Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kb. 2 éve kitöröltem pár képet, a lomtárból is. Nem lehet valahogy visszahozni? fórum

Kb. 2 éve kitöröltem pár képet, a lomtárból is. Nem lehet valahogy visszahozni? (tudásbázis kérdés)

2011. febr. 12. 08:12

A visszaállító programok működésének alapja: törlés/formázás után az adatok fizikailag még nem törlődnek a lemezről, a bitek érintetlenül ott maradnak, ezért egy jó program ezeket még megkeresheti és összerakhatja belőlük a fájlokat, de csak egy esetben: ha azóta az operációs rendszer nem írt semmit azokra a helyekre.


Mivel a Windows (feltételezem, hogy a kérdezőnek ez van) szeret összevissza írni a lemezre (emiatt is van szükség a töredezettségmentesítő programokra), ezért ki merem jelenteni, hogy a winchestere a két év alatt már sokszor tele lett írva, az elejétől a végégig, ergo semmilyen program nem állítja vissza a keresett adatokat.


Egyébként a neten lehet találni jó szoftvereket, ingyeneseket is, általában használhatók pendrive-hoz is, valamint memóriakártyákhoz, de nem két év múltán... Illetve csak akkor, ha a két év alatt szinte semmit nem volt használva az adathordozó :)

8. f303be5590 (válaszként erre: 2. - D879a0c5b4)
2011. febr. 12. 07:30
elhamarkodottan ne ítélj
7. access (válaszként erre: 5. - Misz)
2011. febr. 12. 06:45
A memóriakártyához nem lehet alkalmazni azt a progit, amit írtam. Tehát nem valószínű a vissza állítása.
6. b17bf8d58b (válaszként erre: 1. - Csucs)
2011. febr. 11. 22:03
Ha azóta nem volt formázva a vinyó még nem reménytelen
5. misz (válaszként erre: 3. - Access)
2011. febr. 11. 21:16

Mi a fényképezőgépbe való memóriakártyáról töröltünk le képeket véletlenül. Azt nem lehet valahogy visszacsinálni?

Nincs valami jó ötleted?

2011. febr. 11. 21:08
Reménytelen... csak akkor van némi esélye, ha a gépet utána nem is használtad...
3. access (válaszként erre: 1. - Csucs)
2011. febr. 11. 20:48
Recuva File Recovery v1.28 (magyar) ezzel a lomtárból törölteket is vissza lehet állítani :)
2011. febr. 11. 20:48
Ha már két éve, akkor sehogy, semmi pénzért sem...
2011. febr. 11. 20:46
Kb 2 éve kitöröltem pár képet, a lomtárból is. Nem lehet valahogy visszahozni?Nagyon fontos lenne.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook