Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kell a lakásba cipő a már járni tanuló/tudó baba/kisgyerek lábára? fórum

Kell a lakásba cipő a már járni tanuló/tudó baba/kisgyerek lábára? (tudásbázis kérdés)


2012. okt. 9. 20:01

Érdemes figyelni, hogyan alakul a láb. Mert a sima parketta nem dolgoztatja meg a talp izmait és bizony kialakul a lúdtalp!

Az izmoknak kell a változatos terep.

Vagy egy jó cipő.

Ezért jó nyáron szabadban mezítláb.

24. Bogááka (válaszként erre: 22. - Cippora)
2012. okt. 9. 18:27

*bentre nem kell cipő, csak kintre.

Bocsi, elírtam. Siettem.

2012. okt. 8. 20:59
Azért bentre szerintem kell zokni mert csak hideg a padló, könnyen felfázhat
22. Cippora (válaszként erre: 21. - Bogááka)
2012. okt. 8. 14:48
Nem kell zokni??Akkor?Mezítláb?
21. Bogááka (válaszként erre: 7. - Lov.ildi)
2012. okt. 8. 14:01

Jártunk 3 hónapig gyógytornászhoz, őt megkérdeztem akkor és azt mondta, bentre nem kell zokni, csak kintre. Ma beszéltem a védőnővel is, ő is ugyanezt mondta.

Mástól meg épp az ellenkezőjét hallom...

20. lov.ildi (válaszként erre: 11. - Petra11)
2012. okt. 7. 13:58

A járás során a kisgyerekek hirtelen kezdik el terhelni a lábukat.

Ezért lábgörbülés, befelé-vagy kifelé hajló lábfej,stb alakulhat ki.

Ezért ajánlott elvinni a piciket szakorvoshoz amikor már önállóan jár.

Ott megnézik a lábait és megmondják,hogy milyen cipőt javasolnak.

A szakorvos nekem azt mondta,hogy sokszor pont a speciális betétes cipővel ártanak a legtöbbet.

2012. okt. 7. 07:35
Szerintem nem.Az én lányomon vagy zokni van,vagy hideg időben bőrtalpú tutyi.
2012. okt. 7. 01:09
megakadályozza, hogy csússzon a zokni, bocsi
17. Zebra25 (válaszként erre: 13. - Sopianae)
2012. okt. 7. 01:08

Nem bizony. Csak ha belegondolunk akkor mit csinál a cipő? megtámaszt, alá támaszt és társai. Viszont így a láb izmai nem dolgoznak, elgyengülnek és kész is van a lúdtalt és a boka süllyedés sajnos. Hagyni kell dolgozni a lábakat.

Bentre is elég egy vastag zokni. Lehet venni olyan tapadássegítő folyadékot amit a zoknikra kell nyomni és ez ugye megakadályozza, hogy ne csússzon a zokni a parkettán vagy a csempén. Persze lehet ilyen zoknit készen venni a boltba, csak ha már van olyan zokni amin nincs csúszásgátló akkor lehet rá tenni. Bocsi az offért.

2012. okt. 7. 00:40

Nem!Pont azért vannak a mai lúdtalpas gyerkők,mert túl korán kapnak cipőt.


Ezt a biológia,anatómia tanáromtól vettem.

2012. okt. 7. 00:31

Varhato volt, hogy megoszlanak a velemenyek, de sztem a hangsuly inkabb a megelozesen kene,hogy legyen. Esez a fogorvostol kezdve a tulsulyig szinte mindenre ervenyes.

Sok elcseszett gyereklabat lattam, mert anyuka tojt bele,hogy miben jar a gyereke.

14. homern (válaszként erre: 11. - Petra11)
2012. okt. 7. 00:23

ez egy ugyan olyan vizsgálat,mint az 1 éves,2 éves stb státusz pl.

ha már stabilan,önállóan jár a gyerek,akkor van egy ortopédiai vizsgálat .ennyi,ezt az egyet szerintem ki lehet bírni :)

2012. okt. 7. 00:00
Gyógytornán hogyan is vannak? Cipő nélkül. Külföldön sok bölcsibe nem adnak a gyerekre cipőt. Gondolom nem véletlenül.
2012. okt. 6. 23:31
Nekem pénteken azt mondta a gyógytornászunk, hogy ha a gyerkemnek nincs semmi probléma a lábával akkor amíg stabilan nem jár addig NEM kell cipőt adni a lábára. Sem kintre sem bentre. És amikor már jár stabilan akkor sem kell se supinált se harántemelős ha ezt ortopéd orvos vagy valaki szakértő nem javasolja.
11. Petra11 (válaszként erre: 7. - Lov.ildi)
2012. okt. 6. 23:16
Minek kell elvinni egy egészséges gyereket szakorvoshoz ha elkezd járni?! Megmutatja neki hogy kell csinálni? Nem értelek... Ha kijön az első foga vigyem el fogorvoshoz?!
2012. okt. 6. 23:13
Soha nem fordult meg a fejemben, hogy a gyerekre cipőt adjak a lakásban. Minek?! Csúszásgátlós zokni, és kész. De ezt is leszedi, max 10 percet bír ki a lábán. Nekem mindig azt tanították, hogy a legegészségesebb dolog mezítláb járni. Csak akkor fogadnám el, ha orvosi javaslatra, valamilyen probléma miatt kellene hordania.
9. Cucicsillag (válaszként erre: 5. - Nagynéedina)
2012. okt. 6. 22:56
Regebben azt tanitottak, hogy legyen mezitlab, persze,ha pl. Tud jarni egyenetlen talajon, de az a mai vilagban eleg ritka.
8. Cucicsillag (válaszként erre: 6. - 9678a02221)
2012. okt. 6. 22:54
Jaja, igen! Fontos, hogy tartsa a bokajat es a meret is megfelelo legyen,mert ha tul kicsi/nagy, akkor pont nem oda kerul a betet, ahova kellene.
2012. okt. 6. 22:50

Amikor elkezd egy kisgyerek járni,akkor célszerű elvinni egy szakorvoshoz.

Ő megmondja,hogy szüksége van e speciális cipőre.

Biusom 2 éves múlt.

Rajta a lakásban nincs cipő.

Csúszásgátlós zokniban van. Jó vastag zokniban is van csúszásgátlós,de lehet már ilyen "tollat" is kapni és a harisnyákat,zoknikat könnyedén csúszásmentessé lehet tenni.

Ha a cipő mellett döntesz,akkor az a lényeg,hogy a sarkánál és a bokájánál jól fogja a lábát.

6. 9678a02221 (válaszként erre: 4. - Cucicsillag)
2012. okt. 6. 22:44
Ugye olyan szandira gondolsz ami hatul zart?Mert azt viszont szinte biztosra tudom,hogy ezek a pantoskas izek,nagyon egeszsegtelenek egy ilyen kicsi labanak.
5. Nagynéedina (válaszként erre: 1. - Bogááka)
2012. okt. 6. 22:38

Szia. Tényleg nagyon megoszlanak a vélemények erről is. Nekünk a védőnő annak idején azt mondta, hogy minél többet legyen a gyerek mezítláb. Nem kell cipőcske. Bár mamuszt azt húztam a lábára, mert köves a lakás, de azt csak is a melegsége miatt. Most 3 éves, és amint hazaértünk valahonnan rögtön rúgja le a cipőt, nem is szereti, ha a lábán van.

De, hogy melyik a jobb? Mezítláb vagy cipőben? Hát ezt sajnos passzolnom kell. :(

4. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Bogááka)
2012. okt. 6. 22:26

Szia! En me'g nem vagyok gyakorlo anyuka( majd hamarosan:) de ugy tudom, hgy jo,ha kis cipoben, pontosabban szandiban kozlekedik otthon a picur.

Mivel rohamosan no a csontozatuk, igy a labuk is, ha jo minosegu, betetes labbelit adsz ra, azzal csak hasznalsz:)

Sztem.

3. 9678a02221 (válaszként erre: 1. - Bogááka)
2012. okt. 6. 22:22

En nem adtam:)A kisfiamnak befele all a bokaja,o 2 eves koratol itthonra is hord cipot,betettel,a kislanyom zokniban,vagy anelkul szaladgal..

\Egyebkent azt mondjak a szonyegre nem kell cipo,de a padlora igen,mivel sima a felulete es bokasullyedest okozhat,ha soket van mezitlab a baba.

2012. okt. 6. 22:22
nekünk liliputi volt ,kintre superfit.a döntött megelőzésnek is jó, nem csak ha már baj van.
2012. okt. 6. 22:20

Annyira megoszlik ezzel kapcsolatban az anyukák, védőnők véleménye, hogy már teljesen összezavarodtam. Kislányom mostanában kezdett el önállóan járni. Adjak rá kiscipőt a szobába vagy elég a zokni? Egyszer kérdeztem erről egy gyógytornászt, ő azt mondta mivel nem állnak befele a lányom bokái, bentre nem kell cipő.

Azóta viszont bárkit kérdezek mást mond.

Nektek mi a véleményetek/tapasztalatotok, mit mondtak Nektek, hogy csináltátok/csináljátok, hogy jobb? Segítsetek légyszi! Köszi, hogy válaszoltok :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook