Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Karrier vagy család? fórum

Karrier vagy család? (beszélgetős fórum)


1 2
16. kmét (válaszként erre: 15. - 754c7e07c3)
2007. júl. 10. 21:32

köszönöm!!ez jo hogy valaki drukkol.

szerencsére anyukám még"fiatal" és nem dolgozik,meg persze nme minden nap kellene menni sem csak amikor én ugy gondolom.

szoval be tudnám osztani az időmet.szoval merjek belevágni?és ha a párom választás elé állit,vagy lehülyéz az ötletért?

2007. júl. 10. 19:49
Először járj utána mindennek( gyerekre ki vigyáz, megoldani a főzést, stb), aztán tárgyszerűen, hisz Te eldöntötted. Ne engedj abból, amit szeretnél, de köss kompromisszimot. Talán így menni fog. Drukkolok.
14. kmét
2007. júl. 10. 17:45
nagyon szeretem a fiamat és nekem is fontos volt hogy itthon töltsem vele ezt a pár évet és tényleg nem azon mulott a kapcsolat hogy én mehetnék...söt,ha olyan ember lenne már vagy 2gyerekünk lenne,de nem mertem bevállalni.szeretnék önállo lenni csak nem tudom hogy adjam elő neki hogy én szeretném ezt az ajánlatot megprobálni.
13. Donina
2007. júl. 10. 17:32
Sztem vágj bele! Ha nem jön össze, még mindig választhatod a családot. Sokan mondják, hogy ha lehetőségük lenne a családot választanák. Igen én is ezen a ponton vagyok, de azért ez a kilenc év nagyon hosszú idő ám.
12. kmét
2007. júl. 10. 17:05

már nem éppen baba a kisfiam,2éves és ez a munka nem olyan kötött hogy reggeltől estik ott kell lenni.

a párom olyan hogy nem nagyon hisz semmiben sem,és nem is támogatott még ha jol emlékszem semmiben.és ezért irtam hogy rá fog menni a család mert ha ez a dolog nem ugy lesz ahogy ő gondolja akkor biztos azt mondja hogy válasszak és egy pár éve már hibáztam egyszer.még a gyerek előtt elkezdtem egy tanfolyamot és közben derült ki hogy terhes vagyok és erre ő azt mondta hagyjam ott majd folytatom....akkor még vak voltam és ez is olyan amit bánni fogok még sokáig.

11. Donina
2007. júl. 10. 17:02
Én 9 éve vagyok itthon, 3 gyerekem van. Ha akarta volna sem vettek vissza, úgyhogy anyaságin vagyok. Mivel a kormány keresztülhúzta a számításomat, így a gyerekek nem lehetnek napközisek a suliban, sőt a pici sem maradhat az oviban délnél tovább. Neki akartam állni folytatni az angolt, gondoltam egy lightos tanfolyamra, de mostmár egy gyorsított sem fér bele ősztől. Pedig vagyok úgy, hogy elmennék dolgozni. Jó az anyaság, de néha jó lenne emberek között "dolgozni"!
2007. júl. 10. 16:49
Ha nem próbálod ki, hogy sikerülne-e, akkor mindig benned marad a tüske. Ha nem sikerül, de belevágsz, meg nem bánhatod. Nagyon sokan dolgoznak család, pici mellett. Ha nagyon szeretnéd, legalább járj utána, hogy meg tudod- e valósítani, és aztán dönts. Nekem volt ilyen időszakom, a férjem nem tudott segíteni, mert dolgozott, de mégis kipróbáltam magam. Más kérdés, hogy nem jött össze a nagy karrier, de nem bántam meg. Most is belekezdenék, ha újra kérdeznének.
2007. júl. 10. 16:38

Nem igazán értem,hogy egy munkahellyel ,miért áldoznál fel mindent?Olyan keveset írtál,hogy nem igazán tudom ,mi a helyzet.

Elég sokan kényszerülnek a pénz miatt,vagy az állás megtartása miatt dolgozni amikor még pici a gyerek.De úgy tűnik neked mások az indokaid.

Mindegy .Ettől függetlenül,nem minden anya Tyúkanyó típus,nem találok semmi kivetnivalót benne,bár azért az első másfél év ,mindenképpen fontos lenne neked és a babának is.

Mekkora a pici?

2007. júl. 10. 16:28
Ha ezze a csládodat feláldozod, akkor ne haragdj, de az a kapcsolat annyit is ér... Én férjnél vagyok, és biztos vagyok benne, ha karrier miatt menni kellene, ő kérdezés nélkül jönne is:)
2007. júl. 10. 16:12
Én most GYES-en vagyok. Mi jó anyagi körülmények között élünk, maradhatnék a itthon is, de a férjem ezt annyira nehezen viseli, hogy megváltás lesz újra dolgozni menni. Nálam a család a nyerő.
2007. júl. 10. 16:04

Attól függ,hogy milyen anyagi helyzetben van az ember.

De a kérdésre válaszolva,én a családot választom!

5. Zsu77 (válaszként erre: 4. - Kmét)
2007. júl. 10. 15:58
Amennyiben így áll a helyzet legyen a karrier. Engem elitéltek, hogy visszajöttem dolgozni amikor a picim 9 hónapos volt. Megromlott a férjemmel a kapcsolat és elköltözött. Még ő is elitélt, pedig miatta került erre sor. Mára kiderült, hogy már a pocakosság alatt is nője volt.
2007. júl. 10. 13:37
én is a családot tartom elsőnek,de a párommal rengeteg vitánk van és nem olyan stabil a kapcsolaunk hogy én ki merném jelenteni hogy akár 1honap mulva is együtt leszünk,szoval ezért gondolkodom....na meg azért ha egyedül maradok akkor szeretném eltartani magamat ugy hogy amit szeretnék meg tudjam adni a gyereknek...szoval ezek miatt kértem a ti tanácsotokat is!!
2007. júl. 10. 12:26
En azt vallom,hogy mindenkepp a csalad.
2007. júl. 10. 12:18
Sztem nem!Igaz ilyenkor mindig az a gondolat fut át az ember agyán,hogy több ilyen lehetőséem nem lesz.De ezt sosem lehet tudni!Viszont ha nincs meg a segítő háttér(jelen esetben a család)és vannak gyerkök is akkor én biztosan nem mernék belevágni.Sztem nem érdemes a karriert előtérbe hozni,más az ha az ember ugye egyedül van,gyerekek nélkül.De ez az én szerény kis véleményem:)Valószínűleg azért is mondom ezt,mert én kimondottan ilyen anyatípus vagyok,mindenek előtt a család,utána foglalkozom minden mással:)Persze ehhez kell egy apuka aki fenntartja anyagilag a családot.Én meg össze és tisztán tartom:))
2007. júl. 10. 10:36
Most kaptam egy üzleti ajánlatot ami elég jonak tünik csak menni kell utánna és a párom tudom hogy nem támogatna benne,mint általában a legtöbb dologban és ez nagyon visszatarto erő.szeretném kiprobálni magamat,hogy mit tudok de abban biztos vagyok hogy nyugodtan csak egyedül tudnék dolgozni...tudom hogy megbánom ha nem probálom meg de jo döntés-e a családot feláldozni?!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook