Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Katasztrofális nyári szabadság... fórum

Katasztrofális nyári szabadság... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Katasztrofális nyári szabadság...

20. syria (válaszként erre: 17. - Lyrian)
2010. júl. 29. 07:28
:D
2010. júl. 28. 16:14

Kedves Lyrian, hol olvasható a többi írásod? Tökéletes! Van benne humor,önirónia ..s valljuk már be magunknak, olyan,hogy "tökéletes rend" nem létezik. Látszat takarítás igen, - hacsak a bejárónő nem jár hozzánk - :)) Én sem szeretem ha fut a lakás attól megőrülök, de jó ha 2 hetenként jut rá időm a rend fenntartására.

További jó irogatást kívánok és várom a következő beszámolódat:))


üdv.

2010. júl. 28. 13:04
Nekem tetszett az ÍRÁSOD, végül is mindenkinél előfordulhat ez a szitu, ha még nem volt akkor majd egyszer, az élet sok mindent hozhat, olyat is amit el sem tudunk képzelni. Soha ne mondd, hogy soha.
17. Lyrian
2010. júl. 28. 08:01

:)

Nem akartam megbolygatni az állóvizet, egészen érdekes, ki hogyan reagált erre az egész irományra.


Van végre normálisan netem, ezért reagálok csak most.


syriának adom a pontos labdát! :)

Tegyük azért a szívünkre a kezünket, hogy a nagy-nagy takarításkor bármi előfordulhat/előkerülhet, itt most nem egy kistakarításról írtam és bizony a karikatúra a legmegfelelőbb szó rá.


Miért kell mindent véresen komolyan venni? :)

16. syria (válaszként erre: 14. - Radica947)
2010. júl. 28. 06:50

Nekem meg a te hozzászólásod nem tetszett. Aztán megnéztem az adatlapod...


A cikkíró nem kért kioktatást, csak szeretett volna a saját maga - és a valljuk be, a sokunkkal néha előforduló helyzet - karikatúrájával néhány vidám percet szerezni.

Az, hogy neked nem tetszett, az a te bajod.

2010. júl. 28. 06:40

Itt mennyi tüchtig háziasszony van!

És mennyi kiváló pedagógiai érzékkel megáldott anya!


radica947 kedves!

"Szóval, ha jópofa akartál lenni, az nem sikerült..." - a 'szerintem' elférne ezután a mondat után.

2010. júl. 27. 15:41
Nekem nem tetszett az írás, erőltetettnek tartottam a jópofiságokat, az meg különösen nem tetszett, hogy egy menő "értelmiséginek" látszó emberke ennyire nem tud gyereket és családtagot nevelni. Nem akarom leírni, mi volt a gyerekeimmel, de 3 éves koruk óta meg volt a saját, életkornak megfelelő feladatuk, talán ennek is köszönhető, hogy most nagynak se élnek rendetlenségben. Szóval, ha jópofa akartál lenni, az nem sikerült, ha tényleg ez a helyzet nálatok, próbálj meg sürgősen változtatni rajta, nem magad, hanem a gyerekeid miatt. Valamikor akarsz reagálni a válaszokra, vagy az egész csak költői iromány vot?
2010. júl. 27. 15:10

Sziasztok!

Nekem nagyon tetszett a stílusa, jót nevettem rajta, és nagyon bízom benne, hogy ez egy "költői túlzás", és ha ilyen a stílusa a cikkben említett könyvnek, szívesen olvasnám.

Ha nem csak túlzás, hanem valóság, akkor valóban sürgősen el kellene beszélgetned a "lakótársaiddal".

12. Panke
2010. júl. 27. 13:02

Sziasztok!

Alapvetően nem tudom eldönteni, hogy tetszett-e a cikk vagy sem. Nagyon jól mulattam rajta, jó a humora. De ha csak fele ekkora kupi van abban a lakásban, akkor nem tudom milyen embereket nevel a cikk írója a gyerekeiből.

Nekem is van 3 gyermekem. 2 fiú 1 lány. Kertesházban lakom, közel 300 nm. Pincétől a padlásig, bocsánat tetőtérig. Minden nm-e belakva kihazsnálva a család által. Szerencsémre a gyerekeim szeretnek otthon lenni és a barátaik is nálunk tanyáznak. De ekkora kupi még a felújítás alatt sem volt. Mi meló mellett csináltuk saját kezűleg. Ajtók ki, lecsiszol,lakkoz vissza. Bútorok szét lecsiszol, lakkoz össze. Festettünk, padlót lakkoztunk stb. 2 hónapunk ment rá meló mellett. Naponta 16-24 óráig. A gyerekek segítettek. 19, 13, 10, évesek. Persze ők "csak" este 20-ig, mert másnap suli és pihenni is kell legalább nekik. Ehhez képest a napi takarítás rendrakás gyerek játék meló mellett. Nem hiszem, hogy szabi alatt kellene csinálni.

Hidd el tapasztalatból írom, amit írok. Nálunk is úgy van mint Syria-nál. Mindneki elpakol mag után. SZÜLETÉSTŐL FOGVA kell ezt bevezetni, és jó példával elől járni. Nekem is Syria taktikája jött be. Nem vagyunk tökéletesek, de szerencsére ennyire még nem szaladt el velünk a ló, mint a cikk írójával. Minden esetre jót szorakoztam míg olvastam. Köszönöm.

11. syria (válaszként erre: 15. - Bogibrigi)
2010. júl. 27. 10:22

Ugyan már! A legtöbb helyen időnként itt-ott elszabadul a pokol, elvégre emberből vagyunk.


Régi nagy igazság: a rendet nem csinálni, hanem tartani kell, és akkor nem lesz gond.


Nálam a példamutatás vált be, de sajnos csak a lakás egyetlen helyiségére, a fürdőszobára korlátozódott. Soha nem hagytam ott levetett ruhát, nem hagytam elől tisztító, vagy tisztálkodó szert az alapvetően szükséges 5-6 darabon felül, amiknek megvan a pontos helyük, a többi szigorúan a polcos szekrényekben van. A családtagjaim szépen követték a példám.


De ha pl. a konyhában elől hagytam egyetlen vágódeszkát, hamar került mellé egy kés, melléje egy használt tálca, kiürült sajtos doboz, otthagyott mustáros flakon, kiürült ásványvizes palack, konzervnyitó és így tovább. Ha egy 4 tagú családban mindenki fél naponta csak 1-2 tárgyat biggyeszt a pultra, konyhaasztalra, tessék elképzelni, két nap után hogy néz ki a konyha. Mennyivel egyszerűbb lenne a mustárt a helyére, az üres palackot a neki rendszeresített zsákba, a kiürült dobozt a papírok közé tenni, stb.

2010. júl. 26. 00:17
Az üccsi az tényleg borzalmas, a magyar nyelv megcsúfolása. :-(((((((((
2010. júl. 25. 23:52
nagyon kedves cikk, de nem tudom milyen konyvet irsz, sok sikert hozza, csak konyorgom, az uccsit felejtsd el... :P
2010. júl. 25. 23:44

Holnap kezdek neki egy hasonló "rohamnak":OOOOO


Nálunk a családban,senki nem rak el semmit.

Mikor a fiam szobáját gyönyörűen megcsináltam-kiválogattam a játékait-legok,fakockák,puzzle darabok szanaszét-sokuk hiányos:((,még a társasok tartalmai is össze-vissza-lányom a napokban vágdalta szét a gazdálkodj okosan szerencsekártyáit.

UNO kártya a fürdőben landolt eláztatva-más játékok némely tartozékát a csatornában,a garázstetőn találtam meg.

Még sorolhatnám holnap reggelig-kapásból ennyi :DD


Szóval-napokig válogatom,rendezgetem a játékokat,aztán egy hét múlva ugyanaz lesz.

Ja,és mindez 120 négyzetméteren.

A legjobb az egészben,mikor az ember rálép egy hegyes tárgyra,ami felsérti a lábát,vagy mikor felszívom a porszívóval,és imádkozom,hogy ne romoljon el.:()

2010. júl. 25. 23:32
Nagyon jó kis írás :) a címe alapján olyan "most kiírom magamból a nagy világfájdalmamat" stílusú cikkre számítottam, de kellemesen meglepődtem :D
2010. júl. 25. 22:08
Ez ismét jól sikerült kis írás lett! :)
2010. júl. 25. 22:07
Nagyon tetszik a stílus! :)
2010. júl. 25. 21:21

:)

Tetszett az írás, kicsit Janikovszkys...

Mi csakazértis a Balatonhoz megyünk

2010. júl. 25. 21:20

Én azon a nyáron voltam veszélyeztetett terhes, úgyhogy a dög melegre emlékszem :)))

De tényleg szabadság mindig úgy telik hogy szinte fáradtabb vagy a végén :S

2010. júl. 25. 21:14
A magyar emberek nagy része erre használja a jól megérdemelt szabadságát....és visszamegy dolgozni, fáradtabban mint szabadság előtt:(
2010. júl. 25. 21:08
Egy régi nyárról szeretnék írni. 2007 nyaráról. A szabadságomról. Arról a két hét csodáról. Istenem, de szép is volt! Szétszikrantott a napfény, döglődtünk a 45 fokban, nyűglődtünk az elsötétített szobában... és aki tehette, elvigadolt szabadságolni. Az enyém valahogy megint másképp sikerült... tulajdonképpen olyanra sikerült, amilyen vagyok. :)

Ugrás a teljes írásra: Katasztrofális nyári szabadság...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook