Ft a törlés díja helyrajzi számonként. ha egy helyrajzi számon törlés és bejegyzés történik egyszerre, a magasabb összeget kell csak fizetni. A nem hiteles tul.lap azt hiszem 2500Ft, a hrsz kikérése 800 Ft.
2008. ápr. 16. 17:17
Szeritem se megy semmire helyrajzi számmal ,mert nincs a nevén a ház .Elvan szállva magától.semmi nem jár neki ,mert nem a tulajdona.
2008. ápr. 16. 13:11
A férjem felhívta telefonon , azt mondja a banknak kell A helyrajzi szám ,hogy utána nézzenek , nincs-e terhelése azon a házon.. ami a mi tulajdonunk. És a kikérés hatezer forint ! Ez a nő maga a hazugság ,mert a neten olvastam ,hogy 800 ft . A tulajdonlap 4 ezer a másolat 2 ezer a széljegyzet meg 6 ezer . De a helyrajziszám csak 800 forint . És ugyan már, a Banknak.. a földhavatal milyen jogon adná ki az én házamon mi van , ha nem én veszek fel kölcsönt? Na ez ha megteszik , akkor lépni fogok !
16. 53cc09e608 (válaszként erre: 15. - Petiandi)
2008. ápr. 16. 08:19
Köszönöm az eddigi segítségedet is . Bemegyek a földhívatalokhoz. De a biztonság kedvéért ,felveszem az űgyvédemmel is a kapcsolatot . Köszönöm mindenkinek... az eddigi hozzászólást .
15. petiandi (válaszként erre: 14. - 53cc09e608)
2008. ápr. 16. 06:12
akkor a menyed arra vár hogy megkapja azt amit ő (jogtalanul) jogosnak tart? A lényeg az, hogy ha megkérdezed a földhivatalt a tulajdoni lapról, próbáld meg megtudni hogy ki kapott betekintést, és ki kérték-e a tul.lapot (arról számla van!) Ha bármilyen ténykedését gyanúsnak tartod, akkor keress fel egy ügyvédet, aki tanácsot ad hogy miként lehet leállítani, lebuktati. Még mindig fenntartom hogy segítek ha kell!
14. 53cc09e608 (válaszként erre: 12. - Vandancsi)
2008. ápr. 15. 22:08

Persze , hogy a mi nevünkön van . Nincs haszonélvező sem , mikor a szüleink meghaltak a tesóim mondták, vegyem meg Tőlük a házat ,mert igy mindig hazatudunk menni.És nekem volt rá keretem , Nekik meg jól jött a pénz

.8 vagyunk tesók és simán ment minden ,most is hazamegyünk ..ha oda megyünk . Csak azért akarták ,hogy vegyem meg ,mert volt akinek szüksége volt a pénzre . Semmi gond nem volt , megbeszéltük.. és megvettem .Az űgyvédet és a költségeket átvállaltam , írásban .

De Ő azt okoskodta ki ,hogy ha a fiam felesége.. akkor mindennek a fele az Ővé ! Na felvílágosítottam , hogy amit Ők szereznek igen ,de a mienkhez semmi köze.

13. 53cc09e608 (válaszként erre: 11. - Petiandi)
2008. ápr. 15. 22:00

Nem ismeritek , ez képes mindenre akár meghamisítani is ,de most megyünk és megnézzük .Mondtam a páromnak most ezt mindenképpen megkell néznünk .

Mert a házat állítólag (az Ő mondása szerint felértékeltette )! De hát hazudni azt jól tud , az eddig is köztudott volt ! Mert vannak itt a szomszédban fiatalok , azoknak én vagyok a haver és Őt mindenki utálta .

2008. ápr. 15. 21:51

Bocsi, de a volt menyednek mi köze bármidhez? Nem értem...A házadra csak úgy terhelhetne hitelt, hogy te azt aláírod. Vagy nem csak a Te neveden van a ház?

mi vettünk fel két éve kedvezményes lakáshitelt, de semmiféle állandó lakcímről nem kellett igazolás.

11. petiandi (válaszként erre: 9. - 53cc09e608)
2008. ápr. 15. 21:50
ne aggódj, a tulajdonosok aláírása nélkül képtelenség jelzálogjogot, vételi jogot illetve bármi féle terhet alapítani az ingatlanon. Ez biztos. Lakóingatlan fedezetnél pedig értékbecslés nélkül szóba sem állnak vele. És az értékbecslésből nem tud kihagyni. Ha bemész a földhivatalhoz, akkor személyi felmutatásával bármikor díjmentesen betekinthetsz a tulajdoni lapba! Nélküled tehát semmit sem tud terhelni a házra, és elindítani se tud semmi ezzel kapcsolatos dolgot.(ha pl haszonélvezet van a házon, csak ugy lehet terhelni ha a haszonélvező is beleegyezik!) szerintem megnyugodhatsz. ha segitség kell szolj nyugodtan.
10. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 9. - 53cc09e608)
2008. ápr. 15. 21:33
Ahhoz kell a beleegyezésetek!!De ha ettöl tartassz,érdemes bepislantanod majd a tulajdoni lapodra és nyomonkövetni valahogyan a dolgait!
9. 53cc09e608 (válaszként erre: 6. - Petiandi)
2008. ápr. 15. 21:28
Én is igy tudtam ,mert 1999-ben vettük a másik házat a testvéreimtől át és mindent az űgyvédem intézett ! Még az APEH felé is megírta az összes papírt mindenkinek .Meg hát azóta nem is itt lakott ,de megnéztem a széljegyzet hatezer forint ! 2000-ben átjelentkezett a másik házunkba , és most megnéztem a helyrajzi szám csak 800 forint . Tartok tőle ,hogy amit most kölcsönre vesz házat ,ráakarja terheltetni a mi házunkra . rafinált Tőle minden kitelik !
2008. ápr. 15. 21:13
Maya!nem ismerem a menyedet,de lehet hogy inkább kiváncsi volt valamire a házad tulajdoni lapján? merthogy tutira nem kell a hitelhez más tulajdona az biztos. egyébként meg ugyis utána néz az APEH hogy volt-e adás-vétele - miután az ügyvédnek kötelessége lejelenteni minden adásvételt minkét oldaról (vevő-eladó)
7. 53cc09e608 (válaszként erre: 5. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 15. 21:10
Akkor fizessen érte ! Én mikor a kórházban voltam ,ott ment el a kórház mellett és besem nézett rám ! Egy hétig egy telefont nem tett ,akkor én se teszek érte többet két métert sem ,de egy forint nem sok annyit nem kap tőlem soha ! Már 2 millám bukott miatta igy is .
2008. ápr. 15. 21:08
A támogatottlakáshitelhez jegyzői igazolás kell az állandó lakhely szerinti jegyzőtől. A helyrajzi számok nem kellenek!!!! a tul.lapot egyébként bárki kikérheti, és betekintést kérhet ha tudja a helyrajzi számot. egyébként pénztért a helyrajzi számot is megmondják a térképek alapján. Ha valaki lakáshitelt szeretne, akkor - nálunk ez a gyakorlat - csak a jegyzőtől kell igazolás. Ha segitség kell priviben is irhatsz, hitelügyi előadó vagyok :)
5. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 4. - 53cc09e608)
2008. ápr. 15. 20:54

valahol már olvastam hogy írtad:((

nem tudom mennyi a térképmásolat,de fizetni kell érte azt tudom...

4. 53cc09e608 (válaszként erre: 3. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 15. 20:46
Azt hazudta a fiamnak ,hogy 6000 forintért adják ki ! No persze én több okból sem adom oda ,a házamat ugy hagyta ott ,minden sötétkék a plafon is és az ajtok is , 2000 -ben újítottam fel ,majdnem elájultam mikor megláttam mit csinált .az új konvektorokat is átfestette . eludod képzelni ,hogy néz ki ?
3. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 2. - 53cc09e608)
2008. ápr. 15. 20:39
a helyrajzi számot nélküled is meg tudja nézni szerintem a földhivatalnál,és önmagában a számmal semmit nem tud kezdeni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook