Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)


7579. Lolita63
2010. júl. 20. 14:55
"Az ember erős, de a szíve megszakad, ha azt kit igazán szeret,szeretni nem szabad!"
7578. Lolita63
2010. júl. 20. 14:54
"Nem az a barát, aki szenvedéseink közepette szánalommal fordul felénk, hanem aki irigység nélkül tudja szemlélni boldogságunkat."
7577. Lolita63
2010. júl. 20. 14:53
"Nem az, az igazi fájdalom, mitől könnyes lesz a szemed, hanem az, mit mosolyogva kell elviselned...."
7576. Lolita63
2010. júl. 20. 14:53

"Nem abban van az élet mértéke, hogy mekkorát tud kérdezni az ész, hanem abban, hogy milyen nagyot tud felelni a szív."

(Ch. Dupoint)

7575. Lolita63
2010. júl. 20. 14:52

"Az az ember, akit bennem szeretsz, természetesen jobb nálam: én nem olyan vagyok.

De te szeress, és én majd igyekszem, hogy jobb legyek önmagamnál."

(Prisrin)

7574. timea67
2010. júl. 20. 14:43

Ha a döntést indulati tényezők befolyásolják, abból mindig rossz döntés lesz. Tekintet nélkül arra, hogy gyorsan vagy lassan hozza meg valaki.

Csernus Imre

7573. Lolita63
2010. júl. 20. 14:33

Aki nem csak szavakkal szeret, hanem tettekkel is,

Akinek a számára én vagyok, a legféltettebb kincs.

Akinek hiányzok, ha nem vagyok épp vele,

Akinek a szerelmének nincs semmi feltétele,

Aki ha meglát szíve nagyokat dobban,

Aki a fülembe súgja: téged szeretlek a legjobban,

Aki számára én vagyok a világ,

Aki nem hazudik azzal, hogy imád,

Akinek a mindene én vagyok,

Aki úgy szeret, hogy magam vagyok,

Akinek nem kell mellém semmi,

Aki az életemet szebbé teszi!


(Szántó Krisztina)

7572. Lolita63
2010. júl. 20. 14:26

A nő azt akarja, hogy ok nélkül, "miért" nélkül szeressék: nem azért, mert szép vagy jó, vagy kedves, vagy művelt, vagy elmés, hanem azért, mert olyan, amilyen.

Henri-Frédéric Amiel

2010. júl. 20. 13:36

“Az első korty a tudomány poharából ateistává tesz.

A pohár alján pedig ott van az Isten!”

(Isaac Newton)

2010. júl. 20. 13:35

“A siker jobbára azon múlik, hogy akkor is kitartsunk, amikor mások már feladták.”

(William Feather)

2010. júl. 20. 13:33

“Minek élünk, ha nem azért, hogy egymás számára könnyebbé tegyük az életet?”

(George Eliot)

2010. júl. 20. 13:32

“Egy bölcs ember úgy éli az életét, hogy cselekszik, nem pedig a cselekvésről gondolkodik.”

(Carlos Casteneda)

2010. júl. 20. 11:02
Az elismerés gyönyörűen kifejezi a szeretetet.
2010. júl. 20. 11:01
Ha arra érzel indíttatást, hogy bírálj valakit,inkább fejezd ki megbecsülésedet. A jutalma elkápráztat majd téged.
2010. júl. 20. 10:54

"Kimutatni az érzéseket: ez (...) fontos. Olyan ez, mint amikor azt mondom valakinek, hogy mennyire szeretem, mennyire fontos nekem, de nem ölelem át."

(Csernus Imre)

7564. csirike57
2010. júl. 20. 07:00

Amikor azt mondod: "Feladom!", gondolj arra, hogy ilyenkor másvalaki azt mondja: "Egek, micsoda lehetőség!"


H. Jackson Brown

7563. csirike57
2010. júl. 20. 06:40

Megtanultam, hogy várni a legnehezebb, és szeretnék hozzászokni, tudni, hogy velem vagy akkor is, ha nem vagy mellettem.


Paulo Coelho

2010. júl. 20. 05:42

Nem bírta hát... - Dési Huber István emlékére (1944)


'Ember vigyázz, figyeld meg jól világod:

ez volt a múlt, emez a vad jelen, -

hordozd szivedben. Éld e rossz világot

és mindig tudd, hogy mit kell tenned érte,


hogy más legyen.'



(21-29. sor)

(Radnóti Miklós)

2010. júl. 20. 05:41

Negyedik ecloga (1943)


Születtem. Tiltakoztam. S mégis itt vagyok.

Felnőttem. S kérdezed: miért? hát nem tudom.

Szabad szerettem volna lenni mindig

s őrök kisértek végig az uton.

(Költő; 15-18. sor)


(Radnóti Miklós)

7560. csirike57
2010. júl. 20. 01:37

Üres a szó, mondhat bármit,

A szemedbe néz, s a lelked is fázik.


(Ossian)


Aki mindig szeret, az sosem szeret igazán, aki mindig nevet, annak valami nagyon fáj.


Szikora Róbert

7559. csirike57
2010. júl. 20. 01:23

Ha elhagysz, veled mehetek?


(Mental as Anything)

7558. csirike57 (válaszként erre: 7530. - A14deb9047)
2010. júl. 20. 01:18
Szia Zsóka! Ez nagyon jó, és igaz.
2010. júl. 19. 23:44

Én én vagyok.


Nincs a világon még egy ugyanilyen ember. Egyes részleteket tekintve sokan hasonlítanak hozzám, de egészében véve senki. Ennélfogva bármit teszek, azt magamnak tulajdoníthatom, hiszen én magam választottam.


Én rendelkezem mindenemmel –


a testemmel és annak minden mozdulatával;


az elmémmel, valamennyi gondolatommal és ötletemmel;


a szememmel és a képekkel, melyeket észrevesz;


az érzéseimmel, legyen bár az harag, öröm, csüggedés, szeretet, csalódottság, vagy izgalom;


a számmal és minden szóval, ami elhagyja, akár udvarias, akár durva, kedves, helyénvaló vagy sem;


a hangommal, legyen az hangos vagy kellemes;


minden cselekedetemmel, függetlenül attól, hogy saját magamra vagy másokra irányul.


Magam birtoklom a képzeletemet, az álmaimat, reményeimet és félelmeimet. Az enyémek győzelmeim és sikereim, kudarcaim és balfogásaim.


Mivel a magam ura vagyok, tökéletesen megismerhetem magamat. Ezáltal minden részemhez bensőséges szeretet és barátság fűzhet. Minden porcikámat érdekeimnek megfelelően használhatom. Tudom, hogy akadnak bennem érthetetlen vagy számomra még ismeretlen vonások, de amíg barátsággal és szeretettel viszonyulok magamhoz, addig bátran és bizakodva kereshetem a rejtélyek megoldását és önmagam jobb megértésének lehetőségeit.


Akármilyennek tűnök, bármit mondok vagy teszek, gondolok vagy érzek egy adott pillanatban, az mind-mind én vagyok. Bármely időpontban hitelesen képviselem saját magamat. Ha később visszagondolok arra, milyennek mutatkoztam, szavaimra, cselekedeteimre, eszméimre és indulataimra, talán ez vagy az tőlem idegennek tetszik majd. Akkor elvethetem azt, ami nem hozzám való, megtarthatom azt, amit lényemhez megfelelőnek bizonyult, és kitalálhatok valami újat ahelyett, amitől elfordultam.


Érzékeim és képességeim segítségével megállhatom a helyemet, közel kerülhetek másokhoz, eredményeket érhetek el, értelmet és rendszert vihetek az engem körülvevő személyek és dolgok tömegébe.


Bírok magammal, tehát irányíthatom magamat.


Én én vagyok, és így vagyok jó.


(Virginia Satir)

2010. júl. 19. 23:42
“A pozitív gondolkodás azt jelenti, hogy felismerem: minden ami van, engem szolgál, és nekem segít még akkor is, ha kifejezetten kellemetlen vagy fájdalmas. Ennél fogva minden jó, úgynevezett negatív nem is létezik, csupán olyan kellemetlen jóról beszélhetünk, amelynek bekövetkeztét én tettem szükségessé.” (Kurt Tepperwein)
2010. júl. 19. 23:38
“Az vagyok, aki bárki más is lehet, ha hallgat a szívére. Olyan ember vagyok, aki leborul az élet titokzatossága előtt, aki nyitott a csodákra, aki derűsen és lelkesen viszonyul mindenhez, amit csinál.” (Paulo Coelho)
2010. júl. 19. 22:55
“A világ egy iskola, és az élet az egyetlen valódi tanító. Számtalan tapasztalatot kínál, és ha a tapasztalatok egyedül bölcsebbé tehetnének, az idős emberek mind boldog, megvilágosodott mesterek lennének. De a tapasztalatban el van rejtve a lecke.” (Dan Millman – A békés harcos útja)
2010. júl. 19. 22:47
“Kelj fel! Ha biztosan tudnád, hogy halálos beteg vagy, ha kevés lenne hátra értékes idődből, hogy hasznosítsd az életed és eltöprengj azon, ki vagy, nem pocsékolnád az idődet önmagad kényeztetésére, félelmeidre, letargiákra vagy ambíciókra. Nos, azt mondom neked, hogy halálos beteg vagy; meg fogsz halni ugyanis. Néhány évvel több vagy kevesebb idő, mielőtt elmúlnál, nem sok különbséget jelent. Légy boldog most, ok nélkül – vagy soha nem leszel az.” (Dan Millman – A békés harcos útja)
7552. Gretaa
2010. júl. 19. 22:24
"Nem az számít, amit a testemen lát, hanem ami a lelkemben történik."
7551. Gretaa
2010. júl. 19. 22:17

"Az ember mindent látó, mindent megvilágító nap, ha szeret.

De ha nem szeret, sötét lakás, amelyben füstös lámpás ég.

"

7550. Gretaa
2010. júl. 19. 21:17

Az Élet


"Aki felhőket néz, az álmodozik,aki álmodozik, az vágyakozik, aki vágyakozik az teljesít aki teljesít annak valóra válik,minden álma! "

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook