Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Kecskeméten, október közepén kemó előtt állok (mellrák) ! fórum

Kecskeméten, október közepén kemó előtt állok (mellrák) ! (beszélgetős fórum)


2014. dec. 4. 21:33
Ja és a lényeg, hogy látványosan mennek össze a csomók, a legnagyobb még megvan de az is több mint felére összement, a hónom alatt és a cicim oldalán lévő szinte kitapinthatatlan!!!!
2014. dec. 4. 21:30

Sziasztok.

Na nagynehez megiont írok egy kicsit, elég kevés az időm mostanában, készülődök a karira-gyerekek-család ÉS ÉN!!

Szóval túl a 2. on, jól viseltem talán jobban mint az elsőt, nem volt émejgés sem, csak fáradékonyság, hétfőn kaptam kedden mehettem haza, anyukámhoz táboroztam le egy napra és addig ő és a férjem intézték a csemetéket én pedig napi 15 óra kb aludtam, és sokat ittam!

Közben az első kemó után kb 2 héttel elkezdett hullani a hajam 2 nap múlvaq le is vágtuk, egész vagányvolt, olyan oldalt rövid felül hosszabb fazon meglepő de jól állt:D

Rá kb 4 napra levágtuk tökrövdre egyforma hosszra olyan 1.5 cm re,utánna rá pár napra meg 0 ra, hát most itt tartok.

Most hétfőn volt vérvétel, megint lement a fehérvérszámsejt szuri melett is, de mostmár rendeződött szerintem mert nem vagyok fáradt:D

Még 1.5 és jön a 3. az már a fele, hjuppé!!!


ÉS köszi mindenkinek, muszály kitartani, a pozitív hozzá állás is még megvan, úgy h remélem nem lesz gond!!!!

25. Marott (válaszként erre: 23. - Szmályli)
2014. nov. 9. 09:12

Szia! Nagyon örülök, hogy hírt adtál magadról.. és hát megtörtént az első kemód... hinni kell benne és sikerülni fog... kitartást... pihenjél annyit amennyit csak tudsz... egyél jókat, és aztán jöhet az újabb.. én mindig feleztem, harmadoltam, már csak 3 van vissza, utolsóelőtti.. és egyszer eljött az utolsó...

Napsütéses szép napot!!!! :)

24. andi0113 (válaszként erre: 23. - Szmályli)
2014. nov. 8. 18:22

Szia!

Kívánom, hogy gyógyulj meg! El sem tudom képzelni, min mehetsz keresztül, de becsülöm, hogy ilyen elszánt és kitartó vagy!Egyik kolléganőmnek is hasonló problémája van, őt pár hete műtötték, talán pont Kecskeméten. Sajnos az én melleim is tele vannak csomókkal, állítólag ciszták, az elmúlt másfél évben 2-szer voltam mammográfián, 3-szor ultrahangon, de így is mindig aggódok. Kb. fél évente fájnak is a csomók, azt mondják, az jó, de még így is félek attól, hogy elnézték az ultrahangon vagy a mammográfián...Most tervezem, hogy (fél év után) megint elmegyek ultrahangra, de most Kecskemétre, dr. Amrózay Évához. (Kecskemét melleti városban lakok, itt ha kell, ha nem csinálnak az ultrahang mellé mammográfiát is)

Nagyon sok erőt kívánok Neked!!!!Minden rendben lesz!!!

2014. nov. 8. 16:01

Sziasztok.

Egy kis beszámoló.

Multhét szerdán kaptam volna az elsőt de a her2-nek még akkor sem volt meg az eredménye, így 5 óra várakozás után hazaküldtek h nem lesz kemó.

csütörtökön megkapta a doki de csak telefonon hogy her2 - vaghyok, de a héten már nem dolgozott így hétfőre kaptam időpontot.

11 re mentem és délután 2 körül kaptam meg a hgányáscsillapítót ésd utánna a 3 tasi kemót.

éjszaka semmi gond nem volkt így haza is jöhettem, de itthon egyből le is kellett feküdnöm mert olyan influenza szerű tüneteim voltask, baromi gyengének érewztem magam és nem esett jól a kaja fájtak kicsit ca végtgjaim, lüktetett a szívem ezerrel és fájt a fejem, összességében elviselhető volt de azért lefeküdtem.

pár napig a gyomrom nem volt igazi és egy kicsit fáradt voltzam és megmnaradt a fejfáj nde összességében kibírható volt.

Ma már így az 5dik napon nincs semmi bajom, talán estére fáradok el, de kb ennyi.


Szóval várom a következőt, 24.re kaptam időpontot és azt ambulánsan szeretném felvenni mert úgy se tudtam a szobatársamtól aludni :(

2014. okt. 18. 17:10

Nagyon örülök, a jó hírnek!Ez még több erőt ad,gondolom:))

Szorítok érted!Maradj ilyen pozitív!!!

2014. okt. 17. 17:52

Na a helyzet a hasi Uh-is negatív, hjuppé!!!

Azt mondták teljesen gyógyíthatóba tartozok!!!!

2 hét múlva kezdődik a kemó, már megint 2 hét, addig turbózom a jó sejtjeimet!!!!

2014. okt. 16. 08:59

Szia.

Ma megyek hasi Uh ra 14-órára, a többi negatív eddig, hát bízok a jó eredményekben, a jó keztelésben és a gyógyulásban :D

2014. okt. 15. 20:23
Melyik hiányzik még? Az eddigiek jók lettek?
18. Icuska538 (válaszként erre: 17. - Szmályli)
2014. okt. 15. 20:18
Azért ennyi a vizsgálatok száma most mert ilyenkor azokra küld ahol a mell leghamarabb áttétet adhat.Én is ezeken voltam , de nekem nem lett sehol és eddig még tovább nem küldtek. Gondolom hasonló a te orvosod szisztemája is , de lehet igy kell először tenniük. De kérdezz tölük nekem adtak feletet kérdéseimre....
17. Szmályli (válaszként erre: 16. - Ubi pretium)
2014. okt. 15. 07:54

Szia.

Egyébként is volt CT-d, vagy csak ha már túlvagy a procedúrán van CT???

Nekem nem volt, csak Mell MR, Mellkas röntgen, Csontszintigráfia, és hasi Uh lesz!

Kicsit keveslem egyébként a vizsgálatokat, de bizt a doki trudja mikell, remélem!!!!

Kemó miatt megértelek, nagyon szurkolok h minden rendben legyen!!!

Szép napot!

2014. okt. 14. 18:10

Megyek majd teljes test ct-re,de sok okból félelmeim vannak.Nem szeretnék több kemót :((


Mindannyiótoknak jobbulást,gyógyulást kívánok!!

15. Szmályli (válaszként erre: 14. - Csintalan)
2014. okt. 14. 16:36

Kösönöm a kedves szavakat, és gratulálok a gyógyuláshoz-kitartáshoz. család, barátok mellettem állnak, amitől kicsit tartok az a súlyom. Megkérdezhetem h te a kilókkal, étvággyal hogy áltál? Jelenleg zsírtartalékom egy csepp sincs, pedig jó az étvágyam, sokat eszek de mégsem hízok, esetleg ha van tapasztalat azt szívesen fogadnám etéren is.

174 cm hez 59 kg vagyok 2 gyerek után :D

Szép napot!

2014. okt. 14. 07:24

Drága! Meghatódva olvastam a soraid.

Ugyan ezen mentem keresztül.Sajnos kétszer is.A másodiknak most értem nem rég a végére.kitartást erőt kívánok neked.Hidd el menni fog minden rendben lesz.Én egyedül is végig küzdöttem a dolgot ((párom meghalt,lányocskám Némeországban él.)Végzettségem szerint eü.s vagyok.Ha volna bármilyen kerdesed illetve lelki támogatásra szükséged szivesen! Sokszor egy jó szó is csodát tud tenni.Kitartást erőt hitet a gyógyulásban .

13. Szmályli (válaszként erre: 12. - Icuska538)
2014. okt. 11. 20:58

És még tart a sugár? Műtét után csinálták ugye? Van nyoma a szöveten egyébként vagy bármi mellékhatás a fáradékonyságon kívül?

Szerintem szerencsésnek mondhatod magad h ennyivel megúszod. Ha én is 1.5 éve egyből a mammográfiára mentem volna valószínű nekem is ennyi lenne a dolog.( Persze nehogy félreércs, mert igen is nagy dolog ezt is azt is végig csinlálni, de ki kell bírni, össze kell magunkat szedni)

Ez van én ezen igyekszek nem rágódni, és nem még nagyobb bűntudatod bebeszélni magamnak azért mert akkor hoztam egy rossz döntést, sajnos ilyen az élet, egyszer lent egyszer fent, ezen kívül minden rendben van az életemben és biztos hogy végig tudom csinálni bármilyen is lesz, nem lehet másképp és hiszem hogy így is lesz.

Ez egy nagy feladat de biztos okkal történt így.


Szép estét!

És kitartást!!!

2014. okt. 11. 15:12
Szia ! Kicsit fáradékony vagyok, amikor engem vizsgálgattak én is rögtön akartam mindent tudni, és gyorsitani a vizsgálatokat. Remélhetőleg nem lesz áttéted, nekem a hónalji nyirokcsomót kiműtötték, de szerencsére nem lett baj, nem volt a szövetmintaszerint áttét...hát én sirtam és még a mai napig is van, hogy néha kisirom magam ...pozitivan csakis....
11. Szmályli (válaszként erre: 10. - Icuska538)
2014. okt. 10. 21:00

És hogy viseled, a sugárnak is van mellékhatása?

Csak a csomót vették ki vagy részben a mirigyállományt is a cicidből?

Nekem fontos a sorstárs, szeretek csacsogni és gondolom ha ugyanazon megyünk keresztül és kb úgy érezzük magunkat az azért sokat jelent hogy megtudom beszélni a dolgokat.

Itthon mindenki pozitív, remélem, mert mondtam hogy csak pozitív energiákat lehet behozni, hozzám ne jöjjön senki sírva mivel én sem sírok, és az csak kikészít.

Hétfőn lesz meg egy véreredmény ha igaz, csütörtökön hasi uh, gondolom kiderül belőle hogy van -e a szerveken áttét, már várom nagyon, jó lenne mindent tudni amit lehet.

Én vagyok a kiváncsi fáncsi !!! :D

Szép estét, és kitartást!!!

2014. okt. 9. 14:07
Naponta sugarazok és látok ott betegeket ,,,,szerencsére én a könnyebb vagyok, amit tapasztaltam a kemot aránylag kevesebb mellékhatással adják , mint régebben...azt mondta doki ne hasonlitsam a másikhoz magam ....mindenki más ....a kezeléseken fogsz találni sorstársat.......minden jót irj ha tudod mikor mi lesz ...szoritok......
2014. okt. 8. 21:01

Köszönöm mindenkinek aki írt egy-két kedves szót, és a rengeteg jelet!

Nem vagyok elkeseredve, hiszek a gyógyulásban

a szerető családban

a barátokban

hiszek az orvostudományban

és hiszek mindenben amit megeszek ( avemar, cékla, vitamin )és azért kapok kemó-sugár-műtét hogy meggyógyulok.

Nincs választás-nincs második esély!!!!


És tényleg jó lenne egy sorstárs és együtt csinálni végig!!!!

De majd lesz az is, nagy az internet, és beszélni is szeretek nem fogok beleveszni ebbe az egészbe :D

2014. okt. 8. 18:48
Sziasztok! Hasonló a cipő amiben járunk nekem szerencsém, hogy hamar észrevették, megműtött vagyok, nem kellett kemó, most sugarakra járok. Én már 60-on kicsit túl vagyok, azért a betegség nálam is betegség, nekem is van bogyó, öt évig....nálam vissza állt a hormontermelés kicsit hőhullámokkal küszködöm,,,,pedig már nőgyógyilag is meg lettem műtve....Szmályli fel a fejjel tudod mi már váltottunk szót meg kell gyógyulni neked is , nehéz de erősnek kell lenned , segit a családod , gyermekeid....szüleid....meg fogsz gyógyulni, irj a fejleményekről.....
7. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Szmályli)
2014. okt. 8. 18:10
Gyógyulj meg mielőbb, szükség van rád! Kitartás. :)
6. katácskák (válaszként erre: 2. - Szmályli)
2014. okt. 8. 17:36
Neked is a teljes gyógyúlásodban a Reményt,Erőt:))) kívánunk mi is a Leányzómmal együtt.
5. katácskák (válaszként erre: 4. - Ubi pretium)
2014. okt. 8. 17:34

én lassan 3. éve voltam ebben a helyzetben,és szintén ugyanigy voltam én is.

öregkata


Teljes gyógyúlásodban a Reményt,Erőt:))) kívánunk mi is a Leányzómmal együtt.

2014. okt. 8. 17:23

Én tavaly ilyenkor csináltam végig,pont ugyan ez volt a betegségem.Nem egyszerű,de így utólag azt mondom,simán kibírható volt.A mellemet nem sirattam,ellenben a hajamat igen...


Kitartás és mielőbbi gyógyulást kívánok neked!!!!

2014. okt. 8. 17:21
Szívből kívánok mielőbbi teljes gyógyulást és persze hatalmas akaraterőt és kitartást.
2014. okt. 8. 16:14
Olyanokkal szertnék beszélgetni, akik hasonló cipőben járnak csináljuk együtt végig ezt a nem-mindennapi, küldetést-kihívást ami most ránk vár!!!!
2014. okt. 8. 16:12

Kedves sorstársak!

Az én történetem úgy 1.5 évvel ezelőtt kezdődött:

Amikor a 2. csemetémet szoptattam, úgy 7 hónapos lehetett, és amikor tele volt a cici tejcsivel vettem észre egy csomót.

Talán egy hét sem telt el elmentem egy ultrahangos orvoshoz(nem mammográfia) és megállapította hogy zsírcsomó, hogy ha nől és zavar ki lehet vetetni.

Ezzel a nyugodt tudatban éltem, mivel a boka hajlatomban korábban már volt ilyen zsircsomó, és az a doki is azt mondta, hogy bárhol kijöhet, így gondoltam passzolnak a dolgok, és egyébként is 2 kisgyerek-háztartás-család melett nem feltétlen vagyunk mi az elsők.


kb.2 honappal ezelőtt kijött egy újabb csomó a hónom alatt is, még akkor sem gyanakodtam, és én mint aránylag nagy netező eszembe sem jutott hogy esetleg 1.5 ével ezelőtt is rákeressek mit ír a mellcsomóról.

Szóval rászántam magam, háziorvos aki adott beutalót mammográfiára, időpont kérés 2 hét mulvanra kaptam időpontot.

Már vártam mert azért jócskán nőttek a csomók is szinte napról napra.

Elérkezett a nap, végre beszólítottak a hölgy aki csinálta a vizsgálatott és épp ügyködött a cicim helyre igazításával, kérdezte hogy mit tudok róla mi a csomó.

Mondatm h zsírcsomó mert már volta Uh, és egyből közölte hogy tapintásra is teljesen más állagú egy zsírcsomó.

Na onnantól lelassultak a dolgok megcsinálta a képeket, elkészültek én még a szobában vártam egy szál ciciben, a torkomban dobopgott a szíven, és baromira elveszettnek és kiszolgáltatottnak éreztem magam.

Közölte hogy szól a dokinak akit egy ajtó választott el tőlünk, mert hogy talált valamit.

Oh, gondoltam szuper, még idegesebb lettem, nem mondtak semmit, csak h megnézik Uh-n is, megnézték, és közölte h hozzá járulok-e hogy mintát vegyenek belőle, hát persze már ennél idegesebb úgy sem lehetek,

A 2 kisebből sima tűvel érzéstelenítés nélkül, a nagyból helyi érzéstelenítéssel vettek mintát.

Mondták h egy hét minimum az eredmény de az is lehet h a nagyé csak 2 ht múlva lesz meg.

Így telt el 1 hét nagyon ideges voltam végig, a tudatlanság egyszerűen számomra szörnyű és félelmetes érzés.

Kaptam egy számot h azon érdeklődjek majd nem vették fel, így lutrira kimentem a korházba, sorra kerültem és közölték a hírt hogy rák és a hónomalatt lévő nyirokcsomó áttét.


Mondták h menjek szegedre Mell Mr-re, szerencsére 2 nap múlva mehettem is.

Kedves férjemmel kéz a kézben mentünk, már halynalban útra keltünk 2 csemeténkre édesanyám vigyázott, szegény már 6-óra előtt itt volt, szegedre 8-ra kelett leérni, és hát így Kecskeméttől azért igen messze van.

Leértünk, bejutottunk, elég mogorva volt mindenki, biztos korán volt még, hát nekünk is remegő gyomorral meg pláne.

Bekerültem a vizsgálóba, 1 szál bugyogóba lehetett csak bemenni a géphez, borzasztó hideg volt, megszúrták a kezem és valamilyen kontraszt anyagot kaptam, egy tepsi szerű gépbe csinálták a vizsgálatot, ami iszonyú hangos is volt, plusz klausztrofóbiám is van úgyhogy ki sem mertem nyitni a szememet.

Elkészültünk a vizsgálattal, volt 2 óránk az eredményig.

El liflangoltuk az időt, kávéztunk, sétáltunk egyett.

Lehetett beszélni a doktornővel, és közölte hogy a jobb mellem ahol a csomók is vannak tele van áttétekkel.

Még aznap bevittük a Mammaklinikára a papirunkat, mert mondták h kedden lesz team, és max hétfőig vigyük be.

Kedden ismét mehettem a klinikára h mit mondtott a team, és azt a választ kaptam h onkológiai kezelés kell mindenképp, mintha ezt eddig nem tudtuk volna.

Lementem az onkológiára és kaptam 1 hét mulvanra időpontot az ott lévő orvoshoz.

Elmentem a megbeszélt időpontra, rengeteg kérdésem volt, szépen leírogattam őket, ő pedig készséggel válaszolt, megkaptam a beutalókat, mellkas röntgen még aznap elmentem, csontszintigráfia, 2 nappal később és az utolsó vizsgálat jövőhét csütörtök.

Hát itt tartok, egynelőre a kezelés úgy fog kinézni, kemó, utánna mellműtét, és utánna fél évvel helyre állító műtét.

Hogy lesz-e sugár azt majd a szövettan dönti el a műtét után.

Ami még tuti hogy 5 évig kell hormon bogyót szedni amitől mesterségesen, már bocsánat öreglány leszek, se peteérés, se menstruáció, gyógyszer után 2 évvel lehet még baba ha akarunk, de részemről, beosztom a kettőt, és meg akarom kérdezni, hogy nincs-e olyan lehetőség amitől teljesen elmarad a vérzés, szerintem a hőhullámok, és ingerlékenységből elég lenne egy menet is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook