Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kell-e a 8 óra alvás? fórum

Kell-e a 8 óra alvás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2006. okt. 13. 11:15
Nekem sajnos több óra is kell, igaz nem egyszerre.
2006. szept. 29. 11:01
Amennyiben pihentető az alvás, tehát nincs zavaró krülmény akkor nekem pl. 6 óra teljesen elegendő. Fitten ébredek, no probl.
8. 4726e582cf (válaszként erre: 7. - Droma)
2006. aug. 2. 08:50

Bizony így van! Sajnos én mostra értem el erőm végére, úgy november óta annyi munkám vn és ugye itt a szerelem is, szóval időm nincs aludni, csak 3-5 órákat, vagy vannak napok, mikor annyit dolgozom, hogy nem marad időm aludni, így akkor kimarad.


Különben a környezetem nem veszi figyelembe, hogy két melóhelyen nyomom, és a 3-at meg a hét végén művelem. Teljesen úgy veszik, hogy pl a héten délelőttös vagyok, tyű de jó, akkor már 4-re otthon is vagyok és akkor lehet menni vásárolni és mindenhova, persze én, mint sofőr ugye. Este 8-9-kor még nem vagyok otthon, majd mikor hazaérek, akkor be kell hoznom az otthon végzett munkámnak a nagy részét, így éjfél -1 előtt nem keveredek ágyba, és persze mivel délelőttös hét, így 5-kor kelek. Csak délután lenne időm aludni, ha kedves családom megértené a dolgot. Ha meg netán megemlítem, hogy fáradt és nyúzott vagyok, akkor besértődnek, hogy nem lehet számítani rám. Szóval egyenlőre marad a hullafáradtság :(.


Egy két napot leszámítva nem alszom eleget. Két kezemen meg tudom számolni, hogy mikor aludtam 8 órát az elmúlt 10 hónapban. Sajnos ez így marad most még egy darabig, remélem a jövő heti szabimon alhatok végre eleget.

2006. júl. 31. 12:11
Hosszabb távon szerintem senki sem birja.Nem is lehet.
6. time
2006. júl. 31. 11:39

Alkatilag és kortól is függ, de egy felnőttnek szerintem nem árt, bár van, akinek kevesebb is elég.

Én hosszabb távon nem bírom a strapát elegendő alvás nélkül, ami minimum 8 óra.

5. Droma (válaszként erre: 4. - 4726e582cf)
2006. júl. 31. 11:17

Igen,ezt én is olvastam.

És nálam a tapasztalat is ezt mutatja.

2006. júl. 31. 10:55

Kell az alvás. Tudósok tesztelték az ellenálló képességet betegségekkel szemben, fizikai erönlétet, pszihikai tűrőképességet embereknél, olyanoknál, akik alszanak 3-6 órákat, és akik rendszeresen 8 órát alszanak.


Az eredmények magukért beszélnek. (sajnos régebben olvastam, így pontosan nem tudok idézni) Azok, akik keveset aludtak, sokkal ingerlékenyebbek, dekoncentráltabbak, fáradékonyabbak, betegségekkel szemben nem ellenállóak, stb stb, mint azok, akiknek megvan a 8 óra alvás.

Sajnos én is alig alszom 5-6 órákat :((.

2006. júl. 29. 20:36

Kell.

Attól függ, kinek. Vannak, akik kevesebbel is beérik, ez alkati kérdés is.

Viszont a gyerekeknek a duplája is elmegy.

2006. júl. 29. 12:48
Szerintem jó ha megvan a napi 8 óra pihenés mkinek. Szüksége van a szervezetnek a pihenésre. Főleg ha az ember fizikai munkát végez, vagy ha napi 10-12 órákat dolgozik.
1. Hoxa
2006. júl. 29. 12:46
Kell-e a 8 óra alvás?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook