Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kecskemét Dr. Temesváry Béla fórum

Kecskemét Dr. Temesváry Béla (beszélgetős fórum)


2013. febr. 22. 21:49

Szia Fandiné!

Olvastad a naplómat? Megemelte Naszódy a meforalt 2X500-ra, illetve a letroxot is 50ug-ról 75 ug-ra.

2-3 hónap múlva kontroll.

Remélem ez már hatásos lesz. :)

Ti hogy vagytok?

21. Nadáné (válaszként erre: 20. - Fandiné)
2013. febr. 20. 15:17

Mindenképpen meg fogom írni. :)

Olvasod a naplómat? Abban is mindig leírok mindent. :)

Én is nagyon kíváncsi vagyok. Remélem, hogy tényleg megemeli a meforalt. Olyan jó lenne fogyi...nem is csak a baba miatt, hanem úgy magam miatt is. Pedig nem vagyok kövér, de azért 48-50 kilósan sokkal jobban éreztem magam. :)

20. fandiné (válaszként erre: 19. - Nadáné)
2013. febr. 20. 15:10

Az túlzás.

Kíváncsi vagyok, mit mond a Naszódy. Majd írd meg légyszi!

19. Nadáné (válaszként erre: 18. - Fandiné)
2013. febr. 20. 15:08

Akkor nagyon csini kismama vagy. :)

Elvileg az inzulinom se jó és a cukrom se. :(

Holnap kiderül, megyek Naszódyhoz.

18. fandiné (válaszként erre: 17. - Nadáné)
2013. febr. 20. 15:07
kb.165 cm magas vok. A cukor eredményed szerintem jó, az inzulinra mit olvastál helyes értéknek?
17. Nadáné (válaszként erre: 15. - Fandiné)
2013. febr. 19. 19:56

Szia! :)

Köszi, de ma sajnos nagyon bebűnöztem. Elhívott egy pizzázós randira a férjem. :)

Ma meglett az inzulin eredményem is.

0 perces cukor 5,9

120 perces cukor 4,3

0 perces inzulin 9,39

120 perces inzulin 24,26

tsh 1,0


60 kg-val kezdted a várandósságot és még a mai napig ennyi vagy? :)

Nem semmi, minden elismerésem a Tiéd. Milyen magas vagy megkérdezhetem?

16. fandiné (válaszként erre: 13. - Kitti0514)
2013. febr. 19. 18:52

Kitti!

Keresd csak fel nyugodtan a Naszódi dr-t, őneki ez a szakterülete. A Temesváry is jó, mint nőgyógyász. Egyébként én úgy tudom, hogy az inszem darabszám nincs meghatározva, abból bármrennyit megcsinálnak tb-re. A lombiknál van korlátozva. Kérdezd meg a Temesváryt.

15. fandiné (válaszként erre: 10. - Nadáné)
2013. febr. 19. 18:45

Szia Nadáné!

Gratulálok a fogyáshoz! A meforal segít ebben. Hamarosan meg lesz az eredménye figyeld meg!

Én most 17. hetes vagyok, és semennyit nem híztam a meforalnak köszönhetően. 60 kg vok.

2013. febr. 15. 09:12

Kitti! Nem szabad így hozzáállni, hogy ha ez sem sikerül. Már miért ne sikerülne? Csak pozitívan lehet hozzáállni, másképp nem megy.

Temesváry pedig szerintem nagyon jó doki, bízz benne és magatokban. Sikerülni fog, mert sikerülnie kell!!! :)

Egyébként Temesváry mit modott? Mikor kéne a következő inszem?

2013. febr. 14. 20:10
Én 2008-ban kezdtem ezt az egészet,eleinte orvosról orvosra jártunk,de minden eredményünk jó volt.2009-ben kerültünk a János kórházba.Ott csináltak egy csomó féle vérvételt,átjárhatóságit,2. napon uh,5. napon uh.,12.napon uh,a férjemnél 5 alkalommal spermakép vizsgálatot,és majdnem egy év eltelt mire hajlandóak voltak inszemet csinálni.Amikor nem sikerült nagyon elkeseredtünk,hogy legalább 20 alkalommal mentünk fel pestre,mire történt valami.....és semmi eredmény.Egy barátnőm ajánlotta,hogy keressem meg Temesváryt,mert nagyon jó doki és mindenféle fölösleges vizsgálat nélkül csinál inszemet. Ez így is történt.Decemberben volt az ötödik, és amikor nem sikerült mondtam neki,hogy elmegyek endokrinológushoz.Azt mondta ne menjek,mert Ő is tud beutalót adni vérvételre,meg gyógyszert,ha kell,csak az a baj,hogy 6 inszeminációt fizet a tb,és mi ellőttünk 5-öt potyára. Most nem tudom mennyi időt várjunk a következő és sajnos utolsó inszeminációig,mert,ha ez sem sikerül,akkor sajnos vége,mert nekünk nincs 2-300 ezer Ft-unk lombikra.
12. Nadáné (válaszként erre: 11. - Kitti0514)
2013. febr. 13. 20:32

A pco-val és az ir-rel az a baj, hogy endokrin betegségekről van szó.

Én is mikor megtudtam, hogy pco-s vagyok, rákérdeztem az ir-re, és azt mondta, hogy az még ráér. De én elmentem, mert tudom, hogy nagyon szeretnénk babát, és egyáltalán nem ér rá.

Temesváry clostit írt fel először 2X1-et, kevés volt. Aztán 3X1-et, az is kevés volt. Az endo doki azt mondta, hogy véletlenül se szedjem be a clostit. Őrlődtem, hogy most akkor melyik dokira hallgassak. Ma már eljutottam odáig, hogy mindkettőre hallgatok. :)

Szedem az ir-re is a gyógyszert, de mellette próbálkozok a clostival is.

Most ha legközelebb megjön, akkor 3X1 closti+ gonal f szurit fogok kapni.

Nekem se mensi,se pé nincs. És sajnos nagyon nem egyszerű. :(((

Csinált már Neked átjárhatóságit? És lapart?

Nekem akkor akar átjárhatóságit, ha most sikerül nagyra érlelni a tüszőt.

Ha így is kevés lesz, akkor azt mondta, hogy lapar jön. Ha az is kevés, akkor lombik. :((

Inzulinom azért nem lesz meg előbb elvileg, mert elfogyott a reagensük.

MEsélsz még bővebben magadról?

2013. febr. 13. 19:25
Sziasztok!Én is hozzá járok 3 éve.....eddig sikertelenül.Sajnos csak most derült ki,hogy pcos vagyok+ir-es. Nekem rendes peteérésem van,mindig pontos,meg is reped a tüsző,mégse sikerül teherbeesnem,pedig már 5 éve próbálkozunk. 5 Inszemináción vagyunk túl.Nekem azt mondta,hogy nem kell endokrinológushoz mennem,mert Ő is be tudja állítani a gyógyereket. Akinek csak peteéréssel van problémája,annak elég gyorsan szokott sikerülni a teherbeesés. Nagyon rendes,kedves doki szerintem. Nadáné-az inzulin eredménye lehet,hogy hamarabb is megvan,érdeklődni kell a kórházban.
2013. febr. 12. 20:51

Kár, hogy nem vagy fent fb-on.

Képzeld, ma már csak 57,1 kg voltam. Remélem, hogy hónap végén már 56, x leszek. :)

Akkor ki merem állítani, hogy beindult a fogyás.

Ma voltam ismét vv-en, a cukrom rossz, a tsh-m pénteken lesz meg, az inzulinom meg 2-3 hét még. :/

9. fandiné (válaszként erre: 8. - Nadáné)
2013. febr. 12. 16:36

Nem vagyok fent a fb-n.

Diéta is segít állítólag, de én mindig is szerettem a hasam, nekem kell a gyógyszeres segítség a fogyáshoz.

Kitartás! Össze fog jönni. Jelenleg a Naszódi többet tud neked segíteni, mint a Temesváry. Szerintem.

8. Nadáné (válaszként erre: 7. - Fandiné)
2013. febr. 11. 18:09

Igen, Naszódyhoz járok én is.

Annyit keresgéltem itt hoxán, hogy találjak valakit, aki kecskeméti, mint én, és megértse a problémámat. :)

Tudom, hogy nem vagyok elkésve, csak már évek óta szeretnék babát, csak ugye házasság előtt teljesen kizárt volt.

Én 156 cm vagyok és 58 kg kb, habár most már csak 57,5. :)

De nekem még nagyon soká fogja olyan sokra felemelni. :( Hamarabb meg tuti nem fog használni. Azt mondták, hogy 1500-2000 mg kell, hogy beinduljanak a dolgok.

Egyébként fb-on lenne kedved megismerkedni? :)

2013. febr. 11. 16:19

Közben beleolvastam a naplódba. Nem vagy elkésve semmiről. Kméti vagyok én is.

Én 2x1000 mg meforallal kezdtem, 64 kg és 165 cm voltam. Nem segített, utána az orvos felemelte az adagot 3x1000 mg-ra. Kb. 3 hónap után lettem kismama. Most vagyok 60 kg.

Méhpempőt neten rendeltem.

Naszódihoz jársz?

6. Nadáné (válaszként erre: 5. - Fandiné)
2013. febr. 11. 16:06

Szia!

Köszi szépen. :) Egyébként Te is kecskeméti vagy?

Akkor gondolod, hogy számoljak azzal, hogy min.1-2 év, mire a meforal használni fog?

Neked is 500 mg-mal kezdte?

Mennyire emelte fel és mennyi idő elteltével?

Én még csak 500-at szedek, de tudom, hogy ez nagyon kevés.

Olyan jó lenne, ha nekem is sikerülne.

De akkor itt vagy élő példa előttem, hogy nekem is sikerülhet. :)

Te is pco-s és ir-es vagy amúgy?

Méhpempőt hol lehet venni? Milyen íze van? MEnnyibe kerül? :)

Bocsi, hogy így elárasztalak, de nagyon megörültem Neked. :)

5. fandiné (válaszként erre: 4. - Nadáné)
2013. febr. 11. 16:01

1.Naszódi Péter-endokrinológus beállította a hormonjaimat kb.2 évvel ezelőtt.(meforalt szedek azóta is)

2.Tavaly májusban a Temesváry megműtött méhsövénnyel és myomával.

3.Októberben spontán összejött a baba.

Röviden ennyi.

Persze utólag könnyű róla írni, de én végig csináltam 2 inszeminációt, kb.4 clostis-injekciós kúrát, próbálkoztam méhpempővel, progikrémmel, volt 1 missedab-om is. Szóval hosszú volt az út idáig.

Ha csak peteérés bajod van, azon könnyű segíteni. Próbáld ki a tiszta méhpempőt, petérés serkentő.

Kitartás! Biztosan sikerülni fog!

Írj, ha van kérdésed, szívesen segítek.:-)

4. Nadáné (válaszként erre: 3. - Fandiné)
2013. febr. 7. 10:22

Szia!


Én is hozzájárok lassan 1 éve.

Megkérdezhetem, hogy Neked miért nem jött össze a baba, és hogy mivel sikerült?

Mi is próbálkozunk már szeptember óta, de hiába, mert sajnos pco-s és ir-es vagyok, emiatt nincs peteérésem.

Felírt már novemberben 2X1 clostit, az kevés volt.

Most 3X1-et szedtem, kedden voltam a 13. napi uh-on, de ez is kevés.

Most a 3X1 closti mellé még gonal f szurit is kaptam, nagyon reménykedek benne, hogy ez már sikeres lesz.

Ha nem okoz problémát, akkor nagyon megköszönném, ha leírnád a történeteteket. :)

Előre is köszi! :)

2013. febr. 5. 15:23

Szia!

Én hozzá járok 1 éve. Jelenleg 15 hetes kismama vagyok. uh+kép 12000 Ft. Meddőséggel is foglalkozik. Bejelentkezés min. 2 héttel előtte szükséges, és várni is kell, mert csúszik az időponttal. De megéri, mert én neki köszönhetem, hogy több év után összejött a bébi. :-)

2. Nadáné (válaszként erre: 1. - Snécs)
2013. febr. 5. 10:15

Szia!

Ha valamit megtudsz róla, nekem is továbbítsd már légyszi, mert engem is nagyon érdekelne. :)

Köszi

2012. júl. 27. 20:55

Milyen a kismamával? mennyi nála egy vizsgálat? uh-nál a kinyomtatottért kér plussz pénzt? mennyire lehet rá számítani?

Tényleg minden érdekel vele kapcsolatban!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook