Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kelesztés/élesztő nélküli, egyszerű, sütőben süthető kiflireceptet tudnátok írni? fórum

Kelesztés/élesztő nélküli, egyszerű, sütőben süthető kiflireceptet tudnátok írni? (tudásbázis kérdés)


11. Gavrilo1 (válaszként erre: 10. - Kangaroo Island)
2012. aug. 2. 13:25
Vegyél mélyhűtött leveles tésztát és csinálj abból nagyobbacsaka kifliket. Nagyon finomak lesznek, jó sok sajttal a tetejükön.
2012. aug. 2. 13:19
rendes kiflire gondoltam, a péksütire, nem édesre, de jöhet sajtos is
2012. aug. 2. 12:00

Normál péksüteményre gondolsz, vagy sütire?

Édesben pl. vaníliás kifli, hókifli.

8. zebracsikó (válaszként erre: 6. - Kangaroo Island)
2012. aug. 2. 11:47

pardon, akkor én értettem félre


akkor valami vajas tésztát kellene keresned, kis sajttal megszórni és kifliket formálni :)


találtam egy ilyet: [link]

7. Kangaroo Island (válaszként erre: 5. - Gavrilo1)
2012. aug. 2. 11:44
na hát akkor inkább megveszem a boltban, fog a fene szórakozni ennyit :-/
6. Kangaroo Island (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2012. aug. 2. 11:43
nem akarok semmit keleszteni, pont ez a lényeg, ilyen kifli/kenyérreceptet keresek
5. Gavrilo1 (válaszként erre: 1. - Kangaroo Island)
2012. aug. 2. 11:33

Élesztő nélküli kovászt kell készíteni. Kicsit hosszadalmas, több napot vesz igénybe.


1 kisebb főtt krumplit összetörni , hozzáadni kb. 25 dkg lisztet és annyi vizet hogy palacsinta tészta szerű trutyit kapjunk. Ezt nem napos helyen tárolom. Első nap nem fedem le. Másnapra elvileg már apró kis buborékok lesznek benne, ez a jele hogy kezdődik a kovász képződés. Ekkor még kevés lisztet és langyos vizet teszek hozzá. Ezt még 2-3 napon át ismételgetem. a végére enyhén savanykás szagú kissé habzó kovászunk lesz. Ezt használom fel a kifl, kenyér sütéséhez. Rozs liszttel könyebben elkészül a kovász.

2012. aug. 2. 11:30
Bocsánat kelesztés akart lenni.
2012. aug. 2. 11:30
szerintem keleztés és élesztő nélküli kiflire gondolt. Vannak nagyon jók kis vajas-zsíros- margarinos ki mire esküszik, sütőporos gyúrt tésztából.
2012. aug. 2. 11:20
ha nincs benne élesztő, akkor mit kelesztesz? :O
2012. aug. 2. 11:19
Tudnátok adni receptet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook