Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kávégéppel lehet krémes forrócsokit készíteni? fórum

Kávégéppel lehet krémes forrócsokit készíteni? (tudásbázis kérdés)


18. heszt
2020. okt. 7. 22:00
Ilyet én is szeretnék. 😊
17. PöttyösPanka (válaszként erre: 16. - Gabbbicica)
2018. aug. 26. 20:39
Tudom, mit kérek a Mikulástól 😍
2018. aug. 26. 20:09
2018. aug. 26. 20:08
Van forrocsoki gép is, altalaban vasarokon hasznaljak, ahol sokat, gyorsan kell eladni. Mindjart linkelem.
14. Guruljka (válaszként erre: 11. - Semleges)
2018. aug. 26. 19:06

Talán ez jó:


[link]

2018. aug. 26. 19:04

Találtam megoldást.

Készíthetsz forró csokit annak ellenére, hogy ez nem funkció a kávégépeken.


"Igazán jó forró csokit jó minőségű alapanyagból lehet előállítani. Ha nem vagyunk cukrászok, és nem áll rendelkezésre csokoládérúd, akkor is elkészíthetjük ezt az egyszerű, krémes italt egy kis trükk segítségével - akár habos, krémes változatban is. A forró csoki porok minél drágábbak, annál több kakaóval és annál kevesebb cukorral rendelkeznek, a kukoricakeményítő pedig elvégzi a sűrítési munkát.

Azt szoktam megkérdezni a vendégeimtől, hogy az étcsokit vagy a tejcsokit szeretik jobban, és ennek függvényében vízzel vagy tejjel keverem el a port. A 22-28 g porhoz 1,5-2 dl folyadékot kell adni. A gőzcső segítségével addig kell hevíteni az italt, amíg a kívánt állagú lesz. Én akkor szeretem, ha úgy bugyog, mint a magma, és még nem éri el a pudingos keménységet. A kübli jó szolgálatot tesz, hogy ne legyen minden csokipöttyökkel tele a kávéfőző környékén.

Ha szeretjük a narancs és a csokoládé együttes ízét, próbáljuk ki egy kis narancssziruppal keverve. Én nem szeretem, ha túl édes az italom, így kb. 5 ml szirupot adok csak hozzá. Édesszájúak próbálják meg 10 ml-rel."



[link]

2018. aug. 26. 19:03

Én is csak ezt találtam.


[link]


Ha sürgős, a fórumnyitásnál gyorsabb lett volna az önálló keresés.

Nem azért hogy kioktassalak, hanem csak megjegyzem.

Ahogy a cappuccino helyes írásmódját is hasznos lehet tudni, mert ha ártáblát írsz, esetleg nem röhögteted ki magad.

Aki valamiről felvilágosít, esetleg nem a saját tudásával akar bosszantani.

2018. aug. 26. 19:01
Vannak forró csokis italporok. A kávégép által készített tejhabbal turbózd fel és már kész is.
10. Amaunet (válaszként erre: 9. - Heszt)
2018. aug. 26. 18:56

Akkor azt főznöd kell. Nem hiszem, hogy kávégépen ezt el lehetne készíteni.


[link]

9. heszt (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2018. aug. 26. 18:49
A forrócsokit szeretném.
2018. aug. 26. 18:46

Ha annyira unatkoznék , hogy lenne időm itt kioktatni bárkit is bármiért , akkor sem tenném meg :)

Munkahelyre kellene , és rohamtempóban kell kiadnom a forrócsokit. Nem sok időm van a kavargatásra, habosításra.

Köszönöm annak aki a témához szólt hozzá.

7. PöttyösPanka (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2018. aug. 26. 18:43
Én sem vagyok barista, csak szeretem a kávét.
6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Heszt)
2018. aug. 26. 18:40

Melyiket szeretnéd elkészíteni? A krémes forró csokit, vagy a cappuccinot?


Az előbbit főzni kell és semmi köze a kávéfőzéshez. Az utóbbit viszont lehet olyan gépeken készíteni, amely már olyan technológiával dolgozik, hogy frissen darálja a kávét.

5. Guruljka (válaszként erre: 4. - PöttyösPanka)
2018. aug. 26. 18:31

Lehet, a tejhab újabb divat már.

Annyira nem ástam bele magam, de a kávéházi írók szerették a kapucínert.

Most ezt találtam, ez már a műértő fokozat. :D

[link]

4. PöttyösPanka (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2018. aug. 26. 18:25
Pontosabban tejeskávé (latte ha trendi akarok lenni, bár az is csak tejet jelent) tejhabbal.
2018. aug. 26. 18:22

Komolyan, szívből kívánom, hogy ez legyen egész életedben a legnagyobb problémád.


A cappuccino pedig így, h betű nélkül van helyesen írva, az csak sima tejeskávé. :D Nem kell agyon-misztifikálni, a régebbi időkben kapucíner néven is ismert volt a K.u.K. idők kávéházaiban.

Azért kapta a nevet, mert a színe olyan volt, mint a kapucinus szerzetesek csuhájának. (Kolduló rend, gyakran előfordultak az utcákon.)


Csak azért mondom, ha már szereted, tudd leírni helyesen.

2. PöttyösPanka (válaszként erre: 1. - Heszt)
2018. aug. 26. 18:20
Az ilyen gépeken szokott lenni egy tejhabosító erre a célra. Egy fém cső, amiből gőz jön. Ezzel gőzölik fel a tejet habosra a cappuccinohoz.
2018. aug. 26. 18:13

Kávégéppel lehet krémes forrócsokit , cappuchinot készíteni ?

Nem a kapszulásra és nem is a karosra gépekre gondolok itt.

Olyan kávégépre, ami őrölt és szemes kávéval is dolgozik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook