Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kávé- és teafőzés a főnöknek? fórum

Kávé- és teafőzés a főnöknek? (beszélgetős fórum)

1 2
2010. dec. 8. 13:07
nem
59. 388b941089 (válaszként erre: 56. - F303be5590)
2010. dec. 8. 13:05
gyesen vagy? nálunk is odaballag sokszor a főnök a konyhához persze... de egy asszisztensnek ez is a feladatai közé tartozik:)
2010. dec. 8. 13:00
Nálunk a munkahelyem jó hangulat volt - nem volt probléma ebből soha. A kolléganőmmel magunknak úgyis készítettünk teát, így aki ott volt bent éppen, azt is megkínáltuk. Vagy ha hallottam, hogy a főnök köhög, vittem neki be valami meleg italt, vagy ha valaki kapott az irodába bon-bont akkor megkínáltuk a másikat. És valahogy jólesett a nőiességemnek is ez a szerepkör - mert hát a nő az aki ilyenekre figyel és "kiszolgál".
2010. dec. 8. 13:00
teljesen normális ez szerintem, lehet közben beszélgetni az alkalmazottakkal, vagy csak figyuzni ki miről beszél
2010. dec. 8. 12:59
nem dolgozom, de nálunk az igazgató is odaballagott :D
55. 388b941089 (válaszként erre: 54. - F303be5590)
2010. dec. 8. 12:57
milyen munkakörben dolgozol? :)) hasonlóban?
2010. dec. 8. 12:55

szerintem szánalmas az, ha valaki nem tud odamenni az automatához és kérni magának egy kávét


részemről pont :D

53. 388b941089 (válaszként erre: 52. - F303be5590)
2010. dec. 8. 12:13
főnöke válogatja
52. f303be5590 (válaszként erre: 51. - 388b941089)
2010. dec. 8. 12:10
de nem is ritka
51. 388b941089 (válaszként erre: 49. - F303be5590)
2010. dec. 8. 11:27

hát ja.... de akkor már az asszisztens ballagjon el és ne a főnök :)) végülis mindegy, h a konyháig ballagunk, vagy az automatáig. :D


ez így helyes :) persze van h a főnök is kimegy magának kávéért, de nem gyakori :DDDD

50. c188868c45 (válaszként erre: 49. - F303be5590)
2010. dec. 8. 07:08
Hmmm... :D
2010. dec. 8. 07:06
szerintem sokkal egyszerűbb egy automatát tartani, és oda mindenki akkor ballag oda amikor van aprója
2010. dec. 5. 10:38

eddig nem az együtt teázásról volt szó:)


a főnökkel nem haverkodunk, nem kell együtt teázgatni

attól még meg lehet kérdezni, h inna-e egy kávét/teát

ez nem nyalizás

47. a0c1361e44 (válaszként erre: 43. - Vargaanya)
2010. dec. 5. 09:32

Igen, majd kialakul:)

Én nem vagyok sem titkárnő, sem asszisztens, de a főnökömnek nincs titkárnője, nem szeret kávét késziteni. Az egyik kolléganőm szokott neki kávét főzni, vagy felmegy a titkárságra és ott csinálnak neki kávét. Amikor nincs a kolléganő, időnként megkérdezem, hogy főzzek e neki kávét, de mindig azt mondja ne fárasszam magam, majd felmegy a titkárságra. Igy nem főzök neki.

A titkárnőnk tőlem is megkérdezi időnként, hogy kérek e egy kávét. Ilyenkor vagy megköszönöm, hogy nem kérek, vagy megköszönöm, hogy kérek.

Ha nincs klasszikus titkárnője, akkor a legjobb, ha megkérdezed néha, vagy megfigyeled mikor kávézik. Mi egyébként legtöbbször együtt kávézunk a főnökkel, de ez igy van, amióta együtt dolgozunk. Vagy ki kell alakitanod valamit neked, vagy vedd fel az ottani ritmust.

46. 388b941089 (válaszként erre: 45. - 0a6ce1d48d)
2010. dec. 5. 09:21
ez kinek szól?:D
2010. dec. 5. 09:18
:))
44. 388b941089 (válaszként erre: 43. - Vargaanya)
2010. dec. 5. 09:13

hát ha csak te vagy az egyetlen személy mellette és ilyen rövid ideje dolgozol neki, akkor nyugodtan kínálgatothatod a kávét neki sztem, hiszen még próbaidős vagy... az elején kell nagyon belehúzni :) nem tűnik egyáltalán nyalizásnak, ne érezd úgy. A főnök szócsöve kifejezeés pontosan milyen munkakört takar?:D A többiekkel ne foglalkozz, amúgy ők ott milyen munkakört töltenek be?? Ők is ugyanannak az embernek dolgoznak?


Amúgy pedig nem közös együtt-teázásról van szó, annyira bizalmi kapcsolatba nem kell kerülni egy főnökkel... :DDDD ő mégiscsak a főnököd és nem a "haverod" :DDD

43. vargaanya (válaszként erre: 37. - A0c1361e44)
2010. dec. 5. 07:05
Szia! Nem vagyok klasszikus titkárnő, ahogy mondják a többiek: a "főnök szócsöve" vagyok. Pontosan azért nem kínálgattam eddig, mert ez még nekem is nyalizásnak tűnik, nemhogy a többiek szemében... főleg így, hogy még alig 1,5-2 hónapja vagyok az asszisztense. Viszont nincs még egy személy mellette. Bízom benne, hogy majd kialakul a közös munka során valamiféle közelebbi, bizalmasabb légkör, amibe az együtt-teázás is belefér.... Addig is köszönöm a hozzászólásokat, sokat segítettetek!
42. c188868c45 (válaszként erre: 41. - 388b941089)
2010. dec. 4. 22:40
:))
41. 388b941089 (válaszként erre: 40. - C188868c45)
2010. dec. 4. 17:02
úgy látszik akkor te a másik oldalon ülsz :))
2010. dec. 4. 16:23

Én nem tudom miért. De Nekem amikor jön kávé vagy tea...az mindig a megfelelő időpontban jön...mintha tudná aki készíti.

Amikor beérkezem az irodámba...akkor mindig. Majd napközben spontán. Egy nap alatt kb.3-4 az átlag.


Ha vendégeim érkeznek..akkor velük mindig iszom Én is...hiába előtte ittam... :)

Néha kalimpál a szívem rendesen:)

2010. dec. 4. 16:06

Szia!


4 éve dolgozom (jogi) asszisztensi munkakörben egy egyetem felsővezetése (rektorhelyettesek) és jogi tanácsadója mellett.


Mikor odakerültem a "legnagyobb" feladatom a kávéfőzés volt. :D Később, ahogy beletanultam egyre inkább a jogi asszisztensi feladatok ellátása felé orientálódott a munkavégzésem.

Egy asszisztens "a cég arca". Ő fogadja a vendégeket, ő kínálja meg őket bármivel amit kérnek, hiszen ez is beletartozik a napi feladataiba. Ahogy a vendéget, úgy alapvetően a főnököket is mindig illik megkínálni kávéval vagy teával. Főleg az elején... :D aztán majd mondják maguktól általában, h kérnek-e vmit, de amúgy szituációfüggő a dolog. Mert mondjuk ha nagyobb értekezlet van, ahol te is jelen vagy, akkor illik megkérdezni a jelenlévőktől, h kérnek-e valamit. Ha csak ketten vagytok a főnökkel, akkor ha te iszol valamit, akkor illik megkérdezni a főnököt, h ő is kér-e vmit.


Tehát én azt mondom, h főleg az elején picit legyél udvariasabb és segítőkészebb ilyen téren is, hidd el pozitívan fog elsülni. :) Pár év múlva aztán majd lapítani fogsz az asztal alatt, hogy nehogy véletlenül is kérjen vmit a főnök, mert kurvára nincs kedved neki behozni semmit. :DDD

38. a0c1361e44 (válaszként erre: 18. - Bnedora)
2010. dec. 4. 15:47

Az asszisztensi munkakör mást jelent!

És minden munkaköri leirás végén szerepel, hogy a közvetlen felettes utasitásait kell elvégezni....

2010. dec. 4. 15:43

Manapság már a főnök mellett általában két munkakör van. Van az asszisztens, aki szakmailag is támogatja a főnököt és van a titkárnő, akinek a dolga a telefonok lekezelése, levelek szortirozása, nyilvántartások, vendégek fogadása, és a kávé főzés.

Ha klasszikus titkárnő vagy, akkor a kávé és tea főzése úgymond a munkaköröd része, de kinálgatni nem kell. Én a megfigyelném mikor szokott kávét vagy teát inni és aszerint késziteném el, ha egyéb időben kell neki a kávé, akkor vagy kérjen meg, vagy szolgálja ki magát.

valamikor asszisztens voltam, és szivesen kávéztattam a főnökömet, de sok esetben ő is főzött kávét nekem és kollégáinknak is, sőt, ha beteg voltam, akkor teát is:)

Ha túlzásba viszed a kinálgatást, akkor nyalizásnak tűnik a kivülállok számára.


A jó titkárnő pedig nem attól jó, hogy kinálgat, hanem villámháritóként is tevékenykedik, valamint tartja a száját, támogatja a főnökét, stb.

2010. dec. 4. 11:11

Nálunk mondjuk alap volt, hogy én mindig akkor készítettem a kávét, amikor kérte a főnök.

Hiszen lehet, hogy épp egy olyan tárgyalásról érkezett, ahol ivott már kávét.

Magamtól soha nem vittem.

Max. reggel. De akkor is megkérdeztem, hogy hozhatok-e kávét.


Szerencsére nem voltam soha olyan helyzetben, hogy ne szólt volna magától, hogy most inna egy kávét.


Volt olyan, hogy láttam rossz passzban van és vittem magamtól neki egy teát. Jól esett neki.


Én mondjuk egy kis irodában dolgoztam, ahol külön szobában ugyan, de ott volt az igazgató és a főkönyvelő is. Nekik vittem csak kávét. Az irodavezető...meg magának főzte meg a kávét mindig. Vele nagyon jó volt a kapcsolatom.

Nem várta el, hogy kiszolgálja bárki is.

35. hajnalfény73 (válaszként erre: 31. - Vargaanya)
2010. dec. 4. 11:06

Én azért a helyedben megkérdezném főnököt, amikor a vendégeknek is készítem a kávét, hogy ő is kér-e?

Szerintem elég hülyén néz ki, hogy viszed a vendégeknek a kávét, a főnöknek pedig nem.


Persze ez olyan esetben van, amikor pl. egy tárgyalásra viszed be a kávét.

34. f303be5590 (válaszként erre: 8. - 8285925b39)
2010. dec. 4. 10:54

akarhatja pl azt, hogy jól induljon a napod. miért misztifikáljátok a főnököket?

és miért tesztek úgy, mintha a főnöknek nem kellene tisztelnie a beosztottat?


egy főnök csak addig főnök amíg van beosztottja, úgyhogy becsülje meg

33. f65231edcb (válaszként erre: 31. - Vargaanya)
2010. dec. 4. 10:44
Hogy te kínálod meg a vendégeket, ez is alap, hiszen veled találkoznak először, te kíséred be őket a főnöködhöz, ez remek idő arra, h megkérdezd,h hozhatsz-e nekik valamit.
32. f65231edcb (válaszként erre: 31. - Vargaanya)
2010. dec. 4. 10:43

de furcsa, mosogatsz

hát ez is tök alap, ha elmosod a csészéket, amikből a vendégek ittak:-)


Majd ha akar inni a főnököd, szól

de ha esetleg éppen iszol valamit és jön a főnök, megkérdezheted, h inna-e ő is egy csésze kávét/teát

2010. dec. 4. 10:40
Sőt, továbbmegyek. A vendégeket magamtól kínálom meg, mosogatok, hogy legyen miből kínálni. De a főnök csak akkor fog tőlem kapni, ha kér. És eddig még nem kért.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook