Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kedvenc idézetek fórum

Kedvenc idézetek (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
máj. 27. 14:43
˝Micsoda boldogság az, jónak lenni. A világon ez a legtisztább, legvalódibb öröm.˝ /Krúdy Gyula/
58030. Cilumiluci
máj. 27. 14:40

"Azért vagy itt, hogy a világ gazdagabbá váljék általad, s ha megfeledkezel a küldetésedről, magad válsz szegényebbé."

Oprah Winfrey

58029. Kajati
máj. 27. 12:35
"Van úgy, hogy néhány nap jelentősebbé válik életünkben, mint sok-sok év együttesen. Mert ebbe a kis időbe belesűrűsödik minden, amire mindig is vágytál. Azt érzed, nem hiányzik semmi. Mert jön valaki, aki kitölt minden űrt a szívedben. Akitől sokkal szebbnek látod a létezést. Amikor azt érzed, megérinted a megérinthetetlent. Amikor jelentéktelenné válik minden kérdés, hiszen a szívünk egyetlen dobbanásában benne van minden válasz. Ezek azok a pillanatok, amikre azt mondja a lélek, hogy megérte a sok szenvedés. Amikor azt érzi, hogy hazatalált, és benne van a bizonyosság, hogy ez nem lehet másként!"
58028. Kajati
máj. 27. 10:23
Azért létezünk, mert valaki gondol ránk - és nem fordítva!
58027. Gretaa
máj. 27. 10:17
"Rá kell ébrednünk,hogy a szeretet nem mindig menti meg azokat,akikért küzdünk"
máj. 27. 10:09

"Meghallgatni valakit, ez az ember iránti tisztelet legerősebb kifejezése."

William Ury

58025. Annyka
máj. 27. 09:39

Az a szomorú igazság, hogy bizonyos dolgokat nem lehet visszacsinálni. Ha egyszer elkezdődik valami, bármit tehetünk, nem térhetünk vissza a kiindulóponthoz. Ha csak a legkisebb dolog is félresiklik, az örökre úgy marad.

Murakami Haruki

58024. Kajati
máj. 27. 08:38

"Árulónk a kétség:

Attól foszt meg, mit könnyedén elérhetnénk,

Ha volna merszünk."

William Shakespeare

58023. Kajati
máj. 27. 08:37

"Imadkozom azokert, kiknek szive vad, de ketrecbe vannak zarva"

Tennessee williams

58022. Cilumiluci
máj. 26. 21:35

"Azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne"

(Tamási Áron)

58021. gyöngy:)
máj. 26. 21:25

"Sose voltam gazdag, de megvan minden

A legszebb pillanatok vannak ingyen"

Follow The Flow

58020. Cilumiluci
máj. 26. 21:03

"Én azt gondolom, az erő mindig ott kezdődik, ha valaki ki meri mutatni, ami fáj, és soha nem ott, amikor valaki azt mutatja, hogy milyen rezzenéstelen arccal bír ki mindent. "

Csernus Imre

máj. 26. 18:45

Nem az a leghatalmasabb akinek legnagyobb a kincse, gazdagsága, hanem az a leghatalmasabb, aki embert szül a világra.

Szakály Dezső

58018. Pipi57
máj. 26. 18:42
,,Az igazán bölcs akkor távozik mosolyogva,mikor a bolond nevet,a buta pedig haragra gerjed"
58017. Pipi57
máj. 26. 18:41

A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van.

Bob Dylan

58016. Pipi57
máj. 26. 18:40

„Hogy is felejtheti el egy felnőtt ember olyan tökéletesen a fiatalságát, hogy egy szép napon már egyáltalán nem emlékszik rá, milyen szomorúak és szerencsétlenek lehetnek néha a gyerekek! Teljesen mindegy ugyanis, hogy az ember egy eltört baba miatt sír-e, vagy pedig valamikor később azért, mert egy barátját veszíti el. Az életben sohasem azon múlik a dolog, miért szomorkodik az ember, hanem csakis azon, hogy milyen mély a szomorúsága. A gyermeki könnyek, istenemre, nem kisebbek, és gyakran súlyosabbak, mint a felnőttek könnyei!”

/Erich Kastner/

58015. Pipi57
máj. 26. 18:40

"Mindenki különc, és pontosan ez a dolog lényege. Ünnepelnünk kellene az egyediségünket ahelyett, hogy szégyenkezünk miatta. Mindnyájunknak megvannak a magunk hóbortjai. Az emberek sokat ártanak maguknak azzal, hogy igyekeznek elrejteni önmaguk elől valódi énjüket pusztán azért, mert félnek attól, vajon mit gondolnak majd róluk a többiek."

Johnny Depp

58014. Cilumiluci
máj. 26. 16:19

" ...tartsd mindig eszedben, hogy minden ember azonos állapotban születik, és hogy semmi sem emel fel, csakis az alázat, semmi sem taszít le, csakis a gőg és a gyűlölség ."

Szent István

58013. Kajati
máj. 26. 15:57
Olykor éveket húzol le olyan ember mellett, akivel már utad rég nem fut össze. Talán a megszokás, vagy a félelem a változtatástól, az egyedülléttől. Az is lehet, hogy még a csöppnyi szeretet, az emlékek, ami összeköt kettőtöket. Viszont érzed, hogy nem jó, nem találod mellette helyed. Mennél, maradnál, már magad sem tudod. Viszont be kell látni, hogy ha már nem megy, akkor el kell engedni egymás kezét, hisz az ember legszebb éveit képes elvesztegetni csupán félelemből. Két embernek addig van maradása egymás mellett, amíg tudtok mit mondani a másiknak, amíg a kapcsolat, a másik fél folyamatosan tanít, többé tesz. Mikor van miért, van kiért áthidalni a problémákat, együtt legyőzni azokat, kéz a kézben. Együtt, egymásért, önmagadért.
58012. Cilumiluci
máj. 26. 15:53

Mesélj Mama

Ugye Mama odaát is színesek a fények,

és a naplementék is ugyanolyanok,

nincs különös változás a forró nyári éjben,

a tél is ugyanaz a hideg, megszokott.

Ugye átölel esténként két puha gyermekkar,

s van, ki jó éjt kíván, mikor lámpás gyúl az égen,

s van, ki féltő mozdulattal lágyan betakar,

mikor felhő-paplanod csillagokba vész el.

Ugye nem lepik el arcod kóbor kicsi könnyek,

csak édes mosoly szalad végig ajkadon,

és nem sírsz értem a mennyországban többet,

mint itt ahol, te voltál az őrzőangyalom.

Ugye meg fogsz várni, ha későn érkezem is,

és nem veszik helyem más gyermekszívek,

mert van úgy, hogy az álmom később ébredezik,

mint ahogy lelkem szeli át a végtelen eget.

Ugye Mama, meg van még piros pántlikám,

mit göndör fürtjeimen át-át kötöttél,

s megvan még halványkék, szép selyemruhám,

mibe egy ici-pici szívet belehímeztél.

Mama, édes Mama, mesélj hát nekem,

varázsold bűvössé magányéletem.

Mindaddig, míg egy alkonyati napon,

felgyorsult lépteimmel meg nem érkezem.

Kun Magdolna

58011. Cilumiluci
máj. 26. 15:15

"Boldog az, aki otthon boldog."

Lev Tolsztoj

58010. Kajati
máj. 26. 15:12

HOGY SZERESSELEK?

Ülj most mellém pár percre,

s felejts el mindent

mit a lélekről tudok,

mert bár távolról is érezlek,

de a rezgéseken túl

én is

csak egy tudatlan

halandó vagyok

Éreztem mindig,

ha érintetlenül is,

szereped kellett hogy legyen nálam

de csak akkor vagyok igazán boldog

ha finom arcod fekhelye a vállam

És néha,

hiányodtól sötétül felettem a kék ég

füsttől szül füstkönnyet szemem

bőrön pereg ezernyi kétség

s vele folyik el talán az életem

...ha tudnám, hogy lesz még

alkalom,

hogy közelséged visz majd át

a bizonytalan holnapon

Hol talállak majd,

ha szűnnének a jelek

s az üvegfalon túlról

hogy szeresselek?

Maradj most még itt velem...

S felejtsd el gyorsan

mit az önzetlen szerelemről tudok

magamba nyelt vágyaimon túl

ölelésed nélkül

én is

csak egy félig élő

haldokló vagyok...

P. C. Brenson

58009. zaks
máj. 26. 14:23

Van egy kis ház,szőlőinda

Körülfonja.

Kis ablaka oda néz ki

A toronyra.

Van egy kis ház.Templom van a

Közelében.

Szűk ösvénye a templomhoz

Vezet épen.

Gőgös város zajába ha

Beleuntam,

Akácszegett ösvényt járok

Csillapultan.

S hogy megállok a kis háznak

Ereszében,

Úgy érezem:a templomot

Már elértem.

/Gyóni Géza/

58008. Kajati
máj. 26. 08:54

"Ahogy kipattant a szemem, abban a pillantásban az ajtó is megnyílott, s hát kit hozott az Isten?

Édesanyámat!

Úgy felszöktem, hogy még a házat is szinte elvittem. Volt nagy öröm s szíveskedés mind a két részről. Anyám tyúklevest hozott nekem egy kantáros fazékban, s azt mindjárt oda is tette a tűzhöz, hogy felmelegítse. Éppen vasárnap lévén s délidő, így akart nekem tyúkleveses ünnepet szerezni. El is gondoltam, hogy milyen is, Istenem, az édesanya: eljött az étekkel ilyen messze is a gyermeke után, s még ha tudná, hogy a vadak megeszik, úgy is eljönne bizonyosan. Ez nagyobb dolog volt a bombáknál s nagyobb még a Nick Carternél is. Olyan nagy, hogy egyszerre sírni kezdtem.

– Hát te mért sírsz? – kérdezte megijedve édesanyám.

– Én örömömben – mondtam.

– Milyen örömödben?

– Én abbéli örömömben, hogy nekem is van édesanyám.

Erre anyám is elkezdett pityeregni, s úgy sírtunk ketten, mintha fizették volna nekünk."

Ábel a rengetegben

58007. Kajati
máj. 26. 08:15

"Azért vagy itt, hogy a világ gazdagabbá váljék általad, s ha megfeledkezel a küldetésedről, magad válsz szegényebbé."

Oprah Winfrey

58006. cicaaa65
máj. 26. 06:33

"Az idő múlhat, a szépség és a jóság, a szeretet és az igazság nem múlik el az évszakokkal, nem múlik el az emberekkel, hanem örökös, mint a testetlen valóság, s ezekből annyit kap mindenki, amennyit megérdemel."

Fekete István

58005. Wolverine
máj. 25. 21:53

“Légy irgalmas minden emberhez, legyen gazdag, netán szegény. Mindegyik életében ott van a szenvedés, csak egyesek jobban szenvednek, mások meg kevésbé.”

“A rosszra szükség van ahhoz, hogy a jó győzedelmeskedni tudjon.”

“A lelki és testi egészség titka abban rejlik, hogy nem szabad a múlt miatt sírni és a jövőtől félni. A legfontosabb, hogy megéljük a jelen pillanatát.”

“Három dolgot sosem lehet elrejteni: a Napot, a Holdat és az Igazságot.”

“Ahhoz, hogy mindent megérts, előbb a szívedben kell megbocsátanod.”

Buddha

58004. Kajati
máj. 25. 18:02

Ebben a világban minden mulandó

Dúsgazdag s koldus halandó.

Bármivel bírjál,mind-e földön marad.

Tégy hát sok sok jót életedben

mert csak tetteid kísérnek a mennybe.

58003. Cilumiluci
máj. 25. 13:23

"Nincs az az éjszaka és nincs az a baj, melytől megfutamodna a napkelte vagy a remény."

(Bern Williams)

58002. zaks
máj. 25. 11:17
Az idézet hosszú tapasztalatokon alapuló rövid mondat...Miguel de Cervantes szerint.
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook