Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kegyetlen hátfájdalom, mit tegyek? fórum

Kegyetlen hátfájdalom, mit tegyek? (beszélgetős fórum)


13. horakulum (válaszként erre: 12. - SadieXx)
2021. ápr. 15. 12:58

Nagyon sajnálom..



Kérj mielőbb orvosi segítséget mert ez az erős fájdalom nem jó jel ilyen nagyon fiatalon.


Ragaszkodj hozzá hogy vegyenek komolyan.


Haziorvossal nem beszéltél még erről?

2021. ápr. 15. 11:08
Köszönöm mindenkinek, aki megosztotta a tapasztalatait. Kiver a víz a fájdalomtól, ilyen fiatalon ez tarthatatlan.. :( jobbulást mindenkinek!
11. SadieXx (válaszként erre: 8. - Andi6020)
2021. ápr. 15. 11:08
Budapesten. Megköszönném!
10. katt2
2021. ápr. 13. 11:25

Nekem pár éve volt ilyen, egyik reggel arra ébredtem, hogy alig tudok megmozdulni a fájdalomtól. Ha jól gondolom, erre mondják azt, hogy beállt a hátam. A mélyizmok, a gerinc körüli izmok letapadnak, nem nyúlnak, ettől van az iszonyatos fájdalom. Én egyszerűen tornával raktam rendbe. Nem kell semmi különösre gondolni, amit az iskolában szoktak csinálni bemelegítésnek tornaórán, az nekem elég volt. Szép lassan rendbejött, kb 2 hét alatt. A gyakorlatokat nem szabad erőltetni, csak annyira nyújtózz, nyújtsd az izmokat, amíg csak kisebb fájdalmat érzel. Ha tovább nyújtod, simán elszakadhat, vagy leválik a csontról, akkor viszont műtét. Ezeket a nyújtógyakorlatokat napjába kétszer végezd. Reggel, felkelés után, a másodikat meg késő délután.

Itt egy köteg link:


[link]



Lehet kapni izomlazító tablettákat is, adják recept nélkül, nekem semmit sem értek. A magnézium sem.

Ja és magától nem gyógyul meg...


Jobbulást!

9. Vali3 (válaszként erre: 1. - SadieXx)
2021. ápr. 13. 09:23
Kedves SadexXx volt egy ismerősöm aki hasonló problémával élt. Meki Dr Kriston Ildikó gerinctorna gyakorlatai segítettek.Próbáld meg vele felvenni a kapcsolatot.Remélem hatalmas fájdalmaid hamar elmúlnak.üdv.Vali
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - SadieXx)
2021. ápr. 13. 07:13
Orvos. Tudok ajánlani is. Hol élsz?
7. globus (válaszként erre: 1. - SadieXx)
2021. ápr. 13. 07:11

Mindenképpen s gerinc melletti izomzat megerősítése legyen cél. Reumatológián (nálunk) van rendelés, el tudnak küldeni csontsűrűség vizsgálatra, ebből kiderülhet, hogy tartási hibán kívül van-e csontanyagcsere-zavar. Az ágy, matrac is lehet ludas, erdemes beruházni komolyabb ortopéd matracba, üzletben tudnak segíteni.

Nem baj, ha eleinte döcögve megy a torna, de kezdd el.

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - SadieXx)
2021. ápr. 13. 06:55

Azt írod, hogy már két éve fájdalmaid vannak. El kéne menni orvoshoz, aki a fájdalomcsillapító mellett valamilyen segédeszközt is felír majd. A nyakadnak most egy merevítő jót tenne.

Ha nagymértékű a ferdülés azt műtéttel tudják korrigálni.

2021. ápr. 13. 06:21
Menj el orvoshoz
4. df1e1c376c (válaszként erre: 3. - Df1e1c376c)
2021. ápr. 13. 01:41

Ez sok éve volt, és simán fel-le futok az ipari mennyiségű szállítmánnyal.

Csak sok joga és úszás meg hit van mögötte.

3. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - SadieXx)
2021. ápr. 13. 01:37

Engem kiakadt csigolyaval az utcáról kellett engem haza vinni, se előre, se hátra.... Négykézláb masztam a vízért 2 hétig.

De ne add fel! Gyosytornaszhoz kell menni.


Ha naàgyon. Rossz fogadnak most is, meg Angliában is.

2. horakulum (válaszként erre: 1. - SadieXx)
2021. ápr. 13. 01:23

Orvos kellene Neked...szerintem meglehetősen rossz állapotban lehet a gerinced. Szatikailag nem ép. Tudom miről beszélsz. Kb...

A gerinc borzasztó tud fájni....Háziorvos?


Benei Máté féle oldalak?


Oki terápia kellene. A tüneti csak átmeneti lehet sajnos.


De megertelek. Viszont ehhez még nagyon fiatal vagy. Lehet kialakulását vmilyen sérv is...

2021. ápr. 13. 01:13
Már egy ideje fáj a hátam. Gyerekkoromban túlsúlyos voltam, rengeteget ültem, aminek következtében gerincferdülésem lett, az utóbbi kb. 2 évben viszont elviselhetetlen, ami gyötör. Igyekszem egyenesen ülni, de a sírás kerülget tőle, annyira fáj, kissé légszomjam is van tőle. Ha menés közben húzom ki magam, a hátam felső fele ki akar szakadni a helyéről, és vizesre izzadom magam a fájdalomtól. Sokszor nem bírok ülni, le kell feküdnöm. 22 éves vagyok, nem akarom elhinni, hogy ez normális! Nem sportolok egyébként, sétálni szoktam, bár a járvány alatt csökkent a mennyiség. Míg jártam másfél éve gyógytornára, nem volt ilyen hatalmas kínom, de most fogalmam sincs, elérhető-e ilyen opció, és ha nem, akkor milyen videókat, gyakorlatokat végezhetnék itthon... egyrészt demotiváló egyedül, másrészt a gyógytornász figyelne arra, mennyire csinálom helyesen. De már bármilyen megoldást meghallgatok, mert nem bírok létezni, e sorok írása közben is a sikítás kerülget. A hátam közepe, konkrétan a gerincem fáj, sokszor a nyakam tetején, ahol már a koponyacsont indul, szintén, és nyomásra/tartásra kellemesen enyhül. Ha bármilyen bevált ötletet tudtok, nagyon köszönöm, ha megosztjátok velem!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook