Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kegyetlen az élet - kétszarvú méhem van fórum

Kegyetlen az élet - kétszarvú méhem van (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kegyetlen az élet - kétszarvú méhem van

1 2 3
53. lind82
2010. szept. 20. 14:16
13 éve volt a műtétem(nőgyógyászati).Akkor az orvos azt mondta,hogy lehet gyerekem és most az ideggyógyászom is ugyanezt.Nagyon félek a sok gyógyszer szedése miatt,nem tudom mennyire károsodhat a baba vagy egyáltalán válalhatom e.
52. lind82
2010. szept. 20. 14:13
Sziasztok!Teljesen új vagyok közöttetek.Nekem is most derült ki,hogy terhes vagyok,kb.a 4.5.héten lehetek.A héten megyek orvohoz.Viszont elég sok problémám van.Az egyik,hogy nekem is szarvas méhem van.2006 ban már volt egy terhességem,amit el kellett venni,de nem ez miatt.Ezen kívül 4éve gyógyszeres kezelést kapok,mert 2006-ban volt egy rohamom.Azóta minden rendben,kétszer volt még komolyabb rosszullétem,de nem roham.Gyógyszer elhagyás miatt,az orvosom tanácsolta,mert teljesen tünet mentes voltam.Orvost is váltottam.A mostani elég jó. Így nagyon félek,hogy mi fog történni velem.Nagyon szeretnénk ezt a babát a párommal.Már több mint másfél éve probálkoztunk és most összejött.
51. d'moni
2010. aug. 16. 21:55

Sziasztok!

Kedves Anita, együtt érzek veled. Van valami fejlemény? Régen Írtál már.

Nekem is kétszarvú a méhem, ez ma derült ki. Év elején volt egy 7. hetes vetélésem és akkor keresgéltem a dokik között, mire rátaláltam a mostanira. 11 év után fedezte fel, hogy kétágú a méhem, eddig egy orvos sem vette észre. Nálunk ráadásul ez öröklött. Június óta megint próbálkozunk, félek is. Kérdeztem az orvost, hogy mi lesz, ha teherbe esem és azt mondta, hogy valószínűleg sokat kell majd pihennem, de várjunk addig és majd akkor megmondja mi a teendő, részletesen beszélünk róla.

Úgy gondolom, hogy a kitartás kell hozzá, igazán akarni kell és akkor minden akadályt túlléphetünk.

Van egy nagyon szép idézet amit gyermeküket elvesztett anyukák oldalán találtam: "Angyalok szülei vagyunk..." Ez a mondat nagyon meghatott és nem tudom kiverni a fejemből.

Mint említettem, a mi családunkban családi vonás a kétszarvú méh. Mamucikám 7 gyermeket is szült :)


Szóval fel a fejjel mindenkinek!

50. 4b1f106ceb (válaszként erre: 49. - NDKS)
2010. máj. 14. 08:01
Köszönöm
49. NDKS
2010. máj. 13. 23:11

HAJNNAL!!!


Írtam neked privát üzenetet, minden leírtam, ami segíthet!

48. NDKS
2010. máj. 4. 14:29
Kedves Erika! Nagyon-nagyon szépen köszönöm!!! Ugyan ezt kívánom Deranitának is teljes szívemből és mindenkinek!
47. Erika31 (válaszként erre: 46. - NDKS)
2010. máj. 4. 13:28
Nagyon szorítok Neked, hogy minél előbb sikerüljön, és olyan boldog Kismami legyél, mint én most! :)
46. NDKS (válaszként erre: 41. - Krik77)
2010. máj. 1. 11:20

Sziasztok!


Krik77 nagyon mindenek előtt nagyon gratulálok, és egész életre való egészséget s boldogságot kívánok Nektek!

A duplaszarvú méhnek (uterus bicornis)több fajtája lehet, attól függően, h a septum mennyire vastag, illetve mennyire lóg be a méhszájig. Akinek 3 gyerek gyerek után redül ki, hogy ilyen a méhe, az a szerencsések táborába tartozik, mert valószínűleg a kevésbé, vastag és mélyen benyúló méhe septuma van. Így sikerülhetett neked is a terhességed. Nekem sajnois olyan nagy volt a fal, hogy egészen a méhszájig lehúzódott, így nem volt sem hely, sem megfelelő felület a megtapadáshoz. Bízom benne, hogy októberben az ellenőrző műtét után minden rendben lesz és hamarosan beszámolhatok arról, hogy babát várok. Addig sok sikert mindenkinek. Orvosomat továbbra szeretettel ajánlom mindenkinek.

Nektek pedig sok-sok boldogságot!

45. NDKS (válaszként erre: 42. - Mazsiheni)
2010. máj. 1. 11:10

Kedevs Mazsihen!


Nagyon szívesen megadom az orvosom nevét és elérhetőségét. Nála a legjobb kezekben leszel. Keress meg privát üzenetben és nagyon szívesen segítek. Remélem továbbra is minden rendben veletek....

44. NDKS
2010. máj. 1. 11:04

Kedves Deranita!


Nem tudom, hogy azóta mi minden történt veled, de remélem soraimmal tudok segíteni. Nekem is duplaszarvú méhem van (volt). Azért írom, h volt, mert pont múlt héten, április 20-án műtötte meg orvosom a méhemet,amely műtéttel hiszteroszkóposan kiírtotta a septumot a méhemből, majd laparoszkópiával a fennmaradó összenövéseket is megszüntette. Nekem is 2 terhességem ment el korábban, pontosan 2007-ben és 2008-ban. Nekem mindkettő az elején, a 7-8 hét körül. De az én esetemben egyszer sem találták meg, hogy hol tapadt meg a terhesség, már csak akkor, amikor a kilyukadt petezsák előkerült. Nagyon sok orvost végig jártunk mi is. Teljesen megoszlanak a tapasztalatok, illetve a tapasztalatlanságok. Szívem volna leírni 1-2 orvos nevét ide, aki az első, illetve a második alkalommal is azt mondta, h ne izguljak, ezzel a méhel többen is szültek már, simán menni fog.....Végül az egyikük javasolt egy orvost, aki ezeket a rendellenességeket rutin szerűen műti, laparoszkóppal, hiszteroszkóppal. Nekem 2 évembe telt túltenni magamat a sikertelen terhességeken. Éppen ezért szinte megszakadt a szívem, mikor olvastam soraidat, hisz neked már mozgott is a kismanó, pocakod is volt....nem tudom szavakba önteni mennyire sajnálom, hogy mindezen át kellett esned! Kérlek, h semmiképp ne add föl, van lehetőségünk nekünk is szülni én hiszek benne! Most másfél héttel a műtét után nagyon jól vagyok, hétfőn mehetek dolgozni.Ahhoz képest, h mi mindent műtöttek odabent, nem voltak eget rengető fájdalmaim. A műtét napján már felállítottak, másnap már óvatosan, de sétáltam. Októberben lesz még egy secunder műtét, ahol a doktor úr újra körbe néz, h minden rendben forrt-e össze, nincsenek-e hegesedések, illetve megnézi, hogy átjárhatók maradtak-e a petevezetékek. Ha ott mindent rendben talál, újra próbálkozhatunk. És ez a remény a kudarcokat követően mindennél többet ér!

Kérlek keress meg, ha még nem kerültél megfelelő kezekbe, nagyon szívesen elmondok mindent s megadom az orvos elérhetőségét! Ha azóta pozitívan alakult minden, akkor nagyon jó egészséget s boldog életet kívánok neked!

43. Erika31 (válaszként erre: 42. - Mazsiheni)
2010. ápr. 28. 11:37

Szia!


Mit csináltak Veled, hogy 11 műtéten vagy túl? Engem csak egyszer műtöttek, és teljesen rendben van minden.

Ha gondolod, priviben megírom a doki elérhetőségét, aki nekem a műtétet csinálta. A legjobb szakmailag, akivel én eddig találkoztam, pedig volt pár (kb. 10 orvosnál jártam előtte..)

2010. ápr. 27. 23:38

Sziasztok.Nekem is Uterus Duplexem van.11 műtéten túlvagyok.Már 1 babát mi is elvesztettünk 2008-ban,17 hetesen.Most megint terhes vagyok 18 hetes.De nem vagyok megelégedve a dokimmal.Szerintem még sose látott ilyet....Tudnátok segíteni nekem?Szeretnék egy jó dokit,aki érti is a dolgát és már látott is ilyet.Budapesten élünk a 15.kerben.

Előre is köszönöm a segítségeteket!

41. Krik77
2010. ápr. 18. 20:59

Sziasztok!

Anita , először is nagyon sajnálom a veled történteket. Remélem hamarosan teljesül az álmod, és egy gyönyörű kisbaba édesanyja leszel.

Szerintem is gondolkodj el orvosváltáson. Ezzel kapcsolatban szeretném megosztani veled az én történetemet.

Tavaly májusban kiderült, hogy kisbabánk lesz, júniusban voltunk az első vizsgálaton, én is orvost váltottam, mert közel szerettem volna az otthonunkhoz kórházat.

Ott derült ki, először is az, hogy ikreket várok, és sajnos az is, hogy kétszarvú a méhem és méhsövényem is van. Puff neki, pedig addig minden évben voltam orvosnál, ahol ultrahangosan is vizsgált, és egy szóval nem említette, hogy ilyen fejlődési rendellenességem van. De az új orvosom egyből felfedezte, pedig hozzá kell tennem az előző is fődoki volt.

Persze én is mikor hazaértem az első vizsgálatról, lázasan keresgéltem a neten, h mi is ez a fejlődési rendellenesség.

Másnap este bevéreztem, pár nap kórház után és 3 hét pihenéssel mindkét babánk megmaradt, akik egészségesen ez év elején világra is jöttek.

Kérdeztem az orvsomat, hogy hogyan tovább, van-e valami tennivaló ezzel a betegséggel, de azt mondta jelenleg nincs, hiszen van aki úgy szült 3 gyereket, hogy csak utólag derült ki, hogy ez a problémája neki is.

Nekem mindkét oldalon megtapadtak és rendesen fejlődtek.


Kívánom, hogy nektek is hasonló boldogságban legyen részetek minél előbb. A babák elvesztése pedig nagy fájdalom, de nem biztos, hogy pont emiatt volt.

2010. ápr. 8. 16:20

Szia Anita!


Nekem is hasonló problémám volt, 3 babát vesztettünk el, kettőt 7 hetesen, és egyet 23 hetesen. Méhtükrözéseel meg kell nézni, hogy pontosan mi a helyzet a méheddel, mert méhsövényből is ezer fajta lehet. Van aki úgy kihordja a babákat, hogy nem is tudják, hogy kétszarvú a méhe, illetve méhsövénye van. Van aki nem. Nekem műteni kellett, és aműtét után az orvos azt mondta, hogy az életben nem lett volna babám, ha nem korrigálják. Ez egy rutinműtét volt, 1 napos bent fekvéssel. Utána hormonkezelést kaptam 3 hónapig, és az első próbálkozós hónapban teherbe estem (nekünk előtte ez is sokáig tartott). Most vagyok a 25. hétben, és a 25 hét alatt semmi, de semmi problémám nem volt. Babuci is teljesen jól van, érzem, hogy van elég helye, és a terhességem is teljesen tökéletes. Fel a fejjel, ha orvosra van szükséged, keress priviben.

2010. ápr. 8. 06:17

Szia.A volt munkatársamnak is ugyan ez volt a baja.

Két babát vesztett el de a harmadik meg maradt,

Ők is sokáig próbálkoztak..A kicsi fiúk most egy éves..Egészséges.

Kitartást nektek.

2010. ápr. 7. 23:25

Szia!


Most olvastam a történetedet, nagyon megrendített.


Nem tudom, végülis most mit mondtak neked az orvosok, de biztatni szeretnélek. Van egy ismerősöm, aki most kezdte a harmadik várandósságát, kicsit hasonló problémával, eddig mindkét gyerekét egészségesen szülte (vagyis császározták), igaz, az első koraszülött lett. Neki valami sövény van a méhében, osztott méhe van, és a baba csak az egyik oldalon tud fejlődni. Neki ugyan nem volt vérzése csak görcsei, de így, félidőtől, és neki szigorú fekvést mondtak. Tudtommal mindkét babáját úgy hordta ki, hogy semmit nem csinálhatott a 2. félidőtől, csak pisilni-enni kelhetett föl. Ez nagyon nehéz, tudom, mert a 26. héttől én is így jártam, más okból. De ki lehetett bírni.

37. a14deb9047 (válaszként erre: 33. - Csilla80)
2010. ápr. 7. 22:43
Nincs! Olyan rugalmas, mint egy lufi!
36. kingi7 (válaszként erre: 35. - Csilla80)
2010. ápr. 7. 22:39
Nem-nem!! Csak kicsi és gyengécske volt... fizikálisan :)
35. csilla80 (válaszként erre: 34. - Kingi7)
2010. ápr. 7. 22:31
Ertem,bocs... en arra gondoltam,hogy szellemileg volt elmaradottabb,esteleg testileg...
34. kingi7 (válaszként erre: 33. - Csilla80)
2010. ápr. 7. 22:25
Nem ijesztgetem, elég jól behozta magát, csak úgy volt hátrányosabb helyzetbe, mint egy koraszülött. Később fordult meg, meg ilyenek... A baba nem tudot fejlődni, mert kicsi volt a hely neki, ennyi. Én csak leírtam, hogy neki összejött.
33. csilla80 (válaszként erre: 31. - Kingi7)
2010. ápr. 7. 22:22
Ne ijesztegessuk Anitat... a ketszarvu mehnek nem hiszem,hogy koze lenne a kisbaba "elmaradottsagahoz"...
32. csilla80 (válaszként erre: 28. - Deranita)
2010. ápr. 7. 22:10
Imatkozom Erted/Ertetek es kuldom az erot!
31. kingi7
2010. ápr. 7. 22:08
Nekem van egy ismerősőm ilyen problémával... neki most lesz májusban 1 éves a babája, igaz kicsit elmaradottabb, de van.
2010. ápr. 7. 22:07

Koszi!

Ebbol sokat tanultam... nehany dologrol eddig semmit sem tudtam... :-(((

29. 3a92f8d690 (válaszként erre: 28. - Deranita)
2010. ápr. 7. 21:43
Szurkolunk és sok sok erőt és kitartást egészséget kívánok!
2010. ápr. 7. 21:41

Sziasztok!


Köszönöm a biztatást!

Holnap megyek kivizsgálásra,talán most mondanak valami megnyugtatót.

Szurkoljatok nekem!!!!!

2010. ápr. 7. 21:02
és az orvosok sem istenek... a természet dönt felettünk - és van, amit jobb, ha nem tudunk...
2010. ápr. 7. 21:01
sok erőt és kitartást kívánok!!!
2010. ápr. 7. 20:47
Van infó itt bőven. Akkor néhány könyv volt amihez hozzájutott az ember. Illetve engem csak 1 - 2 érdekelt. Nem is akartam tudni mi a neme a babának. Akkor rendesen tévedtek...
2010. ápr. 7. 20:42

Hogyan van az hogy ultrahang, stb vizsgálat, és nem veszi észre a doki??

Keress másikat, ha van rá mód. De azt is jelenti, hogy Ő lesz a privátod. Fogadott dokid.

És nem biztos hogyha pénzt lát, lelkiismeretesebb, az " Sztk " - ás rendelőben dolgozóknál..

Nekem nem volt fogadott, szobába volt egy kismamának. De egy perccel se foglalkoztak többet Vele, mint Velem akinek nem volt dokim.

Bocs de ez az igazság, pénzről szól minden, még ez is.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook