Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 17. 16:50

"Kettős ügynökök vagyunk, két világban élünk.Az egyikben palacsintát sütünk, ágy szélén mesélünk, nyúzottan és karikás szemmel ülünk a parkban egy padon, mindenünket elveszítjük, már nincs kedvünk kavicsot gyűjteni, üres az összes zsebünk, és tavasszal kidobunk mindent. Ott, a másik világban viszont minden mese rólunk szól. Királynők vagyunk, tőlünk forognak a csillagok, és a Nap is máshogy süt. Odabent.

Emlékszel? Annak idején megígértük magunknak, hogy mi nem leszünk „olyanok”. Hogy milyenek? Hát szürkék, kockák, „mindegy, milyenek”.

Emlékszel? Ígérgettünk, fogadkoztunk, hogy velünk máshogy lesz. Hogy nem hagyjuk! Hogy lesz egy tégla a világ falában, ami csak a miénk. Amire a mi nevünk van írva. Ami miatt elhisszük, hogy nem volt hiába megszületnünk. Felnőttünk. Elveszítettük a játékainkat, elcsereberéltük az álmainkat, másnak kellett odaadnunk a tündérkoronánkat, az üvegcipellőnket. Fájt? Fájt.

Egyszer csak egy felnőttvilágban ébredtünk. A szemembe mondták, hogy nem vagyok már gyerek. Hagyjam a ruhatárban a szárnyamat, ez itt a valóság, most mutassam meg, mit tudok. Lett éves rendünk, heti rendünk, napirendünk, rendesek lettünk, vagy legalábbis megpróbáltunk törekedni a rendre, mert elvárták tőlünk. De odabent,amikor egy pillanatra magunk maradunk meg tudjuk állítani az időt. Ott magunk vagyunk. Olyanok, amilyennek látni szeretnénk magunkat. Nincsenek határok, feladatok, kócos falevelek, kiszáradó virágok, dobozos kaják, bukó tőzsdeindexek. Ott csak mi vagyunk. Meg a kastély, meg a létra, meg az ablak. És minden ablakban mi állunk."

2010. ápr. 17. 14:49

"- Az ember csak azt ismeri meg igazán, amit megszelídít - mondta a róka. - Az emberek nem érnek rá, hogy bármit is megismerjenek. Csupa kész holmit vásárolnak a kereskedőknél. De mivel barátkereskedők nem léteznek, az embereknek nincsenek is barátaik. Ha azt akarod, hogy barátod legyen, szelídíts meg engem...


Másnap visszajött a kis herceg.


- Jobb lett volna, ha ugyanabban az időben jössz - mondta a róka. - Ha például délután négykor érkezel majd, én már háromkor elkezdek örülni. Minél előrébb halad az idő, annál boldogabb leszek. Négykor már tele leszek izgalommal és aggodalommal; fölfedezem, milyen drága kincs a boldogság. De ha csak úgy, akármikor jössz, sosem fogom tudni, hány órára öltöztessem díszbe a szívemet..."

Exupery: A kis herceg

2010. ápr. 16. 21:22
"A világ minden gyermeke egy nyelven sír, ha éhes!"
4908. globus
2010. ápr. 16. 20:13
“A halál nem szomorú. A szomorú az, hogy a legtöbb ember egyáltalán nem is él.” - Dan Millman: A békés harcos útja
4907. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 4906. - Lolita63)
2010. ápr. 16. 19:21
igaz!
4906. Lolita63
2010. ápr. 16. 18:31
Légy őszinte, de bizalmas soha! Mert a legtöbb csalódásnak bizalom az oka.
4905. Lolita63
2010. ápr. 16. 18:29
Addig vagy boldog,amíg van aki szeret,aki a bajban megfogja a kezed és hogy milyen fontos is volt neked,csak akkor tudod, ha már nincs veled.
4904. Lolita63
2010. ápr. 16. 18:29
A boldogság olyan madár, amit bezárni, megkötni nem lehet. Nekünk kell úgy élni, hogy velünk maradjon és elkísérjen egy életen át.
4903. Lolita63
2010. ápr. 16. 18:28
A legdrágább kő mindent karcol, de ő nem tűr karcolást. A legdrágább szív inkább vérzik, de nem sebez meg soha mást!
4902. Lolita63
2010. ápr. 16. 18:28
"Szeretni könnyű,de feledni nehéz,Mert a szív a múltba 1000x visszanéz."
4901. Lolita63
2010. ápr. 16. 18:27

"Ez a legszerelmesebb szív,


Mely nem túr karcolást.


Mely inkább vérzik,


Mint szeressen mást."

4900. Lolita63
2010. ápr. 16. 18:26

"Könnyes a szemem ennyi volt a csoda,


de nem tudlak feledni többé soha.


Ég veled! Kár a könnyekért,


Búcsúzom egy álom véget ért."

4899. Lolita63 (válaszként erre: 4889. - Angyalka20)
2010. ápr. 16. 18:24
Szép és igaz!
2010. ápr. 16. 12:44

Higgy a szívedben és saját jóságodban,

mert ha így teszel, mások is ezekben fognak hinni.

Higgy a csodában, mert teli van vele az élet.

De ami a legfontosabb, hogy higgy önmagadban....

Mert odabenn a lelkedben rejtőzik

a csoda a remény a szeretet és a holnap álmai.

2010. ápr. 16. 01:45

"A bölcs akarat nélkül cselekszik.Szavak nélkül tanít.

Minden dolog hatását fölveszi magába.

Létrehoz, de nem birtokol. Teremt, de kiengedi kezébol, amit teremtett.

Muvét beteljesíti, de nincs belole haszna. Így hát semmije sincs,ezért nem is veszíthet semmit sem."

(kínai univerzisták)

4896. punku1
2010. ápr. 16. 01:36

Ez tetszik:

A felnőtt ember arca sohasem lehet olyan őszinte, mint a kisgyermeké, éppen azért, mert a világ tükörrendszerében kialakult az egója, s innen kezdve - anélkül, hogy ezt észrevenné - tudathasadásos állapotban él; nem akkor mosolyog, nem akkor ásít, sír, unatkozik, gyűlöl, tombol, szeret, követel, vagy közönyös kívül, mint belül. És ez nem csupán akkor van, ha mások is ott vannak, akkor is, ha nincs ott senki. A kifelé nézés és a kifelé élés az ego legerősebb pillantása: ő maga is tükrökből állt össze, s örökké e tükröknek akar megfelelni. Igazi arcát csak akkor mutatja az ember, ha önfeledtté válik. Ha dühében kiborul, ha végső kétségbeesésében felzokog, ha fájdalmában felüvölt, vagy valami ellenállhatatlan kényszernek engedelmeskedve, hangosan röhögni kezd. Mindig akkor, ha túlcsordul a pohár - ha az ego hatalma megtörik.


[Müller Péter

2010. ápr. 15. 23:52
A legfontosabb dolgokat a legnehezebb elmondani. Ha ezekről beszélsz, nevetségesnek érzed magad, hiszen szavakba öntve összezsugorodnak - amíg a fejedben vannak, határtalannak tünnek, de kimondva jelentéktelenné válnak. Ám azt hiszem, többről van itt szó. A legfontosabb dolgok túl közel lapulnak ahhoz a helyhez, ahol a lelked legféltettebb titkai vannak eltemetve, irányjelzőként vezetnek a kincshez, amit az ellenségeid oly szívesen lopnának el. Ha mégis megpróbálsz beszélni róluk, a hallgatóságtól csak furcsálló tekinteteket kapsz cserébe, egyáltalán nem értenek meg, nem értik, miért olyan fontos ez neked, hogy közben majdnem sírva fakadsz. És szerintem ez a legrosszabb. Amikor a titok nem miattad marad titok, hanem mert nincs, aki megértsen.
2010. ápr. 15. 21:59

Volt idő, hogy olvastam könyveket, és az egyikben ezt írta valaki: "olyan helyre szeretnék eljutni, ahonnan nem akarok visszatérni". Ezt a helyet keresi mindenki.

Én is.

2010. ápr. 15. 21:59

Istenem! Aki minden kis virágnak adtál életet, adj az én szívemnek is! Mint ahogy más nők szívének megadod. A boldogság az élet. Ahol nincs boldogság, ott nincs élet. Engedd megtalálnom azt a férfit, akinek az ajka ha nevemen szólít, a szeme így szólítson: - Boldogságom!


Gárdonyi Géza

2010. ápr. 15. 21:58

Hiányzik belőlünk a kellő bátorság, hogy merjük követni a jeleket és az álmainkat. Lehet, hogy ettől vagyunk szomorúak?


Coelho

2010. ápr. 15. 21:58
Fűben, virágban, dalban, fában, születésben és elmúlásban, mosolyban, könnyben, porban, kincsben, ahol sötét van, ahol fény ég, nincs oly magasság, nincs oly mélység, amiben Ő benne nincsen.
2010. ápr. 15. 21:56

Viszontlátásra, - mondom, és megyek.

Robognak vonatok és életek -

Bennem, legbelül valami remeg.

Mert nem tudom,

Sohasem tudhatom:

Szoríthatom-e még

Azt a kezet, amit elengedek.

2010. ápr. 15. 21:56
A szenvedés abból fakad, hogy elvárjuk, hogy úgy szeressenek minket, ahogy elképzeltük.
2010. ápr. 15. 21:56
Azoknak áll hatalmában leginkább megbántani minket, akiket szeretünk.
2010. ápr. 15. 21:56

,,Én tudni akarok! - csapott le Joseph tenyere az asztalra. -És

szeretni akarok. - Ujjai ökölbe szorultak az asztal fáján. - Annyi tudás és

annyi szeretetet akarok, hogy biztonságban legyek, és ne kelljen hamis

istenekben hinnem.

- Ne szeress senkit, Joe. - A gyűrött arc összeomlott, papírbőrén könnyek

szivárogtak át. Az öregember belesírt a teájába. - Ha szeretsz, védtelen vagy.

Ha szeretsz, fölfekszel az áldozati oltárra, meztelenül, kiterítve, megkötözve,

betömött szájjal, nem vagy önmagad, és egy vékony szálon ott lóg fölötted a

kés. Ez a szál: a szeretet...

- Te szerettél! - üvöltötte a fiú. - Szerettél...

- Igen, igen, igen! - A harag úgy sütött át a könnyeken, mint a nap. -

Szerettem, hogy a fene egyen meg, a fene egyen meg..."

2010. ápr. 15. 21:47
Isten az ő végtelen bölcsességében a Poklot a Paradicsom közepén rejtette el. Mégpedig azért, hogy kénytelenek legyünk mindig résen lenni./Coelho/
2010. ápr. 15. 21:46

A hajad, a kezed, a lábad, a szoknyád,

A szemed, az álmod, a fogad, a nyelved,

A körmöd, a blúzod, a pettyes kabátod,

Szempillád, szájad, sértett nevetésed,

A kölnid, a cipőd, a melled, a csókod,

Unalmad, bánatod, mosolyod, magányod,

Életem, életed, halálom, halálod.

2010. ápr. 15. 21:46

Minden este várlak.

Nem kell hogy siessél.

Tudom, hogy lassan jössz.

Hisz régóta várlak.

Mindenkihez eljössz.

De nem várt még senki

Ennyi reménységgel

Ennyi nyugalommal

És ha fájt az élet.

Tudom, hogy majd egyszer

Jóságos kezeddel

Minden bajt elsimítsz.

2010. ápr. 15. 21:45

Megsimultam tenyeremben

csendben elderengtem

álmos pillanatok közepette

a monoton esőcseppek

elringattak messze földre...

2010. ápr. 15. 21:44
Miért ragaszkodunk még úgy a csomagunkhoz akkor is, mikor kétségbeesve próbálunk továbblépni? Mert mindannyian tudjuk jól, hogy megeshet: túl hamar engedjük el.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook