Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Kb. mennyibe kerül a polgári esküvő? fórum

Kb. mennyibe kerül a polgári esküvő? (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 14. 19:15
kb. egy sima polgári esküvő mennyi idő,konkrétan az anyakönyvvezető beszéde,semmi extra,tényleg csak a lényeg,mert úgy szeretnék aláfestő zenét választani,illetve a vőlegény és a menyasszony külön külön bevonulása?Vagy ezt el kell próbálni?Szintén a zene miatt
18. fbe484eca1 (válaszként erre: 17. - Fbe484eca1)
2008. szept. 15. 21:09
a pezsgőt kifelejtettem a felsorolásból,de még az is beletartozik a végösszegbe..:)
2008. szept. 15. 21:08
Én egy anyakönyvvezető mellett dolgozom mint az asszisztense,így tisztában vagyok az árakkal. Persze ez mindenhol változik. Nálunk a díszterem bérlése, dekoráció, zene, gyertya,szülőköszöntős virág együtt kb 10-12e Ft-ba kerül. Ha vmelyiket nem kéri a pár az nyilván lejön az árból.Ha jól tudom pl. Szegeden közel 10e Ft-os alapdíj van és erre jönnek az extrák. Remélem segítettem.
2008. szept. 12. 18:02

Sziasztok!


És, ha Mi, Rajtunk kívűl még 8 embert vinnénk? És attól, hogy nem 200ember ül ott, nagyon szeretném, ha minden úgy menne, mint egy nagy Esküvőn. Például ragaszkodunk ahhoz, hogy a Lányunk hozza a gyűrűket Nekünk. Nem egy ilyen elkapkodott "nah, akarod?"- at szeretnénk! Érzelmes legyen.:) Nem mintha számítana most a pénz, de nem árt tudni.:D Én nem sajnálok rá kiadni. Csak tájékozódom.

Köszönöm!

2008. júl. 11. 11:17

Szia!


Egy hónapja volt az esküvőnk, és még mi kaptunk pénzt érte. :) A pezsgőt és a virágot mi vittük, a zenét és a szöveget teljesen rábíztuk az anyakönyvvezetőre. A hivatal kertjében volt az egész násznép előtt. A végén pedig kaptunk egy emléklapot egy pici pénzecskével... ;)

14. ts
2008. júl. 11. 09:17

Nekünk semmit sem kellett fizetni, pedig nagyon megható, zenés, verses szertartásunk volt.

Felénk szokás vinni az ott dolgozóknak egy kis kóstolót a sütiből.

2008. júl. 10. 20:28

Most lesz 3 éve hogy egybekeltünk! :D:D:D olyan jó érzés!

Szóval 2500 Ft-ba került, semmit nem kellett vinnünk, csak magunkat! Ja a pezsgőt mi vittük, de talán azt is adnak, ha arról van szó!

Ja és akkor megtudtuk azt is, hgoy már nem kell az 1 hónapos kivárási idő, hanem 2200 Ft és szinte fél óra múlva már házások is lehettek! Legalábbis nálunk így volt 3 éve!


Valszeg az árak már azóta megváltoztak! De mikor mi megtudtuk teljesen ledöbbentünk, mert a közeli nagyvárosban, 1 évvel a mi esküvőnk előtt 25 eFt volt és mindent az ifjú párnak kellett vinni! Még a peszgőhöz a poharakat is! :P Hát ez gáz!

2008. júl. 4. 14:09

Mi 3.000 Ft-ot fizettünk 4 éve. Mi vittük a zenét, pezsgőt, asztaldíszt, szülőknek virágot, barátnőim voltak a versmondók, amiket mi választottunk ki. Persze mi nem azért csináltunk mindent magunk, mert így olcsóbb, hanem mert így sokkal családiasabb volt. Az anyakönyvvezetőt is megválaszthattuk, ő jó barátuk (helyi polgármester). Meglepődtünk mikor azt mondták hogy amit mi viszünk azért nem kell fizetni, máshol ugyanúgy elkérik a pénzt.

Öcséméknek városon lesz a polgári esküvőjük 3 hét múlva, nekik 17.000 Ft-ot kell fizetni, pedig visznek zenét, verset, mégis ugyanannyiba kerül minden. Ráadásul olyan adja őket össze, aki csak elhadarja a szöveget (már hallottuk), de náluk nem volt választási lehetőség.

2008. júl. 4. 14:02

Szia!

Én anyakönyvvezető vagyok, így remélem tudok neked segíteni. Maga a polgári esküvő semmibe se kerül. Nálunk ez úgy működik, hogy van egy un. Családi Iroda, ahol lehet rendelni a házasságkötési szertartáshoz különféle dolgokat. Értem ez alatt az asztali díszítést, szülőknek virágcsokrot, pezsgőt, gravírozott poharat, meg ilyeneket. Ezzel már akkor a párnak nem kell foglalkozni. Egy polgári esküvőbe viszont ezek nincsenek benne.

Remélem tudtam segíteni. Ha még van valami kérdésed, nagyon szívesen segítek.

Szió

10. T.Orsa
2008. júl. 4. 14:02
Nekünk semmit nem kellett fizetni,de van olyan házasságkötő terem,ahol kell fizetni.Győrbe pl 16ezer,ha jól tudom.
2008. júl. 4. 14:00
Nálunk volt egy alapdíj! Pécsett, decemberben.
2008. júl. 4. 14:00
nekünk terembérléssel, zenével, pezsgővel, gyertyával, meg 36db fényképpel volt tavaly 28000,-
7. Manon (válaszként erre: 2. - 754c7e07c3)
2008. júl. 4. 14:00
Csak, akkor, ha a 2 esküdni akaró + a 2 tanu megy, ha már többen, akkor azért kérnek pénzt.
2008. júl. 4. 13:59

Szia! Ha bemész az anyakönyvi hivatalba ott kapsz egy listát a konkrét árakról. A mienk kb. 20.000 Ft volt. Van egy alapdíj, az kb. 8.000 Ft, meg az "extrák". Nálunk volt zene, szülőköszöntő (a virágot vittük, pezsgő nem volt).

De úgy tudom, hogy ez akár hivatalonként változhat.

2008. júl. 4. 13:59
a polgári esküvőért nem kell fizetni, csak a technikusnak, aki beteszi a Cd-t, be- és kivonulásra, koccintásra. nálunk ráadásul tök más zené tett be, min t amit adtunk.:((
4. emily (válaszként erre: 3. - Emily)
2008. júl. 4. 13:58
enyém, bocs
2008. júl. 4. 13:58
Az egyém 3800 Ft volt 2 hónapja. Zenét, szülőköszöntő csokrokat, asztaldísz mi vittünk. Csak gyertyagyújtást kértünk meg a terembérlet. Minél több mindent szeretnél (vers, élő zene, pezsgő...etc.) annál drágább.
2008. júl. 4. 13:57
Nem kerül semmibe, ha nem kértek szolgáltatást.
2008. júl. 4. 13:55
Valaki meg tudná mondani kb. mennyibe kerül a polgári esküvő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook