Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Kártérítés összege fórum

Kártérítés összege (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6
161. Böce (válaszként erre: 158. - Bahama Mama)
2017. aug. 13. 13:44

Szerintem nagyon jól tetted, hogy ügyvédhez fordultál ebben az ügyben. Ő nyilván sokkal jobban tudja az itt fórumozóknál, hogy mire számíthatsz, ha később igényekkel lépne fel a biciklis, ill. felléphet-e egyáltalán, utólag.


Szerintem korrektül jártál el, és a biciklis sem olyan rosszindulatú talán, és ezzel a megállapodással megnyugtatóan lezárul az ügy.


Hónapok múltán meg ha előállna valami eü. problémával esetleg, nem biztos és nem is bizonyítható, hogy ennek a balesetnek a következménye.


De a jogász ezt is nyilván jobban tudja.


További szép napokat!

160. levarosbukta (válaszként erre: 158. - Bahama Mama)
2017. júl. 31. 20:56
Minden jóhiszeműséged ellenére azért én fenntartom az álláspontomat hogy a biciklis - ne legyen igazam - még okozni fog neked kellemetlen perceket, dacára az ügyvéd által megfogalmazott megállapodásnak. Aztán verheted a fejedet a falba hogy mégiscsak el kellett volna menni a rendőrségre.
159. Channa*
2017. júl. 31. 17:47

A lefizetéssel kapcsolatban:

Egy ismerősöm pénzt adot valakinek, hogy munkája legyen külföldön. Az illető természetesen meglépett a pénzzel, azaz nem lett munka és a pénze is "elveszett".


Az ismerős bement a rendőrségre, hogy feljelentse. Ott azt mondták neki, hogy inkább ne erőlködjön ezzel a feljelentéssel, mert megütheti a bokáját, mert esetleg őt fogják megbüntetni, ugyan is pénzzel akart előnyhöz jutni....


Gondolom többen erre gondoltak, nem?

158. Bahama Mama (válaszként erre: 156. - Levarosbukta)
2017. júl. 31. 15:50

Kedves Lekvárosbukta!


Nem tudok a negativizmusoddal mit kezdeni. Ha esetleg megy a biciklis és feljelentene azzal, hogy én elütöttem utána meg megvesztegettem azt bizonyítania kell. Ezt nem tudja, ellentétben velem akinek írás bizonyítéka van a pénzkérésről.


A sajátpapírom szerinted nem ér semmit. Igen valóban nem ér semmit, ha holnap feljelent ezzel nem tudom kivonni magam a felelőség alól - megjegyzem nem is szeretném. De sok kérdést felvetne egy harmadik félben, hogy a biciklis miért nem jelentette az esetet? Miért hazudott az orvosnál? Miért kért pénzt ha minden kára megtérült stb. Hálás lennék ha ebben az ügyben nem csak engem állítanál be rossznak, igen én csináltam a bajt, de ahogy látni lehet a 'szenvedő' félt sem kell félteni.


Egyébiránt 'sáros' vagyok, nem egyszer leírtam itt is: nem tartottam be a közelkedési szabályokat. A többi általad felsorolt dolog nem játszott közbe nálam.


Egyébként ha még emlékszel a nyitó hozzászólásomra ott a kártérítés összege volt a kérdésem. Ebből robbant ki ez a fórum és jöttetek - egyébként helyesen - a rendőrséggel. Nekem kb ekkor esett le, hogy bakki, ezt elqrtam. Igen, jól olvasod: a negatív röntgen lelet után sem jutott eszembe, hisz ahogy személyesen is meggyőződtem, hogy nem lett komoly baja úgy orvosi papír is megerősítetette ezt bennem. Mikor kiírtam több mint egy héttel a történtek után ezt a kérdést én nem láttam/látom értelmét a rendőrségnek, most se, mert le tudtuk rendezni ezt a dolgot. És nem vagyok hajlandó - veled ellentétben a legrosszabbakat feltételezni sem a biciklisről, mint ember sem az állapotáról. Mindenesetre a lecke meg van tanulva egy életre részemről.


Remélem láttad, hogy rengeteg hozzászólás van és elsiklottam a tied felett ezért nem reagáltam vagyis általad használt szóval 'felháborodtam' így remélem most tudtam ezt pótolni :)

157. Piroska52 (válaszként erre: 155. - Bahama Mama)
2017. júl. 31. 12:27
gondolkozz okosan és csak a hivatalos utat járd ha eszébe jutna hogy jaj ő milyen sokkban van, menjen tegyen panaszt ha akar majd megkérdezik tőle eddigmért nem jutott eszébe,egyet ne tegyél hogy pézt adsz neki
2017. júl. 31. 09:07

"A topic indító meg örüljön ha visszamenőleg nem jelenti fel a biciklis, mert még ez is bent lehet a pakliban. Mondván lefizette hogy ne menjen a rendőrségre."

Ha már erre a szösszenetre hivatkozol, akkor el is kellene olvasnod értően azt amit írtam.


Ráadásul az hogy az ügyvéddel irtatok egy sajtpapirt semmit sem ér, mert ha valami baja lesz az ürgének még fél év múlva is hivatkozhat arra hogy elütötted.


Az is érdekes az egész történetben, hogy ha tényleg semmilyen formában nem vagy sáros - pld. ittasan vezettél, jogosítvány nélkül etcetera petcetera - akkor miért nem fordultál a rendőrséghez akár amikor a túl voltál az első sokkon, akár amikor megjelent a pasi a röntgen lelettel? Akár amikor anyagi jóvátételt követelt.

Az is érdekes amikor korábban ezt említettem erre nem háborodtál fel csak arra a tévesen félreértett mondatra hogy lefizetted az ürgét.

155. Bahama Mama (válaszként erre: 151. - Piroska52)
2017. júl. 31. 07:40
Ha bármi igény lesz a jövőt tekintve akkor el kell mennie rendőrségre feljelenteni engem és utána bíróságra. Ha a bíróság megítél neki további összeget azt megkapja. Részemről több pénzt nem adok neki bemondásra.
154. Bahama Mama (válaszként erre: 147. - Fincsi5)
2017. júl. 31. 07:37

Nem vagyok nagy fórumozó, így elfogadom a véleményetek mi szerint ez egy kultúrált fórum lett. Összességében én is ezt gondolom, de kivételek midndig vannak, itt is voltak.


Az, hogy ügyvédhez fordultam ebben az egész félresiklott ügyben véleményem szerint a legjobb döntés volt ha gúnyolódsz ezen ha nem - ugyanis a megállapodás mellett át tudtuk beszélni esetleges jövőben eseményeket és ha bármi baj történik még utólag egy kicsit felkészültemre tudásilag és lelkileg is.

153. Bahama Mama (válaszként erre: 150. - Channa*)
2017. júl. 31. 07:32

Szia!


Nem te mondtad vagyis sokan mondták, de olyan kontextusban amiben én gondoltam, tehát hogy én le akarom fizetni a biciklist más mondta.


De ez itt nem óvoda, hogy mutogassak vagy hozzászólókat nevesítsek, hogy mely hozzászólásokra gondoltam. Részemről túlléptem ezen a dolgon.

152. fincsi5 (válaszként erre: 149. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 30. 16:36
Biza. DD
151. Piroska52 (válaszként erre: 119. - Youlcsi)
2017. júl. 30. 16:07
naggyából végig olvastam én nem adnék egy fillért sem,miért,1 ha az eset után felpattant arra a bicajra amin 10000-ft kár keletkezett,?,,2 ha az eset után elment privát az orvoshoz,az elküldte röntgenre miért nem értesítette az orvos a rendőrséget hivatalból,{még ha privát}akkor is,?,,,3 miért csak napok múlva szólt hogy sokkos állapotban van-vagy volt a baleset miatt,?,,4 valaki ezt a tanácsot adta neki,kérjen pénzt fájdalomdíjként,? na én azért nem adnék mert ha elfogy kéri a másikat,hallottam már ilyet nálunk is volt a városba,, de javasolnám kérdezz meg egy hozzáértő valakit jogi tanácsot lehet kérni minden következmény nélkül,,egyet ne tegyél hogy fizetsz
150. Channa* (válaszként erre: 143. - Bahama Mama)
2017. júl. 30. 15:48
A zsarolást én mondtam, de én arra gondoltam, hogy téged zsarol az akit elütöttél, azaz ő követ el büncselekményt!
149. 4c1a787e8f (válaszként erre: 145. - Bahama Mama)
2017. júl. 30. 15:35

Nézd, nem tudom, mennyit fórumozol, ez itt a legnormálisabb fórumok egyike.


Azért arra számíthattál, hogy felmerül a Te felelősséged is, és lesz, aki erről a feléről fogja meg a témát, szerintem ha reálisan belegondolsz, ez sem annyira szörnyű egy ilyen esetben...


Mostmár nyugodj meg, és olvasgass anyósos, vagy szeretős fórumokat :-))))))

148. globus
2017. júl. 30. 14:30
Szerintem kevés fórum van a portálon, ahol ennél normálisabban beszélgetnénk :) Semmi személyeskedés, indulatosság nem volt.
147. fincsi5
2017. júl. 30. 13:31
Indulatok itten?? Józan paraszti ésszel gondolkozgattunk, de nem szólok már semmit, mert ügyvédhez rohan.
146. youlcsi (válaszként erre: 143. - Bahama Mama)
2017. júl. 30. 11:45

én sem gondolnám, hogy indulatok voltak, csak amíg te nem reagáltál, addig itt több szálon végigzongoráztunk többféle kimenetelt.


Én még mindig azt mondom, hogy hiába a kármegállapodás, ha később bmi baja lesz, amitől bejelentésköteles üzemi balesetté válik, az oep rádveri a részét minden tekintetben. nem fogja érdekelni, hogy mit egyezkedtetek.


de ne legyen így, csak ez is egy lehetséges kimenetele a dolognak.

145. Bahama Mama (válaszként erre: 144. - 4c1a787e8f)
2017. júl. 30. 10:09

Kedves Szurikáta!


Sajnos voltak indulatok, természetesen felém leginkább. Sok hozzászólás volt, talán elveszett köztük, de engem vádoltak itt vesztegetéssel, cserbenhagyással, kibújással a felelősség alól stb. Talán ez utolsót lehet rám húzni a rendőrség ki nem hívásával, de ez utóbbi viszont nem volt egy direkt vagy épp egy számító átgondolt döntés részemről.


Én is remélem, hogy aki ezt elolvasta az tanult a hibámból és okosabb döntést hoz ha ne adj isten ilyen helyzetbe kerül a jövőben.

2017. júl. 30. 09:46

Nem hiszem, hogy itt indulatok lennének. Ez egy nagyon tanulságos történet, aminek több vonzata is lehetséges, ezek nyilván szóba kerültek. Ezek azok a részei az életnek, amiben általában nincs pontos tudása az embereknek, és ez bizony sokszor sokba kerül.


Köszönjük, hogy őszintén megosztottad a történetet, szerintem tök pozitív így.

143. Bahama Mama (válaszként erre: 140. - Channa*)
2017. júl. 30. 09:40

Kedves Channa!


Ha nem haragszol nem válaszolnék erre a kérdésre, ezen a fórumon sok lett az indulat és úgy érzem ha erre válaszolnék még több lenne, de nem irreális több tízezres összegről van szó.

142. 4c1a787e8f (válaszként erre: 132. - Youlcsi)
2017. júl. 30. 09:02
Ja, olyat is magyaráztak - ezt megint Te tudod jobban - hogy ha később jönnek elő tünetek, akár egy belső sérülésnél, akár más sérülésnél, annak is következményei lehetnek, tehát mindent, icipici sérülést is jelenteni kell..
141. 4c1a787e8f (válaszként erre: 135. - Bahama Mama)
2017. júl. 30. 08:59

Én se adnék neki, de ha így döntöttél, akkor jó.

Az meg a nagyon jó, hogy elmentél ügyvédhez, és papíron is rendezitek a dolgokat.

Hát ezt Te is megtanultad egy életre :-))) Még jó, hogy "csak" ekkora baj lett belőle.

140. Channa*
2017. júl. 30. 08:55
És mennyit adsz még neki?
139. fincsi5 (válaszként erre: 138. - Gyöngy:))
2017. júl. 30. 08:40
Megnyugotttam. DD
138. gyöngy:) (válaszként erre: 136. - Fincsi5)
2017. júl. 30. 08:39

A nyers változatot küldte át emailen, hogy nézze át.

Gondolom a személyes találkozáskor viszi az aláírandó megállapodást.

137. Bahama Mama (válaszként erre: 136. - Fincsi5)
2017. júl. 30. 08:39
Természetesen, ezért írtuk, két tanú plusz ő és én. Csak azért lett átküldve neki előre, hogy ne a személyes találkozón derüljön ki, ha nem ért egyet az ott leírtakkal.
136. fincsi5 (válaszként erre: 135. - Bahama Mama)
2017. júl. 30. 08:34
Az ügyvéd által írtakat írasd vele alá, az email nem hivatalos, ezt nem mondta a dr.?
2017. júl. 30. 08:06

Kedves Mindenki!


Nem tudom lehet e örülni annak, hogy ilyen témájú fórum életre kelt vagy sem :) Elnézést, hogy nem válaszoltam, de leutaztunk vidékre és nem volt első a hoxa bújása.


Igazából az üzemi baleset részéhez nem tudok mit hozzá fűzni. Értelemszerűen fogalmam sincs arról, hogy pl mindig biciklivel jár e dolgozni, mindig azon az útvonalon és azt végképp nem tudom, hogy elment e bevásárolni épp akkor előtte.


Amikor megtörtént a baj rákérdeztem többször jól van e, igent mondott mindannyiszor, rákérdeztem a rendőrségre - nem szükséges, volt a válasz. Persze szó elszáll szóval ezt bárki mondhatja így utólag én is tudom, de amíg nem kerülsz ilyen helyzetbe nem tudhatod milyen érzés ott állni, valahogy elveszik a józan gondolkodási képességed, ami nem mentség csak egy tény.

Miután telefonszámot cseréltünk ő már pattant is a biciklire és elment. Az én lelkiismeretem persze nem hagyott és mivel ez reggel történt este felhívtam, akkor mondta hogy elvitte a szervizbe a biciklijét plusz ő is elment orvoshoz mert megütötte a mellkasa egyik felét és kicsit fájt neki.


Nah ennek a pontnak kellett volna lennie annak amikor én azt mondom rendőrség. Nem mondtam, hibáztam. De ugyanakkor ez volt az a pont is amikor én többször telefonon nem érintkeztem vele csak e mailen így minden párbeszéd ami köztünk lezajlott rögzítve van.


Én időközben elmentem ügyvédhez, akinek elmondtam mi történt. Nem lettem megdicsérve az eljárás miatt, de szabály vagy jogsértést nem követtem el. Nem értett velem egyet hogy további pénzt adjak a károsultnak, de én ragaszkodtam hozzá, egyrészt, mert a lelkiismeretemnek valahol kicsit jót tesz, másrészt ezzel a zsarolása még szembetűnőbb, nekem meg a hülyeségem, hogy miért hagytam magam :)


Szóval megíródott egy kármegállapodás, amiben minden le van írva, mi történt, hol, az azutáni események, miért fizettem illetve az is, hogy ezek után további kárigénye nincs felém. Ennek a megállapodásnak a nyers változatát átküldtem e mailen, ő ezzel egyetértett és visszaírta nekem, hogy aláírja illetve azt hogy az általam felajánlott pénzt elfogadja.

Itt tartunk most, a jövőhét zenéje, hogy találkozzunk és remélem most már egy életre pontot tegyünk az ügy végére.


Köszönöm mindenkinek aki a hozzászólásával segíteni szeretett volna nekem :)


További szép hétvégét.

134. papája
2017. júl. 29. 16:58
szegény Bahama Mamát jól "összekevertük" már írni sem akar. Én csak bízom benne, hogy nem szenved kárt sem a becsülete, sem a lelkiismerete, sem a pénztárcája. Remélem a biciklis is jól van és talán már el is felejtette az egészet. Ezért is kellene csendben maradnia szegény Mamának. Az idő mindent megold !
133. globus (válaszként erre: 132. - Youlcsi)
2017. júl. 29. 14:25

Zúzódás, rándulás miatt is lehetnek fájdalmai.

Na, csak szőjük tovább a történetet, tényleg nem kötekedésből :))

132. youlcsi (válaszként erre: 123. - Fincsi5)
2017. júl. 29. 14:23
a negatív rtg csak azt igazolja, hogy csontsérülés nem történt :/
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook