Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Keksztekercs vaj nélkül! fórum

Keksztekercs vaj nélkül! (beszélgetős fórum)


12. Cloe08 (válaszként erre: 11. - 4b6a2525df)
2009. máj. 26. 16:34

Azért köszi:)

Tnap csináltam kókuszgolyót, mivel édesség-ehetnékem volt:D

11. 4b6a2525df (válaszként erre: 1. - Cloe08)
2009. máj. 26. 15:02

Nem nagyon tudom elképzelni, hogy a natur (töltetlen) tekercs, azaz inkább rúd, vagy nélkül készüljön, hiszen akkor nincs ami "összefogja"

Az 2. ként leirtad próbált megcsinálni, és dobálhatsz bele kedvedre bármit a kekszen kivül?

Próba szerencse, hátha ezt az izt érezted annó, úgyanis nem nagyon érzik ki a vaj, sőt talán egyáltalán nem

2009. máj. 26. 14:59
Másmilyet sajna nem tudok:(
2009. máj. 25. 19:10
Ezeket olvastam én is.... :)
8. Cloe08 (válaszként erre: 2. - 4b6a2525df)
2009. máj. 25. 19:09

Igen, ezt olvastam neten.... nem erre gondoltam:(

vaj, margarin nélkül... nem töltelékes... nem olyan, hogy kívül barnás, aztán fehér, megint barna megint fehér... nem erre gondoltam.

Amit írtam, az egyszínű, töltelék nélküli...

Azért köszönöm...

2009. máj. 25. 19:08

BJudó 16. 2004-08-24 07:01 Leírom én is az én verziómat a kekszrúdra, ha nem bánjátok:


EGy kocka margarint 2 dl vízzel felolvasztok mikróban egy tálban, hozzáteszek 4-5 evőkanál cukrozott kakaóport, kb. 2-3 evőkanál porcukrot, kis rumaromát, és egy kávéskanál kapuccinóport, aki szereti a kávéízt, az nescafét tegyen. Az egészet jól összekeverem, és kb. fél kilónyi kekszet beletördelek, nem is kell nagyon apróra. Átkevergetem, az látszik hogy kíván-e még kekszet a lé. Kihűtöm, addigra a keksz fel is szívja a csokis levet, aztán egy kókuszreszelékkel beszórt őzgerincformába teszem, jól elegyengetem, a tetejét is megszórom kókusszal, be a hűtőbe pár órára. Szép simán ki lehet borítani, ha megdermedt, akkor is megszórom kókuszreszelékkel. Néha keverek bele darabolt diót vagy mogyorót, úgy is finom. Szépen szeletelhető, és egy hétig is eláll a hűtőben (ha marad).

2009. máj. 25. 19:07
kysslina 15. 2004-08-24 05:09 Arányokat már nem tudok, csak úgy "hasra" szoktam. Amennyi darált keksz van, azt kettéválasztom. Az egyikbe teszek margarint, (vaj szerintem jobb), kókuszreszeléket, icipici citromlevet mindebből úgy, hogy nyújtható legyen (alufóliára nyújtom szét) a másik felébe kakaópor, rumaroma, margarin, kókuszreszelék, és ha kemény, akkor agy meggybefőttlé, vagy valamilyen kedvelt lekvár. Most fordítva írtam le, mert ez az alsó réteg, erre teszem a fehéret, összetekerem a fóliával, becsomagolom, (a fóliát is megszórom egy kis kókuszreszelékkel, attól olyan szép havas kívül) és be a hűtőbe. Mikor megfagy kicsit, akkor szeletelem fel. Szobahőmérsékleten kissé lágyul, de garantáltan elfogy.
2009. máj. 25. 19:06

szilikon 10. 2004-08-23 22:10 Nekem megvan:


Hozzávalók: 25 dkg darált keksz, 10 dkg porcukor, 1 csomag vaníliás cukor, 1 dl feketekávé, vagy Nescafe (amennyit a tészta felvesz). A krémhez 1 csomag gesztenyemassza, kevés rum, tejszín

A hozzávalókat összegyúrjuk és porcukorral meghintett sütőpapírom (Szilikon lapon) négyszögletesre nyújtjuk. A megadott mennyiségből 2 kb. 3 mm vastag tésztalap készíthető. A gesztenyét krumplinyomón áttörjük, rummal és tejszínnel kenhetővé keverjük. A kinyújtott tésztára kenjük a krémet és a Szilikon lap segítségével feltekerjük. Ezután fóliába csomagolva ½-1 óra hosszat a fagyasztóban pihentetjük. Ferdén felszeletelve hidegen tálalható. Az elkészített süteményt hosszabb ideig is tárolhatjuk a fagyasztóban, így váratlanvendég-várónak is ideális.

2009. máj. 25. 19:06

szemtelenül fiatal vagyok :-) Boszeee 9. 2004-08-23 21:27 Parancsolj kedves Sutemenyke, ez az en jo kis receptem. . . ilyesmire gondoltal?


Keksz-szalámi


Hozzávalók:

20 dkg margarin

40 dkg kristálycukor

4 tojás

5 dkg kakaópor

60 dkg háztartási keksz

kevés rum

kevés reszelt kókusz

celofán


Elkészítés: A háztartási kekszet feltördeljük kb. 1 centis darabkákra (pl. sodrófa segítségével). A boltokban kapható előre ledarált keksz sajnos nem a legmegfelelőbb e célra. A kekszdarabkákat meglocsoljuk rummal.


Egy nagy tálban megolvasztjuk a margarint, beleöntjük a cukrot, a kakaóport és a tojásokat is. A tűzről levesszük a masszát, és belekeverjük a kekszet.


Kiterített celofánpapírra kevés kókuszreszeléket hintünk, és ráteszünk egy adagot az elkészített masszából. A celofánt feltekerjük, és hengert formázunk. A masszát jól összepréseljük, majd a celofán két végét összecsavarjuk, mintha csak szalámit csinálnánk.


Hűvös helyen állni hagyjuk, majd vékony szeletekre vágva tálaljuk.

2009. máj. 25. 19:05

hengergo 4. 2004-08-23 20:18 Mi kekszes sütinek hívjuk, de én máshogy szoktam csinálni. Anyukám írta le nekem a receptet, amikor férjhez mentem (ő szokott ilyet csinálni gyerekkoromban), nem tudom, honnan írta ki, de a címe: Sületlen keksz:

4 egész tojást, fél kg porcukrot, 25 dkg margarint, 10 dkg kakaót összekeverni, felforralni. Még melegen fél kg kekszet beletördelni. Jó bele vágott dió, csokoládé, mazsola. A masszát jól összekeverni, formázni.

Előbb mindig a kekszet szoktam összetörni, hogy amint kéksz a massza, rögtön összekeverhessem vele, hogy megpuhuljona keksz. Legjobb, ha néhány napig áll. Gyönyörűen lehet szeletelni.

2009. máj. 25. 19:05

Én sokszor csináltam már ilyet, a receptkönyvben pöttyöskének hívják. Tehát:

Egy kockamargarint fel kell olvasztani, és bele kell tenni 20-25 deka cukrot, 5 deka kakót és össze kell főzni. Aztán egy nagy tálba össze kell törni 2 csomi háztartási kekszett(nem a puhát, hanem a hagyományos keményet), de ezt lehet venni a boltban már összetörve és akkor nem kell bénázni vele. És akkor ráöntöd a kakaós meleg mázt a kekszre és összekevered. Aztán előveszel folpackot és kis rudat formázol a kekszkeverékkel. Ha becsomagolod, akkor mér formázhatod nagyon könnyen hogy szép formája legyen. Bedobod a hűtőbe és pár órát vársz, amíg megdermed és összeáll. Utána , ha vágod a szeleteket, tényleg helyes kis pöttyös süti lesz belőle. :-)

2009. máj. 25. 18:41

Sziasztok!

Régebben ettem olyan keksztekercset, ami vaj nélkül volt, nem volt töltelék, csak maga a tekercs, és esetleg még zselés cukordarabok(asszem)...

Viszont nem tudom, h mi kell hozzá pontosan!! Valaki???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook