Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kedvenc Müller Péter idézezed? fórum

Kedvenc Müller Péter idézezed? (beszélgetős fórum)


2012. okt. 29. 07:29

"Ha szeretlek, beléd bújok, körülnézek benned. Először mintha egy idegen országba érkeznék, aztán, amikor befogadsz, egyre ismerősebb leszel. Megértem, milyen neked, egy másik Én-nek lenni, sőt egy kissé én is Te leszek. Már látom, mi fáj neked, keserves és boldog emlékeid mintha az enyémek lennének. Ki tudok nézni a szemeden, onnan látom most magamat - és megismerem a múltadat, a sorsodat, örömeidet és rögeszméidet. Ráhangolódok gondolataid hullámhosszára, s veszem szíved kódolt adásait. Ha a szíved gyorsabban ver, azén szívem is hevesebben fog dobogni. És ha valamitől félsz, én is szorongani kezdek, és lehet, hogy megértjük, mitől félünk mindketten. De mindez csak akkor történhet meg, ha beléd bújok."

(Müller Péter)


-Ez bájosan aranyos, és igaz. :)

2012. szept. 4. 11:51

"A lelked végtelen. Végtelen magas és végtelen mély. Határtalan múlt van már mögötted, és beláthatatlan jövő. De élni az Egészet sohasem tudod egyszerre. Az lehetetlen."


Müller Péter

2012. aug. 22. 13:36

" Minél valódibb a szeretet, annál távolabbra hat térben és időben is. Ha rád gondolok és szeretlek, megjelenhet lelkedben az üzenet. A város másik pontján is. Néha a Föld másik pontján is. Egyszerre nyúlunk a telefonhoz például... Vagy szembejössz velem az utcán... Hányszor van ilyen! "

Müller Péter: Szeretetkönyv -

2011. júl. 30. 09:07
"Voltam már kislány, szerelmes feleség, anya, szerető, elvált asszony, száműzött, pincékben bujkáló menekült, voltam úriasszony és bőrgyári munkás - sokféle szerepet játszottam, de az öregség a legnehezebb. Ezt nem csak azért nehéz eljátszani, mert méltatlan, hanem mert belül nem öregszik az ember. Ha belül is öreg lennék, sokkal könnyebb lenne. Észre sem venném, hogy megöregedtem. De így meglepődök magamon. Belenézek a tükörbe, és azt kérdem: ki ez? "
2010. nov. 24. 10:51

Kedvenc idézetem:

"Elengedni valakit nem azt jelenti, hogy megszűnik a fájdalmad. Amíg szereted, fájni is fog a hiánya. Ez nem baj. Attól még elengedheted. Sírva búcsúzunk egymástól, s ha igazi a szereteted, ez egy jó sírás. Elválasztva lenni bárkitől is, akit szeretünk: fáj. Ha már nem fáj: nem is szeretjük. (...) Az elengedés nem azt jelenti, hogy az ember szíve kihűl. Nem azt jelenti, hogy elfelejtem örökre. Nem közönyt jelent. Az elengedés azt jelenti, hogy hagyom őt szabadon repülni, szállni, a maga útján - abban a biztos reményben, hogy visszatalál majd hozzám. De amíg nincs itt, mindig hiányzik. És fáj."

2010. szept. 13. 07:48
"Néha, akit a legjobban szeretünk, úgy suhan el mellettünk az életben, mintha egy szembejövő gyorsvonat lehúzott ablakában állna. Te jobbra robogsz, ő balra, éppen csak integettek egymásnak, dobogó szívvel: - Szervusz!... Szervusz!... Vagy Még?... Én is vagyok!... Isten veled!... Mikor találkozunk?... A választ már nem hallod."
18. Barbie_87 (válaszként erre: 16. - C7bd5835c2)
2010. szept. 13. 07:46
Köszi, nagyon szépek :)
2010. szept. 13. 07:46
"Egyetlen dolog szünteti meg a másik hiányának fájdalmát: ha nem szeretjük tovább. Amikor azt mondjuk, hogy az idő gyógyít, erre gondolunk. A felejtésre. Ez azonban, ha valóban szeretünk, nem lehetséges. A szeretet hiányát csak egyetlen dolog gyógyítja: ha újra találkozunk azzal, akit szeretünk. Semmi más. Jövőre, húsz év múlva, egy másik életben. Mindegy. A hiány mindaddig él, amíg nem látjuk újra. Nem az emléke, a hiánya él bennünk!"
2010. szept. 11. 22:56

"A valódi öröm belülről jön. Ha kívül keresed, azt jelenti, hogy magadat nem találod. Jól akarom érezni magam, s ezért ide-oda kóborolok, fecsegek, szórakozok, hogy benső nyugtalanságomtól megszabaduljak."


"Senki nem mondhatja meg, kit szeressek. Még én se utasíthatom magamat, mert ez jóval magasabb

szinten dől el, mint ahová akaratom fölér – ez a lelkemnek olyan helyén dől el, olyan magas, a földi élet légkörén túli szférájában, ahol már sem a társadalom, sem a szokások, az elvárások, az érdekek, de még a lelkiismeret sem szólhatnak bele semmibe. A lélek itt már szabadon szárnyal, azzal és oda, akivel és ahová akar."


"Mindenki hülye, ezzel együtt kell szeretni."


"Vajon mikor tudja meg a baba, hogy anyjának jólesik, ha ő rámosolyog?"

"

2010. szept. 11. 22:52
írni se tudok, de nem számít. :P
2010. szept. 11. 22:51
megakadt a fórum?? :) pedig kiváncsi voltam milyen kis gyüjteményem lesz innen. :D mindejárt keresek pár dolgot :)
13. mayax (válaszként erre: 12. - Barbie_87)
2010. szept. 4. 12:00
Igen így van a kedvencem.Neki is nagyon jó szövegei vannak.Gondolom volt kitől meríteni.
12. Barbie_87 (válaszként erre: 11. - Re87)
2010. szept. 3. 14:30
Nem, Müller Péter Sziámi- költő és énekes- Müller Péter - író- nevelt fia :). Ahogy én tudom :)
11. Re87 (válaszként erre: 9. - Mayax)
2010. szept. 3. 13:26
A kettő nem ugyan az?(bocs,hogy ilyen műveletlen vagyok,de tényleg nem tudom)
10. Barbie_87 (válaszként erre: 9. - Mayax)
2010. szept. 3. 13:04
Az íróra gondoltam :)
2010. szept. 3. 11:58
Müller Péter Sziámi,vagy az író?:)
8. 757490d21a (válaszként erre: 7. - Barbie_87)
2010. szept. 2. 21:58
:)
7. Barbie_87 (válaszként erre: 5. - 757490d21a)
2010. szept. 2. 21:57
Igen, én is nagyon átérzem azokat a sorokat, és igen, nagyon is igaz minden szava...
2010. szept. 2. 21:56

Igen, lehetne sorolni a sok-sok könyvéből végestelen végig az idézeteket, annyira jók és találóak.

Aki szereti Müller Pétert, hasonló szellemiségben, csak a spirál már egy magasabb fokán mond hasonlókat Eckhart Tolle. olvassatok utána!

Én egy időben faltam M. P. könyveit, aztán jött Tolle. Ő már egy köv. lépcső.

5. 757490d21a (válaszként erre: 3. - 6b10d58428)
2010. szept. 2. 21:54
Már én is rájöttem... De ez az idézet mindig bennem marad. :) Vagyis a mondanivalója. Tudom milyen. Nagyon tudom.
4. Barbie_87 (válaszként erre: 2. - 757490d21a)
2010. szept. 2. 21:53
Igen :) ez is nagyon szép!
3. 6b10d58428 (válaszként erre: 2. - 757490d21a)
2010. szept. 2. 21:52

Ez nagyon szép, de a plátói szerelem mindig olyan, mint egy vegetáriánus oroszlán! :)

Nekem ez is tetszik, de tulajdonképp minden amit ír!

"Nincs a világon olyan nagy baj, amin egy csoda ne segíthetne. " Müller Péter

2010. szept. 2. 21:48

"Mindegy, hol vagy és mikor látlak. Ha életemben csak egyszer, akkor is szeretlek. Nem kell veled élnem, nem kell naponta látni, érinteni, ölelni, simogatni téged. Elég, ha megpillantlak a vonatablakban. Vagy még annyi se kell. Csak tudni, hogy vagy."


Ez a kedvencem. :) De az összes idézetét nagyon szeretem. :)

2010. szept. 2. 21:45
“Inkább csalódok, ha kell, naponta százszor is, minthogy állandóan bizalmatlan legyek mindenkivel, és az életet pokolnak tartsam, amelyben szörnyetegek élnek… Szeretek élni! És inkább legyen az életem örömteli, néha csalódással, mint elejétől végig boldogtalan, de csalódások nélkül!” (Müller Péter)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook