Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kecskemétiek, akik Pestre mentek fel szülni fórum

Kecskemétiek, akik Pestre mentek fel szülni (beszélgetős fórum)


16. macskossz (válaszként erre: 14. - Ndettus)
2013. márc. 20. 19:07

Igen! A hozzáállás rengeteget számít. Én 3 szülésznővel votlam kapcsolatban itt, mert olyan sokáig vajúdtam. Ebből kettő nem tudott úgy beszélni velem, mintha ember lennék...

Szülés után a csecsemősnővér nem akarta visszahozni a gyerkőcömet és mikor kértem, még fel is háborodott, pedig semmi egészségügyi indok nem volt rá, hogy miért nem lehetne velem. Szerencsére a szülésznőm megszerezte nekem.

Aztán az osztályról nem hozták le reggel a babámat és mikor érdeklődtem felőle, megintcsak felháborodott választ kaptam, hogy maradjak nyugton.... úgy gondolom, hogy az anyának van legfőképp joga ahhoz, hogy tájékoztatva legyen a gyermeke állapota és holléte felől és jogos volt részemről, hogy meg merészeltem kérdezni, hogy miért nem hozták ki a picikémet a többiekkel együtt.

(Itt jegyezném meg, hogy volt, aki fél napig nyomozta hol a gyereke, mert hirtelen leszállították Szegedre, de az anyának annyit se mondtak, hogy ukmukfuk...) szerintem ezek mind-mind elfogadhatatlan dolgok.

2013. márc. 19. 16:39

hm én jobban félnék egy idegen kórházban a dokim nélkül,ráadásul ha beindul a szülés,pont a reggeli csúcsban érj el Pesten valahova is...

én maradok itthon..

2013. márc. 19. 15:17
Itt nemcsak a gátvédelem a lényeg,hanem a hozzáállás mind az orvosok,mind a csecsemősnővérek részéről.
13. ndettus (válaszként erre: 1. - Macskossz)
2013. márc. 19. 15:15
Szia!Én Pesten,a Szt. Istvánban szültem a 3. babót,nagyon tudom ajánlani.Össze sem lehet a kecskemétivel hasonlítani,tudom,hiszen az első kettőt itt szültem.Terhesgondozásra végig ide jártam Kecskemétre,itt fogadtam dúlát,Pesten pedig szülésznőt.Gátvédelemmel,zeneszó mellett,minden beavatkozás nélkül állva született meg a kisfiunk,csodálatos volt.Egyébként kádban szerettem volna szülni,ami csak azért nem jött össze,mert nem értem el odáig :).
12. Prüntyike84 (válaszként erre: 11. - Macskossz)
2013. márc. 12. 11:16

én nem tudom,mert én Kecskeméten fogok szülni..

Pesten nem ismerek dokikat...

bár én ragaszkodom a sajátmohoz,gátvédelem ide gátvédelem oda

11. macskossz (válaszként erre: 10. - Prüntyike84)
2013. febr. 26. 21:23

Azért, mert Kecskeméten nem lehet gátvédelemmel szülni. Nekem pedig ez több okból kifolyólag is fontos lenne: a kislányom fejét összevágták itt Kecskeméten és nekem pedig úgy szétvágták a fenekemet, hogy 4 hónapig nem tudtam ülni. Fekete volt a fél fenekem. És ez nem túlzás. Én még egyszer ezt nem fogom megengedni. És Kecskeméten nem tudnak modern módon állni a gátvédelemhez, mint egész Nyugaton és néhány korszerű felfogású kórházban itthon is.

Tudsz nekem segíteni ebben? Hogy hova és kihez érdemes menni Pesten?


Köszi

2013. febr. 21. 13:28
miért akarsz Pesten szülni,nekem ez lenne az első kérdésem..
2013. febr. 7. 16:55
Van egy ismerösöm aki ott szült, megkérdezem őt.
2013. jan. 5. 19:16
Igen még mindig aktuális a kérdés, úgyhogy várom a hozzászólásokat :-)
7. zsoltina79 (válaszként erre: 1. - Macskossz)
2012. jún. 21. 07:44

Szia!Nekem több ismerősőm szült pesten.Ha még aktuális akkor hétvégén próbálok infókat gyűjteni :)

Én is szivesebben szülnék pesten.Tavaly szültem kecsón,most vagyok 8hetes.

2012. jún. 6. 16:41
Kár, reméltem, hogy valaki konkrét tapasztalatokkal rendelkezik, amit esetleg szívesen megosztana velem. :-(
2012. máj. 31. 20:46
Van valakinek személyes tapasztalata?
4. macskossz (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2012. máj. 29. 09:22
Köszi a linket és a tanácsot :-)
2012. máj. 29. 01:34

van több, ha beírod a H.xa keresőbe, de ezt "kiollóztam" Neked.


[link]

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Macskossz)
2012. máj. 29. 01:33

Szia!

Szerintem hívd fel a kiszemelt kórházat és beszéld meg velük. Van itt is olyan fórum, hogy akik a Sz.I.-ben szültek, esetleg keress rá.

2012. máj. 28. 22:00

Sziasztok!

Második gyerkőcömet Budapesten szeretném szülni és olyan anyukákat keresek, akik szintén kecskemétiek, de mégis Pestre mentek szülni. Orvost keresek. Egyenlőre a Szt. Istvánt néztem ki. Tudtok ottani orvost ajánlani nekem. Ebben az esetben hova kell terhesgondozásra járni, ha nem abban a városban élek, ahol szülni akarok és ahol dokit választok?

Köszi a segítséget előre is.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook