Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kaució fizetés fórum

Kaució fizetés (beszélgetős fórum)


2010. nov. 9. 11:29
Nekem, amíg albérletben éltem, nem voltak ezzel rossz tapasztalataim, mindig visszakaptam a kauciót.
2010. nov. 8. 23:32

Mindenesetre,szerződéskor nem árt írásba foglalni a kaució sorsát.

Tkp mi azért kérünk két hónapot,mert ha nem tud fizetni,akkor legyen időnk keresni másik albérlőt-illetve a rezsi fedezésére.

2010. nov. 8. 23:29

Mi megszívtuk az előző lakókkal.

Kiadtunk egy nagy házat,és évközben nagyon nehézkesen fizettek.Volt,hogy több hónap lemaradásuk volt.aztán kifizették döcögve.

Úgy beszéltük meg,írásba is volt foglalva,de sajnos lejárt korábban a szerződés,hogy egy hónappal előtte szól,ha elmegy.

Egy héttel előtte szólt,és még ő követelte a kauciót amit az utolsó hónapban részben lelakott-mivel két hónapot kértünk,mikor odajöttek.

Ráadásul eladta megboldogult apukám kerékpárját,és néhány festményt-amit elsunnyogott.

Végül is fizettünk valamennyit-levontuk a kerékpár árát.

2010. nov. 8. 21:42

Szia!Én éveken át éltem albérletekben..

volt ahol nem,volt ahol kértek..valahol 1 havit,de van ahol 6 havi kaukciót kérnek..

ezt kiköltözéskor visszaadják,ha a szerződésben kikötött,leltár szerinti ingóságokat rendeltetésszerűen használsz,nem rongálsz,stb.ill.nincs elmaradásod albérlet,vagy rezsiköltséggel..

én mikor legutóbb költöztem egy olyan időpontra esett,hogy a havi rezsiktg-ek számlái még nem jöttek meg,így kiszámolva levonattam a kaukcióból..

2010. nov. 8. 20:23
Persze nem mobilos fényképekre gondolok, mert azokon nem látszik semmi normálisan. És egy lista sem árt a lakásban található berendezési tárgyakról, inkluzíve hűtő, reluxa, konyhabútor, stb, és azok állapotáról. A fényképeket ki lehet nyomtatni jó minőségben és a bérleti szerződéshez mellékletként csatolni, akárcsak a listát. Én régi motorosként így csinálom. :)
2010. nov. 8. 20:20

Szia,


a kaució arra fedezet, ha

- kiköltözés utáni 8 nappal még nem lenne kiegyenlítve az összes rezsi- vagy egyéb számla

- olyan károkat okoztatok a lakásban, amiket nem hoztatok helyre.


Tudom, hogy ez kicsit előrehaladott Magyarországon, de próbálj meg a tulajjal közösen egy külön erre való számlát nyittatni egy banknál. Ahol én élek, ez teljesen bevett szokás, így egy kicsit kamatozik a pénz, és legalább nem veszti az infláció miatt az értékéből. És nem is nyúlhat hozzá a főbérlő akármikor. :)


Ezenkívül javaslom a fotók készítését a lakás állapotáról beköltözéskor, mert ez lehet vitapont. Az én szerződéseimben rögzítve volt, hogy a természetes amortizáció (kicsit szürkébb falak, stb) a bérlő számára nem helyreállítandó, csak a nem rendeltetésszerű használatból eredő kár.

Ez azért fontos, nehogy a végén ordenáré vita legyen abból, hogy most akkor ki kell-e festess, amikor kiköltözöl, meg ilyesmi...

2010. nov. 8. 20:07

Én nem szoktam kauciót kérni örülök ha találok egy lakót:) Igaz külön rezsit nem kell fizetni mert a lakbérbe belekalkulálom.

Van egy kiadó lakrészem:)

7. zebracsikó (válaszként erre: 5. - Megalard)
2010. nov. 8. 20:05
a szerződésben le szokás írni a kaució összegét és azt is leírják, hogy milyen esetekben nem jár vissza, és a kaució mikéntjéből adódik,hogy visszajár, ha minden oké.
6. R75 (válaszként erre: 5. - Megalard)
2010. nov. 8. 20:04
Nem kell kikötni külön. Le is lakhatod egyébként, szerintem ez szokott az általános lenni...
2010. nov. 8. 20:01
Köszönöm a gyors válaszokat! :) És mi a tapasztalatotok tényleg visszafizetik kiköltözéskor ha rendesen és tisztességesen laktál a lakásban, kár és adósságokozás nélkül? Vagy ezt érdemes külön kiköttetni a szerződésben, hogy visszajár?
4. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Megalard)
2010. nov. 8. 19:59

csak egyzser,az amolyan biztosíék...ha pl. sok számlatartozást felhalmoznál, meg ilyen esetekre.


És ha kiköltözöl, visszajár

3. mandella (válaszként erre: 1. - Megalard)
2010. nov. 8. 19:59
szia. csak egyszer kell. van, ahol egyhavit kérnek, van, ahol kéthavit.
2010. nov. 8. 19:58
Csak egyszer.:)
2010. nov. 8. 19:57

Sziasztok!


Kissé kezdő vagyok albérlet témában, ezért kérdezném a tapasztaltabbakat. A hírdetésekben megadott kaució összegét egyszer kell kifizetnem vagy havonta újra és újra? Általában 2-3 havi kauciót kérnek, amit beköltözéskor kellene fizetni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook